Slunce je také hvězda

Předloha:

Nicola Yoon (kniha)

Tracy Oliver

Autumn Durald

The Sun Is Also a Star je docela typickým představitelem takových těch intelektuálštějších hipsterských romancí, které se poslední roky sem tam vždycky někde vynoří. Často se v nich pracuje s motivem vesmírné osudovosti a střetem mezi vědecko analytickým přístupem k životu a prostým prožíváním toho, co život a láska přináší. Tenhle druh filmových romancí mě docela baví, ale povětšinou umírá vždy na stejné zádrhely. Herci jsou zajímaví, ale herecky tak úplně neválí, takže jediné, co to zachraňuje, je případná chemie mezi ústřední dvojicí. Kamera má tendenci vizuální stránce dodávat takový ten hipster nádech, takže to občas spíš vypadá jako film někde na instagramu, než kinematografie. Scénář je povětšinou jednoduchý a neposkytuje příliš vrstevnatosti a nějaké nadstavby, takže opět závisí na tom, jak ústřední dvojice mezi sebou funguje. The Sun Is Also a Star je za mě v tomhle ohledu průměrným filmem, kdy přináší několik hezkých momentů, kdy jsem si uvědomil, že oběma představitelům vlastně docela fandím, na jiných místech jsem naopak vnímal určitou tvůrčí a hereckou jalovost. Pokud každopádně The Sun Is Also a Star někoho zaujalo a chtěl by kouknout na něco podobného, nemohl jsem se zbavit srovnávání s filmem Comet (2014). 5/10(5.7.2019)

Pro mě překvapivě fungující romantický příběh s lehce festivalovým nádechem a polo-dokumentární formou, zobrazující současný NYC, kde se mezi mrakodrapy, haldami lidí a všemožnými civilizačními výdobytky, odehrává milé naivní, osudové setkání dvou inspirativně přemýšlejících osob, které něco silně přitahuje a spojuje, možná všudypřítomná vesmírná energie, o které je zde také řeč a jež prochází našimi těly, aniž by si toho neustále zaměstnané a všemožným povrchním mámením zaslepené lidstvo všimlo. Jeden Korejec a Jamajčanka si všimli a rozhodli se bojovat o své místo pod Sluncem, které nás tak nějak spojuje všechny dohromady, ať se milujeme či nesnášíme, naše životodárná hvězda svítí na každého z nás. (Otevřený multikulturalismus, nejen této dvojice, bude v dnešní době asi pro některé diváky běžných kin problém) [Kino Citadela - Litvínov](30.6.2019)

"The Sun Is Also A Star" je nakoniec príjemnou romatnickou drámou. Funguje to, má to dobré momentky, má to srdce na správnom mieste a naši dvaja hrdinovia majú medzi sebou veľmi dobrú chémiu, ktorá to skutočne zdvíha. Nečakal som, že ma to až tak príjemne chytí. Okey, nemôžem povedať, že je to najlepším romantickým filmom roku, ale svoj čas strávený s filmom určite nebudem ľutovať. Nevedel som často odhadnúť kam to bude smerovať, dokázalo ma to miestami príjemne prekvapiť. Niektoré scénky sú síce trošku klišé a staré, ale na druhú stranu to nijakým spôsobom neničia. Vážnejší problém s filmom reálne nemám, no pravda je taká, že si myslím, že záver mohol byť silnejší. Napriek tomu, že ten vzťah medzi oboma hlavnými hrdinami funguje, tak nemá to až tak silnú energiu, aby som dokázal na konci povedať, že ma to nejako výraznejšie zasiahlo. Je to funkčné, ale myslím si, že to mohlo zapôsobiť o niečo viac. Vzťahy s rodinou mohli byť tiež lepšie ukázané. Ja viem, že na všetko máme len jeden deň, ale myslím si, že film mal potenciál ponúknuť ešte niečo viac. Ale ak chcete príjemný romantický film na večer, tak tento môžem úprimne odporúčať. Možno som videl aj silnejšie tituly, no jeden fungujúci film mi plne stačí. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+(9.8.2019)

Aljašský fešák s výzorom vlkolaka a pekná africká deva. Pekný pár a naozaj sa na nich dobre pozerá, hoci v dosť spomalenom tempe, ten rozbeh je natiahnutý. Tejto romantike sa ale dá fandiť, je tam občas pekná hudba a navyše obaja protagonisti už vedia, čo je to planetárium. A nekonečne sa hádajú, či je všetko o vede alebo je tu aj nejaký osud. A keď ostane trochu času tak príde na rad aj Trumpov sen - deportácia. Pomôže milej Natashi aspoň fakt, že nepochádza z trumpetou nenávideného Mexika?(2.6.2019)

Ano, miluji New York. Nataša je velmi krásná. A to je tak vše. Film nedrží pohromadě a neumí moc vyvolat emoce.(3.7.2019)

Verím, že romantické filmy sa ešte stále vedia točiť dobre, no toto nebol ten prípad. Nehovorím, že by šlo o úplný prepadák, pár myšlienok bolo veľmi pekných..ale jednoducho na mňa skrz plátno nepreskočil ani jeden pocit, ani jedna emócia. Nefandila som tej láske ani ústrednej dvojici a čo bolo najhoršie celkom som sa nudila. Taký ten ľahký priemer..(29.6.2019)

To bylo tak hezký! Hřejivý, milý filmík, který vyvolá pohodu a dobrou náladu. Přesně tento typ filmů mám moc ráda. Nejedná se jen o romantický příběh, ale je v něm mnohem víc. V porovnání s knižní předlohou tu sice najdeme rozdíly, dle mého celkem podstatné, ale jsem ochotna to tvůrcům odpustit a dát plný počet hvězd. Herecká kombinace úžasné Yary Shahidi a Charlese Meltona (úžasně zpívá!), prostředí New Yorku, příběh, krásný hudební soundtrack.... Lahodný filmový koktejl, jehož chuť cítíte ještě dlouho po shlédnutí. PS: Určitě však doporučuji přečíst si i knihu, která více vysvětluje co, jak, kdo, proč.(7.7.2019)

• Lussia

Och, no zväcsej casti nuda zial. Film akoby nevedel vtiahnut do deja a priznam sa, na konci mi uz bolo jedno ako to cele dopadne. Hlavne postavy obe sympaticke ale spolu mi nedavali zmysel, ziadna chemia a tie situacie niektore.. prazvlastne(1.7.2019)

Výborně zpracovaný romantický film u kterého ukápne slza nejen ženám...Velmi dobré je i obsazení hlavních protagonistů a samotný příběh je hezky scénaristicky propracován a divák se opravdu nenudí,jak to občas u romanťáků bývá.Za mě 5 hvězd.(22.7.2019)