Spenser zrovna vyšel z vězení, ale vyšetřování zvrácené vraždy ho znovu přivádí do bostonského podsvětí. (Netflix)

JBMAVERICK

Celej dobu jsem přemejšlel, co tím tvůrce myslel? Komedie? Drama? Akční thriller?.. Všechno a vlastně nic z toho. Takovej zbytečnej film. ()

aR3Zz

Určitě se nejedná o žádný hit, ale pěkným koukatelným akčňákem to nazvat můžu. Zápletka není zcela triviální, byť v některých pasážích si se scénářem nikdo hlavu nelámal. Primárně je to one-man-show Marka Wahlberga, ale skvěle jej doplňují jeho (až 3) parťáci, stejně jako povedení záporáci. Vlastně se mi to líbilo. Ale na 4 hvězdy u mě ještě velmi daleko. 65% ()

Shaddy1

Na to, že je to film z produkce Netflix, jedná se o docela povedený akčňák, který je kupodivu i občas vtipný. Ideální film na nedělní odpoledne. ()

Maximilianus

Asi to malo byť aj trochu vtipné. Humor síce nebol silený, ale tá snaha bola vidieť. Inak klasická krimi detektivka. Neurazí / neohúri. 6,3/10. ()

netWoor

Takový podivný. Asi se na to dá dívat, ale nějak mě to nebavilo. Už jen důvod, proč se nechá polda zavřít, je praštěnej. A tak nějak praštěnej je celej film, byť, jak už jsem řek, se na to koukat dalo. Jednou... ()

holub109

Solidní akční jednohubka, která šlape hlavně díky dobrému obsazení, příjemnému humoru a sem tam i fajn akčním scénám. Prostě pohodová záležitost, která ale nenabízí nic, co už byste někde jinde neviděli. Dvojku bych ale přeci jen v pohodě snesl. 65% ()

bearmeedek

Asi to měl být film ve stylu osmdesátek. To se ale nepovedlo. Je to škoda, tím víc, že režisér už má něco za sebou a jsou tam i povedené kusy. Takže jen koukatelná a průměrná věc. Po kolikáté už v poslední době od Netflix? ()

rublik05

Zcela průměrná kriminálka, které znatelně chybí kvalitnější akční scény a daleko lepší zpracování příběhu. Děj působí zpočátku dost nudně, pomalu se rozvíjí a bohužel se tvůrcům nepovedl ani pořádný závěr. Postrádal jsem také větší chemii mezi jednotlivými postavami, nepomáhá tomu ani vcelku zajímavé herecké obsazení. Jako velký plus hodnotím povedenou atmosféru a humor, kdy o hlášky zde není rozhodně nouze. Bohužel si myslím, že Spravedlnost podle Spensera snadno zapadne mezi tunu jemu podobných krimi filmů. 5/10. ()

E lan

Tak na to koukám jen tak, z nidy, nic nečekám a on je to moderní Poslední skaut! Samozřejmě toho nedostihne, ale Wahlberg je prostě dnešní akční superhvězda a hlášky v tomto filmu ho posouvají ještě o kousek výš. Super akční odpočinkovka jakých už moc není... ()

Acrobat

Ujde sa spravodlivosti všetkým ? Asi aj áno, lebo producenti, amíci, túžba po cti a podobne. A k tomu Berg, ktorý by na plnej čiare vyhasol, ak by netočil Cocacolovému publiku radodajné filmy. Jeho túžba po Bostone ? Obrovská. Ukazuje centrum ? Nie, našťastie sme svedkami vyhasnutých periférií a strastiplnej ceste Marka v „krajine zázrakov“. Presne v okamihu keď Mark si sedí v Riviere a oproti hlúpi agenti FBI fotia akési činnosti, som si v tvári Marka a deji a prednej kapote auta uvedomil, že je to sequel, či prequel, či jednoducho vykrádačka Gibsonovej Odplaty. Myšlienky prišli hneď. Keď som v záverečných titulkoch videl meno Helgeland, bolo mi všetko jasné. O príbeh sa teda staral Brian na staré kolená a civilnú , k prapodivu neroztrasenú réžiu dal Peter na schizofréniu. Rozumej spravodlivosť má byť humorná alebo osudová ? Má byť emočná, alebo odľahčená ? Má sa hrať na korupciu alebo len sprosté gangy ? Celý film nevie ktorým smerom sa má vybrať a na ktorého diváka cieliť. Wahlberg a Berg vytvoril v rámci možnosti zábavnú formu spravodlivosti, ktorá síce nemôže hrať prvú ligu, ale neprepadá sa do úplných stôk. Mozog sa tam síce vyplachuje, ale v tekutine nápadov, Bergovského prístupu snímania a kontaktných bitiek. Film sa napriek možnej osudovosti končí (ne)slávne, priam rozprávkovo, koniec v reštike a odhodlanie Marka pripomína epický „fail“ ako v Equalizerovi. Množstvu pridaných postáv nie je rozumieť, nakoľko slúžia len ako možnosť mať scény s nadávkami či živočíšnym sexom. Kvôli celej tejto schizofrénii neviem, či teda tá slepá socha má mať oči Spencera alebo nie. Každý si odpovie sám. (videné 09.04.2021, BDrip) ()

Nix

Markovi buddy komedie mne baví. A nejen, že tu jsou hlášky jako vždy, ale i dobrá akce a taková ta klasická americká pohodovka u které když vypnete mozek, tak si ji užijete od začátku do konce. Není to nijak inovativní buddy komedie, ale je to osvěžující po delší době zas vidět něco v 90.tkovém stylu. ()

Crosshair

3,5* Marky Mark zde hraje byvaleho policistu se silnym moralnim kompasem, ktery chce jakemukoliv bezpravi ucitit pritrz. Velice osvezujici, ze se nejedna o nesmrtelnou postavu ala John Wick, ale za vcelku prumerneho packala.Prijemna oddychovka. ()

papadoce

Taká už klasická Bergovina s Marky Markom. Prišlo mi to, že je z tých slabších, ale akoby stále z dobrých. Peter Berg podľa mňa nikdy neprekročí svoj tieň a tak si udrží len ten svoj klub fanúšikov a jednu úroveň filmov. Nie som skalným, ale viem si jeho tvorbu vyhľadať vedome. Chcelo to viacej vtipu, miestami trochu inú akciu. Bralo sa to vážne, ale akoby nie po celú dobu. Také nejasné. Lenže Marky je sympaťák, Alan Arkin je legenda a obor Winston bavil a na tom stojí celý film, na sympatiách. Asi som sa bavil. ()

HEED

No akce bylo dost skromně. Ale i tak to byla celkem jízda. Bylo to jako Training Day s malinkatým otiskem Martina Scorseseho. Zkorumpovaná policie proti těm hodným, které právě pouští z basy. Vskutku originální. ()

chesterko

Toto je presne ten dôvod, kedy je lepšie siahnúť po detektívnej dvojhodinovej nakladačke ako uprednostniť seriálový maratón. Výborne vykreslené postavy, vtipné dialógy, akčný strih a v neposlednom rade zvučné mená. Za mňa plná paľba a kričím, že chcem rozhodne viac! ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin