Calabria

Velmi zajímavá pohádka, která mi připadala i pro starší možná vážnější motiv, ale princezna měla fajn humor. Není moc co vytknout, možná písnička mohla být chytlavější. Herci super, Příjemné překvapení Natalia Germani, kterou jsem upřímě nikdy neviděl. A moje oblíbenkyně z Hastrmana Simona Zmrzlá mě zase bavila, škoda že jhe tak málo vidět. Kdyby mě někdo řekl že role byly psané na míru, absolutně bych tomu věřil. ()

Vesprem

Moc příjemné překvapení. Sice bych mohla mít výhrady, ale celkový dojem z pohádky je převažuje. Moc pěkná výprava, hodně exteriérů v krásném prostředí, vypracované kulisy. Ale hlavně nový příběh. A Moc dobrý příběh, kde jen zápletky, souvislosti a vztahy mezi minulosti a budoucností mohly vyznit trochu razneji, aby byly jasně, ale to pohádce odpustím. Sem raději, že to nebyla přeplacaná fantasy v americkém stylu, ale krásná, důstojná česká pohádka. Po dlouhé době to pro mě byla pecka mezi pohádkami. ()

Stefi_836

Uvíznutí v čase  je super origoš nápad, pěkně to funguje. Lokace i kamera též povedené. Nikdo se tam debilně nepitvoří a nepřehrává. Kvituji zvolení Jakuba Ouvína coby zbrojnoše. Princezna krásná a neokoukaná. Princ ale nevýrazný, nebojuje, nesnaží se. Bojová pasáž je zbytečně zdlouhavá ale především bez nápadu, vítězství nad čarodějnicí až moc jednoduché. Některé dialogy zbytečně civilně-sterilní. 4*dávám tedy nerada ale hlavně proto, že u princezny jsem postrádala něžnost a křehkost ve vztahu k princi i její proměna k dobru byla málo procítěná. ()

Marek.Skalka

Film neurazí. Hledat v něm něco, co fu ještě nebylo, nemá smysl. Podle mého od toho filmy ani nejsou. Filmu 'Na Hromnice o den více' to nesahá ani po kotníky. A to jak hereckými výkony, tak právě originalitou a zábavností. Jenže jak jsem již napsal, je hloupost podle toho filmy posuzovat. Zase to žádný propadák není a dá se na to koukat. Kouzla jsou sice jako z počítačové hry, jenže to berte jen jako konstatování. Jediné, co mi tam trošku vadilo, je to, že čarodějka je mnohem hezčí než princezna i se svou rádoby emancipovanou kámoškou dohromady. Jenže to je hlavně můj osobní názor. ()

Fuego

První hvězda je za Simonu Zmrzlou (Murien), jedinou hezkou holku v celém bijáku. je opravdu nádherná. Za tu bych se rval jak esmymáckej pes. :- ) Natalia Germani je taková divná, hranatá, neženská chlapatka (ostatně příjmení Germani je zde trochu zdá se nomen - omen), Eliška Křenková je placatá jak po těle, tak po výrazu, nadto neumí mluvit, což bych u tak obsazované herečky opravdu nečekal a mrzí mne to. Ale má nádherné oči (z vlastní zkušenosti vím, jak moc nádherné :- ) a kecám, také se mi líbí :- ) ). Ale přijde mi vždycky taková nemastná - neslaná až znuděná, což mne nemrzí, ale štve! A ano, paní Veronika Freimanová, ta byla, je a bude krásná a skvělá pořád. Druhá hvězda je za Martina Písaříka, kterého mám prostě rád (z mnoha pohledů a důvodů - je to skvělý herec a hudebník a fajn chlap) :- ). Marek Lambora je taky fajn herec a fajn chlap a také nebyl špatný, navíc "princování mu jde k pleti a figuře". Jen nevím (hmmm ... obávám se, že bohužel vím :- ( ), kdo mu poradil ten opravdu idiotský střeh s mečem, kdy se při něm levačkou drží za zápěstí pravé. Fakt děs a běs. Šermy mu podělali taky víc než dost. Marka znám a dobře vím, jak umí šermovat, když má šanci a dobrého fightmastera. Tohle bylo opravdu špatně. Ale vzhledem k tomu, že tuším, kdo to stavěl, nedivím se. Navíc jeho dubl měl bohužel úplně jinou strukturu pohyby. Na první shlédnutí vím v 90% případu, kdy to byl Marek a kdy dubl. Škoda. Třetí hvězda je za luxusní vykradačku, aneb Groundhog Day (na Hromnice o den více), akorát genderově obráceně, ale zato hezky, česky a  pohádkově :- ). Též jsem rád viděl Romana Zacha, Martina Dejdara, Vláďu Poláka a Jana Révaie - všichni se mi líbili. Stejně tak Three brothers - Vláďa, Boris a Igor Krištofovi. A v neposlední řadě můj milovaný Točník, i když ani Bouzov, Lipnice nad Sázavou a Sobotín nejsou špatné :- ). Co mě ale rve uši a točí do běl, je oslovení "Jane". Vím, že to PČP připouští, ale je to stejně hnusně pitomej staronovotvar, jako je Česko. Oba patvary těsně po sametu vymyslej nějaký freecoolinský reportér, aby se ozvláštnil. Fuj! Hrůza třese kurníkem! Opravdu mi to otvírá kudlu v kapse. Sám jsem Jan a když mi tak někdo řekne, má zaděláno na ... hmmm nepříjemnou chvilku. Má to být "Jene". A co se  mi líbilo ultra moooc? Ten záběr, když vyjíždí ta lodička z mlhy ... jak z páně Jacksonova Pána prstenů. Nakonec vlastně docela zdařilé dílo, na to, co občas čeští takyfilmaři leckdy dovedou tzv. vytvořit. Ale sorry, víc než tři hvězdy ne. ()

Simboe

Po dlouhe dobe moc hezka pohadka. Rada se o Vanocich podivam znova. Kostymy a herecke obsazeni na jednicku. Bohuzel p. Lamborovi, jakozto princi, neposkytli moc prilezitostí ... a i ta princezna se nakonec musela zachranit sama ... ()

Priaxxa

Princezna zakletá v čase se mi hodně líbila a vedle některých jiných novějších pohádek pro mě rozhodně nezapadne. Hezké české fantasy, hezká výprava, krásná hudba. Moc se mi líbila postava čáryfukyně Elišky Křenkové. Bohužel, princezna ani princ mě tolik nezaujali. Prostě jsem jim tu lásku nevěřila a v jednu chvíli jsem si dokonce přála, aby se princ zamiloval do alchymistky. :) Což hovoří asi samo za sebe. Nicméně princ svou princeznu získal (byť jeho motivy byly přinejmenším k zamyšlení a jeho "miluju tě, i když jsi nafoukaná kráva" dává naději všem, že na ně někde čeká jejich protějšek, i kdyby byli nesnesitelné osiny v zadku :)). I přes vizuální podívanou hodnotím "jen" 3*, a to nejen kvůli nesympatické princezně, ale zejména kvůli do očí bijící neoriginalitě příběhu celkově (jako chápu, že je těžké přijít s něčím, co tu ještě nebylo, ale tohle byla celkem dobrá vykrádačka nápadů) prošpikované spoustou klišé. Také mi trochu vadí nevyváženost dialogů, některé momenty jsou naprosto skvělé, vtipné, jiné ale působí křečovitě. Přesto je pohádka bezva oddychovka a těším se na pokračování, kde by snad mělo být víc právě Amélie. ()

Still_I

Hmm, pohádka tak podivně přeskakuje od hluchých míst, která máte chuť vypnout k napětí, u kterého se zatajeným dechem čekáte, snad každých 10 minut. - Prvních pár vyřčených vět zní jak ze Hry o Trůny. V prvních třech minutách jsem pak našla čtyři věci, které bych považovala za chybu. Celkově mi ten začátek přišel trochu spíchnutý horkou jehlou. Pak se styl vyprávění naštěstí mění. Ale celou dobu je to takové podivně rozhrkané, ne čistá linka. (Konec netřeba komentovat, je to pohádka. Takže samozřejmě nějaké nesrovnalosti tam jsou.) - Princezna velmi krásná, bohužel na čerstvou dvacítku fakt nevypadá, ani se tak nechová. Jako čerstvá třicítka ano. - Simonu Zmrzlou mám moc ráda a i tady byla perfektní. Děsivá čarodějnice! Ve scéně, kdy princeznu odčarovávala, až hororová. Když už tvůrci do příběhu připletli spoustu vedlejších nepodstatných historek z minulosti postav, škoda, že nepřihodili i "proč je zlá čarodějnice zlá". Dostala by hloubku a užila bych si, kdyby měla víc prostoru. - Postava kuchařky Freimanové taky zahřála u srdce. I s to děsnou parukou. - Efekty nádherný, koukalo se na ně jedna báseň. I význam run docela trefili. - Co to bylo s tím dabingem?? - Moderní mluva proč ne, seděla tam. Většina vtipných hlášek nějaký vtip měla. Jen mi vadila 2x opakovaná zmínka, že princezna "nemůže jíst, aby nebyla tlustá". Je toho všude přeplněno, tak proč to cpát i dětem do pohádky. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak si nejsem jistá, jestli vlastně tahle pohádka je primárně určená pro nejmenší děti. Mně celou dobu napadalo, že by to bylo dobrý RPG na hraní. Fakt, že už tady vychytávám detaily, je jen známka toho, že pohádka je dobrá a propracovaná. Kdyby to byl žblebt s půlkou mozku jako ostatní, napíšu jen: Roztomilý. Nazdar. - Reklama na jedinou pravou Marlenku. Aha... - Občas mě rozčilovala kamera, některý záběry bych vyměnila. Sorry, Pavle. - Ještě bych asi měla něco žblebtnout o celkovém dojmu. Chápu, že konkurence je velká. Ambicióznost a snahu pohádky vyrovnat se zahraničním megarozpočtovým bratrům vnímám pozitivně. Jasně, nebyla klasicky česká. Čarodějnici, co vypadá jak Maleficent, časové smyčky, Lásku kletby lámající atd. už jsme viděli 100x jinde. Není to nic přelomově originálního. Mě ale zkrátka těší, že něco takového vzniklo u nás. Kubík to časem vychytá, má na to. ()

Pavlis.xxx

Tvl tohle má být jedna z nejlepších pohádek za poslední roky? No ono poslední roky to stálo hodně za hovno, takže takovej příměr je naprosto nerelevantní. Originální rozuměj vykradačka hromady jiných pohádek, rádoby fantasy plus hrůzostrašné efekty a máte nejlepší českou pohádku :D :D :D 10 bludišťáků za tenhle joke a okamžitě smazat účet. Ani relativně sympatičtí herci (relativně) to nezachránili a vlastně jsem ani nepochopil na koho tohle má být cílené... Většina zdejších kktků si vyhoní jitrnici převážně z časové smyčky, kterou jsem ještě nikdy nikde neviděl (ironie), ale dáte ji do pohádky a už jste originální a proto jsem se jen utvrdil v tom, jak si zdejší TOP uživatelé hrají na velké experty. Pohádku (fantasy) si představuji úplně jinak než zdejší plebs, ale asi se před projekcí prováděla lobotomie zdarma... Vysoké hodnocení mě pobavilo víc než tahle slátanina. ()

PavkaHu

Začátek nic moc, druhá polovina mě opravdu zaujala. Podobnou pohádku si nevybavuji, takže dávám hvězdu navíc za originalitu. ()

Jirkacek

Českou pohádku Princezna zakletá v čase jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX na doporučení uživatele CommaderCZ a rozhodně jsme nijak těch 115 minut strávených u televizní obrazovky nelitovali. Princeznu Ellenu totiž od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. Neustálé opakování stejné situace mi vůbec nevadilo, spíše naopak, protože faktor cestování v čase patří ve filmu mezi mé nejoblíbenější. Navíc jsme se stále posouvali v ději stále dopředu, až nakonec vše dobře dopadlo. Trochu mne překvapilo, že Martin Dejdar nesehrál v ději větší roli, ale i tak se mi pohádka s prvky fantasy velmi líbila. A to ucho a ústa ve skále budu muset někdy navštívit, jelikož se nejedná o filmové kulisy, ale o skutečné skalní reliéfy. Suma sumárum, pohádka Princezna zakletá v čase ode mne získala po zásluze pět zakletých hvězdiček *****. ()

Karzelek

Asi jsem čekal větší ufo porno, po tom co se na tuhle pohádku vznášely ódy. I když teda musím uznat, že závěrečná bitva vypadala celkem použitelně no. ()

SoulAsAGem

Včera jsem hledala nějaký český film “do pozadí” a v nabídce Netflix na mne vyskočila Princezna zakletá v čase. Byla jsem velmi mile překvapená. Po dlouhé době velice hezká česká pohádka. Krásné neotřelé lokace, velmi přijemná hudba, která nenápadně místy připomínala hudbu z GoT 😁✌️. Color grading také přijemný a vizualní efekty jakbysmet. Souboje ušly, mne osobně trochu vadily konkrétně souboje s meči, scéna s Murien. Nejsem odborník na šermířství, ale tam to pokulhávalo, naštěstí těchto scén tam bylo velmi málo, možná jen tato jedna (?) a naopak magické bitky, byly super. Magie postavená na runách se mi líbila a nápad s uvíznutím v čase jsme všichni viděli v nejednom hollywoodském filmu, a tvůrci zde ukázali, že to může fungovat i u nás. Dobrý výběr herců a k hlavní postavě princezny, slovenskè herečky Natalie Germani, palec nahoru za naštěstí dobrý dabing, hlas jí sednul parádně a byla to i přijemná změna, měla jsem možnost ji vidět ve filmu Amnestie 2019, kde hrála šlápotu, takže zde povyšila a určitě ji to velmi prospělo. 8/10 🤩 ()

sun.eagle

No vida, pohádku v česku lze natočit zábavně a neotřele. Taková kombinace několika žánrů i při očividně omezeném budgetu dala vzniknout nejlepší pohádce za posledních několik let. Nejlepší byla Eliška Křenková, chci její samostatný příběh. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD