7 let po slavném Neviditelném muži připravilo studio Universal Návrat neviditelného muže. Ten sice nedosahuje kvalit staršího předchůdce, přesto jsem se při jeho sledování dobře bavil. Příběh je vcelku zajímavý, děj má rychlý spád a herecké výkony i triky jsou velmi dobré. Navíc Vincent Price se díky svému nezaměnitelnému hlasu pro roli neviditelného muže opravdu hodí:)(29.11.2006)

Docela povedený film, ale oproti přelomovému prvnímu dílu už nepůsobí tak zajímavě. Hrdinou totiž není výstavní psychopat, ale obyčejný člověk, který byl neprávěm obviněný z vraždy a hledá způsob jak dokázat nevinu. Ten na chvíli sice podlehne šílenství, ale jinak je v podstatě jasný klaďas. Návaznost na první díl spočívá v postavě vědce, který je bratr neviditelného z prvního filmu. Za zmínku rovněž stojí první role mladičkého Vincenta Price, který po Karloffovi a Lugosim byl třetí ikonou hororových filmů.(25.10.2013)

Horor v mnohém vybočující z tehdejších standardů v Universalu (vesměs pozitivně). Předně monstrum není monstrem v pravém slova smyslu (ještě méně než původní Neviditelný muž) a je spíše obětí nepříznivých okolností, rovněž podobný konec nebyl zvykem. Jinak ale docela smysluplně navazuje na Neviditelného muže, na původní scénář velmi dobré. Triky jsou veskrze standard vzhledem k roku výroby, filmaři šli většinou cestou menšího odporu a volili jednodušší provedení - bezesporu efektivní, nicméně ne tolik kreativní.(11.7.2014)

Sequel k Neviditelnému muži mě bavil víc než jednička. Po celý film si užíváme skvělý hlas Vincenta Price (mimochodem jeho první velká role). Děj je zajímavý, napínavý, má docela spád a tak nějak pořád nevíme, jak to vlastně dopadne (u prvního Neviditelného muže to bylo celkem jasné). Triky opět skvěle zvládnuté (například u filmu Invisible Woman se to už tak dobře nepovedlo).(2.11.2008)

Ani zdaleka nie tak posobive ako jednicka. Ku cti tvorcov vsak sluzi zanrovy posun. Toto je v podstate klasicka nahanacka na nevinneho (nieco ako utecenec), s tym rozdielom, ze ide o neviditelneho muza. Svizne, celkom nepredvidatelne a trikovo opat uzasne. Celkovo vzate ide o vyborny sequel. Ale original je original. 8/10(6.4.2018)