Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Morholt

No tak já nevim. Moje topka vesměs jásá nad Verbinskiho originalitou, ale já jí tam nevidím, protože sanatorií, kde se děje něco špatného, by se člověk asi nedopočítal. A když sanatorium na hradním kopci, tak tu samozřejmě musí být nějaká ta strašidelná báchorka, která je podaná tak "šikovně", že prakticky hned na začátku odhalí celou zápletku. A ani to, co vyvádí zlobivý doktor uvnitř lázeňského komplexu, není nějak inovativní. Ale abych jen nehanil tak musím uznat, že reálie jsou nádherné, herci, až na stvoření jménem Mia Goth, výborní a sem tam se tu najde i scénka, při které přeběhne mráz po zádech, což platí zejména pro vrtání zubu. Jenže na ty dvě a půl hodiny je toho všeho strašně málo, takže celkově mi to vychází jako čistý průměr. 50% ()

Lacike

Zo zaciatku to strasne pripomina Shutter Island. Chlapik pride do uzavretej komunity, ktora sa nachadza vo vizualne nadhernom prostredi, vysetrit nejaku tu zahadicku. Takze uvod je paradny. Ale akonahle zacneme prenikat do utrob velkej zahady, tak postupne zistujeme, ze je strasne jednoducha a nezaujimava. A hlavne predvidatelna. Kazdemu musi dôjst dost dlho pred koncom o co tu ide a ja som si cely cas hovoril, ze to tak jednoduche predsa byt nemôze a ze v tom bude nejaka sokujuca pointa, ktora to cele prevrati naruby. Ale prd. Je to presne tak jednoduche ako to vyzeralo od zaciatku. Absolutne nechapem preco to ma nekonecne 2 a pol hodiny, ked sa tam vlastne skoro nic nedeje. Tempo je neskutocne uspavacie a aj fakt nadherny vizual sa za ten cas opozera. Chcel som dat aspon 2 hviezdicky ale zaver, ktory naplno potvrdi tu od zaciatku predvidatelnu pointu, pôsobi strasne komicky. Jak keby si tvorcovia sebavedomo mysleli, ze divaka prekabatili. Pritom sa im film uplne rozpadol pod rukami. Okrem vizualu film nic zaujimave neponuka. 3/10. ()

ScarPoul

Verbinského mám ako režiséra veľmi rád. Dokonca tak veľmi že som mu často schopný odpustiť nejaké tie drobné dramaturgické prešľapy. Cure for Wellness je filmom vizuálnym a atmosférickým. A ani s jednou z týchto zložiek nemám problém. Vďaka nim príbeh nenudí a dá sa na neho pozerať, bez výraznejšej ujmy. Všetky scény s úhormi sú výborné. Bohužiaľ motivácia hlavnej postavy a tiež hlavného arcizloducha je podaná veľmi povrchne a bez hlbšieho prieniku aby ma to mohlo úplne vtiahnuť, alebo sa na plno vcítiť. Či už do protagonistu, alebo antagonistu. Pričom Isaacs aj DeHaan hrajú výborne. Rovnako aj kráska Mia Goth. Koniec pôsobí ako zo starých hororov od Universalu čo nepovažujem v súčasnej dobe za pochvalu. Má to veľa hluchých miest čo sa týka výstavby príbehu a tam kde by to neustále mohlo tlačiť na pílu a stať sa tak nervydrásajúcou hororovou jazdou je film podávaný umeleckejšie a v rámci nejakých pochybných žánrových mantinelov. Mohla to byť udalosť roku. Takto je to len rutinná jazda, na ktorú sa dobre pozerá. ()

malylada

Od začátku si film zaslouží obdiv nad budováním temné atmosféry, kterou se mu daří držet většinu času. Jak si Verbinski vyhrává s každou scénou do naprostého detailu je obdivuhodné a vizuálně je to naprostá špička hororového žánru. První hodina a půl je až zneklidňující a nemá snad slabší moment. Herecký casting je opravdu vydařený a zápletka kolem divných události, spjatých s lázeňským sanatoriem předurčuje k té nejlepší žánrovce, ale.....Největší problém je, že po výborných devadesáti minutách ne a ne se blížit k závěru a zbytečných scén začíná přibývat. Pořád mají svojí kvalitu, ale když už přesně víte, jak to dopadne, je to takové čekání na Godota. V závěru vše nedává takový smysl a hlavně poslední vypjatá scéna nebyla podle mého gusta. Docela nechápu tu délku filmu, čímž nechci říci, že by film nudil, ale rozhodně ubírá z celkového dojmu. Verbinski je zpět a já osobně jsem rád za to, co nyní naservíroval.......7/10 ()

BoPo

Gore Verbinski a Kruh sú natoľko silný pojem, že sa tento režisér stále drží v mojom zornom poli. Po 14 rokoch dal do placu film, ktorý zasa znesie nálepku horor, takže nešlo neskúsiť. A dojmy? Drtivá väčšina pôsobí ako Prokletý ostrov skrížený s nejakým filmom z éry pôvodného Frankensteina. Po vizuálnej stránke je rozhodne vidieť, že tvorcovia peniazmi nešetrili. Dane DeHaan a Mia Goth boli skvelý výber, pretože svojim postavám dali netuctový vizuál a potrebnú hereckú kvalitu. Bohužiaľ príbeh, aj keď je zaujímavý, pôsobí ako povinná literatúra. Snaha o veľké dielo, ktoré je vo svojej podstate jednoduché. Film v celkových dojmoch lieta od 2* do 4*, avšak finále dalo jasnú pečať tomu, že Lék na život je pekne a nádejne vyzerajúce sklamanie. ()

Avalon820

Objektivně vzato si Lék na život pět hvězd nezaslouží ani omylem. K průměru ho sráží nesmírně naivní námět, který je v naprostém nesouladu s nesmírně vážným pojetím. A to je pravděpodobně největším trnem v oku většiny diváků – mračna logických děr v jinak velmi nápaditém a zábavném příběhu by divák jistě chtěl autorům prominout, ale při dvou a půl hodině smrtelně seriózní, hutné atmosféry, která není odlehčena ani jediným vtipným nebo méně vážným momentem, to jde skutečně těžko. Je třeba k tomu přistupovat s velkým nadhledem a připustit si, že Verbinski si natočil za velké peníze vizuálně opojné, řemeslně solidní dílko s velmi zajímavým námětem, o kterém ale sám neví, jak jej vlastně interpretovat. Nic víc. Pokud je divák ochoten se této skutečnosti přizpůsobit a povznést se nad nesourodost, bude královsky odměněn. Pokud ale ne, nelze se mu divit. ()

corpsy

Niekde som čítal, v nejakej recenzii, že sa snímok snaží ladiť na strunu starým flákom od štúdia Hammer. Nesúhlasím. Štýlovo a atmosfericky je viac naklonený temným, drsným a úchylným peckám majstrov od východného pobrežia Atlantiku. Pánom, ako Franco, Margheriti, Bava, Freda, de Ossorio, či Naschy ( ako herec ). Ak vám tieto mená veľa nehovoria, a ak áno, ale charakter ich filmografie je vám na míle vzdialený, budete viacmenej sklamaný a budete pokladať snímok za raritu, niečo čo sa v dnešnom, už pomaly sterilnom hororovom žánri bude vymykať priemeru. Toto je o atmosfére, nie o strašení ( aj keď niekomu sa tak niektoré scény môžu javiť ). ()

Hoyt

Konečně něco nového, netradičního a netypického. Nějaké výhrady k příběhu by byly ale tentokrát mi bohatě stačila ta forma. Za mě naprostá spokojenost. ()

hous.enka

Čekala jsem tajemný mystický thriller z prostředí švýcarské léčebny. A ano, to všechno jsem dostala, ale bylo to celé zabalené do nějakých hnusných rybek, hnusných hrdinů (nesedli mi herci, což je prostě u podobných filmů, kdy máte soucítit s ústřední postavou, špatně). Nejhorší však je, jak se to celé vléééčéééé... achjo, tohle bylo sakra dlouhých 150 minut. Myslím, že příště zvládnu i Pána prstenů. Pokud pokoukáváte po tomhle filmu, doporučuji spíš E.A. Poe: Podivný experiment, který se veze na podobné tajemné atmosféře, ale pointa je mnohem lepší. Trochu víc hororově je pojatý Shutter Island, kde exceluje Leo DiCaprio. Prostě všechno je lepší, než tahle báchorka o léku na život, achjo (podruhé v jediném komentáři). ()

ledzepfan

Start s kulervoucí atmosférou a parádním vizuálem se časem přehoupnul do finále ve kterém se po rozpletení hádanek ukázalo, že tvůrci vlastně nemají co říct.. Krásně natočená banalita která by s trochou snahy mohla být prvotřídní poctou béčkovým taliárnám ze 70.-80.let... Pro gotický horror to mohlo být to samé co např. Amer pro giallo.... ale smůla.. ()

EastWicka

Wellness pobyt pro pokročilé (milovníky hororového žánru). Muselo to být právě na některém z alpských štítů na dohled, kde se Viktor Frankenstein shledal se svým stvořením. Za tu báječnou, ponurou vizuální stránku přihazuji 2 hvězdičky. ()

FromHell

Čo by robil Verbinski bez Johnnyho Deppa a prestrelených rozpočtov ? Maximálne tak osvetľovača v nemeckom béčkovom porne.Vykradnutý "Shutter Island" s presladeným vizuálom a drbnutým DeHaanom je smrtiace kombo.146 minút?!? ()

Bajda

Tak tohle jsem už HODNĚ dlouho nezažil. Totální WTF, kdy se začnete koukat na film, který vypadá na 5*, po hodině se to šoupne ke 4*, pak ke 3* a poslední neuvěřitelně natahovanou hodinu přemýšlíte, jestli tomu narvat „odpad!“. Celé to padá na neuvěřitelně banální béčkové zápletce. Dokud ji Verbinski nezačne vyprávět a jen buduje atmosféru, vše je paráda, protože je prostě docela slušný režisér..no a pak už není co komentovat. Ale bizarní zážitek to fakt byl :D Horory studia Hammer mám nakoukané a pokud jim to chtělo vzdávat poctu ok, ale když ta béčkovost nevypadá záměrně, ale jako přešlap...prostě to nefunguje. ()

katasta

Téma jako stvořené pro mě, ale bohužel se zpracování až tak nepovedlo... Kdyby měla hlavní postava trochu rozumu, tak film skončí už v půlce tím, že pan Lockhart jednoduše uteče, při první příležitosti a při prvních pochybách. Dejme tomu, že je tohle znak asi všech hororů. Nicméně mi na konci chybělo i pořádné vysvětlení, o co vlastně jde a zejména proč že se to vlastně všechno děje.... Jejich povrchní hala bala vysvětlení mi prostě k dobrému zážitku nestačilo. Pro mě je tenhle film prvoplánový a nedomyšlený, s dost nesympatickými herci (snad jen kromě Jasona Isaacse). Jediné. co se snad dá pochválit, je kamera. ()

Praxis

Bylo to trochu... Tak trochu, no jak to říct... Ujeté? Asi tak bych to definoval. Verbinski zrežíroval další film s neskutečným rozpočtem, což na tom bylo vidět, nicméně někdy jste si říkali, co to do prdele je? Asi tak do dvou třetin je to luxusní fantasy horor s nádechem tajemna, který se pak ve své závěrečné části naprosto zvrhne v cosi šíleného, co nedokážete vlastními popsat. Vizuální lahůdka, první část výborný tajuplný bonbonek, který se zvrhne v něco na způsob gothic hororu s výborným DeHaanem. 75% ()

GodComplex

Podle reakci jsem to vubec necekal, ale tohle je skoro na plny pocet. Verbinski se regulerne vraci do Ring formy. Je to tajemne a napinave, fantasticke evropske prostredi Swiss alp, skvela hudba a vse v prvotridni AAA produkci. Chytlo me to, jen skoda toho konce, kde uz to namisto nejakeho sofistikovaneho finale zacne spis tradicne zmatkovat. 8/10 ()

Makky

Snímok, ktorý ma priťahoval od samotného vzniku. Obdobie po kino premiére až doteraz, kedy nebola k zohnaniu pozerateľná kvalita, ma zabíjalo. Liek na život sa dá rozdeliť na dve roviny. Technická stránka - famózna. Verbinski využil prachy v úžasnú vizuálnu stránku. Skvelou kamerou a hudbou umocnená atmosféra historického sanatória je akoby vystrihnutá zo starých hororov. Pri tej druhej, príbehovej stránke, si Haythe a Verbinski rešerš neurobili práve najlepšie, všetko je totiž odpozerané z už dávno poznaného. Divák sleduje príbeh očami hlavného hrdinu, napriek tomu však dokáže byť stále o krok popredu, pretože toto sme tu jednoducho už niekoľko krát mali. Je na škodu, že viac nezaúradovala originalita a invencia. Na film sa pozerá úžasne, užil som si ho, ale veľmi by som chcel, aby sa mi páčil viac... aby bol lepší. ()

kaylin

Film graduje a graduje docela dobře, jenže si po nějaké době uvědomíte, že graduje příliš dlouho. A to si uvědomil asi i Verbinski, tudíž do filmu „Lék na život“ vkládá drastické, mnohdy opravdu hnusné scény, které vás vhodně zasáhnou. Hlavně ty zubní jsou extra dobře provedené a extra hnusné. A pak jsou tu úhoři... Dobré scény, fajn atmosféra, ale bez toho, aby vás to dovedlo dostat tak, jak byste si mysleli. Konec už mě pak nebavil. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt