Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

tonevis

Otec, syn a ich potĺkanie sa americkým svetom zločinu počas prohibície za účelom pomsty. V tomto Mendesovom filme cítiť značný Hitchcockov vplyv a to nie len pri konkrétnej vertigo scéne, ale skôr postupom budovania napätia. Veľký dôraz kládol režisér na jednotlivé sekvencie filmu, kde prevláda jednoznačne kamera a strih nad zvukom, respektíve kde zvuk nehrá žiadnu rolu pretože je vynechaný z hry a tým dosiahol úplne inú atmosféru daných scén, čo následne doviedlo film k úspešnému dielu. A samozrejme mladý Michael ostal až do posledného okamihu „nepoškvrnený.“ Aj keď možno škoda. ()

Guran

Od takovéhoto obsazení jsem čekal rozhodně víc. Tom Hanks mi v roli gangstera moc neseděl, nejvíce se mi líbyli Daniel Craig a Paul Newman. Příběh není špatný, ale scénáristycky je to špatně sepsaný a role postupně ubývaj. Na začátku se téměř všude vyskytují Craig s Newmanem ale postupem mizí a příběh nudí. Nicméně, jsou tu i sekvence, že se něco děje, ale zas taková pecka to není. Role Jude Lawa mi přišla docela směšná. Ke konci už jsem to nevydržel a film jsem přetočil na konec. Jeden z nejhorších mafiánských filmů. Za sebe řeknu, že nejlepší film na toto téma je film Mafiáni. ()

Plastík

Děti jsou neposlušné, a odnesou to rodiče. Ještě že nerodím, protože bych si to vyčítal celý život. Takhle je vina na manželce. ()

borohub

Docela solidní film s výbornými herci. Film se ale bohužel nehorázně táhne a většinou se téměř nic neděje. Dále mě vadilo, že byl v podstatě vykecán konec už v první minutě. 80% ()

Tominni

Road to Perdition nebo také cesta do pekla, po které jde Michael Sullivan v podání Toma Hankse. Sam Mendes natočil tak trochu jinou gangsterku v ponurých barvách. Vzniknul tak vizuálně nádherný film s nádhernou hudbou, už jenom scéna kulomet Michaela Sullivana versus ochranka Johna Rooneyho bez zvuku střelby, ale za doprovodu hudby Thomase Newmana - to je opravdu lahůdka, která stojí za opětovné vidění. Když se k tomu přidá skvostné herecké obsazení - je se na co koukat, znovu a znovu a znovu. Skvělá práce Same! ()

AgnesDee

Nádherná hudba, která mi moc nesedla jen do jedné scény, celkem i dobrý příběh, akorát ten kluk mě ze začátku dost vytáčel, protože vypadal, jakoby svého otce neměl rád už od začátku a jakoby věděl, co dělá za práci, ale když se pak dozvíme, že to vlastně vůbec neví ani zbytek rodiny, vypadá to dost zvláštně. Jakoby herec vyjadřoval budoucí emoce postavy dřív, než to bylo zapotřebí. A taky musím smekat pomyslný klobouk před Jude Lawem, jehož výkon mě dost zaujal a jeho postava mě srala už od začátku, takže alespoň vím, že svou zápornou postavu hrál opravdu dobře. Ale hlavně konec mě dost překvapil a trochu i zklamal, na to, jak to vypadalo nakonec růžově. Trochu mi to dokonce koncem připomnělo Vykoupení z věznice Shawshank. Ale to jsem možná jediná. ()

XXXXXXXX

Když se ve filmu sejde Law, Craig a Hanks, mohu jen usuzovat, že se bude jednat o kvalitní kousek. Přidejte si k tomu mé oblíbené prostředí velké hospodářské krize a s ním spojený vznik mafie, perfektní hudbu a talentovanou ruku střihače a začne se vám rýsovat hrubý obrys toho, co dělá Road to Perdition Cestou do zatracení. Celé to bohužel uzavírá poněkud ukvapený závěr, ale i tak je to v komplexním hodnocení skvělý film, kterému by dnešní rádoby blockbusterovky mohly závidět. Ano myslím tím tebe Sílo a nikoho jiného. TAKHLE to mělo vypadat i v tvém případě. ()

johnsnow

Nádherná gangsterka. Má to akciu, má to dojemný príbeh, svinského záporáka v podaní Juda Lawa, nenájde sa hluché miesta, no a je tam perfektná muzika ktorá krásne dokresľuje. pokiaľ čakáte gangsterku tipu Kmotra budete sklamaný, ale pokiaľ nie, rozhodne si tento skvost pozrite. ()

mrclTV

Solídna gangsterka s hviezdnym obsadením podtrhnutá výraznejším podtónom rodinnej drámy. Jednoducho nie je to epos ako Krstný otec alebo Scarface a to je možno jediná vec, ktorá mi podvedome na filme vadí, alebo lepšie povedané, chýba. Nejaký moment skutočnej výnimočnosti absentuje. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 81%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 80.3% | Naprosto bravurní film! Sam Mendes je opravdu skvělý režisér, který si ještě nikdy neukrojil velké sousto a zde, kdy se dostal do doby prohibice a pomsty jednoho mafiána a jeho syna, si vedl opět až neuvěřitelně skvěle, a když do hlavní role obsadil Toma Hankse, tak to bylo jasné! Ale nejen Tom Hanks hraje skvěle, ale zde ho možná i trochu přebijí tehdy už starý Paul Newman, kterému z jeho charismatu a z jeho modrých očí neubylo nic, Oscara si dle nás zasloužil. Zatímco ostatní herci, jako jsou Tucci a Craig poměrně zklamali a o našem antioblíbenci Judu Lawovi ani nemluvě! Nicméně pečlivý výběr působivé hudby, výborné kamery a skvělého lehce noirového odstínu je jen detail na skvostné mozaice vyšperkované do nebes. Jinak děj je skvělě vystavěný a konec není formou happy endu (poslední slova nás naprosto dojala!), což je pro nás milé překvapení, že se alespoň nějaký režisér umí vyhýbat nejenom klišé. Tomuhle se říká "Americká krása" ;-) 100% ()

kubas369

8/10. Film, kde Tom Hanks hraje prvotřídního vraha? Sem s tím. O kvalitě filmů v režii Mendese nelze pochybovat a to tam ještě hrají borci jako Craig, Newmanem, Law nebo Tucci. Instantní gansterka starosvětského střihu. ()

ZajoMajo

Oplati sa tento film vidiet. Lisi sa od inych filmov svojou akoby mystickou atmosferou, kde sa veci deju na stotinku sekundy presne. A Tom Hanks v ulohe mafiana - zvladol to bravurne, treba ho vidiet ako nosi kamennu tvar. U mna asi best film tohto roku - na nic lepsie som nenarazil a popozeral som kvantum filmov. Road to perdition ma oslovil... ()

MiD

Tak nevím... Ze začátku filmu jsem čekal tedy rozhodně víc, než jsem celkově dostal. Tom Hanks v hlavní roli jako nelítostný mafián Sullivan s knírkem, co jde pomstít svoji zavražděnou rodinu? NIKDY! Byl jsem naprosto šokován tím, že Hanks dostal takovouto roli, která mu naprosto, ale vůbec nesedla. Scénář, který vypadal ze začátku slibně, se postupně proměnil v naprostou blbost. Nevím, zda by neměl být film spíš přepracován a rozdělen na dva filmy: 1.) Vztah mezi Hanksem a Newmanem. 2.) Vyrovnávání účtů jako u typické gangsterky, do toho zamotat trochu nostalgie, ze které vyplouvá agrese a prahnutí po pomstě. ... Ano, ano, jistě by se oba daly skloubit dohromady, ale ne pod vedením tohoto režiséra. A co konec filmu? Čeho je moc, toho je příliš... A přileju oleje a neodpustím si, že odpověď malého Sullivana na konci filmu, když se ho lidi ptají, jaký byl jeho otec, jsem si dokázal tipnout dřív, než to řekl on. Bohužel, pouze jedna úctyhodná věc z celého filmu je práce kameramana, který zaslouží poklonu. To je asi tak všechno kladné, co jsem na tomto filmu našel. Celkové shrnutí: Hlavní roli Sullivana by měl dostat někdo úplně jiný, než Hanks. Scénář měl být propracovanější a inteligentnější, než tomu bylo zde. Pokud by se tak stalo, možná bych dal filmu lepší kritiku a hodnocení. ()

milhaus_as

V hlavních rolích dvě osobnosti, oba mám rád. Atmosféra, že by se dala krájet. A taky jsem si kousek ukrojil a odnesl v hlavě. Ale jako Americká krása se mě to nedotklo. ()

Norton.

Tom Hanks opět potvrdil že je neocenitelným hercem.Skvělý snímek z prostředí Chicaga 1930 zaujme hlavně fanoušky mafiánských snímku typu děl F.F.Coppoly nebo jiných gangsterek.Skvělá režie a dokonalá atmosféra která vás vtáhně do opravdovích 30. let ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga