poster

Americká krása

 • USA

  American Beauty

 • Slovensko

  Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 555)

 • Houdini
  ****

  Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

 • Formiczz
  *****

  Film mě od samého začátku naprosto fascinoval, parádní výkony všech herců, zejména Kevina Spaceyho, který ve své roli naprosto exceloval.(12.10.2015)

 • Jerkie
  *****

  Bylo to něco mezi čtyřmi až pěti.. Ale myslíš, že těch pět si to zaslouží. Film mi rozhodně nedovolil se nudit. Bavil mě, bavil mě, bavil mě, šokoval mě. Skvěle natočené! A úžasně namixovaný koktejl toho nejzvláštnějšího a zároveň nejjemnějšího. Hraje se na nuance a přechází se až v povrchnost, což všechno nakonec stejně skončí odkryto tak, jak to je. Jako by se vám z šedivé vynořila duha! Cesta každé z postavy byla něčím naprosto ujetá, a tím lepší to bylo. Oceňuji člověka/lidi co dokáží natočit něco takového na oko "obyčejného", ale když se podíváte tak vidíte tu skvělou hru, co dají dohromady a vyšperkují. Od začátku do konce, paráda!(10.11.2015)

 • terez_p
  *****

  Film mého dětství, vážně. Zdánlivě dokonalá americká rodinka, jejíž model je v menších obměnách stále předkládán mnoha generacím za vzor... přitom nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Takže pokud se vám váš život zdá zoufale nedokonalý, zamyslete se, jestli váš soused třeba není skrytý voyeur či homosexuál nebo vaše kamarádka není ta slečna dokonalá, jak se tváří. A hned bude svět v rovnováze. Film o realitě, který je tak nadčasový, že je úplně jedno, jestli jste ho viděli ve dvaceti nebo ve třiceti, před deseti lety nebo v roce 2015.(27.12.2015)

 • MichaelG
  *****

  Doslova boží film.(5.1.2016)

 • andydufrsn
  *****

  tak tohle mě dostalo! Je mi 37 a představa, že mě tohle možná čeká je brutální, to snad aby mně radši někdo odbouch. Teď vážně, tohle je mistrovská studie psychiky chlápka, který zjišťuje, ne že mu ujíždí vlak, ale že už mu ujel, a který se ho ze všech sil snaží dohnat. Celému filmu není co vytknout! Skvělá hudba všechno ještě dokonale podtrhává!(19.1.2016)

 • William_
  *****

  Absolutní špička.Úžasný fim s Kevinem Spaceym který donutí popřemýšlet o životě,protože není noc horšího,než být obyčejný.(23.1.2016)

 • IndominusRex
  ****

  Tolik životních pravd v jednom filmu by těžko pohledal. Film jako takový je to pak velice kvalitní, ale nevím, jestli mu dát plné hodnocení, protože i když první půlka byla dokonalá, ta druhá už je méně zajímavá, sice dramatičtější, ale ne tak zábavná a originální. Navíc jsem doufal v nějaký brutálnější závěr, ale abych nekecal, jsem spokojený.(27.1.2016)

 • Konopilka
  *****

  Tady už je všechno napsáno..... A navíc ta hudba!!!!(10.2.2016)

 • BranuliQ
  *****

  Tak toto ma dostalo! American Beauty je vynikajúci film, ktorý svojou reálnosťou a presným vyobrazením súčasných problémov nemá v kinematografii žiadneho schopného konkurenta. Dráma to síce je, no zanechá v človeku toľko pozitívneho, že si to človek uvedomí až v samom závere, ktorý je mimochodom naozaj excelentný. Bol som unesený, ako ma môžu dostať na prvý pohľad banálne scény, najmä tá s poletujúcim igelitom. Veľkú zásluhu na tom mali predovšetkým fenomenálne herecké výkony na čele s Kevinom Spaceyim, on Lestera nehral, on sa ním doslova stal. Hudba Thomasa Newmana je taktiež presná, scenár bez jedinej chybičky, no bez talentovaného Mendesa by nič zo spomenutého proste nefungovalo. Zaslúžené Oscary a ja sa pýtam sám seba, ako je možné, že som to videl až po toľkých rokoch. 100%(6.5.2016)

 • Lubyk
  ****

  Zajímavé dílo. Aneb, jak by to mohlo vypadat, když už je toho na všechny moc. Životní osudy jsou až groteskně vyhrocené, díky tomu ale mnohem lépe působí na vědomí divákovo. Krásně vylíčeno to, že nejlepší je se odevzdat životu, uvolnit se a žít autentický život podle svých niterných představ. V kontrastu s tím jsou v protipólu charaktery, které jsou uvězněny v představách a iluzi. No prostě :) doporučuji shlédnout. Má to hloubku, je to skvěle napsané i zahrané.(3.7.2016)

 • EvicaSovica
  *****

  Po 117ti minutách vlastně nevím co na to říct. Protože myslím, že nejsem jediná kdo 117 minut nehnutě seděl u obrazovky a nebyl schopen se zvednout ani pro sklenku vody, protože tenhle film vás prostě nepustí.. mě teda nepustil. Je to skutečně kultovní snímek. Výkon Kevina Spaceyho netřeba komentovat.. snad jen: BRAVO! Nádherná Mena Suvari dodává tomuhle snímku svoje kouzlo, skvěle se hodila do téhle role. Vlastně tu nebylo ani nic navíc a ani nic nescházelo. Stručně řečeno: film o životě. Ano, pouze film o životě. Jak jednoduché a přitom tak krásné.. Scénarista má pravdu: Vždyť na světě je tolik krásy..(1.8.2016)

 • Tydli
  *****

  "Je těžký zlobit se když je na světě tolik krásy."(11.10.2016)

 • lykan9
  *****

  Jen dvakrát viděná prsa a jen jedna mrtvola. Přesto je to jeden z nejnapínavějších filmů, které jsem kdy viděl. Po celou dobu jsem seděl zařezaný a každý okamžik jsem čekal, co se stane. Přirozenost a nenásilnost vyprávění příběhu muže středního věku se zároveň vkusně podaným humorem je vynikající. Ve filmu sice převyšují herecké výkony mužů herecké výkony žen, ale přesto komplexně z výkonů vyzařuje rovnováha. Až je mi líto, že všechnu pozornost na sebe tenkrát strhl Kevin Spacey, který byl samozřejmě vynikající. Mě osobně uchvátil výkon Wese Bentleyho, který skvěle zahrál každou pozici, kterou mu scénář přinesl. Zároveň i poměrně na malém prostoru zazářil Chris Cooper v roli jeho otce.(13.10.2016)

 • BarGoldstein
  *****

  Velký film ze života. Téměř denně vzpomínám na větu: "Vrchol mého dne je, když ráno onanuju ve sprše. Pak už je všechno jen horší!"(4.12.2016)

 • PsenickaR
  *****

  Toto je vrchol mého dne a pak už to jde jenom z kopce.... Naštěstí u tohoto filmu podobné motto neplatí a jak plynou minuty při jeho sledování, kvalita neklesá. Pro mne osobně je to třetí nejlepší film roku, hned za Matrixem a Magnolií a ukázková satira na střední americkou třídu. Chlapík, který prožívá krizi středního věku, nevěrná manželka, pubertální dcera, militantní soused, na první pohled naprosto chaotický mix, který se snad ani nemůže podařit udržet pohromadě. Paul Mendes to zvládl a natočil pro nás film, který nebude nudit ani když se na něj podíváte s odstupem času znovu, protože jsou věci, které platí v jakékoliv době.(6.12.2016)

 • energo
  *****

  Skvělý film. Je to drama, ale zároveň často i komedie a na konci dokonce tragédie a pořádně depresivní. Scénář je super s pár divnými postavami z malého města, které ozvláštnili děj. Někdy to ani nevypadá jako americký film. Hudba je nezapomenutelná a patří k největším kladem filmu. Spacey dostal zaslouženě Oskara, tak dobře vyhořelého chlapa ve středním věku snad ještě nikdo nezahrál.(2.2.2017)

 • Jan.Racek
  ****

  Něco mi v tom filmu chybělo 80% když to srovnám s čistou duši tak je to pro málo."(3.2.2017)

 • Drozdo57
  *****

  Čo je to krása? Čo nás robí šťastnými? Čo v živote chceme? Prečo si uvedomíme, ako nám veľmi na niečom záleží, až keď to stratíme? Film odpovede veľmi nedáva. Ale pomôže vám odpovede nájsť. Minimálne sa nad nimi poriadne zamyslieť.(11.2.2017)

 • Lukys
  ****

  Dobře zpracované dílo, které mě sice totálně nenadchlo, jak jsem čekal, ale i tak si zaslouží respekt. Výrazná hudba Thomase Newtona je říznutá známými hitovkami, skvělá režie, scénář, šokující finále a hlavně pointa...dělá tento film výjimečným.(13.2.2017)

 • Amellia
  ****

  Neviem, či sa každému dostane tento film "podkožu". Videla som, ako film spájajú, resp. porovnávajú s Núdzovým východom s Kate a Leom v hlavných úlohách. Sprvu som bola viac fanúšik Núdzového východu, malo to pre mňa väčšie emócie. Ale nie je všetko len o kriku a smiechu vo filme, všakže... Takže po druhom zhliadnutí Americkej krásy som si strašne obľúbila výkon Kevina Spacey-ho. Keby tam nebolo jeho postavy, ktorá dodala filmu popri tom zachmúrení humor, nebolo by to ono. Jeho postava to všetko pekne vyrovnala. Každopádne je to vynikajúci film, miestami je vám do smiechu, miestami do plaču... Ja osobne mám takéto drámy rada a rada si ho opäť pozriem.(27.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace