Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

Flopik

Vedel som do čoho idem no aj tak som sa nudil.Herci celkom ušli a nápad to nebol zlý ale to je asi tak všetko.Popravde to s tým koncom vykráda všetko. Krv žiadna a ani žiadne drsné scény.Po čase vám začnú tí herci liezť na nervy a len čakáte na koniec. Logiku to nemá žiadnu u mňa medzi 2 a 3* a naozaj nechápem tomu v celku dobrému hodnoteniu. ()

majec4

Mam rad podobne scenare, no cakal som, ze to bude hororovejsie. Zle som si pozrel popis filmu. Inak ma to celkom bavilo. Izby boli pripravene zaujimavo. Myslienka filmu je sice taka prvoplanova, no prislo mi to prirodzene. Ja som sa zabavil, aj ked ako horor by ma to oslovilo viac. Herci ma nejako vyrazne nestvali, ksichty ale nezname. NIekedy aj dobre. S pripadnym pokracovanim nemam problem, zaner ma bavi stale. ()

Hernycztek

Podobné varianty na Cube, případně SAW mě zřejmě nikdy nepřestanou bavit, protože se dají stále vymyslet nové způsoby mučení a zabíjení. O atmosféru v tomhle případě nemůže být nouze, jelikož už jen samotná situace, kdy víte, že jste někde zavření a máte minimální šanci na přežití, je žaludek svírající a nezávidění hodná. Nechápu, proč se tvůrci rozhodli jít cestou, kterou šli a ukázali hned na začátku posledního ,,přeživšího." Pak bylo jasné, že musí přijít nějaký plot twist, a tím, že ho očekáváte, přijdete o ten ,,wow efekt." K postavám výhrady nemám, jsou to téměř neznámí herci, no o to víc jsem si k nim vytvořil sympatie. Jednotlivé místnosti jsou vizuálně bezvadné a je na nich vidět, jakým směrem putovala většina rozpočtu. Oceňuji scénář, kdy má každý ,,soutěžící" vlastní místnost, kterou má rozluštit a nezklamal mě ani závěr, který je sice přitažený za vlasy, ale pokud vznikne takovéhle pokračování, určitě se podívám. Jsem tu ochotný odpustit i mnou nenáviděný PG-13 rating, protože na gore tu nebyl prostor. S vysvětlující pointou si nikdo moc práce nedával, jelikož už jsme ji mohli vidět mnohokrát, no přesto je ve výsledku Escape Room příjemnou mainstreamovou jednohubkou. ()

petikacka

Chytré zápletky...Dobře vymyšlené místnosti...Svižné tempo...Přesto z toho nemám žádné emoce...A ten konec hry to totálně zabil...Za mě 60% ()

kluk z Na

Znáte to když pustíte film plní očekávání a zjistíte, že už jste ho viděli. Na podruhé pořád nadprůměr. I hvězdu jsem přidal, protože se mi velice zamlouvalo obsazení. Těšim se na pokračování v letadle, jen snad bych přidal trochu krve, jen tak pro šmrnc. ()

DavidHolub

Pro mne je to velmi rozporuplný film, některé momenty byly povedené naopak některé momenty byly příšerné. Zklamání. 60% ()

husokachna

Měl jsem chuť na něco takovýho. Béčkovej nehorrorovej výplach, napínák bez chuti a bez zápachu, tím, že je to taková soft variace na Kostku, ještě líp. Ale tohle je nakonec bez chuti až moc, navíc ta traumata uvězněné mládeže všechny jen otravují a nakonec přijde to nejnudnější rozuzlení ze všech, takže i když mě to neurazilo a let to ukrátilo, nemůžu hodnotit nadprůměrně. ()

waits

Verze jiz videneho, jednak modernejsi a jednak uhlazenejsi, jelikoz urceno teenagerum. Ze zminenych duvodu se tudiz nedostavi ani pocit morbidnosti a znechuceni cynickeho Saw ani se nedockame krutosti a stretu charakteru videnych v Kostce. Pres veskrze dobre odvedenou filmarskou praci zustava pocit.televizniho filmu s odhadnutelnym.koncem ( ano, trefil jsme se, scenar nebyl zrovna inovativni) a zapomenutelnymi postavami. Po pulnoci k pospavani jako stvorene. ()

SatyR.film

Po prečítaných hodnoteniach, že sa jedná o 2v1 mojich celkom obľúbených filmov Saw a Kocka, som čakal čo na mňa vylezie. Očakávania neboli veľké, ale nebolo to zlé. Napätie pre mňa takmer žiadne, skôr zvedavosť, čo sa bude diať v ďalšej miestnosti. Slabšie 3* ()

Tet.Ew

Prostě jsem čekal něco jiného. Nebudu na to plivat určitě si to své fanoušky najde. Mě tohle prostě přišlo úsměvný. Myslím že z takhle nabitého nápadu se mělo vyždímat mnohem víc. Takhle film padá mezi hady v letadle a podobný béčka. ()

Israha

Relativně slušně natočená a ne úplně nudná variace na všelijaké herní/reality-show thrillery, která však podkopává nohy sama sobě tím, jak se přes vlastni banalitu a přímočarost snaží tvářit hrozně sofistikovaně. Pro milovníky násilí a gore tu není nic, film je v tomto ohledu absolutně krotký a mainstreamový, a kdo viděl Saw nebo Kostku, nemůže na něj zafungovat ani snaha o budování napětí, opět krotkost a nízká vyhrocenost (s jedinou světlou výjimkou, kterou je barová místnost). Prostě spotřební "napínáček" pro teenagery do kin. Což bych ale byl ochotný přijmout, kdy se to v závěru nesnažilo rádoby šokovat zběsilým a přitom hrozně okatým vršením dějových zvratů jeden přes druhý, čímž bylo u mě (a podle ohlasů i u mnoha dalších diváků) dosaženo pouze pocitu překombinovanosti a únavného nutkání sledovat časomíru. Tak buď natáčím čistou prožitkovou thrilleřinu, která ať si klidně chvílemi nedává smysl, hlavně že strhne; a nebo chci udělat něco rafinovanějšího se složitější pointou, ale pak to nelze podávat takto doslovně a tupě, a snažit si nahnat body tím, že místo jednoho pořádného twistu tam naseru tři hned za sebe, protože čím víc pruhů, tím víc Adidas. Nakonec je Escape Room filmem, který nemá na to, čím chce být, a proto ve finále převážně nefunguje. A to ani na úrovni postav, které jsou otravně archetypální, a vůbec jsem třeba nepochopil, proč se film snaží cpát divákovi sympatie k postavě Bena, který je tupým pasivním looserem, co místo konání dovede pouze remcat, a nenabízí žádné kladné charakterové vlastnosti; a naopak (v souladu s tradičním klišé) tlačí ten nejambicióznější, nejpragmatičtější a nejracionálnější charakter do polohy dílčího antagonisty. Asi bych se na filmy pro young adult obecenstvo neměl dívat, protože jsem evidentně už moc starý. ()

jasanka

Tak tohle bylo hodně pozitivní překvapení. Nikdy bych nevěřila, že se na film podívám, protože jsem v několika únikovkách byla a nechtěla jsem si kazit dojem. Ale bylo to výborné - vše promyšlené, logické, opravdu jako v únikovce, ne krvavé. ()

molcan2

Vy všetci. Toto bol jeden z najzábavnejších momentov, aké som za poslednú dobu pri filme zažil! Ako, nemôžem uveriť, že to nebolo lepšie prijaté v kinách, pretože som bol prilepený k sedadlu počas celej jazdy! Každá miestnosť bola šialenejšia ako tá predchádzajúca. Pravdivý príbeh: Neprežil by som miestnosť s padajúcimi podlahami, pretože z tej sračky som mal takmer afib, keď som sa na ňu pozeral. Takéto popcornové hororové thrillery mám veľmi rád a tento sa mi jednoducho trafil do každej jednej správnej noty. Dúfam, že natočia kopec pokračovaní, aj keď budú dtv, pretože to má predpoklady na úžasnú sériu! Okamžite dostať Taylor Russell v ďalších filmoch! TOTO BOLA TAKÁ ZÁBAVA!!! ()

Aurus

7,5/10. Tento film velmi potěšil. Je vidět že se tvůrci inspirovali sérii Saw kterou já naprosto miluju a tak sem si tento film velmi užil. Příběh je výborný, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé, hry či výzvy tu jsou nápadité, kreativné a hodně dobré a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

FilmWave

"Kostka" nové dekády. Svižná jízda se sympatickým neokoukaným obsazením. Že by nová "Final Destination" série? ()

Rockerman

Je to opravdu varice na Saw nebo Kostku a není to vůbec špatné. Dlouho se však nic neděje. Na to, jak to má krátkou stopáž je tu příliš mnoho vaty. Než dojde na "pastičky ", namlátí se moc otravné a prázdné slámy. Za jedno zhlédnutí to stojí. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)