Reklama

Reklama

Haunted

(seriál)
Horor / Reality-TV
Česko / USA, (2018–2021), 7 h 37 min (Minutáž: 20–35 min)

Režie:

Jan Pavlacký

Scénář:

Jan Pavlacký

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Raney Shockne

Hrají:

Mario Straka, Kamila Trnková, Erika Guntherová, Samuel Neduha, Oskar Hes, Benedikt Kobylka, Michael Pitthan, Shaun Welles, Ivan Duchoň (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(18)

Skuteční lidé ve společnosti svých přátel a příbuzných vyprávějí děsivé opravdové příběhy ze své minulosti, které doplňují hrané rekonstrukce, z nichž mrazí. (Netflix)

Recenze (22)

Patuse 

všechny recenze uživatele

Německo má díky Netflixu brilantní, dějově propracovaný, neotřelý a 80-tkově evropsky! laděný skvost Dark Česko má díky Netflixu tohle... asi tak přes deset až 15 let starý "wow" formát pro vyprávění příběhů s podkresem naprosto přepálených! hraných rekonstrukcí - češi už vážně umějí jen dobové filmy, naše pojetí příběhů... ach jo, chce se mi brečet... ()

Miseet 

všechny recenze uživatele

Jedná se sice o velmi podprůměrný seriálový počin, ale vzhledem k tomu, že povídek je jen 6 a trvají cca 25 minut, dá se to úplně vklidu zkouknout. Dialogy působí obšas uměle a herecky to taky není žádná třešnička, takže nic, co bych sice doporučila dál, ale jakýsi pokus o temnou atmosféru tam vidím. Některé příběhy mě i bavily, aniž bych teda věřila tomu, že je to dle skutečné události. ()

Reklama

zbyshek 

všechny recenze uživatele

Auvajs! Velmi těžko se mi tento český netflixový počin hodnotí... Naděje na zajímavou podívanou vám zmizí hned po úvodních minutách prvního dílu, kde kruh podivných, rádoby herců s ještě podivnějším scénářem, se bude snažit hrát na city opírající se o jedno velké, duchařské klišé. Rozhodně celé sérii nejvíce scházela originalita. Skoro každý příběh začínal klepáním strašícího tělesa na dveře s následnými trapnými pokusy alespoň trochu vylekat. Celkově děje byly jak přes kopírák, k tomu ani moc nejde vypíchnout herecké výkony spojené s dialogy. Takový dialog Janka Gregora s přítelkyní v posledním díle, který zakončí větou "Go f*ck yourself" poté, co jí přinese jako dárek náhrobní kámen, mluví za vše. Hraní si na reálné vyprávění postav rozhodně mělo větší potenciál, který se tady ani z daleka nenaplnil, jaká škoda! Tvůrci se snažili navozovat temnou atmosféru, což se občas dařilo, a spolu s dobrým vizuálem a kamerou to nebyl zas takový propadák. Rozhodně by měl každý fanoušek hororů dát tomuto českému dílu šanci, protože si myslím, že tuzemskou stopu v Netflixu po tomhle asi dlouho neuvidíme. 40%. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Nedôveryhodní stupídni herci, ktorým ich srdcervúci príbeh neuverí ani 5 ročné dieťa. A vlastne ani 5-ročné dieťa sa na tomto nevystraší. Ešte prvé dva diely s duchmi mali aspoň niečo, že možno žiaci na prvom stupni základky by pociťovali nejaké mrazenie, ale dospelému tento seriál nemá čo dať. Jedine, že by sa chcel poriadne zasmiať. Pretože také "skutočné" príbehy vymyslí len málokto. Napríklad v šiestej časti prvej série príde mladík a ako DARČEK venuje svojej priateľke náhrobný kameň. Skoro mi brucho roztrhlo od rehotu. A ešte mu tam ona povie, či to myslí vážne a on jej ako galantný gentleman odpovie: "Go fuck yourself!". No proste k popukaniu. Ale to asi nebolo zámerom, či? ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery! Na Haunted mě především lákal původ. Přeci jen vidět na Netflixu seriál z české produkce je docela zajímavý milník. Nicméně už samo hodnocení napovídá, že to asi nebude žádná sláva. A není. Haunted místy funguje v jednotlivých scénách, které k mému překvapení často působí jak z béčkového amerického hororu. První dvě epizody po této stránce fungují velmi, ale nutno dodat, že nejsou ani tak děsivé, jako spíš velmi depresivní. Pak tam je díl s Eliškou Křenkovou, který sice nevyděsí, ale je tam Eliška Křenková ve vaně a fajne bábuk cosplayující Dartha Maula. Poté už to jde z kopce a vrcholí to "únosovou" epizodou, která by možná byla cool v první polovině 90. let, kdy frčelo Věřte nevěřte (a tohle by se dalo říci i o seriálu jako celku), ale v roce 2018 je to lol. Sice mě donutila zavzpomínat si na děsivé večery s Mulderem a Scullyovou, ale kristepane, v téhle epizodě nebylo ABSOLUTNĚ nic originálního - ani slovo "klišé" to pořádně nevystihuje, nulová snaha o nějakou autorskou invenci. A duch znásilňovač bažící po teence v proklatě průhledném tílku ve finální epizodě pobavil a krásně zahnal prvotní depku. Jinak ale nene, tohle se moc nepovedlo. Jediná opravdová zábava je sledovat hysterické amíky na IMDB, jak se dohadují, jestli jsou to skutečné příběhy nebo ne. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Haunted je prvním seriálem Netflixu natočeným v české produkci a s českými tvůrci. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)
  • Seriál určený primárně pro americký trh vznikal v ateliérech Prague Studios. Filmaři ale natáčeli i v exteriérech v okolí Prahy, například na lesním hřbitově, ve vile v Králově Dvoře nebo na Okoři. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama