Horor v mnohém vybočující z tehdejších standardů v Universalu (vesměs pozitivně). Předně monstrum není monstrem v pravém slova smyslu (ještě méně než původní Neviditelný muž) a je spíše obětí nepříznivých okolností, rovněž podobný konec nebyl zvykem. Jinak ale docela smysluplně navazuje na Neviditelného muže, na původní scénář velmi dobré. Triky jsou veskrze standard vzhledem k roku výroby, filmaři šli většinou cestou menšího odporu a volili jednodušší provedení - bezesporu efektivní, nicméně ne tolik kreativní.(11.7.2014)

Výborný sequel, který sice kvalit originálu úplně nedosahuje, ale i tak se to silně nadprůměrný kousek... Myslím, že těch pár komediálních scének mu příliš neuškodilo, děj má spád, herci v čele s Vincentem Priceem (jeho hlasem) jsou výborní, jen mi prostě v tomto kusu chyběla tragičnost prvního dílu a nepokryté šílenství hlavního hrdiny... Ale jak už jsem psal, i tak se jedná o výborný kousek, který rozhodně stojí za pozornost...(10.3.2013)

Sequel k Neviditelnému muži mě bavil víc než jednička. Po celý film si užíváme skvělý hlas Vincenta Price (mimochodem jeho první velká role). Děj je zajímavý, napínavý, má docela spád a tak nějak pořád nevíme, jak to vlastně dopadne (u prvního Neviditelného muže to bylo celkem jasné). Triky opět skvěle zvládnuté (například u filmu Invisible Woman se to už tak dobře nepovedlo).(2.11.2008)

Jsou to hodně slabé čtyři hvězdy, vlastně bych to viděl někde mezi třemi a čtyřmi, ale těmhle starým hororům vždycky nadržuju, tak zaokrouhlím nahoru. Filmu nejvíc ubližuje srovnání s prvním dílem - ten byl totiž ve všech směrech lepší: dramatičtější, napínavější, postavy nejednoznačnější, hororovější a jakkoli je hlas Vincenta Price melodicky lahodný, chraplák Claudia Rainse byl ještě charismatičtější. Vůči Návratu neviditelného muže je to škoda, protože to je dobrý film, dramatický, ani chvilku jsem se u něj nenudil, jen se víc přehoupl do "dobrodružné sci-fi" (a to nemluvím o závěru, za který jsem tu čtvrtou hvězdu málem ubral). Je to bohužel "pouze" sequel - velmi dobrý, ale kvalitám prvního dílu se nepřibližuje ani náhodou.(22.11.2013)

7 let po slavném Neviditelném muži připravilo studio Universal Návrat neviditelného muže. Ten sice nedosahuje kvalit staršího předchůdce, přesto jsem se při jeho sledování dobře bavil. Příběh je vcelku zajímavý, děj má rychlý spád a herecké výkony i triky jsou velmi dobré. Navíc Vincent Price se díky svému nezaměnitelnému hlasu pro roli neviditelného muže opravdu hodí:)(29.11.2006)