Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

lapatata

Poněkud kostrbatý debut Anne Hathaway. Kdo by řekl, že po tomto filmu se z ní stane jedna z nejobsazovanějších hereček. Tématicky podobný film Princ a já mi přišel mnohem lepší, ale jako odpolední relax se to použít dá. ()

Mc.Flurry

Nevim no mozna jsem naivni ale me to proste zaujalo. Myslim ze to ma docela dobrej pribeh jak se z obycejny stredoskolsky holky muze stat princezna...jako proc ne? Kde je napsany ze by to tak nemohlo bejt. Me se to zdalo dobry...navic Anne zahraje snad vsechno uplne suprove:-) ()

olik.s odpad!

při sledování tohoto ehm..filmu jsem se snažil odprostit od reality surfováním na internetu, slintáním nad vysněnými auty a dovolenými(tudíž byl celý tento skvost vnímán sluchově a vizuálně pohledy přes monitor), ale i přes to všechno mi tato filmařská lahůdka jako od pana Babici (dejte citron, když nemáíte citron dejte jablko, když nemáte jablko nedávejte nic) nebetyčným způsobem otrávila dvě hodiny mého života a prohloubila mé pochyby o nutnosti TV v domácnosti. ()

logosi

Pamatuju si,že když hlavní hrdinka spustila proslov o tom,že přes počáteční neochotu přijme titul princezny,protože si uvědomila jak tím může pomoci všem dětem na světě,dostala jsem slušný záchvat smíchu. ()

marien1039

Vzhledem k tomu, jakým fiaskem dopadlo zpracování relativně příjemné série knih pro mladé dívky o korunní princezně malého francouzky mluvícího evropského státu od Mac Cabotové, se nedivím, že nezfilmovali nikdy oblíbenější a kvalitnější sérii od stejné autorky s názvem Mediátor o holčině, která komunikuje s duchy...Na tomhle filmu zkazili tvůrci snad vše, co se dalo. Hvězdné obsazní Anne Hathaway dělá z normálního puberťáka spíše osobnostní parodii, charizmatická Julie Andrews už proto film nijak nevytrhne. Stejně jako Hector Elizondo. Někdy si říkám, jestli se tihle dva nebijí do hlavy za to, že přijali role v tomhle nesmyslu. To že film nemá nic společného s knihami je snad každému jasné. Kdybych nečetla a nemilovala Nekonečný příběh a Inkoustové srdce, řekla bych, že na tomhle světě nemůže existovat zprzněnější předloha, než je tato, ale bohužel zpracovnání již zmíněných dvou knížek bohužel obsadila první dvě místa remakové hrůzy. ()

Pythonator

Pro malé holky nepochybně úžasný film. Pro ten zbytek snad jen další popelkárna. Anne Hathaway je rozkošná, i když mi vůbec nepřijde přitažlivá a tahle role jí zůstane možná už nadosmrti jako ta životní a nezapomenutelná. ()

the_weaver

Javí sa mi, že autorom scenára bol ten "pobuda", ktorý býval vedľa Thermopolisových a že jedinou odmenou, ktorú za scenár dostal, bola vedľajšia rola vo filme ako skrachovaný scenárista telenoviel (vo význame noviel pro tele).↵  Scenár bol totiž náhodnou zlátaninou klišéovitých hlášok, ktoré vôbec nekorešpondovali s charakterom postáv či elementárnou logikou a ktoré by v reáli nevypustila ani hlúpa osemročná blondína vychovaná len pozeraním Beverly Hills a horších telenoviel. Niežto 15-ročná bruneta vychovaná schopnou a nekonformnou slobodnou matkou.↵  Ak mal byť scenár grotesknou karikatúrou najhorších klišé, tak som nepostrehol moment, kedy sa na tom zasmiať. Vtedy, keď Mia zasadí spolužiačke ranu zmrzlinou a celá trieda sa jej vysmieva, že má fľak? (Rozosmialo ma len pomyslenie na reklamu na prací prostriedok s textom "Ó fľak, ó fľak, mňa trafí šľak!")↵  Jediná hviezdička ide komplet celá vodičovi Joeovi, ktorý ako jediný vypustil vtipnú hlášku a disponoval najlepším charakterom.↵  Patrí sa poznamenať, že som film videl so slovenským dabingom (ktorý občas filmu dosť ublíži, ale tu už nebolo kde). ()

Sansnom70

Příjemná romantická komedie s hvězdným obsazením. Na tento film se rádi koukneme celá naše rodinka. S hlavní hrdinky se pomalu a jistě stává jedna z největších hvězd filmového nebe a to nejen v Americe ale i u nás. Pokud se chcete dobře pobavit u filmu ve stylu jak chudá dívka ke štěstí a bohatství přišla, tak neváhejte a tento snímeček si rozhodně pusťte. ()

wewrka

NA film jsem koukal s dcerkou a bral ho jako pohádku. Pohádka to je a výborně jsme se bavili, polkud netrpíte frustrací pokaždé, když film není těžký art, tohle je povedená soup komedie pro klidný večer. ()

Nataniel73

Veľmi príjemná teenage romantická komédia, ktorej hlavnou devízou sú sympatickí predstavitelia. Či už je to pojašená a večná smoliarka Mia (Anne Hathaway), distingvovaná kráľovná alebo jej dvorný šofér (Hector Elizondo). Práve tieto herecké esá robia z denníka princeznej nadpriemerný film. Samozrejme so všetkými klišé, ktoré k tomu patria. Ono zahrať tak trochu šibnuté dievča, ktoré sa mení v mladú dámu nie je žiadna sranda. Divák sa však na tom všetkom čo ju stretne určite pobaví, prípadne mladú slečnu poľutuje. Teplý vizážista sa tiež podaril rovnako ako párty na pláži kde si mladá Mia po stretnutí s miestnym hezounom musela vypiť kalich horkosti až do dna. Záver filmu podľa očakávania nesklamal a v daždivej noci sa premočená Mia konečne vyjadrila ako sa k tomu celému postaví. Celkovo hodnotím na 65% úplne v pohode. ()

KuceraJohny

Deník princezny je přesně tím typem filmu, který často během mého dětství běžel v televizi a tak jsem ho viděl hodněkrát. Jedná se o přehnanou zápletku, která ale právě do filmu patří. Jsou tu vtipné momenty a lehce pochopitelné vztahy, ale samozřejmě žádný zázrak to není. Já osobně mám snímek rád, ale spíše jako připomínku dětství. Přesto musím uznat, že i dnes se dokážu zasmát a film si užít. Pro nového diváka to tak nebude asi nic moc, ale pro ty co to už aspoň jednou viděli se může jednat o příjemnou oddychovku na večer. ()

pitrisp

Na to že je to holčičí slaďák jsem se dobře bavil. typická Disneyovka. A taky samozřejmě sympatická princezna... ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman