Středoškolačka Kelly Van Ryanová okatě nadbíhá světáckému školnímu poradci Samu Lombardovi. Nakonec se vetře do jeho domu, odkud však zanedlouho uteče. Její matka další den ohlásí na policii, že Lombardo její dceru znásilnil. Detektiv Ray Duquette a jeho kolegyně Gloria Perezová dívku vyslechnou a jsou přesvědčeni, že si všechno vymyslela. Zpráva o znásilnění se však rychle rozkřikne. Sam přijde o práci a otec jeho milenky Barbary mu zakáže stýkat se s jeho dcerou. A tak si najme pokoutního právníka Kena Bowdena, aby ho hájil. Svými milostnými pletkami se netají, trvá však na tom, že zásadně nespí se studentkami. Detektivové navštíví vzpurnou studentku Suzii Tollerovou, která bydlí v přívěsu za městem. Ta jim poví, že ji Sam Lombardo také před rokem znásilnil, a na základě její výpovědi je zatčen. Soudní jednání pro něj zpočátku nevypadá nadějně, potom však Bowden tvrdě přitlačí na Suzii, která přizná, že to nebyla pravda. Navíc prozradí, že Kelly si vše vymyslela, aby se pomstila za to, že ji odmítl. Výsledkem procesu je mimosoudní vyrovnání, které Samovi vynese osm a půl milionu dolarů odškodného. Sam opouští město a v zapadlém motelu se setká s oběma dívkami... (TV Nova)

Emzet

Film založený na šokujících dějových zvratech, které jsou vážně slabomyslné a trapné. Víc asi netřeba říkat. Ale přestože mě Denise Richards štve v asi každém svém filmu, tady jí to tak nějak sedí. I když asi spíš proto, že zde u její role jde spíš o vzhled než o herectví. Mimochodem, ten konec, to je vážně něco. Doteď mi není jasné, jestli jde o tak zbabraný thriller nebo o dost divný humor tvůrců. ()

sedlo03

Fuck me! .)). I když se film neubíral přesně tím směrem, kterým jsem chtěl, musím říct, že mě udržel celou dobu v napětí. Několik (možná až příliš) zvratů, nedali divákovy vydechnout. Bohužel, myslím, že každý chtěl vidět víc z toho milostného trojhelníku. I když je tento snímek velice kvalitní, né zcela využil potenciál, která obzvláště herecká čtveřice ve složení: " Matt Dillon, Kevin Bacon, Neve Campbell, Denise Richards" nabízela. Přesto jsem spokojen a dávám 75% ()

Skarface

Podle hodnocení koukám že je film trochu víc jak pruměrný ale pro mě je nadprůměrný celou dobu jsem se bavil a čekal jak to dopadne tenhle typ filmů mám opravdu rád ()

Santino7

Atraktívny komerčný thriller, ktorému v mojich očiach na kvalite uberá asi najviac až priveľmi prekombinovaný záver. Nebyť toho, v hodnotení by som šiel dozaista o stupeň vyššie, pretože zvyšok sa ozaj vydaril. Od prostredia (všetky tie plavidlá, močariská, krokodíly...), cez hudbu (ktorá sadla vskutku perfektne a vynikajúco pomáhala dotvoriť celkovú atmosféru), herecké obsadenie (pre Matta Dillona rola ako vyšitá, Denise Richards opäť až nebezpečne príťažlivá a Bill Murray taktiež výkon na jednotku), až po napríklad dejovú líniu. Ale ako hovorím, v závere už toho bolo ozaj až príliš a tým pádom tie nekonečné zvraty už prestávali mať žiadaný efekt, prišli mi už akési otravné - a samotné finále trošičku aj stupídne. Čo už, tej kvantity na úkor kvality je možno škoda, ale je fakt, že koncom deväťdesiatych rokov boli podobné šokujúce zvraty vyslovene "v móde" a preto ani niet divu, že z toho vzniklo čosi takéto (keďže ako som už spomínal, ide o snímku v prvom rade komerčnú). Avšak i napriek týmto "neduhom", ak to tak môžem nazvať, treba povedať, že o nejakom tom sklamaní sa z mojej strany hovoriť rozhodne nedá, a celkovo z toho mám pomerne dobrý dojem (o čom ostatne svedčí aj to, že som skutočne istú chvíľu zvažoval tú jednu hviezdičku navyše - čo ma asi definitívne presvedčilo zostať "len" pri troch, je predstava opakovaného pozretia v krátkej dobe - ktoré by bolo, myslím si, vcelku nudné a úmorné - čiže opakované pozretie u mňa najbližšie "hrozí" keď tak až o pár rokov). 3/5 ()

Chevees

Až na ten překombinovaný konec poměrně zdařilý thriller. A ta erotická scéna s Denise Richards, Neve Campbell a Mattem Dillonem - hmm... :) ()

joker2

Velice zajímavý film, jehož touha po dějových zvratech je dovedena ad absurdum - posledních dvacet minut je kvůli tomu téměř nekoukatelných, vytvářejí však zvláštní postmoderní ladění tohoto filmu, ve kterém nikdo není tím, kým se zdá být (například mrtvolou :)). Hlavní krásné duo vytvářejí Denise Richards a Neve Campbell, které i kdyby se celý film jenom povalovali u bazénu v bikinách, tak by určitě mužkou část populace zaujali. Bezbranný Matt Dillon jako oběť spiknutí sice moc hrát neumí, ale když člověk čelí dvěma kráskám, tak mu nezbývá než tupě stát s otevřenou hubou. Zajímavě mu sekunduje velmi slušný Kevin Bacon. No a samozřejmě jako perla filmu, ačkoliv opět jen na pár minut, je advokát v podání Billa Murraye, který je opět nepřekonatelný. Pokud si někdo druhý den po filmu pamatuje, jak to vlastně dopadlo a co se vlastně stalo, tak ten je fakt borec! Možná kdyby si film nehrál první půlku na to, že je normální a druhou půlku roztáhl na celovečerák, byl by srozumitelnější, ucelenější a možná i zábavnější. To, co funguje u Obvyklých podezřelých tady jaksi nefunguje, ale kouká se na to hezky. ()

Zeek

Úplně nechápu to nízké hodnocení, jelikož Nebezpečné hry mají přesně to, co má thriller mít a když k tomu připočítám, že byl natočen na konci devadesátých let, tak mi z toho vychází velmi kvalitní thriller . Velmi dobré herecké výkony a spoustu zajímavých, ač někdy ne úplně uvěřitelných zvratů a zápletek. Film noirem jako někteří tady bych to teda určitě nenazýval, do toho to má daleko nebo je to spíš úplně vedle. Na konci je to hodně zamotané až přemotané, možná si z nás scénarista chtěl udělat srandu, tak nám to může připadat. No to asi ne, záměr scénaristy v tom nebyl, spíš menší naivita bych řekl, ale aspoň má každý z nás touhu(nebo já to tak cítil) se dodívat, jak že to tedy dopadne, jelikož konec je překvapivý a jak jsem naznačil, trochu nereálný, ale který film takový dnes není, že... ale určitě ne konec slabší a to z tohoto thrilleru dělá něco víc, než ostatní klasiky z devadesátých. Mimochodem na mě udělal velmi dobrý dojem Bill Murray, a to i přes to, že dostal poměrně malý prostor. Navíc, kde jinde uvidíte erotickou scénu s Denise Richards? Moje hodnocení: 75% ()

Grafito

Nevybavuju si, že bych kdy viděl tak naprosto nesmyslně překombinovanej film.. po cca pátým "naprosto překvapivým a šokujícím" zvratu jsem se při každým dalším už jen smál.. ()

pend

Jediné, co je atraktivní na tomto snímku, jsou Denise Richards a Neve Campbell, ostatní je naprosto nezajímavé. ()

mh.mail

60% - Posledních asi dvacet minut si připadáte jako na tobogánu, nic není tak, jak se jevilo doposud, plus překvapení na konec. Závěrečné titulky vám vysvětlí, jak to vlastně všechno bylo. ()

filmator

Po letech snižuju hodnocení, nicméně pořád je to slušná odpočinková zábava, které dám kolikrát přednost před nějakou pětihvězdičkovou věcí. ()

ink flo

Solidní typicky 90s detektivka v atraktivním jížanským prostředí, kde je tolik dějových zvratů, že to je skoro na hranici parodie. Dobrej casting - Mat Dillon, Kevin Bacon, Neve Campbell, Bill Murray, Denise Richards. ()

Johnny

Celkom dobrý thriller, s lákavým hereckým obsadením, najmä s dievčenským a skôr ležaním ako sedením :-)), ktorý by bol priemerný, nebyť vynikajúceho záveru, ktorý dosť poprehadzuje skutkový stav a nielen raz. ()

koniklecka

Tento film je příkladem toho, že sázka na hezké svlečené ženské, která bývá často kritizována ne vždy nevyjde :) Ale i celkem zajímavý film se z toho nakonec vyklubal. Po rozhodnutí soudu jsem si říkala, že to bylo nějaké krátké. Ale zachvíli jsem se nestačila divit. Vhodný film na koukání v noci na Nově:) ()

Rokle

Zvrat střídá zvrat, ale vše je zakomponováno tak, že to nikdo nemůže brát vážně. Ten film si ze sebe dělá legraci celou dobu. Chtěl bych být v kůži Matt Dillona při natáčení erotické scény ve třech :) ()

helloween93

Ještě v polovině filmu jsem tomu chtěl dát tak jednu hvězdu, ale druhá půlka byla plná neotřelých zvratů, které divák rozhodně nečeká. Jen ten konec je takový "nemorální". Potěšil mě i Bill Murray jako prohnaný právník:) ()

Hapretor

Blbé, ale vtipné a zábavné ... někdy v sérii je slabší kousek, ale jinak tahle série mě celkově dost sedla a čas příjemně zabila ... některé holky opravdu hezké, některé jen trapně vyzívavé, viděno hlavně kvůli ... Dina Meyer ... krásná ženská ... jen škoda, že není víc "vnadná" ... ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Denise a Neve opět spolu

Denise a Neve opět spolu

17.02.2006

Filmová společnost Mandalay nominovala na post režiséra připravovaného snímku BACKSTABBERS vyhasínající hvězdu Johna McNaughtona a hodlá do něj obsadit herečky Denise Richards a Neve Campbell, pro… (více)