Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

jethrotull

Nebolo to zle,ale pri niektorych pribehoch tumu chybala ta stava,ktore to v prvom pribehu vyborne rozbehla. Posledny pribeh to spackal. ()

horskejvlk

Nic jsem nečekal…vlastně čekal jsem blbost a nudu, dostal jsem filosofii westernu v zábavné formě, krásnou tragédii i nádhernou kameru. Příběhy a balady Ameriky respektive “divokého západu”. Starověké Řecko mělo svého Jásona a Argonauty, kde mělo zakomponovanou svoji životní filosofii a moudra, zde jsou to tragédie, ponaučení tj. Balady divokého západu. Život drsný a pravdivý, odkazující se jen na sebe a boží milosrdenství, moudra a přísloví. Jak si usteleš tak si lehneš, bez práce nejsou koláče, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu apod. Kdo chce pochopit Ameriku a mentalitu Američanů musí znát jejich balady a pověsti. Cohenovi nám zde servírují vše s poetickou krásou jakou Balada má být ()

pantokrator

Nejsem odborník na Coeny. Tudíž nehodnotím kdo to měl natočit jinak, ale co jsem viděl. První povídka je praštěná, parodická a zábavná. Ostatní za mě velice dobré. Pointa? Kdo tady žádal pointu? Pointu mají vtipy. Život nemá žádné pointy. Život plyne od příběhu k příběhu. Pro někoho končí bez varování, pro někoho zatím pokračuje dál. Přesně takto, jak jsem viděl plynout čtyři příběhy, jsem kdysi dávno četl povídky Jacka Londona ve sbírce Ztracená tvář. Skoro bych věřil, že toto je zfilmovaný (velmi dobře zfilmovaný) London. Určitě se budu ke sbírce vracet, ale jednou pro tu, jindy pro onu povídku. Stejně jako u povídkové knihy. Co mě potěšilo: - Že jsem zprvu vůbec nepoznal Toma Waitse - Že mě nijak neiritoval Liam Neeson - Že se Harry Melling úspěšně vymanil z pozice debilního Potterova bratrance. Tady je naprosto famózní. - Zoe Kazan je tu k sežrání. Vlastně celý casting a herecké výkony i u drobných roliček bez chyby. Dobrý, fakt dobrý. ()

Sejkorka

Jako celek jeden z nejslabších filmů od Coenů, co jsem viděl. Nepamatuju přesně názvy dílů, zde používam svoje: Buster Scruggs za 3* , poměrně vtipné,  se skvělým Tim Blake Nelsonem, který mě nejvíc potěšil ve veledíle stejných autorů= Bratříčku kde jsi. Oběšení - taky za 3* , krátké, úderné, s vtipným závěrem ("Poprvé? "). Torzo - za 2*, jsem asi moc útlocitnej, ale převládal ve mě pocit, že se těším až tahle část skončí. To můžu překliknout na poslední díl (Dostavník), který je na pomezí odpadu a za 1*. Konverzační patlanina se zpěvy. Zlatokop, nejlepší (3,5*). Už ty přírodní záběry zde, rybičky, motýli. Pěkné. No a ten nejdelší (Zbytečná smrt) je druhý nejlepší za 3* s výbornou Zoe Kazan. Celkový průměr cca 2,5, ale 3 * nedám. ()

Kopy17

Western trochu jinak, ale vůbec ne špatně. Bratři Coenové nám servírují odlišné příběhy jako jednohubky a čekají, že si každý divák najde tu, která mu chutná nejvíc. Mě třeba naprosto dostala úvodní balada, po které jsem od obrazovky nemohl odtrhnout oči. 2. povídka taky skvělá. Dál už to sice nebylo na stejné úrovni jako zpočátku, ale i tak jsem se nemohl dočkat, jak to dopadne a ještě víc, co přijde potom. 75% ()

DavHav

Velmi originální, místy skvělé nápady, hromada černého humoru, ale svým způsobem i humanismu a realismu. Nádherné exteriéry, herci zaujmou. První dvě povídky odsýpají nádherně, pak je to chvílemi trochu nuda - ale na to, že jde o "televizní inscenaci" (Netflix) je do docela bomba.  Kdyby byl první a poslední povídkou Buster Scruggs, bylo by to suverénně za 5*, takhle silné 4. ()

ondrapec

Zajímavý mix povídek různých žánrů a stylů. Od komediálních a odlehčených, po těžké a náročné. Místy trochu skřípe pointa, nebo samotné vyústění příběhu, to je ale daň krátkometráže jednotlivých kapitol. Některé povídky jsou naprosto bravurní, ať už ta s karavanou, Jamesem Francem v hlavní roli, nebo Liamem Neesonem a řečníkem bez končetin, některé jsou zase velmi slabé, ať už v podstatě bezdějová balada o hledači zlata nebo poslední, hvězdně obsazená povídka v dostavníku, táhnoucí se nudně do ztracena. Zkrátka mě to celkově nějak bavilo, možná i inspirovalo, ale věřím, že to rozhodně není zpracování pro všechny. *70%* ()

patho666

Prvé dve poviedky a karavana do Oregonu za čistých 5, škoda že ostatné priemer, po úplnom vypustení poslednej by to bolo celkovo na pekné 4. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii