Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

JASON_X

V naprostý většině multirasovejch lovestories, stejně jako i v realitě, si bílá buchta narazí nějakýho černýho vošousta. Ty naše ženský mají holt hrozně rády nejrůznější zviřátka. Ale proč by taky jednou nemohl pro změnu bílej kluk dostat chuť na pěknou černou prcinu, že jo? Navíc když je ze slušný rodiny a její fotr je takovej sympaťák, jako Forest Whitaker. Ale zatímco si náš mladík odskočí ze Seattlu do Chicaga na večeři se svým budoucím tchánem, co se nestane - záhadné kataklyzma blíže nespecifikovaného původu. Prostě zemětřas a láva a popel a tak. A tak starej Whitaker sebere mladýho skorozeťáka a vyrazí s ním najít a zachránit svojí dcérku. No a po cestě už začínají takový ty typický postapo situace, který máme všichni tak rádi - boj o auťáky, palivo a podobně. Žrádla je sice pár dnů po apu ještě všude kolem dost, takže gangy kanibalů zatím v kraji neřádí, ale i tak jsme svědky mnoha dramatických a napínavých situací, občas sice trochu blbých (motorkáři na mostě) a za vlásky přitažených, ale vcelku nadprůměrně záživných. V těchhle těžkejch chvílích přijde vhod, že dédy Whitaker je bejvalej vojcl. No a co myslíte - najde hošan nakonec svojí obtěžkanou milou nebo ne? Nechejte se překvapit, ale prozradím, že je to napínavý až do posledního záběru... kterej kdyby skončil o pár vteřin dřív, udělal by líp a ty moje čtyři hvězdy by byly jistější. ()

Morholt

Rutinní postapo, ve kterém otec a jeho budoucí zeť hledají dceru/přítelkyni. Kromě různých existencí, které na své cestě potkají, řeší i ne zrovna ideální vzájemný vztah. Nic překvapivého, ale atmosféricky celkem solidní a to i přes to, že žlutý filtr místy leze na nervy. Sem tam se objeví nějaký náznak akce a i když se film i díky mírně přetažené stopáži nemůže chlubit nějakým závratným tempem, ubíhá to všechno docela svižně. Herecky v pohodě, ačkoliv Whitakerova postava je občas na pěst. Nemám větší problém. 60% ()

oLí

Jeden z těch lepších snímků o tom, co by se třeba mohlo klidně stát, kdyby se naše civilizace prostě a jednoduše ze dne na den zhroutila jak domek z karet, což se ve větší či menší míře stalo v historii již několikrát a je jen otázkou, jestli se toho dožijeme my, nebo naše děti znovu. Tvůrci do tohoto světa zasadili nepříliš přirozenou inteligencí obdařeného chlapce s jeho láskou a jeho tchána ve velmi a jak jinak než charismatickém podání Foresta Whitakera. Ten si uměl poradit ve světě před i po katastrofě, asi nejlepší postava celého snímku a po mém oblíbeném žánru road movie + nemám vůbec nic proti post apu došlo i na docela realné situace i když to bylo vše trošku uhlazené, myslím, že by to byla ve skutečnosti větší řež. Potenciál využit určitě né do uplna tak za nějakých 7.5/10 .. ()

Lacike

Dalsi nepodarok z Netflixu. Tentokrat mix roda movie a zacinajuceho postapo. Bohuzial ma prim nekonecne cestovanie dvoch ludi, ktory mi nesadli uz od zaciatku a tym padom mi bolo uplne ukradnute akym vyvojom prejdu. Trochu ma bavil aspon môj oblubenec Whitaker jak cely film skolil to necharizmaticne nemehlo Jamesa v ulohe klasickeho slnieckara, ktory sa nakoniec bude musiet pochlapit a odbachnut konkurenciu. To je teda ponaucenie. Finalna scena mi pripomenula nekonecne utekanie pred CGI katastrofou vo filme 2012. Tiez ma to tak rozosmialo. 4/10. ()

ledzepfan

Parádní atmosféra nejistoty podpořena nenápadným, ale silným, hudebním podkresem v komorním a v základní motivaci uvěřitelném a naléhavém příběhu. Něco málo tomu schází, některé situace působí prapodivně, ale v zásadě je to film který působí jak má. ()

Falconica

Dvě ženský postavy, jedna je dáma v nesnázích a druhá je nepotřebně odložená u příbuznejch:-D Obě jsou většinu času offscreen:-D Vrátili jsme se o dvacet let:-D V katastrofických filmech hrdinou mohou být pouze muži:-D ()

honajz2

SPOILERY Upřímně jsem dlouhou dobu chtěl dát slabých 5*, protože napětí a atmosféra je zde obojí tak husté, že by se to dalo krájet, ale nakonec to bohužel neudělám. Proč? Protože Rosenthal se zbaběle zalekl cokoli vysvětlovat navzdory tomu, že neustále něco naznačuje a v závěru dokonce zmíní něco, na co by pak stačila jediná scéna a mohl by s ní vysvětlit úplně všechno, dokonce dvěma různými vysvětleními - ale ne, místo toho to v nejlepším utne, jedou titulky a já mohl jedině tak nadávat. To mi u tohohle typu filmu vadí nejvíc - přijdou s naprosto úžasným mysteriózním (sci-fi) námětem, neustále přicházejí s nějakými vodítky, ale nakonec nevysvětlí nic, protože se režisér bál ten film jakkoli zakončit. Pro mě teda je lepší jakékoli vysvětlení než žádné (pokud teda nejste Peter Weir a nedokážete to podat tak, že si vysvětlení znát nezasloužíte, protože je to něco víc než vy), takže bych se spokojil s nepovedeným armádním projektem, útokem nějaké velmoci, mimozemšťany, pomstou planety Země za lidské chování, počátkem posledního soudu... fakt se vším, klidně i s tím, že to celé byla nějaká předsmrtná vize (což by tady absolutně nedávalo smysl, ale vždycky záleží na tom, jak režisér své dílo chce vést), ale tuhle zbabělost fakt neberu. Snad jen závěr, že to celé byl jen sen, by mě vytočil krapet víc, ale jinak to Rosenthal blběji zakončit nemohl. Jinak jsem ale spokojený, napínavé a atmosférické to je skutečně dost, vyvíjí se to zajímavě, postavy jsou sympatické, je to dobře zahrané a nelogičností je tam minimum, takže to pro mě i přes drobné mínusy skutečně dlouhou dobu byl horký adept na plný počet. Ale ten konec mi fakt závěrečný dojem pokazil. A štve mě to, a dost. Tak snad někdy jindy u něčeho podobného to zase po dlouhé době vyjde... 4* ()

Martin741

Jeden z tych lepsich filmov Lesa BielehoKra .. i ked moj najoblubenejsi cierny herec je Denzel Florida..... Arkansas ..pardon, Washington : 65 % ()

Rodriguez

Celý film čekáte na vývoj apokalypsy...což je v některých scénách super, ale Netflix se asi nemohl rozhodnou co s filmem dál. Škoda, protože tahle Road movie apokalypsa měla našlápnuta daleko na víc. 40% ()

bourec

Pokud si dobře vzpomínám,tak Netfilc(ek) natočil nadprůměrnej film snad jeden jedinej.a to Spectral.Jinak všechno ujíždí do průměru.Tohle je zajedno nejasný v tom ,co se vlastně stalo,což mě dost sere,a pokud to tak je,musí samotnej příběh bejt natolik silnej,a masakrující vaše vnímání,že to vlastně ani vědět nechcete.Jenže tohle je komorní,příběhově jednoduchý,až nudný,a za celej film se toho moc nedozvíte,a zvraty vůbec nečekejte.Myslim,že těch 50%,co tomu dám,je tak odpovídající.Rosenthal prostě Spielbergem nikdy nebude,a možná ani nechce. ()

Nach

Průměrný post apo počin s nadprůměrným Forestem Whitakerem o katastrofě, která není nijak specifikována, pohledem hlavních hrdinů, kteří se setkávají s jejími následky a samozřejmě postupně do chaosu upadající společností. Průměrná, ale nikoli špatná road movie, která potěší milovníky tohoto žánru ale nic nového jim nedá. V podstatě nízká očekávání naplní, vysoká zase zklame. Já měl ty nízké a tomu odpovídá i mé hodnocení. 65% ()

C0r0ner

Další pěkný kousek od Netflixu, který si bere trochu ze Šíleného Maxe a trochu z Cesty a ukazuje apokalypsu pomocí civilního měřítka. Na pátou hvězdičku by to chtělo kratší stopáž, případně dynamičtější příběh, nicméně i tak se jedná o nadprůměrný film. 85% ()

PROCESOR

Máme tady něco děsivého. Není mobilní signál! V době, kdy většina populace se bez mobilu ani nevyxxx je to opravdu apokalyptická vize. Dobře konec srandiček. Takže signál opravdu není, žádná komunikace nefunguje a nejlepší na tom je, že nikdo neví proč. Šílená vize budoucnosti, kdy se jenom hádá, zda za to může jaderný výbuch, či zemětřesení nabývá obrysů v tomto snímku. Kdy se na záchranou misi vydává otec a její přítel napříč USA. Snímek si pohrává s náznaky a velmi dobře dávkuje napětí. Za mě spokojenost. ()

dr.fish

Takhle se to prostě dneska dělá. Natočí se první díl a když se to chytí, bude se točit dál. Když ne, zapomeňte na to. A takovýchto úvodů už se nasekalo za posledních pět let desítky. Nikam to nevede, máme tu zástupy utahaných nudných úvodů k ničemu. 60% ()

viperDavid

Forest Whitaker se pro mě stává poměrně slušným hercem, kterého asi začnu vyhledávat. Pravda, že to není snímek, který by byl projetý akcí od začátku do konce, ale zase to není vůbec špatný. Takový hezký ale nadprůměrný průměr :) ani nevím jestli se to tak dá říct :) ()

oveckaoa

Běloch a Černoch se vydají na cestu autem zachránit černochovu dceru a bělochovu budoucí manželku, která je navíc těhotná do Seattlu. Po cestě ještě naberou indiána, který je automechanik a který jim pomůže kdyby jim náhodou to auto nejelo. Takže jedou a jedou a po cestě zažívají různé přepadení a přírodní vlivy (kromě zemětřesení , deště a jakéhosi pyroplastického proudu nic neuvidíme). A to je celý film nedozvíme se co se stalo (kromě jedné konspirační teorie, že to udělal naschval stát což je blbost jelikož kdyby někde odpálil atomovku tak by to někdo naměřil radiaci a podobně a navíc proč by to asi dělal?) a ani jak to skončí za to zjistíme, že pro přístup do hlídané oblasti stačí jen říct, že jsem byl v armádě a že mám někde svou dceru případně tam někoho znám a pokecám si a hned odejdu (nabízí se otázka proč to tak nezkusili všichni?) a že jedna z postav má neomezenou munici do revolveru a vynikající mušku a to i když umírá . P.s. 1 dám někdy 5 hvězd nějakému takovému filmu kde bude těhotná a tím šokem co se děje potratí ne, že bych byl necita, ale už mě štvou filmy kde někdo prožívá velké muka a je úplně v pořádku P.s. 2 srovnání s Šíleným Maxem je asi taková blbost jako srovnávat Hurvínka a kouzelné muzeum s Na Vlásku. ()