skok01

Tajemná, záhadná a mnohdy napínavá pohádka. Princezna Ellena je výborně zahraná, skvělý herecký výkon. Naprosto výtečná je hudba. Celkově výborná dobrodružná pohádka. Doporučuji. ()

Alvin

Po třetím shlédnutí přidávám i recenzi. Oceňuju, že se tvůrci pokusili o "jinou" pohádku, kde princezna není nevinná křehotinka čekající na hrdinu, co zabije draka. Časová smyčka je zprvu osvěžující prvek (i když viděný v tolika filmech, že se nedá mluvit o originalitě), ale ke konci už trochu otravná. Myslím, že zkrácení stopáže o 15 minut by filmu jenom pomohlo. A pak ty dialogy...asi to byl záměr scénaristy a režiséra v jedné osobě, aby postavy mluvily jako mluví "holky a kluci" mezi sebou dneska, ale mě to místy tahalo za uši. Teď si taky uvědomuju, že je to vlastně docela feministický snímek, protože všechno podstatné vymyslí obě "holky" a princ, král i dvorní kouzelník jsou jenom křoví do počtu. ()

MARLENE.DAFT

Dala jsem šanci novější české pohádce kvůli zdejšímu hodnocení, ale zkamalo. Jako jediné sympatické postavy mi připadaly stráže, Jakub Ouvín a zejména Martin Písařík, kteří bohužel byli spíše křoví. Jinak nebyli uvěřitelní ani časem prověření herci jako Révai, v roli krále nevýrazný nebo Zach, v roli čaroděje upozaděný a unavený. To princeznino "jo" a póza drsňačky mělo asi oslovit mladé diváky? Runy zase přivést trochu více té magie? Dohromady mi to přišlo jako dort pejska s kočičkou, kam se naházelo všechno co mohlo a hlavně se na ničem nešetřilo. Krásných záběrů na hrady a českou krajinu z dronu bylo tolik až omrzely, hudba tak dramatická, že vůbec neladila s nudným dějem, který byl navíc od začátku do konce předvídatelný. A co ta směšná paruka jinak výborné Veroniky Freimanové? ()

Thalin

Příjemná změna oproti všem těm uječeným a hloupým charakterům\karikaturám, které nám v poslední době pohádky servírují. Sice to není nijak originální téma a jede podle klasického vzorce postav uvíznutých v časové smyčce, ale i tak je to dobře zahrané, má to nějaký ten smysl pro humor i prvky pohádek a fantasy na té správné balanci. Po dlouhé době pohádka která mě bavila i pobavila, i přes prvotní otravu z arogantní princezny. Ale to by nebyla správná pohádka, aby se nepoučila a vše se nespravilo jak má, takže pohoda. ()

Black54

Tak tohle bylo milé překvapení. Po dlouhé době jedna z lepších českých pohádek s malými prvky fantasy. Vsadili zde na pomerně zajímavé téma se smyčkou v čase, které se jim docela dobře povedlo zakomponovat do děje. Herecké výkony mimo ustrední trojci jsou průměrné a pořád nesouhlasím s lacinými pokusy o humor, ale musím zde vyzvyhnot nad očekávání slušné vizualní efekty. Ústřední píseň se také rovněž povedla. Na českou tvorbu určitě nadprůměr. AKA 80% doufám že pokračovaní neposerou!? ()

MoziMedve

Nikde se mi nepovedl najít rozpočet filmu, což je škoda protože bych podle toho byl více či méně kritický. Co se týče zpracování mám z toho hodně amatérský dojem. Schválně mrkněte na youtubu na nějaké fan made krátké filmy ze světa Tolkiena nebo Zaklínače, a obecně jde o přibližně podobnou kvalitu, někdy lepší. Kostými a výprava jsou fajn, ale fotografie, střih a režie jsou horší. Špatně nasvícené scény (večeře na hradě), bezdůvodně roztřesená kamera, divný střih, nesedící post synkron. Ten film prostě nepůsobí jakoby ho dělali profesionálové. Děj je taková vykrádačka, především "Na hromnice o den více". Jako fantasy je to docela slabota, když se veme žánr českých pohádek, je to celkem OK počin, i když do osobního top 5 by se neumístnil. Ve srovnání s trapárnama co nám posledních 5-10 let zkouší servírovat jakože pohádky tohle nebylo špatný. ()

Lemra_Deina

Ze začátku si člověk řekne, že to bude asi nudná adaptace pohádek typu Jak se budí princezny...jsem ráda, že jsme z tohoto pocitu byli rychle vytrženi a přesvědčeni o opaku. Ač již bylo natočených tolik pohádek a nedá se donekonečna vymýšlet něco úplně nového, tak ani tak se myslím divák u pohádky nudit nebude. A to díky zajímavému pojetí času, akčním pasážím (ne jako v jiných pohádkách, kde se 3x máchne mečem a hurá, zlo bylo poraženo) i vtipným scénám a zajímavému provedení kouzel. Další plus přičítám za casting, pohádka není přehlídkou obličejů, které se protočily za poslední roky ve všech českýc pohádkách. A i pohádkoví nováčci si se svými rolemi poradili na výbornou. Určitě si v pohádce najde své jak malé dítě tak i jeho rodiče :) ()

