poster

Haunted (TV seriál)

Horor / Reality-TV

Česko, 2018–2019, 5 h 2 min (Minutáž: 20–31 min)

 • Andrew94
  **

  Jako fanoušek žánru hororu jsem se i přes zdejší ne příliš pozitivní hodnocení rozhodl dát české tvorbě na Netflixu šanci. Obzvlášť pak když jsou epizody krátké a hraje v nich několik známých českých tváří jako např. představitelka tiché Venduly z Rafťáků nebo Mázlova dcera v Ordinaci (v hercích zmíněnou Kadeřávkovou z Kouzelníka Žita jsem navíc v epizodě, kde měla hrát, ani nezahlédl). Bohužel se mi to nevyplatilo. Potenciál měla tato minisérie velký, ale vůbec ho nevyužila. První tři epizody jsem viděl celé, u zbylých tří jsem už musel hodně přeskakovat. Pokud se někde nestala chyba na mém přijímači, tak co víc také čekat od série, kde na závěr 4. epizody přidají titulky se jmény postav a herců, kteří ovšem vystupují až v epizodě 6.(18.5.2019)

 • Miseet
  **

  Jedná se sice o velmi podprůměrný seriálový počin, ale vzhledem k tomu, že povídek je jen 6 a trvají cca 25 minut, dá se to úplně vklidu zkouknout. Dialogy působí obšas uměle a herecky to taky není žádná třešnička, takže nic, co bych sice doporučila dál, ale jakýsi pokus o temnou atmosféru tam vidím. Některé příběhy mě i bavily, aniž bych teda věřila tomu, že je to dle skutečné události.(26.12.2018)

 • PoprockCZ
  **

  Rádoby autentické příběhy, strojeně vyprávěné před partou známých (kde jinde, než v USA), doplněné ilustračními záběry. V příbězích se až příliš často hovoří o stejných jevech: vrzání na schodech, samovolné otvírání a zavírání dveří... Úplně nechápu, co bylo záměrem autorů - není to ani reálné, ani mysteriózní horor... nijaké.(30.1.2019)

 • zbyshek
  ***

  Auvajs! Velmi těžko se mi tento český netflixový počin hodnotí... Naděje na zajímavou podívanou vám zmizí hned po úvodních minutách prvního dílu, kde kruh podivných, rádoby herců s ještě podivnějším scénářem, se bude snažit hrát na city opírající se o jedno velké, duchařské klišé. Rozhodně celé sérii nejvíce scházela originalita. Skoro každý příběh začínal klepáním strašícího tělesa na dveře s následnými trapnými pokusy alespoň trochu vylekat. Celkově děje byly jak přes kopírák, k tomu ani moc nejde vypíchnout herecké výkony spojené s dialogy. Takový dialog Janka Gregora s přítelkyní v posledním díle, který zakončí větou "Go f*ck yourself" poté, co jí přinese jako dárek náhrobní kámen, mluví za vše. Hraní si na reálné vyprávění postav rozhodně mělo větší potenciál, který se tady ani z daleka nenaplnil, jaká škoda! Tvůrci se snažili navozovat temnou atmosféru, což se občas dařilo, a spolu s dobrým vizuálem a kamerou to nebyl zas takový propadák. Rozhodně by měl každý fanoušek hororů dát tomuto českému dílu šanci, protože si myslím, že tuzemskou stopu v Netflixu po tomhle asi dlouho neuvidíme. 40%.(24.10.2018)

 • JohnCZ
  **

  Obsahuje spoilery! Na Haunted mě především lákal původ. Přeci jen vidět na Netflixu seriál z české produkce je docela zajímavý milník. Nicméně už samo hodnocení napovídá, že to asi nebude žádná sláva. A není. Haunted místy funguje v jednotlivých scénách, které k mému překvapení často působí jak z béčkového amerického hororu. První dvě epizody po této stránce fungují velmi, ale nutno dodat, že nejsou ani tak děsivé, jako spíš velmi depresivní. Pak tam je díl s Eliškou Křenkovou, který sice nevyděsí, ale je tam Eliška Křenková ve vaně a fajne bábuk cosplayující Dartha Maula. Poté už to jde z kopce a vrcholí to "únosovou" epizodou, která by možná byla cool v první polovině 90. let, kdy frčelo Věřte nevěřte (a tohle by se dalo říci i o seriálu jako celku), ale v roce 2018 je to lol. Sice mě donutila zavzpomínat si na děsivé večery s Mulderem a Scullyovou, ale kristepane, v téhle epizodě nebylo ABSOLUTNĚ nic originálního - ani slovo "klišé" to pořádně nevystihuje, nulová snaha o nějakou autorskou invenci. A duch znásilňovač bažící po teence v proklatě průhledném tílku ve finální epizodě pobavil a krásně zahnal prvotní depku. Jinak ale nene, tohle se moc nepovedlo. Jediná opravdová zábava je sledovat hysterické amíky na IMDB, jak se dohadují, jestli jsou to skutečné příběhy nebo ne.(31.12.2018)

 • - Seriál určený primárně pro americký trh vznikal v ateliérech Prague Studios. Filmaři ale natáčeli i v exteriérech v okolí Prahy, například na lesním hřbitově, ve vile v Králově Dvoře nebo na Okoři. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

 • - Haunted je prvním seriálem Netflixu natočeným v české produkci a s českými tvůrci. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)