Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

shaacul

Výborný film, ale očekával jsem, vzhledem k traileru, něco trochu jiného, proto jen za 4 a ne za 5. Trailer vypadá jako detektivní Pytlákova schovanka, film je klasicky vystavěnou detektivkou, kde je hodně vtipných situací, ale jejich množství a kvalita, není rozhodně rovnoměrně rozmístěna, spíž se jedná o několik 5 minutových sekvenci, kdy se budete smát a pak dalších 20 minut se jen místy uchechnete. A co se týče detektivní práce, spíše než na Agathu Christie, jsem si vzpomněl na Colomba. ()

BobArmstong

Najnovší projekt najnenávidenejšieho režiséra súčasnosti (aspoň zo strany fanúšikov Star Wars) trpí len jednou vadou na kráse, ktorá je ale pomerne zásadná, v určitých pasážach nudu vyvolávajúca a hlavne jej prítomnosti tak úplne nerozumiem (v snímke je jedno ideálne miesto, kam sa mohlo chybne umiestnené „rozuzlenie“ prípadu vložiť a tempu i napínavosti by to rozhodne prospelo). Na druhej strane si však už ani nepamätám, kedy som sa ocitol v takom zaujatí, kde ma i celkom komorné konverzácie, ktoré rozpletali vražednú udalosť takto enormne zaujímali a prinútili ma nedočkavo sa vrtieť v kinosále. A keď sa už zdalo, že to Rian tentokrát scenáristicky zbabral, dokázal priniesť presne to prečo máme žánrové detektívky radi, a čo od nich vyžadujeme. Rozhodne vrelo očakávam už potvrdenú dvojku, keďže tu máme konečne súčasného detektíva v podaní Daniela Craiga, ktorý by pokojne mohol byť moderným Poirotom alebo Columbom. Nielenže mu nechýba charizma, humor a intelekt, dokonca je v rukách talentovaného Johnsona, ktorý dokáže režijne pracovať s kulisami, hercami a taktiež si vie scenár a jednotlivé stopy prípadu šikovne a logicky posplietať, čiže vo finále z toho nevzniká guláš, ale pomerne jasná mozaika. Na Nože je dokonalý príklad toho ako sa má pracovať s detektívnym príbehom, inovovať zavedené postupy a súčasne nevypadnúť z určitej tradičnej schémy. Tá je síce zaužívanou nutnosťou, avšak detektívka by sa bez nej nikdy nezaobišla a je dobré, že to Rian Johnson rešpektuje a vďaka tomu nám, divákom, servíruje žánrovú lahôdku, ku ktorej sa s radosťou v budúcnosti vrátime. ()

tomasseko

Za mě kurva vpohodě film. Říkal jsem si, že to bude nuda, detektivky mě moc nebaví, ale tohle mě chytlo. Výborný obsazení - Craig, Evans, Lee Curtis, Johnson a hlavně Shannon. Líbílo se mi to dost, dobrej humor, příběh i zajímavá zápletka a zpráva filmu o penězí a chtíči. 4/5 dopíče ()

Sady1993

Lehce překombinované a hlavní odhalení ne zas tak šokující, jinak jde ale o svižný, originální a zábavný film. ()

JuveIt

Parádní komediální detektivka s opravdu vtipným Danielem Craigem v roli geniálního vyšetřovatele Benoita Blanca. ()

muti

pekná detektívka, mám dve výhrady ***SPOILER*** - krvavý vlákna topánkach niekoľko dní a ona si to nevšimne. Morfin ktorý je silný AF a dáš ho niekomu dávku 100 na miesto 3 a človek má 10 minút bez vplyvu? Nope ()

Daniel2003

Bomba přímo atomová! Návrat ke klasice detektivního žánru se zasazením do současnosti, propracovanými postavami a jedním geniálním detektivem s tváří brilantního Daniela Craiga, kterému postava sedla očividně stejně jako Bond, ale užíval si ji patrně mnohem víc, protože takhle charismatického a přitom vtipného a lidského detektiva už kinematografie dlouho potřebovala (Branagh budiž v zapadlišti dějin). Samozřejmě, že tu (i přes ten ne až tak velký prostor) září hlavně Chris Evans, který předvádí, že Captain America byla fakt nudná role. Pózu vrchního spratka si totiž užívá maximálně a baví celé kino každou svou hláškou i grimasou. Předně to ale bude zásluha doopravdy vynikajícího scénáristy a režiséra, Riana Johnsona, který očistil své jméno poté, co byl nenáviděn mnoha filmovými fanoušky po kontroverzní osmé epizodě Star Wars, na jejíž invenci se nemůže mnoho lidí ani podívat. Ta se mně osobně hodně líbila, jenže jsem byl jeden z mála. Myslím, že Knives out se bude ale líbit všem, protože to šlape hlavně díky Rianově invenci, kdy úhly záběrů a nasvícení jsou prostě propracované a hravé, tok vyprávění se zajímavě střídá a v poslední chvíli vše zapadne jak poslední dílek z fakt obrovskýho puzzle obrázku. Vynikající gradace je podpořena silnou hudbou a...vlastně i vším ostatním. Prostě tohle je pecka největší! ()

Dejff_2004

Zábavné dialogy, napětí, humor a hlavní hrdina, kterého si zamilujete! Co víc chtít jako důkaz povedeného filmového díla, než jen odchod z kina s pocitem, že hlavního hrdinu budete chtít vidět ještě jednou? 85 % ()

Ne7ermind

Snímek od kterého jsem vlastně nic nečekal, což se ukázalo jako správná volba, jelikož jsem byl na konci o to více nadšený. Jako někdo, kdo vyrostl u příběhů Madam Christie a Sira Doyla jsem při sledování detektivek poměrně cynický a již dopředu podléhám skepsi. Mám totiž pocit, že jsem veškeré zápletky již někde viděl a vše mi připadá až příliš průhledné. Na nože je však svým pojetím překvapivě originální a byť se jedná spíše o oddechovku s jistou dávkou nadsázky a příjemného suchého humoru, stačí to na abych se jako divák skvěle bavil. Herecké obsazení je výborné. Craig opět potvrzuje, že není hercem jednoho výrazu a ostatní nezaostávají. Celkově jde o snímek který si jde svou cestou a snaží se diváka zaujmout, překvapit, potěšit i pobavit. A to vše se mu daří na jedničku. (A to nemluvím o tom, že jsem mohl přes dvě hodiny bezostyšně obdivovat krásu Any de Armas.) ()

a0001

Veľmi nadhodnotený film, pri tom je to klasický, obyčajný Hercule Poirot zabalený do štýlu Holéhoúdu. Nič viac nič menej, ale áno trochu šálim, viac dostanete, naviac sú tie trápne, nezmyselné, pózerské postavy. Bože, už aj ten Poirot je viac seriózny 🧐 Rodinka, moje hodnotenie, moje pravidlá. 35% ()

Blazis34

Určitě originální detektivka, kde mě nejvíce bavil Daniel Craig. I další herecké obsazení bylo hvězdné, avšak postava Benoita byla nejlepší a měla patřičný šmrnc. Děj byl pro mě nepředvídatelný a v závěru zajímavě objasněný. I když na mě film párkrát zapůsobil zmateně, jedná se o skvělé kvalitní dílo. Hodnotím za lepší tři hvězdy - 70%. ()

PTomA

Úderná, svižná a hravá dialogovka mezi perfektně zvoleným castingem, ve kterém září právě ti, u kterých bychom nic překvapivého nečekali. (Ana de Armas či Chris Evans) Samotné nalezení vraha je jednoduché, máme mnoho indicií během celého filmu, počínaje už 30. minutou, přesto vás potřebná nit k rozuzlení může minout, díky rychlopalným dialogům a rychlému střihu. Oproti zaprděnému Orient expressu odlehčenější a zábavnější podívaná. ()

DonBraso

Parádní detektivka lechce laděná do Sherlocka Holmese a Agathy Christie v celém měřítku s Daniel Craigem v hlavní roli,který vyšetřuje jednu vraždičku v honosném sídle.Komediální prvky chybějí,ale to je vlastně tak všechno co bych řekl,že je špatně.Rozuzlení bylo vážně na jedničku.Sice ostřílený mazáci už poznají,že na koho padne první vina,on to být nemůže,zde to z gracií bylo vyřešeno do detailu.Což je v dnešních zápletkách unikát.Vše se dávkovalo postupně a to je ta síla celého snímku.Opět jen menší zádrhel byl,že od půlky filmu se dost odberalo o počtu případných "vrahů" a už se sledovala defacto jen vysvětlovací část s jedním přepvapením.Herecký komparz byl vynikající a na Anu de Armas jsem měl štěstí hned u dalšího filmu co si pouštěl ten den,ale zde měla vážně pěknou roličku.85% ()

Mamutol

Nezlobte se na mě, ale tohle není spoiler, takže v půlce filmu se dozvíme, že se stařík podříznul sám a celej film se kecá a kecá ? Prvních 20 minut je totální utrpení sledovat afektované výpovědi rodinných zmetků nebo chcete-li parazitů a pak se zase kecá a kecá. Tohle není pocta tvorbě Agathy Christie. Jedna hvězda za Bonda Dana Craiga a nula hvězd za Kapitána Ameriku, který neměl zrovna v zádech tlupu Avengers, která by ho z toho hnoje vytáhla. ()

Kinofil

|| PG-13 || Lionsgate || Rozpočet: $40 mil. || USA: $110 237 095 - ČR: 8 805 259 Kč - Celkem: $214 837 095 || Bez pochyby jedna z nejlepších klasických detektivek vůbec. Rian Johnson už není tím režisérem Star Wars, ale "Nožů". Úvod se nese v klasickém duchu vražda - místo činu - výslech podezřelých. Takže první 20 minut může působit, že není s čím novým přijít a trochu se vleče, což spolu s dalším vývojem je ku prospěchu, protože je kam stoupat. Johnson režíruje na oscarové úrovni a skvěle se doplněje hudbou svého bratra. Snad pochopil, že je lepší se držet vlatního rybníčku, než lést do producentské žumpy jménem Star Wars. Studio Lionsgate drží v ruce neskutečně žhavou katru. SPOILERY. Takže asi po 20 minutách následuje první zvrat proti klasickým detektivkám (Orient Expres), kdy známe vraždu i "vraha" a vše nabírá úplně jiný směr. Rozkošná Ana de Armas si krade doslova celý film pro sebe a herecký talent z ní doslova stříká (pochopíte). Craig hraje jižanského "Poirota" s vervou a správnou dávkou drzosti. Zbytek až na Evanse dělá spíš křoví, ale každý dostane prostor se projevit. Současná politika USA je naznačena decentně, stejně jako zaslepený život boháčů. Ta opravdová zápletka vlastně dost připomíná korejského Parazita. Když už si říkáte, že to dopadne přesně jak se to vyvíjí, dostanete další facku a další zvrat. A do konce zbívají ještě dvě. Konec mi udělal neskutečnou radost tím, jak zvládl prodat "vše dobře dopadlo" originálním a sakra napínavým způsobem. Při poslední scéně "Můj dům, moje pravidla" jsem se už nemohl přestat culit. 100%. ()

Gerdomila

Osobne nie som žiadny fanúšik Agathy Christie, napriek tomu vizuálne pekná, nadľahčená detektívka, s výborným obsadením a výpravou, oceňujem predovšetkým obsadenie ošetrovateľky, na ktorú sa krásne pozeralo a verila som vo všetku jej dobrotu. Ostatné postavy, aj keď mali veľmi málo priestoru, dokázali krásne vykresliť svoj charakter. Napriek tomu na mňa trošku zbytočne dlhé a záver sa dlhšiu dobu sám odkrýval takže v dobe „odhalenia“ už nebol taký prekvapivý. ()

Marcas

Svěží, plynulé a humorné krimi. Herecké obsazení na jedničku a všichni si svou roli náramně užívají, což je vidět. Zvraty do děje perfektně a hlavně logicky zapadají. Závěrečné rozřešení je už jenom vrcholem na jinak už tak bezchybném případu. Tento film je jeden z mála, u kterého mě mrzí, že skončil už po 2 a čtvrt hodinách, protože bych se na to vydržel dívat po daleko delší dobu. Fantastický film s fantastický dějem a fantastickou zápletkou, který se řadí mezi nejlepší filmy na přelomu let 19/20. ()

srolyma

Základem je během první nudné, zdlouhavé a zcela nezáživné hodinky neusnout, což se ovšem zdá být zhola nemožné a zvládnou to jen otrlí jedinci zhusta nadopovaní povzbuzujícími preparáty. Po posilujícím spánku a návratu ke sledování pak celkem nečekaně přijde vítaná změna, kdy se těžká nuda transformuje na rafinovanou a celkem zábavnou detektivku v až klasickém staroanglickém stylu. První hodina za 1*, druhá za 4*, průměr 2,5*, takže 3*. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)