FlyingGentle

Nádherná pohádka! Vysoké hodnocení zde hovoří za vše. I když má své mouchy - stopáž, některé zbytečně natahované scény a méně humoru, než by člověk od novodobé české pohádky mohl čekat - , má velmi silné téma, jak změnit svůj osud. Když se každé ráno probouzíte do stejného dne. Ano, téma z kultovního Na Hromnice o Den více nebo Na hraně zítřka, ale bystrý synek Kristi mně vysvětlil, že přímý motiv si tvůrci asi přebrali z animované Eleny z Avaloru - na to se musím podívat!, příběh není předvídatelný a závěr je hodně silný. Opravdu úžasná hudba a krásné exteriéry, nejen zámků, ale i přírody, dělají film dramatickou podívanou. Kdyby herci trochu přidali na emocích, bylo to ještě lepší, přesto pochvalu zaslouží jak Natalia Germani v roli Eleny, tak půvabná Eliška Křenková v roli mladé alchymistky, ještě si dobře pamatuji její Vendulu z Rafťáků! V našem kině v Mimoni nás sice bylo jen 7, ale rozhodně je to nejlepší letošní česká pohádka společně se Zakletým pírkem. V dnešní době - akce do 10 lidí s rouškami, které se dají v kině zvládnout 🙂 - asi nejpohodovější kultura! ()

Hirogen

Záleží na úhlu pohledu, ze kterého na to chcete koukat. Můžete říct, že to je otřepané téma: "Na hromnice o den více", "Na hraně zítřka" a podobně. Zde se z toho udělala pohádka a musím uznat, že mistrovsky zpracovaná. Kostýmy, herecké nasazení (herecké obsazení nikdy není zárukou kvality, nasazení ano) a podařilo se do pohádky vložit jak temné téma, tak humor. Naprosto skvělá je hudba! Princezna alias Natalia Germani je nejen pěkná (vypadala jako Emily Blunt), ale i dobře zahraná, Eliška Křenková je dobrá a skvělý je Roman Zach! Révaie jsem poznal pouze podle hlasu. ()

Levice05

Po půl roce jsme s dětmi vyrazily do kina. Naše pubertální stvoření, které má ke všemu komentář, nic se mu jen tak nelíbí a vše neguje, na konci přes roušku vydechlo "cool". Mladší děti byly okouzlení a já jsem byla ráda, že jsem šla s nimi. Zajímavé herecké obsazení, krásné lokace, nádherná hudba a "alchymistické" efekty. I přes drobné výhrady - dlouhá stopáž, místy nesedící postsynchrony, pomalý rozjezd - dám 5 hvězdiček. Od poloviny nabere pohádka tempo, které jí vydrží až do dramatického finále. Po hodně dlouhé době vydařená česká pohádka. ()

Kiksi007

Princezna zakletá v čase si zaslouží pět hvězdiček, protože, tak skvělá pohádka tu už dlouho nebyla. Je to opravdu povedená fantasy pohádka. Já byla mile překvapená dějem a v této pohádce nelze předvídat děj. Tahle pohádka by klidně mohla konkurovat zahraničním filmům. Chválím nápad, herecké obsazení i efekty a triky. Na to, že je to naše první fantasy pohádka, tak je skvělá. ()

Moco

Po dlouhé době byl podle mě pohádkový žánr v české kinematografii překročen. Nejedná se o nějaké zvláštní efekty, ale o promyšlený příběh, který nejenom vystihuje mnohé mechanismy lidského života, ale reaguje na současné otázky společnosti, potažmo lidstva. Je velice aktuální a také předjímá začátek nové budoucnosti, kdy se lidé opět navrátí k téměř ztracené kultuře a tradicím. V tom je snímek celkem vizionářský. Ale zpět k příběhu. Tvůrci použili osvědčený scénář, který jsme mohli vidět například ve snímcích Na Hromnice o den více nebo Na hraně zítřka. Stále dokola se opakující den, který musí hlavní postava prožívat stále znova a znova a hledá klíč, jak vyřešit to s čím se potká, co nejlépe. Opakující se cyklus připomíná každodenní rutiny, kterým čelíme. Opakující se situace, až do úmoru. Ale pozitivní na tom je, že se hlavní postava vyvíjí, učí se, dospívá a proměňuje. Musí vnitřně vyspět, aby dokázala prolomit kletbu, která obestírá jí i její království. To je opakující se archetyp zmiňovaných snímků. Jedinec musí najít řešení v sobě, zlepšit se, učit se a zdokonalovat. To co vypadalo jako prokletí opakujícího se dne je později vnímáno jako dar - čas na přípravu pro velkou, konečnou zkoušku. Vynikající snímek, herecké výkony, scénář i režie. Jen málo co vytknout a tak z nadšení dávám plný počet. ()

Muffin

Tenhle film se musí hodnotit opravdu z pohledu českých vod. Udělat tak dokonalý mix humoru, napětí a nízkorozpočtové fantasy po česku, nemá vůbec konkurenci. Jakoby si film uměl udělat legraci i sám ze sebe. Vůbec zde nevadí zápletka viděná u x amerických filmů, nebo skromné efekty jak z Dr. Strange. Z filmu čiší fanouškovské nadšení pro pokus o českou fantasy pohádku. Žádná sázka na jistotu, žádné filmové či hudební hvězdy v upoceném scénáři. Viděl jsem film v kině a hudba je naprosto famózní. Když ji slyšíte, máte úsměv na tváři, protože cítíte něco jako Pána prstenů s pyšnou princeznou dohromady. Což je asi dost těžko představitelné :) Závěrečná scéna by jistě zasloužila větší kompars a více peněz. Kéž se při natáčení druhého dílů dočkáme vyššího rozpočtu, ale současně stejně chytrého scénáře. Také herci jsou fajn. Ale asi bych nedával roli okoukanému baviči M. Dejdarovi a E. Křenková měla neskutečně monotónní hlas. To je snad jedna z mála vad na kráse, tomuto výjímečnému počinu. Klidně mě bijte, ale ve světle této pohádky působí Anděl Páně 2 jako nepovedená TV reklama. ()

ada99

Pohádku jsem viděla díky ZAKULTUROU.ONLINE a jsem nadmíru spokojená. Ano, začátek byl trochu pomalejší, jak tady už bylo řečeno, ale to rozhodně není důvod k tomu dát méně než 5 hvězd! Na to, že se jedná o český počin, tak úžasné efekty, se kterými si v Ostravě dali doopravdy dost práce. Tolik efektů jsem neviděla ani v některých amerických filmech a českých vůbec. Hudba v Česku nemá obdoby. Připomíná mi trochu Alexandra Desplata, což je jen poklona. Kamera a lokace jsou kouzelné. Herci: Natália Germani - neokoukaná tvář, která mě mile překvapila. Ve filmu mohla vystřídat hodně hereckých chorob, od nafoukané princezny, přes statečnou bojovnici, až k zranitelné princezně, a všechny roviny si krásně sedly. Eliška Křenková - ta bodovala hlavně svými hláškami, ale zachovala své postavě takové pěkné tajemno (už se těším na dvojku). Marek Lambora - i když nejsem jeho fanynka, myslím si, že ze své chvílemi "toporné" roli dokázal vydat maximum, že repliky, které by někdo jen odříkal, on dokázal zahrát a zaujmout. Simona Zmrzlá - i když zde nemohla střídat roviny kvůli omezujícímu scénáři (což mi vůbec nevadilo, chápu, že tam nebyl prostor... zatím...), tak i ta čistě záporácká je s přehledem zahraná. Mám ráda padouchy, kteří jsou výzvami, a tady se to doopravdy povedlo. Z některých scén mi i ve svém věku běhal mráz po zádech. Martin Písařík a Jakub Ouvín - měli být vtipnou složkou filmu, ale doopravdy nešlo o "hloupý humor", naopak, takové odlehčení. Roman Zach - skvěle zahrál tajemného alchymistu. Fascinoval mě celý film jeho barytonový tón hlasu, který tomu napomáhal. Jan Révai - bohužel neměl moc prostoru, ale i ten, který měl byl zasloužený. Nejedná se o žádného "starého" krále, ale živě si ho dokážu představit v šermířském souboji. Ostatní herci neměli dost prostoru, aby se "předvedli", ale to jsem ani v 115 minutovém filmu nečekala. ()

Stohowen

Po dlouhé době zase jedna česká pohádka, co se povedla. Těšil jsem se na ní dlouho a čekání se vyplatilo. Do kina jsem vyrazil hned, jak jen to bylo možné. Po vizuální stránce je vše parádní a je vidět, že s efekty si tvůrci vyhráli. Po počátečním pochopení, oč tam půjde jsem čekal na pasáž, kdy princezna pochopí jakou moc má a začne si ji užívat naplno. Toto je běžné pro všechny filmy s podobnou zápletkou. Zbytek děje byl suprovým pokoukáním a závěrečný souboj byl paráda. Jsem velice rád, že v pohádce nebyla řešena nějaký stará "neodpustitelná" křivda. Prostě film, který všem doporučuji. Jsem nadšen a 5 hvězd je zcela na místě. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD