morfeus..

Na českou produkci s českými herci se jedná o netradiční pohádku. Je to průkopnická práce která jak doufám, zaseje odhodlaní pokusit se o další takový počin. Přestože příběh nepřináší nic extra nového a nese se na vlně opakující se časové smyčky tak příběh baví... Tři hvězdy ale poctivé. ()

Dani.K

Fantasy, Na Hromnice o den více, keltská magie a česká pohádka... až moc se film snaží tvářit jako megahit. Vůbec nevadí, že je děj tak předvídatelný (vždyť je to pohádka), ale zkrátit délku, ubrat na příliš monumentální hudbě a popřemýšlet, zda se vůbec mají herci možnost prosadit přes ty vizuální efekty. Elišce Křenkové role sedla a třeba Dejdar by si zasloužil víc prostoru. Nejvíc se mi z pohádky asi líbila písnička (což je trochu málo). Spoiler: Princezna v poslední časové smyčce své poddané nabádá, aby se přemístili do bezpečí. Asi to nepomohlo, když pak před bouří utíkají stejně jako v těch předchozích smyčkách... ()

Ragnar89

Nová česká pohádka, já bych to nazýval nový český fantasy příběh. Když jsem slyšel poprvé o tomto filmu, měl jsem strach jak si filmaři pořadí s časovou smyčkou, která byla v tomhe díle stěžejním bodem. Byl jsem z počátku velmi skeptický, dokud jsem film neviděl. Časová smyčka byla velmi dobře zapracovaná do děje a filmaři s s tím poradili na jedničku, když k tomu doplníme velmi dobré herecké obsazení, propracované dialogy, humor a naprosto skvělou hudbu. Tak se jedná o nádherný fantasy příběh, který musí pohltit většinu diváků ne jen z České země. Dále se mi líbilo použití run, jakožto prostředek k magii. Bylo to velmi originální a za to mají tvurci mé díky. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty mě jako pořád nemiluješ?" Slovenská pipinka Natalia Germani coby drsná a namyšlená princezna Ellena, jenž je prokletá od čarodějnice Murien, kterou ztvárnila pro změnu česká pipinka Simona Zmrzlá. V podvečer dvacátých narozenin princezny se má vyplnit ta tajemná kletba té zlé čarodějnice, ale co se přesně bude dít, to nikdo neví. Během filmu zjistíme, že království je v ten den uvrhnuto do temnoty a princezna zjistí, že zůstala, jak napovídá název uvězněná v čase;) Princezna se totiž ráno znovu vzbudí, znovu má narozeniny, a to se opakuje stále dokola. Nikdo kromě ní si nic nepamatuje. Věřte nevěřte, ale zajímavý a dobrodružný děj, který dokáže upoutat nejmenší a zároveň nenudit svou stupiditou kohokoli staršího dvanácti let. Příběh je totiž chytrý a automaticky nepředpokládá, že jeho cílová skupina neudrží myšlenku na déle než pár sekund. Navíc střih, který je použit při opakování téhož dne stále dokola, je perfektní a díky němu má film spád a divák se ani na chvíli nenudí. Dále je tu velmi přijemná hudba, neotřelé lokace, pěkné kostýmy a atraktivní pipiny v hlavních rolích. Nejvíce však nutno pochválit režiséra Petra Kubíka, že po dlouhé době natočil pohádku, která si zaslouží pozornost a nedělá nám ostudu. Dle mého to musí pohltit většinu diváků a to ne jen z České země. - 100%. ()

Syrojed

Začátek těžký přežít, naštěstí se to rozjede a pak je to stejně intenzivní jako na Hromnice o den více, které mi nepřijdou vykradené pouze inspirujici ()

Johny203

Princezná rozhodne nevyzerá na 20 ale inak je to možno najlepšia tuzemská rozprávka za posledné roky a má pekne vyzerajúce triky. ()

KiR0

Přiznávám se, že mám z této pohádky takový rozpolcený pocit. Ona není špatně natočená, ale jako bych všechno už viděl. Suma sumárum, pohádku jsem shlédnul, neusnul jsem u ní, ale vyhledávat ji nebudu. ()

Ziral

Jako každá nová pohádka, která oplývá neuvěřitelnými triky, včetně dnešních grimasů a moderních tváří je pouze křeč pro výtvor, který musí ohromit. Prostě stále v nových pohádkách chybí laskavost a duše z tohoto důvodu se nikdy nezařadí do nesmrtelného archivu tak, jako staré klasické pohádky prověřené časem !!! ()

wdo

Když se zkombinuje 50x a stále poprvé, Na Hromnice o den více a Na hraně zítřka, tak vznikne originální česká pohádka. Ještě bych přidal Vůně cibule, protože ten kůň se jmenoval taky Archibald a byla to podobná volovina. ()

vw.cobra

První dvě třetiny vypadaly jako lepší tv pohádka, nicméně závěrečná třetina a triky pozvedly toto dílko z obyčejné pohádky na fantasy film. Návrat ke kořenům předkřesťanského náboženství (runy a v podstatě druidi) je super volba. ()

milos.bradik

Líbilo se mi to, herecky to také nebylo špatně obsazené, tedy až na toho prince, který byl takový hezounek, ale jinak nic moc. Téma opakujícího se dne už bylo sice trochu ohrané, ale přesto si s ním tvůrci docela dobře poradili. Moderní pohádka, která docela jistě osloví hlavně mladé a tedy i děti a pro ně jsou pohádky především určeny. ()

bratr_jezek

Král (Jan Révai) kdysi slíbil všechno, aby ochránil svůj lid před velkou magickou bouří. Netušil, že jí vyčarovala čarodějka (Simona Zmrzlá) zachránkyně a bude chtít duši jeho dcery. Když odmítl, proklela princeznu. Výživné psycho, se kterým musí tato princezna (Natalia Germani) žít. Díky tomu je uštěpačná, jízlivá, nesnáší soucitné pohledy a moc neopouští hrad. Rozptýlení má jen v lukostřelbě a občas díky kamarádce (Eliška Křenková), která se učí u starého alchymisty (Roman Zach). Když se den kletby přiblíží, je jen otázkou času, zda pomůže princ (Marek Lambora) či porážka zlé čarodějky. Naštěstí se princezna ocitá v časové smyčce. Nápad s opakováním jednoho dne tu už párkrát byl a i tentokrát velmi dobře kombinuje nabízené možnosti, jak změnit osud. K tomu přidávám hvězdu za vizuální kouzla, která trikově nevypadají trapně ani ve srovnání se zahraničím. ()

KorryxD_

Jestli se chcete podívat na Doctora Strange v českém podání, tak toto je film akorát pro vás. Dokonce podtitulková scéna byla, jako ve správném Marvel filmu. Ale na novou českou pohádku to není až tak špatné. Čekala jsem to mnohem horší… ()

absurdian

Pohádka mě opravdu bavila, jakkoliv je to kompilace všeho možného. Ale "lovec napínajíce tětivu zamířil"? Kdyby tam tahle češtinská prasárna byla jednou, je to jen facka divákovi. Ale ono se to tam pronese mockrát a to je naopak na facku tvůrcům. Přechodníky jsou jedno z nejjednodušších pravidel, proboha! NAPÍNAJE! NAPÍNAJE! NAPÍNAJE, Kubíku! :-/ ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD