Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

LadyPupu

Verbinski si vzal mustr od Sorrentina a stvořil hororovou verzi Mládí. Tak to na mě působilo, neboť styčných bodů je tu víc než dost (sanatorium ve švýcarských Alpách, impozantní práce s kamerou, kompozice některých scén, luxusní výprava a nádherná hudba). Samotná atmosféra A Cure for Wellness je od začátku velmi mysteriózní (pro mne, jako člověka, který horory normálně nesleduje, až strašidelná), čemuž pomáhá i herecké obsazení - Jason Isaacs je démon. V samém závěru jsem chvíli měla pocit, že to Verbinski zbytečně natáhl a mohl se na posledních 30 minut vykašlat, nebýt tak doslovný, ale s odstupem pár hodin cítím, že to všechno mělo smysl. ()

Tosi

Stylová a atmosférická lahůdka zazděná poslední půlhodinou. Režisérovo umění budovat atmosféru je ukázkové, kontrolu nad napětím a divákem má takovou, že vydržíte koukat dvě a půl hodiny až do absurdního konce. 2/3 filmu za plný počet, závěr za tři, celkově milostivé čtyři hvězdičky. ()

Avathar

Ten Verbinski je fakt kretén. Stačilo aby udržal mieru a film osekal na slušných 100 minút, zhutnil a prišiel trochu s lepším vyvrcholením. Tá dĺžka tomu ale strašne, ale naozaj STRAŠNE podráža nohy. Pritom zvyšok je skoro dokonalý. Vizuálna žranica, úžasne pochmúrna atmosféra, slušní herci (DeHaan, Isaacs, Goth). Lenže, Verbinski opäť nepozná mieru a takmer tou rozvláčnosťou zabíja všetky klady. Škoda, šanca na mimoriadnu žánrovku tu bola. Takto je to len slušná štýlovka. ()

Qitek

90 minut a mrsknu tomu bez váhání čtyři. Takhle přes dvě hodiny čekat na pointu, béčkového ražení (které mi nějk nevadilo, naopak přesah tam je, byť v béčkovém hávu), opravdu ne děkuji. Proboha proč? Taková škoda. 95 min a je to kult. ()

Johnny.ARN

Prečo to vzniklo? Neviem. Komu bol určený? Neviem. Páčil sa mi? Neviem. O čom bol? Že starý Malfoy je temný demón a vo svojom hrade robí pokusy. Fajn, ale to prevedenie, halucinácie, kekse a pičoviny, to som nejak nepobral. Rozťahané, nezáživné, ale ideálne na vyplnenie volného času. 2 z 5 ()

Lachtaan

Bylo to o fous, už jen kvůli tématice, která nemá daleko od mých milovaných Shutter Island a Stonehearst Asylum a skoro jsem tady bez sebevětších keců zařadil pětikvalt. Bohužel se musím shodnout s pár okolními názory, že se v druhé polovině poleví na té neprostupné temnotě a samotné vyvrcholení přijde až příliš rychle. I tak jsem si těch 140 skličujících minut vyloženě užil a hned bych se upoutal znovu k podobnému příběhu. [viděno na Netflixu 22.7.2020] ()

mickyreed

Je to sice taková obsáhlejší variace na Prokletý Ostrov, ale tyhle mysteriózní psychothrillery jsou moje gusto a je jich pomálu. Dostal jsem, co jsem čekal, spokojenost. ()

uiu

SPOILER ALERT. WTF did I just watch? Znáte ten pocit, když jste poprvé viděli Shutter Island s DiCapriem a řekli jste si, že je málo takových filmů, které se odehrávají odtržené od okolního světa v blázinci/sanatoriu, kde hlavní hrdina neví, jestli je magor, nebo z něj dělají magora všichni okolo? Tak to si řekl asi scénarista a režisér tohoto braku. Jen tam přidali 200 let starou legendu a baronovi, co chtěl ojet vlastní sestru, aby udržel čistotu pokrevní linie, že se pak snaží ojet svou dceru, aby v linii pokračoval. Do toho z lidí koncentruje jakýsi elixír nesmrtelnosti a proč tam všude teda byli ti úhoři, to jsem doteď nepochopila a že jsem nad filmem přemýšlela celou noc. Hodně se stříhalo, i když má film dvě a půl hodiny a některé scény na sebe moc nenavazují, ale nemůžu na druhou stranu říct, že by se na to dobře nekoukalo, nějaké to tajemno to v sobě má a drží pozornost. Jen je to vážně uplácaný bič z nedomyšleného ho*na. ()

Redi

Nejnudnější film na téma "léčebna", kterému předvídatelnost (i přes nulovou informovanost předem o čem film je) od začátku do konce zrovna dvakrát nepomůže. Představitel hl. role mě z nějakého důvodu se*e už od pohledu, natož když promluví, a je to 1. ze 3. filmů, který jsem kvůli němu nevypnul. ()

Pavlínka9

Měla jsem pocit, že jsem celý film viděla již z pouhého traileru :D :D A opravdu to tak bylo :) :) Sice jsem po hodně krátké době film pochopila, ale bylo tam plno věcí, které mi byly nejasné i po závěrečných titulkách :D :D Sakra - co to jako bylo? :D :D Nejsem si úpně jistá, co mělo vzniknout, ale nemám z toho vůbec dobrý pocit :) Isaacs - super - na toho se ráda dívám, ale myslím si, že šlápnul dost vedle - a zbytek castingu mi přišel -pardon - ale jako kdyby vybírali poslepu :D Tolik ošklivých lidí pohromadě jsem dlouho neviděla :D :D Přišlo mi to dost splácané dohromady a taky to bylo nadmíru dlouhé :D Film si hodně hraje na detaily a zobrazování jednoduchých obrazů - to bylo fajne, ale jako celkem - ne. ()

venison

Trailer filmu "Lék na život" má výtečnou atmosféru, svižný spád a dokáže skvěle vydráždit smysly diváka.. Škoda, že samotný film je od této upoutávky na hony daleko.. Stačilo tak málo - promyšlenější zápletku, lepší příběh, zajímavější scénář.. Jinak všechno funguje jak má - nádherné lokace sanatoria ve švýcarských Alpách, výbornou práci s kamerou a střihem, domazlenou kompozici drtivé většiny scén, luxusní výpravu, skvělou muziku, bezvadně podivné obsazení.. První natěšenou půlhodinu střídá zklamání z pomalého, plytkého, okoukaného, snadno předvídaného a mnohdy nedomyšleného děje.. Dane DeHaan vypadá jako mladší verze severského DiCapria (odtud pravděpodobně pramení časté srovnávání filmu s "Shutter Island").. Mia Goth je rozhodně zajímavý hororový obličej - nevinná lehce zpomalená dívka, která má svou kásnou i svou ošklivou tvář.. Ideální masturbační idol zvrhlíků.. Jason Isaacs sice svým zjevem vypadá trošku jako přátelský tělocvikář, ale i přesto svou záporáckou postavu zvládl na jedničku.. Doporučuji vidět pro ten zážitek z uměleckého hlediska (dlouhé záběry, vizuálně strhující stylizace), ale rozhodně ne pro příběh, který dalekosáhle pokulhává i za českým muzikálem "Drákulou".. ()

VanTom

Prominentní švýcarské sanatorium v podhůří Alp pod luxusním lidumilským zevnějškem ukrývá cosi nečistého („Hlavně pijte hodně vody!“), vycházejícího z pohnutých dějin místa. Což nám od prvních minut nejasně naznačují "zlověstné" úhly záběrů nádherné, výpravné kamery. Prvotřídně tísnivá, tajuplná atmosféra postupného odhalování nepravostí mě držela v nadšené pozornosti po téměř 3/4 (přeci jen předlouhé) stopáže, aby ji pak rozmetalo o řád slabší finále, které dalo vale "filmové logice" na úkor prvoplánové efektnosti. Škoda. ()

bizz_mjc

Verbinski překvapil, že se pustil do takovéhoto projektu. A dopadá mnohem lépe, než naposledy Del Toro. Atmosféra filmu, obzvlášť začátek (ale i další části), je úžasná (osmdesátky jak vyšité), ale hlavně kvůli stopáži a několika nadbytečným scénám (třeba velká část cyklo-výletu do města a rtěnka) film působí trochu nataženě. Ne snad, že byste si u něj řekli "neudělám si kafe?", ale docela dojem mělní. A dokonce ani tolik nevadí podobnosti s dalšími snímky a určitá predikce děje. ()

zdenny

Mystery jako třeba „E.A.Poe – Podivný experiment“, temná atmosféra, vynikající lokalita, tajuplní lidé. A vyznění, které to vše zhatilo. Závěr ukázal, že celá dlouholetá doktorova snaha byla naprosto k ničemu, což nám dává důvod zamyslet se nad tím, zda je dobré do takových filmů zařadit lásku jako hlavní premisu celého díla. Ono potom to prozaické vysvětlení celého toho všeho degraduje vše, co se v celkově dlouhé stopáži slibně rozjíždělo. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt