Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

IZFNP

Coenovci sú moji srdcoví tvorcovia. Ich štýl je krásne svojský a ich snímky na diváka touto zváštnou atmosférou pôsobia každým záberom, každou vetou scenára, od prvej minúty po poslednú. Na Balady som bola zvedavá od prvého traileru, nedošlo mi však, že pôjde o poviedkový western. Och to prekvapenie, keď skončila prvá poviedka ♥ Koncept bratskému duu sadol tak veľmi, ako by si väčšina moderných tvorcov mohla nechať snívať. Western nie je práve môj žáner, film som však hltala každou sekundou. Pre ten autorský dotyk, predchnutie coenovskou klasickou náladou. Pre tie prekvapenia a pointy, či pre tie závery bez pointy. Bizarné postavičky sú kastingovo presne obsadené, herecky je to jeden koncert za druhým a nemožno určiť, koho príbeh som si užila najviac. Jednotlivé poviedky majú všetky niečo do seba, od tých menej zábavných až po tie dotiahnuté k dokonalosti. Nádherný bizárik, ktorý si budem dávať opakovane. ()

solisoli

Šesť poviedok z osídľovania severnej Ameriky, vtedy divokého západu. Dobre rozpracované príbehy, až na ten posledný. Svojím dojmom celkom slušne rozpracované a pre diváka pútavé s patričnou kvapkou čierneho humoru a vždy záverečnou pointou. Znamenitá kamera a Joel Coen si zachoval štandard prirodzenosti. K tomu dobré herecké výkony posúvajú tento niekoľko príbehový western do celkom príjemného svetla. Škoda posledného príbehu, ktorý nebol tým najšťastnejším riešením voči celkovému dojmu. ()

wanry02

Další zajímavý a kvalitní počin z dílny netflixu, který by se na velké plátno nikdy nepodíval a netflixu se risk dle mého vyplatil. Základ byl podán kvalitním scénářem bratří Coenůy kteří do originálně podaného a zpracovaného snímku přidali i pro ně typické prvky (příkladem může být to, že starý muž s prostřeleným břichem nejprve přemůže protivníka a pak si v klidu odkráčí lesem pryč, což mě trošku hlava nebere). Co ale bylo naprosto bezchybné, byla kamera. Nádherné barevné záběry na krajinu divokého západu, ale i způsob snímání akčních scén na mě velmi zapůsobily a zanechali ve mě asi největší pozitivní dojem. Jediný větší mínus bych viděl v několika příbězích, zejména po tom v posledním, který mi přišel nedotažený, bez hlubšího smyslu nebo pointy a odklonil film ke čtyřem hvězdám. Ale celkový můj dojem z tohoto snímku je velmi pozitivní a líbí se mi že si alespoň tři nominace na zlatou sošku vysloužil a doufám, že ještě poskočí zdejší hodnocení do červených čísel protože to výsledku rozhodně neodpovídá. 75% ()

prochyn

Ta první westernová opereta mě docela potěšila, další povídky jsou, řekněme si to upřímně, nevyrovnané. A nevyrovnaný povídkový film je jako nevyrovnaný státní rozpočet. Na hovno. ()

diccon

Svym zpusobem westernova obdoba Kytice. Moc nechapu, proc je zdejsi hodnoceni tak maly - nektery z pribehu jsou vyborny. Jiny sice slabsi, ale spatnej neni zadnej. ()

VencaSipka

První povídka super, pak ještě docela ušla ta druhá s Jamesem Franco, ale zbytek se táhl a skoro ničím nezaujal. Škoda. ()

Bajo.

Coeni Coeni vy mi teda dáváte. Tak jsem se těšil na svůj první povídkový film, ještě s pocitem že je od bratrů Coenů. No a musím říct, že se to povedlo začáteční povídky jsou spíš tak na zasmání a odlehčení ale pak přijdou na řadu povídky o zlatokopovi, ochotnickém divadlu a jedné karavaně a vuala hned se ubíráme spíše pochmurným a filozofickým směrem, poslední povídka pro mě zase tolik nezaujala a myslím že v sobě nedokázala najít takový potenciál, jaký bych si já od ní představoval. ()

Spielbergo

Geniální povídky, pouze zdánlivě bez pointy (upřímně je mi líto vašich smutných životů). Úvod vás navnadí na bláznvou westernovou parodii, a ejhle, ono jde nakonec o hlubiny životních pravd na způsob Interstate 60. Okamžitě zařazuji ke svým nejoblíbenějším filmům. ()

ZHODNOTITEL

Parádní westernovky, které díky svému formátu mohou vyprávět příběhy z Divokého západu jinak. U povídkových filmů se ale člověk nevyhne tomu, že bude jednotlivé příběhy porovnávat mezi sebou. A tady to za mě bylo tak půl na půl - tři na tři. ()

FIorian

Silný a vtipný rozjezd, chvílemi zajímavý ale i pomalý střed a konverzační závěr. Celkově originální někdy humorná někdy melancholii/depresi (nebo alespoň vděčnost za naše současné životní podmínky) navozující sonda do Divokého západu, těžkostí každodenního života, útrap, snů ale i všudypřítomných nástrah životům. 3,5* ()

rigby

Další parádní kousek z dílny bratří Coenových. Od první chvíle jsem si užíval nádherné záběry z amerického Západu a tak trochu hodně černý humor. Nezůstalo ale jenom u legrace, postupně přecházely povídky do vážna. S tím ale také v závěru filmu souvisí klesající úroveň příběhů. Možná kdyby bylo o dvě povídky méně, mohlo to vydat na plný počet hvězdiček, ale takhle už to bylo přetažené. ()

raxxx

Přeju hodně štěsti tě kdo to dokoukaji dokonce , já to nedal , Coheni si toči už filmy asi jen pro sebe. ()

argo.smile

Prvé dve balady boli super a zbytok sa už len tak vliekol a mňa znudil. Načatá drsnosť sa pomaličky vytrácala a miestami som uvažoval, že to ani nedopozerám. Za mňa veľmi ale veľmi slabučké 3*. ()

jpacuta

Už dlouho jsem neviděl líp natočenou hovadinu. Dvě hvězdičky za krásnou kameru, masky, výrobu, herecké výkony a občasný skvělý černý humor. Ale jinak je to fakt o hovně. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii