infernet

Pokud máte rádi film Na hromnice o den více, budete možná rozladěni jeho vykradením. Nicméně je třeba uznat, že např. hudba o řád převyšuje samotný film (za ni hvězda navíc) a na naše poměry a možnosti má pohádka slušný scénář a výpravu i obsazení. Hlavní záporačka je fajn MILFka a hláškující a cynická Eliška Křenková je vtipná. Jen Lambora vypadá s tou svojí patkou vedle dobře rostlé princezny spíš jako její mladší brácha. ()

x_ander

Nejlepší česká pohádka nejméně od roku 1996, kdy přišel Lotrando a Zubejda (Anděl Páně promine). Nevěřil jsem vlastním očím, že český film (fantasy film!) obecně může vypadat takto světově. Jasně, pořád se tady bavíme o rozpočtu, který nemůže konkurovat západní produkci, ale i tak z něj byla vytřískána solidní výprava a triky. Ale co hlavně - je to hravě napsané, je to dobrodružné, je to (příjemně) vtipné, uvolněně zahrané, sebejistě zrežírované. A vůbec mi nevadí, že jde o x-tou variaci časové smyčky se vším, co k tomu patří (nejdřív šok z toho, co se děje, pak zábava, že můžu dělat bordel bez následků, až po vystřízlivění, že se z toho musím dostat), ani to, že někdy logika chování postav trochu hapruje. V rámci žánru to beru. Od plného počtu film dělí jen naprosto příšerné postsynchrony. To je zlo českého filmu a o to víc mě zamrzí, že u jinak technicky vymazleného filmu, který je v českých vodách zjevením, si tvůrci toto nepohlídali a občas to padá na úroveň dabované telenovely. ()

ESNYR

Když se podívám asi 15 let zpět na to co tady vzniká za hnůj a za katastrofy, musím dát alespoň 4 hvězdy, protože tohle je o nějakých 50 levlů výš než pohádky a pokusy které jsou normálně k dispozici. Tak jako mě před několika lety překvapil Anděl páně, tak mě překvapila i tahle Princezna zakletá v čase (asi by se nějaké ty mouchy našli ale proč to nějak shazovat když to byl krásný pokus udělat prostě pohádku bez idiotů, debilů, mentálů, kriplů ....) Několikrát jsem si u každoročních pohádek říkal že snad ani nemáme žádné hezké holky vhodné na princezny ale tady vidím že pár jich asi ještě pořád bude. Princ je konečně princ, princezna konečně princezna, dialogy nejsou nudné, scény ukazují že i mimo studio se pořád točit dá a tak nějak to vypadá dobře. Takže za 4 a budu doufat že  2 díl bude stejně povedený. ()

MIchael90

Dal jsem si jeden den na čas od dokoukání tohoto filmu. Proč? Film mě nesmírně bavil, bavila mě zápletka, bavili mě všichni hlavní hrdinové, bavila mě výprava, překvapili mě výborné grafické efekty a výborná hudba, říkal jsem si super, více takových filmů. Nelezlo mi totiž do hlavy, že něco tak dobrého mohl kompletně natočit a vytvořit ryze český štáb.. v čem je ta finta? V ničem. Film je opravdu perfektní fantasy pohádkou, nevěřil jsem, že u nás něco tak dobrého může vzniknout. A ta cool záporačka, to je jen třešnička na dortu. Bravo pane Kubík! Tleskám 5+/5! ()

Alden_Larson

Celkem netradiční pohádka, ale zároveň moc povedená. Koncept není zrovna oroginální, je to v podstatě Groudhog Day, ale ve středověku. I tak je ale zápletka zajímavá a má moc dobře napsané postavy. Vizuálně je film fajn, je tam pár záběrů, které se mi vyloženě nelíbily, ale počítačové efetky jsou celkem slušné. Hudba je fajn, ale v některých scénách ji mohli ubrat. 7/10 ()

Crytic odpad!

Opravdu nemohu dát ani jednu hvězdu. Dívat se na tuto "pohádku" bylo ryzím utrpením. Princezna protivná, nesympatická, že bych jí nejraději praštil po rypáku srolovanýma novinama. Celý děj neuvěřitelně nudný, herecké výkony nulové, kamera horší než v nějakém studentském filmu. Opravdu neshledávám na tomhle filmu absolutně nic pozitivního. Bohužel :( ()

Lukyys11

Moc krásná pohádka s originálním dějem. Chválím herce, sem tam máme i nějaký ten humor, ale co se opravdu musí pochválit, jsou speciální efekty, protože finální bitva byla opravdu parádní podívaná až jsem si říkal, že efekty jsou na stejné úrovni a možná i trochu lepší a propracovanější než v nějakých jiných slavných filmech. Opravdu pěkné a přeji ať se přesně s filmy jako je Princezna zakletá v čase daří české kinematografii - jen tak dál! ()

PetraMishka

Pěkná moderní pohádka o tom, co uděláte, když se ocitnete v časové smyčce a opakuje se vám pouze jediný den před zkázou světa. Bylo to rozhodně zábavné, princezna byla na začátku správně protivná, aby se postupně mohla stát zajímavější postavou a poučit se. ()

wowylgu313

Občas mám takovou tu pohádkovou náladu/období a občas zase to hororové/krvavé/zvrácené. Někdy to vyjde úplně nastejno... naštěstí zde jsem se trochu té pohádky opravdu dočkal...  proto 65% ale na víc to nelze vytáhnout... je tu ukradený ale poměrně dobře fungující koncept už ze stovky jiných filmů a to "restart času" zde se to víceméně povedlo. Obsazení nijak neurazí a všichni se snažili jak jen to jejich scénář dovolil ... automaticky jednu hvězdu dávám za lokaci. Protože prostě Lipnice nad Sázavou je místo, které pravidelně navštěvuji. Proto bylo potěšení vidět ji na plátně. No jinak taková mírně nadprůměrná fantasy/pohádka. S "tupým" princem, porouchanou princeznou a "Arabelou" ... ()

Rian_witcher

Nic originálně objevného. Trochu ukradeného ze Zloby, z Na Hromnice o den více a stylu Dungeons and Dragons. to vše okořeněno českým humorem a klasickou českou pohádkou. Celé je to zabalené i do krásných záběrů krajiny, hradu Bouzov a kupodivu i výbornými počítačovými triky. Jen hudba nebyla vždy perfektně vybrána. Na druhou stranu ústřední melodie a píseň filmu byla za jedna. Dívčí dvojice zahrála bezvadně a Lambora nenadchl, ale ani neurazil. Na českou produkci jednoznačně výborné a těším se na Vánoce, kdy si Prima určitě nenechá ujít příležitost k TV premiéře. ()

Mefistoss

Až na to, že za mlada má princezna hnědé oči a dospělá světlé dobrý :). Jinak souhlas s Matty a Ryuuhey, ale za mě díky tomu ztráta jen jedné hvězdičky. ()

FLVEKK

Nejlepší česká pohádka za poslední roky. Hudba, efekty, kamera, herecké výkony. Za mě ohromné plus. To až uvidí Maminka, tak bude strašně nadšená :) Musím 5/5 ! ()

jirka25

Uff tak to bylo peklo. Přitom tak dobrý nápad... Scénárista by si měl dát do držky. Tak šíleně posraný scénář jsem dlouho neviděl. Jako když by celou pohádku někdo z prdele předaboval. Kovy a Prasátko Pepina... Neuvěřitelný paskvil. Nespisovné vyjadřování princezny a její kámošky. Naprostá ignorace vznešensoti a nějaké pohádkovosti. Jen fantasmagórie naroubovaná na komedii. Už mi tam chybělo jen aby princezna pronesla. "TY VOE"... Jedna hvězda za hudbu a nápad. Ale scénář katastrofa... ()

Fuksinka

A pak že to nejde. Pohádka si bere viditelnou inspiraci všude možně. Například kruhové magické štíty od Doctora Stange. Ovšem je to nápaditě postavený příběh s dobrými herci (obzvláště hláškující alchymistka) s vtipem i důvtipem, skvělou akcí a výbornou hudbou. Takové vizuální efekty v české pohádce dosud nebyly. Emancipace má stokrát víc, než rádoby feministická Wonder Women. Skvělé. Normálně by to na plný počet nebylo. Přece jen ten začátek by zasloužil maličko zkrátit, ale když porovnam, kolik dávám ostatním novodobým pohádkám, tak jiná možnost není. Doporučuju a děkuji tvůrcům. Tohle obstojí i v zahraničí. ()

VLADEK

Taková česká Prima vykrádačka, ale to by asi v dnešní době nevadilo, kdyby ty dialogy nebyly tak ubohé. Nerozumím tomu částečnému zdejšímu uživatelskému super-nadšení a udělování 5 hvězdiček, možná by stálo za to si projít ty jejich účty a datově to porovnat s ostatními věcmi a hlasováním souvisejícím s tvorbou Primy. ()

Ace.A.T.L.

A jo a jo a ještě jednou jo. Už různý fotky z natáčení a videa z natáčení slibovali zajímavou podívanou a můžu říct, že jsem čekal hodně, ale takhle hodně opravdu ne. Pořád je to pohádka, kde dobro vítězí nad zlem a láska překročí moře i hory, ale zároveň je to obrovskej krok kupředu a zcela jiným směrem. Přeslazených pohádek máme krásných dost a opravdu to chtělo něco novýho a jinýho. Má to humor(dost humoru), má to i vizuál na českou pohádku, má to krásnou hudbu a písnička "Tam za řekou" je hoooodně povedená. Bál jsem se, aby to nebylo jen překrášlený slibování v trailerech, fotkách a videích a ono ne. Obsazení je hodně příjemný, Eliška je bomba(jen je škoda toho, že post synchrony občas zněly, jako by to četla nuceně) a na pár lokacích se povedlo natočit super pohádku. Jediná věc mi tam nesedla a to byl Elvis v jedný části. Asi bych zvolil vlastní svižnou tvorbu, když už dokázal někdo udělat takovej krásnej soundtrack a nemotal bych tam Elvise. Doufám, že bude ta dvojka. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD