Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

kolly13

Přežijte úvodní muzikální příběh (trošku šok, když čekáte pořádný western) a lehce plujte po příbězích lidí na dalekém západě. Užijte si skvélé kamery a zvuku. Zatleskejte hercům a nezapomeňte na malou pálenku, ať tento umělecký počin zůstane v paměti alespoň týden. ()

Stepca

Mezi filmaři známé bratrské duo Coenů přišlo opět s dobře odvedenou prací, která se značně liší od jejich předchozích snímků např. formátem a tónem, ale přesto si stále ponechává jejich silný scénář. V průběhu filmu vidíme 6 na sobě nezávislých příběhů, které se ale společně nacházejí v době amerického westernu. Každý příběh má jiné téma, motivy, náladu a hlavně žánr, takže po shlédnutí přiměřené stopáže 2 hodin jste vlastně viděli nejen western ale i muzikál, komedii, drama a kousek romantiky. Povídky jsou vždy jiné ale nesou spolu pomalé tempo s finálním zvratem a některé si půjčují témata, která poté prozkoumávají z jiné strany. Coenovi si lehce šlápli ze své zóny a nadělili nám opravdu zajímavý kousek, který se mnoha lidem nemusí líbit, ale dobře odvedená filmařská práce nejde zapřít. Nakonec bych dodal, že jsem za tyto mainstream odbočující filmy rád, protože v dnešní době je zkusí udělat jen málokdo. A zrovna když do toho jde někdo zkušený a nadaný jako třeba bratři Coenové, tak se z toho může vyklubat i slušná podívaná. ()

Easykill

Hodně zvláštní, ale zároveň zajímavý počin bratrů Coenových. Krátké westernové povídky, které dokáží dost pobavit, donutí zamyslet se a bohužel některé naopak odradit. Což je zrovna poznávací značka hned první povídky, takže pozor! Touto krátkou blbostí to pouze začíná a trvá opravdu jen chvíli (díky bohu). Když tuhle jedinou opravdu otravnou pominu, tak jako celek to funguje dobře. Příběhy, kde komedii střídá drama a drama střídá napětí jsou působivé. I když na sebe nijak nenavazují tak mají občas něco společného, ale tím hlavním jsou bez pochyby mrtvá těla! Bez střílení to totiž občas nejde že... ()

SantaCruz

Většinou jsem ke Coenovcům moc přísnej a nit na nich nenechám suchou, ale vše je rázem zapomenuto. Co bylo, to bylo. Nyní je zde 6 skvělých námětu v 1 filmu. Užil jsem si to. ()

JohnDiFool

Otrava, otrava, otrava s teplym kovbojom... Po tretej poviedke som musel vypnut, zaludok na tolko otravy som nemal. Jedna mini hviezda za fakt, ze to bolo aspon krátke, X hodinových epizód by som nedal ani za prachy. ()

Primus tesla

The Ballad of Buster Scruggs bratří Coenů. To je šest krásných povídek z divokého západu. Krásné exteriéry a nádherná hudba. Každý z těch šesti příběhů je úplně jiný, ale všechny spojuje drsná Coenovská poetika. A je jedno, jestli jde o pistolnický muzikál, příběh bankovního lupiče, který je poctou Sergio Leonemu, historku o kaňonu plném zlata s Tomem Waitsem v hlavní roli nebo jakoukoli z těch šesti nádherných miniatur. Každá má své kouzlo a v každé jsem si našel něco, kvůli čemu se mi líbila. A The Streets of Laredo už mi nikdy nebude znít stejně jako dřív. Smekám svůj pomyslný stetson. Tohle chci někdy vidět na plátně. https://www.youtube.com/watch?v=MeVKqnokHP4 ()

Raziel811

Ani jsme nevěděl, že něco takového vzniká, takže jsem mé očekávání bylo velmi nízké. Zprvu (první 2-3 povídky) mají tempo, černý humor a tak nějak se k sobě hodí. Zbytek je ale takový nijaký. Jakoby všechny nápady vyčerpali na úvod a pak už jen dotočili metráž. ()

raru

Ale hej,bratia Coenovci sa dokážu pozerať na veci inak a mne sa to vždy páči. Ale aj cez všetku tú inovatívnosť bez predsudkov a originalitu to bol ľahký nadpriemer. ()

SpeckMcBig

Pokud by se třetí storka odstranila(šílená nuda zajímavá tak možná zjištěním že to bratránek Harryho Pottera s tím hubnutím fakt přehnal protože z něj moc nezbylo) a pátá by se zkrátila,případně by se přitlačilo na humoru,tak by to byla pětihvězda jak vyšitá.Takhle je to tak za tři ale dám čtverku páč první dva příběhy jsou hrozná pr..l a jako omluva za Hail,Ceasar mi to od Coenů stačí. ()

Dave9

Tento film sa hodnotí veľmi ťažko ako celok keďže je to súbor 6 poviedok z nerovnomernou kvalitou. Buster Scruggs bol dosť excentrický úvod a aj keď tu nájdeme doslova ikonickú hlavnú postavu a surrealistický ending s podareným songom, Buster mi aj napriek svojej zábavnosti začal liezť dosť na nervy. Veľmi pamätatelné ale pôsobilo to dosť prehnané a vyfanfárované bez skutočne pointy.Tak na 7/10. 2. poviedka je o dosť prostejšia s jasným konceptom nevyhnuteľnosti smrti a jej prijatia. Na to že to ťahal James Franco dosť zabudnuteľné. Viac ako celý príbeh ma zaujala postava bankára na začiatku, no neviem či je to dobrá vizitka pre scenár. 5/10 3. poviedka má oveľa temnejší tón príbeh ktorý vieme prirovnať aj k modernému show-biznisu. Celkom priestrelná pointa ktorá je ale efektívna solídne poťahaná hereckými výkonmi a matematickou sliepkou. 7.5/10 4.poviedka je jednoznačne najsilnejšia a zároveň jediná optimistická v celej zbierke. Tom Waits podáva najlepší výkon v celom filme ako starček ťažko pracujúci pre svoj cieľ, ktorý hľadá zlato no nestráca rešpekt k prírode. Jednostranné dialógy s Mr. Pocketom sú jdenoznačným highlightom. Celé to zastrešuje nádherné údolie kde sa to celé odohráva. 9/10 5. Príbehovo solídne a akčný záver doslova bad-ass, no posledný plot-twist dosť lacný. 6/10 6. poviedka sa dosť odlišuje od ostatných a uzatvára tému smrti ktorá behala celým filmom. Dialógy som si užil ale mýtická pointa ma neoslovila. Atmosféru si to držalo peknú ale po piatich poviedkach sa nedokázala rozvinúť tak aby mala nejaký veľký efekt. 5/10 The Ballad of Buster Scruggs má skvelú výpravu, kameru, svojský štýl a občas aj skvelý príbeh ale problémom je práve to že len občas. No musím uznať ,že knihové prechody medzi poviedkami boli celkom kreatívne. Ako celok je to nevyrovnané a často sa moje pocity menili z "čo to dopekla pozerám" na "to bolo skvelé" a potom na "prosím nech to už skončí" a to neraz aj v tom istom story. Dokáže to byť miestami smrteľne nudné a nezmyselné ale momenty brilantnosti aj napriek tomu presvitajú na povrch. ()

jakubvojt

Potvrdzuje pravidlo - keď sa na niečo veľmi tešíte - sklamanie. Vďaka Coenovci azda len za to, že sa príbehy zachovajú aj v inej forme ako papierovej. Veľmi slabé. ()

Sashmen13

Taková banda příběhů z divoké západu rozdílné kvality. Občas docela drsné, první episoda asi nej, kopáč zlata byl taky docela nice. ()

ghoston

Udělám zde výjimku a uděluji šest hvězdiček!!! Takhle komplexní filmovou dokonalost jsem neviděl doposud v žádném filmu. Opakuji: dokonalost! Jsem z toho docela vydřený, protože jsem si myslel, že něco takového prostě není možné, ale jak se zdá jsme svědky opravdového filmového zázraku! Režie, kamera, světlo, střih, casting, herci, dialogy, tempo, děj, hudba, zvuk, nadsázka, ironie, cynismus, tragičnost, všechno jde ruku v ruce a je to geniální. Nevím jak to tvůrci dokázali, ale dokázali. Miluji Big Lebowkého a další filmy Coenů, ale oproti tomuto filmu jsou ty ostatní jen takovým famáckým cvičením. Jdu se na to znovu podívat... Musím. :-) ()

JankaT

Pokus o Tarantina? Zvláště v prvních dvou povídkách byl jeho motiv dost zjevný. Jako milovnice westernů jsem čekala divokou jízdu západem a kolty proklatě nízko, ale přišlo rychlé vystřízlivění. Žádná invence, příběhy plytké bez hlubší myšlenky. Taktéž se musím ptát: Kam se poděl vtip? Nejspíš byl vystřílen společně se střelným prachem. Za mě je to spíš 2,5 hvězdičky a to za krásnou přírodu a herecké výkony, které aspoň trochu vyvažují fádní zápletku. ()

charles3

Coenovský Divoký západ ve stylu Pražské pětky - každá povídka v jiném žánru i stylu. Jako celek nadprůměr. Potěší právě různorodost povídek, coenovský černý humor a obsazení známých herců. ()

Bogrant

Coenovci tak všelijak. Mohol by som k tomuto ich novému počinu nájsť tak milión výhrad, no nechcem. Je to totiž výsostne zábavná balada na westernový spôsob, ktorá má presne tie prvky, ktoré na tomto žánri hltám - krásne rozľahlé scenérie, hrdinov i zlosynov, veľmi dobre počúvateľnú hudbu, prestrelky, krv a nadhľad okorenený naozaj málo vídanými momentmi a zvratmi. Hoci áno, po prvých dvoch fantasticky prevedených a vymyslených poviedok to značne kleslo na nápaditosti a tie zvyšné zaujmú najmä iba svojím koncom (snáď okrem fragmentu so Zoe). Niečo je príliš dlhé, niečo príliš krátke, v podstate to celé nemá ani logiku, ale pokiaľ išlo len o pobavenie diváka, tak sa to vydarilo. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii