Když muž miluje ženu

• USA When a Man Loves a Woman (více)
Ukázka z filmu

Když se jednoho dne vrátí Mike domů, musí se postarat o děti, protože jeho žena Alice není doma. Přijde pozdě v noci a je hodně opilá. Stěžuje si, že je toho na ni moc. Mike ji uklidní a rozhodne se, že si udělají dovolenou v horách. Tam je Alice každý večer opilá, a nejinak je tomu po návratu domů. Jednoho dne to s pitím přežene a skončí v nemocnici. Slíbí Mikeovi, že se půjde léčit a prosí ho, aby ji neopouštěl. Mike se snaží zvládnout svou práci, domácnost i výchovu dětí. Když se žena vrátí z léčení, chovají se sice k sobě s Mikem vlídně, ale nedokáží překonat podivný ostych. Alici navíc vadí Mikeova až příliš úzkostlivá péče. Při návštěvě rodinného poradce vyjde najevo, že jejich vztah je hluboce narušený. Situace v rodině se zhoršuje a tak se manželé na čas rozhodnou žít odděleně... (TV Nova)

Narciska

Příjemně depresivní a ze života, Garcia kouzelně neodolatelný, Ryan nezvykle na zabití. O hvězdu míň za zjednodušení a psychologickou plochost. ()

Gedes

Andy Garcia je sladkej ... Ale jinak film krom toho ze je hrozne romantickej a o velky lasce dvou lidi, kterym na zivote zalezi a zivot jim do cesty posíla ruzne problemy ve forme alkoholismu Meg Ryan, je v pohode, ale mozne by si zaslouzilo nazvat spis dramatickou pohádkou nez dramatem. Je to hrozny, proč ty filmy koncej vzdy tak dobre? Dyt to neni realny! Ale musim uznat, ze mluvili celkem duchaplne a dialogy byly celkem propracovany. ()

Elin

Film, po kterém jsem si uvědomil, že opilcem nutně nemusí být smradlavej dědek potulující se kolem nádraží, ale klidně i sousedka na patře u nás v paneláku. Což mě tenkrát, kdy mi bylo asi deset, celkem vyděsilo. Jinak průměr ()

michellerih

Celkem zajímavý a originální příběh. První polovina je především drama, kde Andy Garcia získá pozornost svým talentem a Mag Ryan je skvělá Mag "s pár promile v krvi". Některé scény jsou přímo úžasné. Zvlášť ty momenty, kdy si Alice uvědomí, kam až nechává závislost dojít...Škoda jen té poslední třetiny, která se mi líbila už jen jako romantickému snílku a ne objektivnímu divákovi, který hodnotí kvalitu. Jako by celý potenciál filmu hodila z okna. Ačkoliv chápu, že chtěli uchlácholit diváka po všech peripetiích, je to škoda. Dobrý konec přece může být i bez amerických kýčů a předvídatelných závěrů. Přesto za nápad, Andyho a ony scény na začátku musím dát 4 *. ()

MickeyStuma

Alkoholismus je nemoc a tento film se vážně zabývá tímto problémem. Jak víme, nejednou na to upozorňovala i česká kinematografie a tak nelze připomenout nic jiného, než dodnes nejúspěšnější televizní snímek s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli 'Ikarův pád' (1977). V tomto americkém filmovém počinu tentokrát alkoholický démon ovládne ženu. Meg Ryan v hlavní roli pro ni netypické, ale dá se říct, že to zvládla bravurně. Po různých romantických etudách si zkusila roli dramatickou, a byť to v jejich očích stále skřípe romantismem, dá se určitým odstupem její výkon považovat za uvěřitelný. Hned na začátku se seznámíme s Alicí a Michaelem a jejich dvěma dětmi. Manželství se zpočátku zdá naprosto dokonalé ve všech svých aspektech, ale jak se říká, zdání klame. Příběh je zásadový a ve své podstatě přísný právě v zájmu daného problému. Hodně se dává důraz na emoce, které jsou striktně povzbuzovány romantickou atmosférou. Chvílemi některé scény skutečně emočně zasáhnou, ale co se týče dramatizace, žádná sláva to zase není. Hodně má co do činění charakteristika postav a to jak Alice, tak i jejího manžela Michaela. Každý má k problematice svůj názorový přístup a snahu o řešení. A to jsou tady ještě jejich děti, které k tomu taktéž mají co říct. Jedná se o seriózní film, který donutí k zamyšlení nejen o problematice závislosti na alkoholu, ale i o křehké povaze vztahu partnerů se s tím potýkající. Ruku na srdce, dokázal by někdo z diváků, v takové situaci, to co oni? ()

Rathalos

Ked muz miluje zenu je smutna drama,ktora zobrazuje zivot jednej rodiny a sucasne i negativny dopad na nu vdaka alkoholu,ktory pohltil tu najdolezitejsiu osobu a to matku,ktora sa denne opija,musim pochvalit vyborne herecke vykony,zvlast u Meg Ryan,ktora to zahrala dokonale,ale aj i Andy Garcia sa samozrejme snazil,no a ako to cele skoncilo,to neprezradim,musite si to pozriet...:⁠-⁠) ()

Luisis

Úchvatné psychologicky partnerské drama.Až jednou budu studovat psychologii tak bude tenhle film můj slovník naučný.Excelentní Meg Ryan a Garcia.Uvěřil jsem jim všechno - 85% ()

Petulka88

Nikdy jsem nic proti Meg Ryan neměl. Tady mě ale tak šíleně srala, že bych ji nejraději trefil šutrem do hlavy a pak ji ještě dodělal flaškou od vodky. Její postava Alice je natolik nesympatická, že tenhle film prostě nemůžu hodnotit objektivně. Navíc její manžel se projevuje jako totální výmaz, když ještě veškerou vinu háže na sebe. Brrrr! ()

Shitonit

Kokotina. Pilot lítá a přes dobře přetvařující se přetvářku ho sere, že mu stará chlastá. Bodejď by ne, dyž je pilot furt f prdeli a ona má na krku dva haranty a barák a kámošky co jsou taky krávy. No a tak to jde, žvaněj o nekonečně bohapustých hovnech, děj nikde, pak jde ta kráva do vodmašťovny, tam začne hulit jak fabrika a to pilota sere taky. Jasně že sere, když nehulí jeho, žejo, no a tak se to jebe jebe, až se to dojebe do vyjebanýho konce. Vyjebaná blbost. Romantický... hovno, je v tom, romantika je jen v tý lásce k flašce.. A ani vyjebaná Megina to nemohla zachránit. Ale krávu hraje dokonale. To zas jo. Brrr už to nechci vidět !!!!!!!!! ()

Mr.nachos

Alkohoj je metla lidstva. Mezi alkoholikem a alkoholičkou by v podstatě neměl být rozdíl, ale opak je pravdou. Tady na tom příkladu je krásně vidět jak velký ten rozdíl je. Žena, alkoholička, navíc matka, to je brutální spojení, ale bohuželně častější než by se zdálo. Kdybych měla hodnotit film jen na základě líbí-nelíbí,, nedopadlo by to moc dobře. Meg Ryan není dle mého názoru dobrá herečka, ikdyž tady v tom filmu je to 1000x lepší než v přeslazených romantických komediích ve kterých převážně hraje. Ale příběh je natolik silný a skutečný, že je mi úplně jedno kdo tam hraje. ()

ostravak30

Tento romantický film začíná tam, kde jiné pomalu končí. Manželé si svou romantickou lásku už prožili a nastává prozření. Romantika se nekoná. Naopak. Přicházejí starosti. Děti, práce, domácnost, platit účty. Alice to ale psychicky nezvládá a začíná se napájet jak zebra v savaně. Nic nepomáhá, pořád říká, že to zvládá. Klasický alkáč ale nikdy nepřizná, že opak je pravdou. A tak musí nastat jedna dost ošemetná situace, aby se konečně začala léčit. Andy Garcia je znám z hodně filmů, ale zrovna romanťárny to nejsou a on v nich nebývá milujícím tátou. Meg Ryan je také herečka komedií, mnohokrát romantických, takže za mě rozhodně zajímavé spojení. A docela funguje. Podle mě je to nakonec celkem nenáročný film, který ale jasně definuje běžné soužití s alkoholikem a cestu za znovuzrozením, která ale může být, a zpravidla i bývá, mnohem složitější, než je tu naznačeno. ()

route60

Múže vúbec vzniknout pěkný film o člověku který propadne alkoholu? Když muž miluje ženu je nejasná odpověď. ()

LencaN

Většinu filmu jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet. Chvílemi to byla těžká romantika, ale většinou to bylo spíš dramatické psycho, protože hlavní hrdinka zjišťuje, že je alkoholička a že na to doplácí víc všichni kolem ní, než ona sama. Celý film, jsem si byla akorát jistá, že náš MUŽ opravdu miluje svou ženu, ale už jsem neviděla to, jestli i ŽENA miluje svého muže. Meg Ryan tady hraje takovouí zvláštní sebestřednou trochu slepici, která řeší blbosti a to hlavní jí uniká. Ale co já vím, co se může honit hlavou alkoholikovi. Jen prostě z Andy Garcii ta láska přímo vyzařovala, ale Meg Ryan byla spíš sobecká než milující. Proto řadím i toto romantické drama mezi průměr. Hodnotím však velice kladně obsazení právě Andy Garcii. Nikdy jsem si ho moc nevšímala, ale tady byl k sežrání, pečující, pozorný, roztomilý i fešák. ()

PTuranyi

Michael a Alica sú dokonalý pár ako sa spočiatku zdá, ale po necelej pol hodine príbehu začína táto idylka dostávať trhliny a z Alice je zrazu alkoholička. Vyzerá to ako slušný nábeh na dobrú rodinnú drámu, ale žiaľ tvorcovia to poňali inak a snažia sa tú romantickú linku udržať za každú cenu až do zaváňa citovým vydieraním (hlavne preto, že sú do toho zakomponované deti), ktoré vrcholí za tónov Everybody hurts od R.E.M. Produkcia je však prvotriedna a tá úzkostná romantická atmosféra nešťastia vám vytlačí slzy do očí. Andy Garcia je perfektný a aj Meg Ryan sa odhodlane snaží zahrať nešťastnú trosku, ale trošičku jej ten romantický pátos podráža nohy. Korunu tomu však nasadí až šťastný koniec, ktorý síce má horkastú príchuť, ale romantickým dušiam zaženie hlad po šťastí. ()