Reklama

Reklama

Haunted

(seriál)
Horor / Reality-TV
Česko / USA, (2018–2021), 7 h 37 min (Minutáž: 20–35 min)

Režie:

Jan Pavlacký

Scénář:

Jan Pavlacký

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Raney Shockne

Hrají:

Mario Straka, Kamila Trnková, Erika Guntherová, Samuel Neduha, Oskar Hes, Benedikt Kobylka, Michael Pitthan, Shaun Welles, Ivan Duchoň, Vojtěch Filip (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(18)

Skuteční lidé ve společnosti svých přátel a příbuzných vyprávějí děsivé opravdové příběhy ze své minulosti, které doplňují hrané rekonstrukce, z nichž mrazí. (Netflix)

Recenze (24)

Andrew94 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek žánru hororu jsem se i přes zdejší ne příliš pozitivní hodnocení rozhodl dát české tvorbě na Netflixu šanci. Obzvlášť pak když jsou epizody krátké a hraje v nich několik známých českých tváří jako např. představitelka tiché Venduly z Rafťáků nebo Mázlova dcera v Ordinaci (v hercích zmíněnou Kadeřávkovou z Kouzelníka Žita jsem navíc v epizodě, kde měla hrát, ani nezahlédl). Bohužel se mi to nevyplatilo. Potenciál měla tato minisérie velký, ale vůbec ho nevyužila. První tři epizody jsem viděl celé, u zbylých tří jsem už musel hodně přeskakovat. Pokud se někde nestala chyba na mém přijímači, tak co víc také čekat od série, kde na závěr 4. epizody přidají titulky se jmény postav a herců, kteří ovšem vystupují až v epizodě 6. ()

Skeksis odpad!

všechny recenze uživatele

Ťažko dopozerané tri diely. Zvlášť ten prvý - mala som sto chutí dať po hube tej čúze (je mi ľúto, že mala ťažký život, ale to aj mnohí iní a vedia si zachovať ľudskosť), ktorá nezavolala políciu aj s tým svojím prehúlencom, keď našla za stenou miesto možného mučenia a vraždy. Ďalšia vec je, že prišli z nejakého marihuanového poľa, takže by mali nasraté v hlave kdekoľvek na svete, nie iba v nejakej drevenici. A už vôbec nechápem, ako tam vyplakávala pred skupinkou rovnako mentálne nestabilných jedincov, že akože je obeť. Ďalšie diely už ani nemienim komentovať. ()

Reklama

Patuse 

všechny recenze uživatele

Německo má díky Netflixu brilantní, dějově propracovaný, neotřelý a 80-tkově evropsky! laděný skvost Dark Česko má díky Netflixu tohle... asi tak přes deset až 15 let starý "wow" formát pro vyprávění příběhů s podkresem naprosto přepálených! hraných rekonstrukcí - češi už vážně umějí jen dobové filmy, naše pojetí příběhů... ach jo, chce se mi brečet... ()

zbyshek 

všechny recenze uživatele

Auvajs! Velmi těžko se mi tento český netflixový počin hodnotí... Naděje na zajímavou podívanou vám zmizí hned po úvodních minutách prvního dílu, kde kruh podivných, rádoby herců s ještě podivnějším scénářem, se bude snažit hrát na city opírající se o jedno velké, duchařské klišé. Rozhodně celé sérii nejvíce scházela originalita. Skoro každý příběh začínal klepáním strašícího tělesa na dveře s následnými trapnými pokusy alespoň trochu vylekat. Celkově děje byly jak přes kopírák, k tomu ani moc nejde vypíchnout herecké výkony spojené s dialogy. Takový dialog Janka Gregora s přítelkyní v posledním díle, který zakončí větou "Go f*ck yourself" poté, co jí přinese jako dárek náhrobní kámen, mluví za vše. Hraní si na reálné vyprávění postav rozhodně mělo větší potenciál, který se tady ani z daleka nenaplnil, jaká škoda! Tvůrci se snažili navozovat temnou atmosféru, což se občas dařilo, a spolu s dobrým vizuálem a kamerou to nebyl zas takový propadák. Rozhodně by měl každý fanoušek hororů dát tomuto českému dílu šanci, protože si myslím, že tuzemskou stopu v Netflixu po tomhle asi dlouho neuvidíme. 40%. ()

Oxiduji 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si pustila první díl, první série...napřed jsem si myslela, že ten kýbl sádla s kamenným ksichtem na gauči bude zajišťovat to strašání... ukázalo se, že ne. Chvíli jsem poslouchala kňourajícího pokakánka, shlédla ostatní věrnou suitu...a vypnula to. Jestliže mě něco dokáže takhle znechutit během pár minut, šanci tomu prostě nedám. Odpad jsem neodklikla, to by nebylo fér, to je pro sračky, kterými si nechám ukrojit aspoň 20 minut života. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Seriál určený primárně pro americký trh vznikal v ateliérech Prague Studios. Filmaři ale natáčeli i v exteriérech v okolí Prahy, například na lesním hřbitově, ve vile v Králově Dvoře nebo na Okoři. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)
  • Haunted je prvním seriálem Netflixu natočeným v české produkci a s českými tvůrci. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama