Koral11

Příběh byl maličko slabší, čekala jsem více. Ovšem hudba, kamera a efekty, to byla lahoda pro oči i uši, i když mi trošku vadil hlas princezniny pomocnice. Inspirace jinými filmy zde byla zjevná, ale nevadila mi. Při počtu již vymyšlených příběhů bude čím dál tím obtížnější vymýšlet něco naprosto originálního. Dávám čtyři hvězdičky, jelikož to pro mě bylo za posledních pět let od Anděla páně 2 konečně příjemné překvapení. :) ()

katakomb

Musím uznat, že na české poměry je to vlastně docela dost povedené dílko, navíc soukromě - časové smyčky jsou mým oblíbeným filmovým motivem, takže s o to větším zájmem jsem se díval. Proč ale nedávám vyšší hodnocení? Celkově to mohlo být o něco uklidněnější, měl jsem z toho trochu pocit roztěkanosti a k tomu na mě film příliš naléhal takovou tou spielbergovskou čitelností a pseudovelkolepostí, kterou hodně podtrhávala hlavně hudba, která mohla být "dobovější", klidně na úkor whow efektu. ()

KraLuban

Úplná propadák to nebyla, myšlenka dobrá a občas i vtipné. Jen to bylo hoodně dlouhé, počet opakování vlastně zbytečný a konec moc nedával smysl. ()

Bohulib

Celkem zdařilá pohádka, i když podobný motiv je možné najít mezi komediemi (Na Hromnice o den více) i mezi sci-fi (Na hraně zítřka). Trochu mi vadila současná nespisovná řeč, ale co mi úplně trhalo uši, byl špatně použitý přechodník při čtení zbrojnoše z knihy ("lovec napínajíce tětivu"). To by se v nějakém středověkém vyprávění, jak se kniha tvářila, nemohlo objevit. ()

demovka

Nejoriginalnější pohádka za poslední roky. Já patřím k těm, komu je Marek Lambora nesympatický, ale Eliška Křenová jako mladá kouzelnice a princezna (Natalia Germani) jsou tak výrazné, že hlavní trojice je vyvážená. Princezna vypadá starší a vyšší, ale sympatie si časem získá. Triky mi přišly jako z 90-tých let a bylo zvláštní, že zlá čarodějnice není obklopená pomocníky. I výprava mohla být propracovanější. Ale celkově je to nápadité, nepředvídatelné a postavy se vyvíjejí. ()

LucillaP

Zpětně mě strašně mrzí, že jsem na tohle fantasy nešla do kina. Ale i v televizi mě to bavilo. Ten vývoj princezny, která si nejdříve poměrně užívá časovou smyčku, dokud jí nedojde, že to vlastně taková sranda nebude, byl provedením osvěžující změna. Navíc princezna i dvorní alchymistka jsou skutečně sympatické (alchymistka možná o kousek víc). A jelikož nejde o úplně tradiční pohádku, tak tu konečně princezna nebyla jen krasotinka, co sedí v koutě a útrpně čeká na vysvobození. Jasně, našly by se chvíle, kdy jsem si říkala, že tohle si tvůrci mohli odpustit (ten závěr, který mi silně připomínal Dr. Strange), ale cítila jsem z toho spíš nadšení všech zúčastněných a skutečnou chuť udělat tu něco jinak. Dále bych ocenila poměrně neokoukané lokace, svižné tempo, minimum hluchých míst a celkově chytlavý příběh. Za mě je tohle hodně povedený fantasy/pohádkový počin. ()

tulen

Další nepochopitelně vysoké hodnocení ... Nechápu za co. Námět vykradený z Na hromnice a Na prahu zítřka. No dobře, je to jenom námět. Dialogy plytké a navíc většina scén byla blbě, nevěrohodně natočená. Většinou tomu ani herci moc nepřidali (i když za to asi úplně nemohli, problém bych spíš viděl v režii a atmosféře natáčení, je z toho strašně cítit, jak je někam postavili a teď zahrajte tuhle scénku - výsledek je trappný, prkenný, umělý), zejména princ byl teda tragický. Zvuk divný, hercům nebylo často pořádně rozumnět, zato muzika (protivná a taky dost neoriginální) řvala příšerně. Kraválem se ale atmosféra filmu dohnat nedá. Prostě bída, tohle se nepovedlo. Kdyby se to natočilo jinak, s lepším scénářem a dialogy, herecky poctivě, mohlo to být docela koukatelný. Takhle ale skoro odpad. ()

quokam

Fantasticka fantasy pohadka s originalni nosnou myslenkou - originalni i na subzanru filmu ci serialu s opakujicim se jednim dnem. Clovek musi pochvalit atmosferu filmu,kameru, triky, titulni pisen. Vytecne hrala Eliska K s Romanem Z., Marek L byl nevyrazny, na sverenem mensim prostoru nedodal sve postave tvar. Taktez Veroniku F uz jsem videl zahrat lepe, ale mozna jeji postavu nejvice pokazily postsynchrony kritizovane zde Mattym. Castingove byl vsak preslap obsazeni krale a to ne proto,ze by Jan R hral spatne, ale jakoby se rozesly predstavy scenaristy a rezisera. Proste na to, jak byl kral mladej, mi prisel az moc pasivni, s tim proste herec nic neudela. Tocit takoveto pohadce dvojku je hodne odvazne. Dej byl uzavrn a nazev pohadky trosku zavazuje, hrozi opakovani a degradace znacky. Snad jenom u Andelu Pane se u pohadek povedlo, aby dvojka prevysila jednicku, ale tam ten nazev pohadky nebyl az tak zavazujici. Ale jinak, zpatky k jednicce. Za mne, secteno a podtzeno fantastickych 90 pro. ()

lusst

Princezná pôsobí staro a trvalo mi dlho kým som si na ňu zvykol. Do polovice bieda, potom sa to našťastie rozbehne a na koniec dobre. ()

66pepo66

Tak toto bolo strašné. Viac ako polovica filmu natiahnutá zbytočne dlho, pričom sa v nej dokopy nič nedeje. Humor akosi slabý, zasmial som sa asi tak 3x za celý film. Na to, že išlo o rozprávku, tak bola na môj vkus veľmi nerozpravková. Celé to pôsobilo veľmi kostrbato a v podstate sa v nej nestalo nič zaujímavé. Jediné nad čím som premýšľal celý čas bolo to, ako som už v priebehu rokov videl veľa filmov a seriálov na podobný štýl, čiže časovú slučku. A všetky boli rôzne, plne nápadov, humoru aj drámy. Lenže tu absentovalo vsetko. Ešte aj charizma hercov. Nikto z nich mi nebol vyslovene sympatický. Nikto nepostavil dojmom, že by sim so jeho postavu mohol obľúbiť, skrátka nič. To najlepšie z celej rozprávky predstavovali zábery na ich hrad a tá pesnička. Nič iné snáď pochváliť ani nemôžem. 2* ()

TadashiCZ

Na českou pohádku vlastně dost dobré. Nad trapností převládá zajímavost, občas i nějaký ten vtip, kvalitní produkce a schopní herci. Zároveň to občas narazí na strop (asi finanční), protože jsou slyšet nepodařené post-synchrony,  některé efekty působí trochu lacině, apod. Celkový dojem je ale velmi nadprůměrný na českou pohádku. ()

Skayler

Tato pohádka je brutální vykrádačka. Není proto vůbec jednoduché ji objektivně hodnotit. Nepochybně se pyšní povedeným hereckým obsazením i efekty a na tuzemské poměry velmi bohatou výpravou, o tom žádná. A ano; autoři scénáře si zaslouží speciální pochvalu - jenže v tom tkví ten problém. Pochvala totiž ani omylem nepatří našincům, kteří jsou napsáni v titulcích, nýbrž panu Ch. McQuarriemu a bratrům Butterwothovým - scénaristům výborného sci-fi thrilleru Na hraně zítřka. Princezna zakletá v čase je sice nejlepší nový český film, co jsem za poslední měsíce viděl, avšak i nejočividnější nepřiznaná kopie, kterou jsem viděl - za celý život. Zaslouží si potlesk za mnohé nesporné kvality, ale originalita mezi ně rozhodně nepatří... Neb tam, kde se scénář aspoň trochu snaží být originální, je místy docela nanic... 70 % ()

Jansuper

Děláte si ze mě srandu? To jako opravdu tak chválit tuto pohádku, pro mě je to jedna z nejhorších pohádek co sem kdy viděl, za mě takřka píčovina mezi pohádkama, začátek trochu navnadí a člověk si myslí že to bude zajímavé zábavné výpravné s dobrými herci a výkony hereckými , já se těšil na hezkou výpravnou velkomoderní pohádku a místo toho pak dostanem jen tupý nudný děj kde se princezna každé ráno probudí ve stejný den a dějí se jí úplně stejné věci které už předpokládá, pohádka mi působila spíše jako pohádkové zpracování hororu všechno nejhorší, nemluvím o některých otřesných dialogach, a špatných hereckých výkonech, když se konečně něco začne dít to působí lyricky nudně uměle, bez napětí a atmosféry, pochválit můžu jen úvodní scénu, fakt hodně hezké pěkné zajímavé lokace( lesy, jezera, hrady) a závěrečný souboj s čarodějnicí Murien, kterej nebyl úplné veledílo ale nakonec té píčoviny to trochu zlepšil závěrečný fight který byl napínavý zajímavý a s docela dobrými efekty.  Ale některé scény mě tak strašně lezly na nervy, jako např jak Murien snad 20 krát opakovala to zaklínadlo aby se princezna neprobouzela furt dokola v ten samý den. Z dvou hvězd snižuji na jednu, protože mi to přijde fakt nefér vůči jiným fakt povedeným pohádkam, hlavně z minulého století které fakt za něco stály, v 21 století hezké povedené pohádky točí akorát Zdeněk Troška a Karel Janák,  zlaté pohádky od Zdeňka Trošky, nechápu proč Zdeňka Trošku furt kritizujete a co proti němu furt všichni máte, v poslední době mi kritizování Zdeňka Trošky skoro až leze na nervy a skoro mě sere to kritizování Zdeňka Trošky ()

Peky

Novodobým českým pohádkám se vyhýbám velkým obloukem, stejně tak žánru fantasy, který není mým šálkem čaje. Ke zhlédnutí mě ale navnadil obsažený sci-fi prvek časové smyčky, který mám obecně rád a bavil mě i v tomto případě. Zde je navíc zakomponovaný do děje pohádky, což mi přišlo dost netradiční a originální. Líbily se mi i kostýmy a vlastně celkově to po audiovizuální stránce nebylo vůbec špatné. Nechyběl ani humor, i když si myslím, že toho tam mohlo být klidně ještě více. Pocitově je to u mě za lepší tři hvězdičky, ale nakonec přidám i tu čtvrtou, protože na české poměry je to určitě nadprůměrná pohádka z těch všech, které u nás v posledních letech vznikly. ()

pavelpetr

Za mě svěží vítr v českých pohádkách. Nechci dávat spoilery, ale princip v čem je zakletá princezna je minimálně zajímavý.  Dívali jsme se celá rodina a i čtyřletou dceru to zaujalo a kus sledovala s námi. Jediná věc co je délka. Přišlo mi to docela dost dlouhý. Ale přežil jsem to. ()

babuška

aneb jak s třicítkou na krku zahrát náctiletou, království z pána prstenů, révai úplně na hovno, Simča je kus krásný baby ale umí lépe, vizuál dobrý, pro děti asi néé, protože i puberta pozná rozdíl mezi náckou a milf ()

Natar

Pohádka bez jakéhokoliv kouzla s tuctovou princeznou (aspoň není vyloženě škaredá, jak je v obsazení českých pohádek už nějakou dobu zvykem), silně nesympatickým princem, ochotnickými hereckými výkony a vyloženě přitroublou režií. Poslední opravdu kouzelná česká pohádka je S čerty nejsou žerty. ()

beny258

Co si budem, zápletka, ač zajímavá, příliš originální není. Velmi podobný problém se vyskytl například ve filmu Na hraně zítřka. Zpracování do pohádkové podoby a zasazení do českého prostředí však originální rozhodně je. Za vyzdvižení stojí rozhodně i hudba a kvalitní efekty. Za mě super film dotažený do nejmenšího detailu. Jsem zvědav na dvojku. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD