Ryorka

Trapný pokus o mix pohádky a fantasy. Achillova pata současné české tvorby jsou neherecké výkony herců, naivní režie a hloupý scénář. Jedna hvězda za princeznu. ()

Sejkorka

Docela podařená pohádka. I když místy spíše fantasy nikoliv pro malé děti. Můj 6 letý vnouček by se asi moc nebavil a spíše by se bál. Nicméně, tento styl mně osobně docela vyhovuje. Žádní přiblblí čerti , hloupí králové, které každý ošulí, uřvaná princezna, popř. macecha atd. Navíc zde hrají - a vesměs dobře - víceméně neokoukané  tváře, včetně Jana Révaie i Elišky Křenkové, která je bravurní. Slovenka Natalia Germani v hlavní roli je docela trefa, zvládne chladnou i vřelou princeznu. Smyčka v čase trochu připomíná Na Hromnice o den více, ale to je jiná liga. Neříkám, že nutně vyšší, prostě jiná ...3-4-23 PODRUHÉ ČI POTŘETÍ Tohle je film, ke kterému se budu v časových smyčkách vracet. ()

S.O.L.O. odpad!

Tohle je snad nejhorší co jsem kdy viděl, herecké obsazení je zcela zoufalé a děj úplně zkopírovaný od všech pohádek za mě totální odpad ()

alesandro2

Oceňuji neotřelý námět a některé momenty použité v pohádce. Nicméně, řekněme si upřímně, šlo to zpracovat daleko líp. ()

Petbrab

Konečně po dlouhé době pohádka, která skutečně stála za shlédnutí. Výborný i motiv ve vracení se v čase. Silná i v dialozích - neobsahují až na malé výjimky konverzace z běžného života nebo snahu o vtip za každou cenu, jak je bohužel až zvykem v novodobých pohádkách. ()

ájulinka

Konečně někdo začal u tvorby pohádek přemýšlet a máme tu první skutečně novodobou pohádku, která stojí za to. Ačkoli si zachovává pohádkovost typickou pro čechy, moc hezky jsou do ní zapojeny fantasy prvky. Elišku Křenkovou jsem nijak zvlášť nemusela, ale udělala na mě tady dojem a zjistila jsem, že je to vlastně nakonec docela zajímavá herečka (obzvláště jsem tomu uvěřila po tom, co jsem viděla Marťanský lodě, který doporučuju ;-) ). Kéž by to pochopili i další tvůrci a nevznikaly už žádné další braky typu Troškova Z pekla štěstí atp. Za mě jediné koukatelné pohádky tohoto tisíciletí jsou Anděl Páně a Princezna zakletá v čase :-) ()

RadimRay

Pro mě příjemné překvapení. Jasně, už název napoví oč jde. Není to sice akce s Tomem Cruisem(Na hraně zítřka). Ale i naši tvůrci zvládli hru s časem dobře. Efekty byly na slušné úrovni. Prý má být dvojka? ()

lineker

Pozitivně lze hodnotit odvahu pustit se v rámci republiky do ne zcela prozkoumaných vod fantasy žánrů. No a když příště nebude výsledné dílo pouze slepenec již z několikrát jinde viděného a dostane se nám třeba i trochu vlastní invence, můžeme se dostat nad průměr. ()

alienable

Je to vykrádačka, samozřejmě. Ale v tý plejádě debilit, co se tady za poslední roky natočilo, se dá na tohle docela dobře koukat. ()

Akatinka

Velmi povedená pohádka! Když je dobrý scénář a parta, pak se podle mně filmy alá Na Hromnice o den více vždy povedou :) ()

mp5991

Budu možná v tomhle případě malinko štědřejší než normálně, ale za to, že tenhle film dokázali natočit v Česku, si to zaslouží. Filmů na takové úrovni máme naprosté minimum a pohádku snad žádnou, tohle se podle mě může směle měřit se světovou produkcí. Přitom si ale zachovává pro Česko si myslím typický styl herectví a vlastně i scénáře, který působí velmi přirozeně, neřeší jestli je nějaká hláška vhodná pro film, ale jestli vystihuje situaci a efektivně tak zejména díky osobnosti princezny a její kamarádky vystavuje komediální část pohádky aniž by musela děj nějak uměle narušovat. Výborná je i hudba, ta bych řekl, že je na světové úrovni zcela jednoznačně a výborně dokresluje atmosféru. Drobná pochvala i za to, že se v opakování časové smyčky jde rovnou k událostem, které jsou pro děj podstatné a film to tak zbytečně nenatahuje.  Vyčíst tak jde asi jen nepříliš originální námět, ale co, člověk nemůže mít hned všechno. ()

Katka189

Miluju tu pohádku! Strašně se těším na druhý díl. Skvělý obsazení. Scénář je bombový. Člověk se ani chvilku nenudí. ()

Asanoth

Když takhle nestydatě kopírujete cizí díla, nabízí se samozřejmě přímé srovnání: A stavba příběhu a prožívání dne Billa Murrayho, nebo i Toma Cruise, je o několik tříd lepší a přirozenější, než "zrychlený" proces této princezny. Dialogy jsou toporné a nepřirozené, ale v druhé polovině se film rozjede a je poměrně zábavný: Ale opět je to jen vykrádačka bez špetky vlastního nápadu. ()

Losos

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem nějakou fantasy/pohádku viděl 3x během jednoho týdne, pokaždé ji dokoukal celou a dokonce mě mrzelo, když jsem musel na chvíli odejít. Komentář od uživatele Malarkey kdykoliv podepíšu, za mě ještě navíc bonus za princeznu, která fakt umí s lukem a čaroděj, který si je vědom toho, že kouzla si mohou žít vlastním životem. Natěšenost na dvojku maximální. ()

Milsa

Jedna z najlepších rozprávok, akú som kedy videl. Je to dokonalá kombinácia rozprávky a filmu Na hrane zajtrajška, ktorý by som najradšej navrhol medzi podobné filmy. To ale rozprávka nie je. Dokonale spracované. Zaujímavé zvraty v deji, občas síce predvídateľné, ale to vôbec na výslednom dojme nič nemení. Teším sa na druhý diel. Toto by si zaslúžilo aj 6 hviezdičiek. ()

Blackettka

Na projekt Princezny zakleté v čase jsem narazila na Startovači, kde byla nabídka projekt finančně podpořit. Vyhledala jsem si informace dostupné v té době a byla jsem překvapena velice příznivými reakcemi lidí, kteří již stihli film vidět. I tvůrci se kasali, že se jedná o jedinečný filmový projekt v české kotlině, který nekončí jedním filmem, ale bude vytvořen celý svět, možná i seriál a další filmy, knihy apod. Jelikož mám ráda fantasy, a to i ty, které jsou pohádkové jako je Narnie, rozhodla jsem se projekt finančně podpořit. Za to jsem ke konci roku 2021 obdržela balíček s DVD filmem, povídkami, knihou, audioknihou a kartami. Silně natěšená jsem si film pustila a … zklamání, velké zklamání. Autoři vykradli, co se dalo a vše to doslova splácali dohromady. Navíc to bylo nudné a nezáživné. Když to vezmu popořadě, názvy míst zněly jako zkomoleniny názvů ze světa Zaklínače. Z PC hry Zaklínač si autoři „půjčili“ boje pomocí run. Koncept opakujícího dne je „zapůjčen“ z Na Hromnice o den více, ovšem s tím rozdílem, že tady není vtipný. Herecké obsazení také není šťastné, princezna má být mladá holka, které bude čerstvě 20 let, ale herečka už je dávno žena zralejšího věku, absolutně ji chybí ten šmrnc mladé holky. Celý film odehraje v jedné rovině, žádné prožití role, aby byla postava uvěřitelná. Její kamarádka na tom není o moc lépe, jen je krapet vysušenější. Má být její nejlepší kamarádka, ale chová se spíše tak, že ji nesnáší. Téměř nemluví, a když ano, tak ji není moc rozumět. (Ale zvuk pokulhává v celém filmu). Taková emočně plochá postava. Princ je asi jen do počtu, protože vlastně nic zásadního za celou dobu neudělá. Až je mi ho líto. Princezna si všechno stihne zařídit sama. Obsazení dvorního alchymisty a krále také není příliš povedené. Alchymista vypadá, že si na starého jen hraje. Je vidět, že film měl malý rozpočet, protože nedostatek postav je také jeho velkým mínusem. V podstatě je to film 11 postav a pár komparzistů. To se pak těžko představuje ten velký svět plný postav, kteří autoři slibovali. Jak byl film celou dobu nudný, tak na závěr autoři spustili set plný triků, tak moc, až byl v jednu chvíli přetrikovaný. Neseděla mi ani rokenrolová hudební vložka nebo novodobá mluva. Slabý příběh, bez hlubšího vysvětlení, postavy ploché, charakterově nevykreslené. Autoři měli sice zajímavou myšlenku, ale to, co z toho vzniklo, je nevalné kvality. Nedotažené ve všech směrech. Příliš uspěchaný nápad. Ono vytvořit vlastní originální funkční svět není nic jednoduchého a v tom autoři přecenili své síly a tvůrčí schopnosti. Zaregistrovala jsem, že autoři už vybírají finance na další pokračování. To už ale sponzorovat nebudu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD