Americká krása

American Beauty

Americká krása

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 533)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)

Toto je vrchol mého dne a pak už to jde jenom z kopce.... Naštěstí u tohoto filmu podobné motto neplatí a jak plynou minuty při jeho sledování, kvalita neklesá. Pro mne osobně je to třetí nejlepší film roku, hned za Matrixem a Magnolií a ukázková satira na střední americkou třídu. Chlapík, který prožívá krizi středního věku, nevěrná manželka, pubertální dcera, militantní soused, na první pohled naprosto chaotický mix, který se snad ani nemůže podařit udržet pohromadě. Paul Mendes to zvládl a natočil pro nás film, který nebude nudit ani když se na něj podíváte s odstupem času znovu, protože jsou věci, které platí v jakékoliv době.(6.12.2016)

Skvělý film. Je to drama, ale zároveň často i komedie a na konci dokonce tragédie a pořádně depresivní. Scénář je super s pár divnými postavami z malého města, které ozvláštnili děj. Někdy to ani nevypadá jako americký film. Hudba je nezapomenutelná a patří k největším kladem filmu. Spacey dostal zaslouženě Oskara, tak dobře vyhořelého chlapa ve středním věku snad ještě nikdo nezahrál.(2.2.2017)

Něco mi v tom filmu chybělo 80% když to srovnám s čistou duši tak je to pro málo."(3.2.2017)

Čo je to krása? Čo nás robí šťastnými? Čo v živote chceme? Prečo si uvedomíme, ako nám veľmi na niečom záleží, až keď to stratíme? Film odpovede veľmi nedáva. Ale pomôže vám odpovede nájsť. Minimálne sa nad nimi poriadne zamyslieť.(11.2.2017)

Dobře zpracované dílo, které mě sice totálně nenadchlo, jak jsem čekal, ale i tak si zaslouží respekt. Výrazná hudba Thomase Newtona je říznutá známými hitovkami, skvělá režie, scénář, šokující finále a hlavně pointa...dělá tento film výjimečným.(13.2.2017)

Neviem, či sa každému dostane tento film "podkožu". Videla som, ako film spájajú, resp. porovnávajú s Núdzovým východom s Kate a Leom v hlavných úlohách. Sprvu som bola viac fanúšik Núdzového východu, malo to pre mňa väčšie emócie. Ale nie je všetko len o kriku a smiechu vo filme, všakže... Takže po druhom zhliadnutí Americkej krásy som si strašne obľúbila výkon Kevina Spacey-ho. Keby tam nebolo jeho postavy, ktorá dodala filmu popri tom zachmúrení humor, nebolo by to ono. Jeho postava to všetko pekne vyrovnala. Každopádne je to vynikajúci film, miestami je vám do smiechu, miestami do plaču... Ja osobne mám takéto drámy rada a rada si ho opäť pozriem.(27.2.2017)

Pro mě je Americká krása přeceňované ztvárnění mýtické "krize středního věku", pokud na to někdo věří (např. že si koupím drahé auto ve 40 letech nebo začnu dělat něco radikálně odlišného není o krizi středního věku, ale o tom, že když jsem byl mladej, tak jsem na to auto neměl a chci po několika letech třeba vypnout mozek jinou činností nebo dělat něco, co mě baví, i když mám z toho méně peněz :))) ). Film má řadu "syrových" scén (natáčením kamerou) a jiné vjemy, co na mě působí uměle a "nehezky" do celkového dojmu, abych si film s radostí pouštěl znova a znova.(1.4.2017)

((94%)) Asi každý z nás zná okolo sebe nějakého Lestera Burnhama a jemu podobné. Dokonalé rodiny prostě nejsou a Americká krása je tak vtipně přesná, že si nejde tenhle film nezamilovat. Americká rodinka není tak dokonalá jak se zdá. Kevina Spacey mám dodnes zafixovaného jako hlavní postavu právě tohoto snímku než kteréhokoliv jiného ve kterém hrál. Ale i ostatní herecké výkony stojí za všimnutí. Uvnitř tohoto filmu je tolik KRÁSY že mi z toho jde hlava kolem, srdce se mi plní radostí a slastí, ústa se culí a mozek vnímá jen jedno. Občas mám pocit, že je i kolem nás tolik KRÁSY, že to moje srdce ani nemůže snést a mám pocit že exploduji vnitřním štěstím :))(29.4.2017)

Těch "sdělení" je ve filmu spousta. Například, že když vás život štve, tak ho změňte. Nebo to, že každý má svá kritéria úspěchu. A taky, že každý může vidět krásu v něčem jiném. Častokrát se cítím jako Lester. Nedoceněný. A přitom je tolik možností přede mnou... Naprosto skvělý film!(20.6.2017)

Vyber si život... Najlepší Kevin Spacey.(9.8.2017)

Dívat se na to ve třinácti nebyla dobrá volba. Nejenom že jsem vůbec nepochopila o co jde, ale taky jsem se pořádně nudila. Teď jsem o pár let starší a na tenhle film jsem se podívala podruhé. Teď už proto hodnotím úplně jinak. Nejen, že každý vnímá krásu v nečem jiném, ale i nározy jednoho člověka se s věkem vyvíjí. Myslím, že nezůstanu u dvou zhlédnutí a velmi brzy pudu pokračovat třetím, čtvrtým, ...(29.8.2017)

Vynikajuca drama z bezneho zivota s vybornym Kevinom Spaceym,podal skvely herecky vykon,klobuk dole,ale i ostatni herci a pochvalu si zasluzi aj reziser Sam Mendes,toto dielko mu vyslo na sto percent...:-)(17.9.2017)

1 20 39 58 74 75 76 77 následující >>