Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

lucijelucije

S. Mendes je velice talentovaný režisér, o tom svědčí i hodnocení, které jeho snímky mají. A samozřejmě Road to Perdition není výjimkou, jde vidět, že je to taktéž velice vydařený film. Co se týče hereckého obsazení, je pravda, že sice dodává tomuto chmurnému příběhu nemalou jiskru, ale nemůžu se ubránit dojmu, že nejen příběh, ale také i herci působí místy dost ponuře, čímž se kvalita snižuje a pro mě tím pádem ubírá na celkové stylizační hodnotě. ()

vander19

Už len ten zoznam mien na začiatku je uchvacujúci, čo meno to pojem. Producent Sam Mendes + režisér Sam Mendes. Záruka kvality. A predsa som na začiatku možno aj do jeho polovice nemal problém tento film "len" zoštvorhviedzičkovať. Áno, je to mafiánska story, ktoré milujem. Dokonca sa odohráva v prosterí Írskych Amíkov a toto ghetto je fakt drsná banda. Hlavne ich zobrazenie z 30. rokov minulého storočia. Ale nespomínam si, kedy naposledy som videl Toma Hanksa s pištolou v ruke a v takejto pozícií. Rovnako aj Jude Law tu stvárnil síce možno nie veľkú a hlavnú postavu, ale predviedol umenie záporáka dokonale. Daniel "Bond" Craig zase samolúbeho synčeka čo sa mu všetko prepečie. Ak toto človek pospája a pridá ku tomu šarm a štýl Paula Newmana vychádza to na jeden bomba príbeh. Ale predsa len ten začiatok bol taký rozvláčny, pomalý a trošku stereotyp. Hanks síce hrá zlého hošíka, ale stále som v ňom videl to prečo sa preslávil na celom svete. A patrí k legendám filmu. No a pak nastane zlom. Film sa otočí o dobrých 94 stupňov severovýchodnej šírky a začne to pravé orechové. Tam som si to naprosto užil a bol nadšený. ()

Paldiny

Tom Hanks má už za sebou väčšie a pamätihodnejšie role, ale práve v tých menej nápadných sa častokrát objaví iná stránka herca. Toto je ten prípad, kedy Tom - gangster zastavuje na križovatke a prehodnocuje. Vidíme ho v šedých farbách s chybami aké si ani nepripúšťa a akých sa jeho slávnejšie postavy nikdy nedopúšťali. Mendes je navyše iný rozprávač, skrz upršané počasie hľadí na diváka odmeraným pohľadom a ten sa paralelne mení s postojom hlavného hrdinu. Dohromady tak kvalitný film, len ako som už naznačil, nepobudne v hlave dlho a tak si ho po čase musíte pripomenúť znovu. ()

angloumene

Těžká hollywoodská klasika, která pracuje s mnohokrát ověřenými tématy. Příběh je nepřekvapivě vyprávěn z dětského pohledu mladého chlapce, který se dozví, že se jeho otec neštítí práce na odvrácené straně zákona. Následně s ním musí nastoupit na strastiplnou cestu pomsty, během které, jak sám říká, stihne prožít celý svůj život. Herecké výkony jsou v normě, jen jsem Tomu Hanksovi příliš nevěřila toho chladného drsňáka. V celém ději se opravdu neobjeví nic, co by dokázalo překvapit zkušenějšího diváka, takže jsem se chvílemi dost nudila. Pokud ale někdo zatouží po klasickém Hollywoodu, tak proč ne. ()

filipvrbik

Objektivně velmi dobře natočený snímek s plejádou hvězd v čele se skvělými Tomem Hanksem a Jude Lawem. Subjektivně se mi moc od první hodiny, která byla fakt zajímavá, moc nelíbil a postupně sklouzl v tupou vendetu a vyvražďovačku. Konec je sice zajímavý, ale taky jsem ho jaksi odtušil...Celkově nic převratného, za zmínku stojí hlavně to, že to byl v podstatě poslední film Paula Newmana...60% ()

Wiluna

Hodnotná filmová produkcia, predkladajúca silný príbeh o zvrate osudu mafiánskeho vymáhača Michaela Sullivana v podaní výborného Toma Hanksa. Príbeh o gangstroch, cti a rodine, kde sa kladie nenútený, avšak pôsobivý dôraz na budovanie silného puta medzi otcom a synom, ktoré sa stáva základným stavivom psychickej pohody budúceho synovho pôsobenia v živote. Aj keď okolnosti im veľmi pohodovú cestu vpred neprichystali.  Krásny príbeh, fenomenálna hudba od Thomasa Newmana  (Zelená míľa), ktorý bol však pre mňa dosť oklieštený o hlbší povahopis postáv. Každopádne sa však jedná o jeden z najlepších filmov s TH. ()

willis

Sam Mendes ukazuje i ve svém dalším filmu cit pro vyprávění. Gangsterská "road movie" se skvělou kamerou a dobrými hereckými výkony jsou zárukou kvalitní podívané. ()

LuckyStar

Velice slabé čtyři z pěti. Možná je zde skvělá kamera, možná je zde skvělý Tom Hanks, možná je tu nějaká jiskra v dobových kulisách, ale kde není pořádného příběhu objevuje se na scéně přirozeně nuda. Film se vleče a z prvních několika scén pomalu ztrácíte naději, že půjde o něco víc, než jen o strohé převyprávění nacházení otce / syna (který byl nevýrazný až běda). Hlavní záporák (Law) žel také není příliš zvlášť zajímavý (vlastně vůbec) a "otec rodiny" (Newman) má příliš málo prostoru na to, aby předvedl něco víc, než jen svůj herecký part. Ale abych jen nekritizoval a dostal se k hodnocení veskrze mírně nadprůměrnému - existuje zde naštěstí atmosféra a něco "mezi scénářem a režií"; nakonec není výsledek tak špatný. A nechutně sentimentální konec, jakkoliv je mám všude rád, jsem zde příliš nepřekousnul. ()

M.I.K.E.

Musím smeknout, že natočit tak kvalitní film teprve při druhé režii je neskutečné a chválihodné.V Samu Mendesovi se skrýva nesmírný talent. Film je ve spoustě věcí podobný s jeho Americkou krásou, třeba v překrásné hudbě. Herecké výkony v čele s Judem Lawem vyníkající. I odporně hnusný Daniel Craig odvedl skvělou práci. O Tomovi Hanksovi škoda mluvit. ()

fastum

Skvělí herci, skvělý příběh, skvělý film. Co dodat.. Dodatek: právě jsem to viděl počtvrté. zvedám o hvězdu. ()

Dallas

Hmmmmm musím uznať, že Mendes vie majstrovsky plávať aj v odlišných vodách v akých sa nachádza Americká krása. Nie je to typická gangsterka a ani typický "pomstiteľský" film ale niečo medzi tým. Réžia s kamerou (Hanksov tomík v tmavej, dažďom a guľkami kropenej ulici) a herci sú najvyššej kvality. Výborná rola pre Juda Lawa ako Harlana Maguirea, ktorého súboj s Hanksom bol taký ako sa na dvoch profíkov patrí. Ospevujem to tu a asi sa čudujete prečo teda 4 hviezdy. Na prvý krát je to určite za päť, ale repete už trochu vychladlo a aj keď len o chlp, ale predsa skĺzlo na štyri. Tak či tak určite doporučujem každému. 80% ()

kritiklon

Místy mi scény přijdou příliš protáhlé ale tak o něčem to být musí ne? Jinak výborná zápletka této slušné gangsterky zasazené do prostředí Ameriky 30.let! Tom Hanks opět skvělý ale Jude Law ještě lepší! Zahrál zde perfektně "parchanta" který skutečně bere smrt ostatních jako svou běžnou činnost a práci bez špetky lítosti. A ta scéna jak Hanks všechny rozstřílí Thompsonem, no prostě super. Místy jsem si přišel jako kdybych pařil Mafii což samo o sobě nasvědčuje že to je moc dobrý krimithriller. Zasloužené 4 hvězdy za 84%! ()

zelvicka.

Stačí si přečíst, kdo hraje a kdo režíruje a je jasné, že to těžko může dopadnout špatně. Precizně řemeslně odvedený film po všech stránkách, nic méně, bohužel ani nic více, což podle mě není zas tak hrozný. ()

laepus

Mám strašně rád retro filmy, mám strašně rád hudbu Thomase Newmana, mám strašně rád Toma Hankse, Paula Newmana, Daniela Craiga, Juda Lawa, Ciarána Hindse a Stanleyho Tucciho, mám rád temné gangsterky, mám rád filmy Sama Mendese - jak bych mohl dát něco jiného než plný počet...? ()

Sakalm

Nevím za co by měl dostat Paul Newman oscara, možná tak za jeho modré oči. Rozhodně by si víc zasloužila oscara hudba. Protože Thomas Newman zase předvedl, že je Pan skladatel. Kamera byla libová. Záběr ve skladu točený přes díru a nohy Hankse nemá chybu, také kamera na autě mě velmi zaujala. Jen mě mrzí, že Jude Law nakonec nevyvolá svou nejhezčí fotku... ()

mira007

Začátek je jako temná gangsterka parádního střihu s Hanksem a Newmanem velice obrazově působivá, jenže pak to přejde na dětský film až grotesku, obzvláště s naivním vylupováním banky, kdy nemají být poškození běžní američtí střadatelé , ale jen černé fondy mafie. Kdyby si ten film udržel atmosféru prvních dvaceti minut do konce byla by to asi nejlepší gangsterka vech dob. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga