Přestože hlavní roli ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších českých herců, film pro mě nebyl žádným speciálním zážitkem. Kromě hereckých výkonů, několika vtipných hlášek a zvláštní snové atmosféry aristokratické první republiky působil Konec starých časů matným až mdlým dojmem. Postrádal jsem více vtipných scének, emoce nebo dramatické momenty zůstaly stranou úplně, na čtyři hvězdy mě film nepřesvědčil.(10.3.2013)

Vančura nikdy nebyl muj oblíbený autor, ale Jiří Menzl je kouzelník. Film je nádherně nasnímán, má čistou a sladkou poetiku.Jako jahodový dort se šlehačkou. Mám k tomuhle filmu osobní vztah, protože se natáčel na zámku Krásný Dvůr,, kousek odtud bydlím. Panu kameramenaovi se povedlo dokonale vystihnout krásu zámku i parku. Film i zámek s parkem srdečně doporučuji.(9.4.2013)

Méně známý Menzel, který si zde odskočil od hrabalovských adaptací k Vančurovi, a velmi se mu to povedlo. Jak film, tak knižní předloha stojí za seznámení. Na Konci starých časů mě baví symbolická analogie mezi koncem aristokratické éry na poč. 20. stol. a politickou situací končícího "totáče" r. 89, která dodává této retro komedii plusové body. Přijde mi, že se poslední dobou tento film objevuje v televizi výrazně dříve než v minulosti, ostatně dlouho jsem o něm vůbec neslyšel. O to příjemnějším překvapením pro mě byl objev tohoto filmu - Menzel měl již v minulosti na kontě jinou zdařilou vančurovskou adaptaci v podobě Rozmarného léta z r. 1967, nemohl tedy zklamat ani v tomto případě. Po Anglickém králi asi můj neoblíbenější Menzel.(8.6.2011)

Příjemný poetický typicky Menzlovsko – Hrabalovský film ve Vančurovském duchu. Film silně pohání „hnací motor“- herecký výkon Josefa Abrháma, který je zde velmi energický a svěží, že si jeho postavu divák neskutečně oblíbí. S pomocí skvělých herců, zajímavého příběhu a pěkného prostředí, vznikl film, kterému ani nelze pořádně co vytknout. Prostě se jedná o pětihvězdičkový snímek do pohody a klidně i nepohody.(27.8.2008)

Typický film Jiřího Menzela, ze kterého poetické momenty stříkají na všechny strany. A zároveň typický příběh Vladislava Vančury. Musím se přiznat, že i přes skvělé herecké obsazení i výkony mě samotný snímek příliš nezaujal. Má vtip, bohužel jen místy, a celkově mě od Jiřího Menzela zaujali jiné filmy víc. Stejně tak i jiné příběhy Vladislava Vančury. Na druhé straně, dobu první republiky miluji a takovýto poetický návrat rozhodně není k zahození.(28.2.2018)

• - Film se měl natáčet v létě, ale nakonec se točilo na podzim. Při natáčení scény, kdy se Josef Abrhám koupe v rybníce, byla opravdu zima; hned druhý den po natočení rybník zamrzl. (cariada)

• - Venku mrzlo, ale herci museli hrát v letních šatech. (Elisebah)

• - Film se jmenuje velmi trefně, jelikož - aniž by to kdokoliv věděl - byla tentýž rok Sametová revoluce. Iniciály filmu jsou navíc KSČ. (vyfuk)