Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Ole92

Tenhle snímek mě bavil, ale po celou dobu mě zarážela a rušila jedna věc. Jak mohl Mike Sulliven tak snadno povraždit celej jeden mafiánskej klan?? To mi nešlo do hlavy a dost mě to vadilo s jakou lehkostí a neuvěřitelnou bravůrou kosil jednoho člověka za druhym. Naštěští přišel konec a v něm perfektní Jude Law. To mi zvedlo náladu. ()

Hepy13

Tom Hanks v "gangsterce", co myslíte jak tohle může dopadnout? Odpovězte si sami. Z počátku velmi pomalý rozjezd, později vystřídá solidní podívaná. V menších rolích se tu objevují taková esa jako Paul Newman, Daniel Craig, Jude Law. Mimochodem, dát do emotivní scény místo hudební doprovodu zvukový podklad v podobě šumícího moře. Geniální nápad! Cesta do zatracení byla pro mě cestou k plnému hodnocení. ()

crozet

Jedno z literárně vděčných témat - vztah otce a syna, potažmo psychologie prvorozeného, a jeho/jejich složitost a vývoj - zasazené do kontextu organizovaného zločinu ve stylu hry Mafie a hollywoodské velkonarace. Ať upřednostňujete cokoli z uvedeného, Road to Perdition za to budete moci pochválit. Pokud se budeme bavit čistě o filmu (a klasickým pseudokinematografickým jazykem), jeho základní kategorie (režie, kamera, střih, hudba, herci, výprava) dosahují vysoké kvality. Narativní zkratky (prověřené symbolické obrazy, výmluvnost a prefabrikovaná dějová kompozice) jsou holt v ceně... ()

jacksax

Po deseti letech znovu zkouknuto a měním ze čtyř na pět. Ten film má vše co mít má,,, a přesto ani jednu postavu, s jejíž jednáním bych se ztotožnil. Tom Hanks je schopný zahrát roli, kterou mu nikdo nevěří, Ostatní hvězdná squadra nemá prostor a je vybrána pouze typologicky. Čiste drama, všechny ostatní druhy filmu v popisu zde jsou omylem a nepochopením. Pane Ponožko, snad se brzy sejdeme na nějaké další projekci. ()

embecka

Páči sa mi, čo tu urobili z Jude Law-a. Nesympatického strašidelného škarediaka. Príjemný mafiánsky príbeh, také tie pekné časy, v ktorých by chcel každý aspoň na chvíľu žiť. Podsvetia plné zručných elegánov v classy štýle. Všetko z masívneho dreva, zbraň namiesto kabelky a v ruke cigaru. Tom Hanks tradične kvalitný a úloha jeho syna ma svojským spôsobom aj dojímala. ()

Nolanofil

Jeden z posledných krásnych Hanksových filmov, ale nieje dokonalý. Má to svoje muchy, strata tempa v druhej polovici, nevyužitá možnosť vačšieho masakru a vrážd podnecovaná Sullivanovým hnevom a predvídateľnosť dialógov. Ale má to miestami, ale len miestami, mrazivú atmosféru, výborných hercov, hudbu a kulisy. Klasika z toho nebude, ale príjemný Mafiánsky film z 30 - tkovou atmosférou ako vyšitý. ()

JM87

Pěkná výprava, pěkný herecký výkony, příběh krom posledních 30ti minut zas taková pecka nebyl. Jinak příjemnej film. Nicméně pokud čekáš nějakou stylovou badass mafianku, tak tady ji nedostaneš. ()

TheSpearCZ

Gangsterské drama, které má vše, co si od takové gangsterky může člověk umanout. V popředí tu rozhodně stojí za zmínku herecké výkony, a není se ani čemu divit, když se člověk podívá na ty jména, ale vyzdvihnout se tu musí Paul Newman, pro kterého to byl jeden z posledních filmů. Samotný příběh je silný, což jsou plusové body pro Mendese, který zde dokáže úplně v klidu navodit atmosféru, čemuž pomáhá i parádně zobrazené retro Chicago. Vše vrcholí ještě silnějším koncem, který sice končí jako většina 2000's filmů, ale tady jednoznačně překvapí. Jediné co se mi tu nelíbilo byl nedostatek prostoru pro ostatní herce (především Craig), kteří ho rozhodně dostat mohli a vztah mezi otcem a synem, u kterých to chtělo ještě nějaký ten dialog přidat. Čisté 4* ()

kaze

Toto je film, aký som už dlho čakala a doslova som si ho užila. Najviac ma potešila nenormálne dobrá kamera, krásne zábery. Boli perfektné vybrané aj postavy. Jude Law, Paul Newman a samozrejme Tom Hanks mi prirafali, ako keby boli vystrihnutí z comiscsu. A presne toto chceli tvorcovia dosiahnuť...Apropo, hudba má tiež niečo do seba.. ()

Ulrich

Krásný film. Herci, atmosféra, režie - vše dokonalé. Na tomto filmu nevidím žádnou vážnou chybu - za *****! ()

Šmoula

Obdivuji herecký výkon Toma Hankse, který nezklame v žádném filmu ve kterém hraje. Nebyl jsem ani moc překvapen, že konec filmu nemá happy end. Perfektní kamera, dobové obleky a zbraně + děj odehrávající se v roce 1931 si zasloužilo víc než jen 1 Oscara. ()

Milwa

Ani omylem víc, velmi jsem od tohoto filmu očekávala a větší zklamání snad nemohlo nastat. Snad jsem nikdy nezažila větší koncentrovaou nudu, nepomohlo tomu herecké obsazení ani scénář. Zpracovávat gangsterské téma způsobem kilometrů filmových záběrů na víc považuji za blbej nápad. jo a korunu tomu dal typicky americký "dojemný" konec. ()

Elgin

Napinavy dobovy thriler s vynikajucim Tomom Hanksom, Jude Lawom a Paulom Newmanom. Dohromady tvoria nosnu konstrukciu celeho filmu o uteku zbytku rodiny ku lepsiemu zivotu, co sa nakoniec nevyplni. Vo filme su urcite detaily, ktore mozu a nemusia niekoho urazit. Napriklad je tento pribeh situovany do Chicaga roku 1930 a v pozadi periferie mesta je vydiet metro. V tom roku sa vystavba metra iba planovala a kopec dalsich malych nezrovnalosti. Mne osobne to nevzalo tu euforiu z pribehu samotneho a som ochotny prizmurit oci nad tymi malymi nedostakami, pretoze kompletne to vytvori nazabudnutelny zazitok. Poctiva filmarcina, stylovo navodi nadych doby Al Capona a clovek si moze vychutnat tento akcni koktail i bez mnohych padlych. Malem Sullivanovi sa tato cesta nakoniec vydari a zacne iny novy zivot, ktory mu dava nadej na lepsi zivot. Nemozem inak ako pet hviezd. ()

Kesiak

Od filmu som čakal oveľa viac, vzhľadom na meno režiséra, ktorý natočil Americkú krásu. Na môj vkus príliš odľahčené v momentoch, kedy to mohlo nabrať oveľa vážnejší ráz, ktorý som veľmi potreboval. Trailer zbytočne zmätujúci, ako zvyčajne... ()

Gastovski

Bohužel, velice podprůměrná gangsterka. Během pomalého rozjezdu filmu jsem si říkal, že se nemusím bát, že za chvíli to už bude pecka. A ono nic. Celý film velice nudný, dialogy mezi postavami jsou takové chladné, jejich vzájemné vztahy jakbysmet a Hanks mi v tomto filmu opravdu neseděla zdálo se mi, že snad hraje z donucení, nebo nevím, proč hrál tak prkenně ( zabití jeho rodiny vzal po emoční stránce docela sportovně). A konec je opravdu ten překrásný americký skoro jako u Michaela Baye a některých jeho dojáků s tím rozdílem, že tam přežijí všichni. Nic pro mě. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga