Reklama

Reklama

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Praseodym

Kazdy reziser nekdy zacinal a bud se to povedlo nebo ne. Pred filmem nikdo netusil, ze bude uspech. Ano Ledger na tom mel svuj podil, ale oni vsechny dily Batmana maji sve i bez nej.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Praseodym

pochybujem, Hit Ledzr je precenovany a podla mna nebol az taky suprovy herec jaxa tu mnohi tvaria - a nikdy takto herec nevytiahol rezisera, skor naopak : napriklad taky Kapra si vsimol Glena Forda, a nie naopak , to iste Wilder si vsimol Lemmona a nie naopak

na příspěvěk reagoval Praseodym

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Pilda17

Na to, ako vychodnyles zacinal - v hodne velkej chudobe to vdaka reziserskemu talentu dotiahol sakra daleko - v zidovskom Hollywoode pochopitelne, dalej bol len Kapra, Welles, Hitch ap.

na příspěvěk reagoval Pilda17

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

manonfire

nepochopim popularitu ludi ako je Michal Zaliv /Bay/ - je to len brakmaker a filozofickemu presahu a artovosti sa jeho filmy vyhybaju na x kilometrov + Bay je len obycajny zasrany mainstream

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

Pilda17

A proč ne? Protože ty jsi to řekl, tak se z toho stává nějaké ultimátní pravidlo? Drtivé většině lidí se prostě Temný rytíř líbí hlavně díky Ledgerovi, je to tak, ať se ti to líbí nebo ne. Je to ještě samozřejmě zveličený tím, že umřel. Tenhle film otevřel Nolanovi dveře k tomu, co dělá dneska. 

na příspěvěk reagoval Pilda17

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

A Temná rytíř povstal... Tam se režisérovi film rozsypal pod rukama, bohužel. 

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tohle je strašně nepodstatné, že někdo na internetu napíše, že je něco mistrovské dílo. Proč by mě to mělo zajímat? Vůbec nevím, kdo jsi, neznám tě, netuším, co umíš nebo čemu rozumíš - takže tenhle tvůj komentář je prostě lichý.
Mně Temný rytíř vždycky připadal jako dílo s geniálním hereckým výkonem, režie mi v něm nikdy nijak obdivuhodná nepřišla. Když se podívám třeba na Zodiaca od Finchera, tak vidím režii pevné ruky pekelně inteligentního filmaře, kterému nic neunikne a ví, co chce. Temný rytíř prostě má režii. Má režii, která stačí tomu filmu, ale nijak neohromí. 

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

manonfire

Bez extremni tuposti? Podledni dobou hlavne u Transformers bych rekl s extremni tuposti..:) Nolan je kvalitni reziser, s tim bohuzel nic nezmuzes, za vse mluvi hodnoceni jeho filmu a mnoho dalsich aspektu. Kazdy ma ale sve, 100 lidi 100 chuti, ja zase nepochopim precenovani Eastwooda, i kdyz nema uplne spatne filmy, tak v nich nevidim zazrak.

na příspěvěk reagoval Praseodym, Martin741, manonfire

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

manonfire

Tohle je ale strašně individuální. Jistě, je určitě spousta lidí, co spadají do tý tvojí definice, co jdou do kina jen na komiksárny, mají jimi vytapetovanou topku a žádný jiný filmy jakoby ani neexistovaly. Na druhou stranu, i kdyby člověk měl nakoukáno několik tisícovek filmů všeho druhu, tak to přece neznamená, že filmy podle komiksu pro něj nemůžou bejt ty nej a bude jich mít mezi oblíbenými třeba všech 10. Já do toho nespadám, v topce mám jen TDK a Vaughnovy X-Men (jak ty říkáš - srdcovky), nicméně já jsem taky v životě nepřečetl jedinej komiks, pouze mám rád ty filmy podle nich, pokud jsou kvalitní.

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Ale jo, dal. Je samozřejmě jasné, že pro žánr fantasy byl stěžejní a zásadní a celý žánr se nedá prostě přehlížet. Osobně mám fantasy nejradši, každopádně to sem nepatří. Jacksonovu trilogii považuju za opravdový vrchol filmografie, neznám nic lepšího, stejně dobrýho jo, ale lepšího ne. Jackson je pro mě režisér typu Spielberg, který dokáže skvěle vyprávět obrazem, zvládá obrovskou produkci a velké scény s grácií... Prostě je pro mě rovněž ve všech směrech nad Nolanem.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Praseodym

Osobně bych ho do top deseti dal, protože tu topku bych si tvořil ze zástupců jednotlivých žánrů a Tolkien prakticky stvořil fantasy žánr, resp. alespoň v podobě, v jaké ho známe teď. A byl to prostě mistr, když už ne kvůli trilogii, tak kvůli Silmarillionu a o jeho odborných znalostech na mnoha polích ani nemluvě. To se také odrazilo v tom díle.

Když ne kvůli kvalitám psaní (pokud si to teda nemyslíš), tak kvůli vlivu. Ale do top 100 bys ho jistě dal, ne? 

na příspěvěk reagoval Praseodym

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Já vím, a i s tím bych byl hodně opatrný, protože jak říkám - těch dobrých byla hromada. Co znamená jeden z nejlepších? Z deseti nejlepších? To podle mě sotva.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Já bych byl zase opatrný na to "bezesporu" ve druhé větě. V minulém století bylo tolik skvělých spisovatelů, že bych to takhle jednoznačně netvrdil.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

manonfire

A co ten Pán prstenů? Od Tolkiena, bezesporu jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších spisovatelů minulého století. A filmová trilogie byla oceněna úplně všemi, kritiky, diváky, akademií.

Ale tvůj názor je ten nejdůležitější? :)

na příspěvěk reagoval Praseodym

manonfire

manonfire (hodnocení, recenze)

Praseodym

Nesmysl s tou fantazií. To, že někdo chodí do kina, aby sledoval "spektakulární"  souboje armády vrtulníků proti armádě dinosaurů o nadvládu nad planetu Zombies jeho fantazii rozhodně nepovyšuje, naopak. Fantazie se ukáže ve tvůrčím aspektu. Něco vytvoř, a pak se holedbej fantazií. Navíc vůbec nečteš, co píšu. Zbytečná debata. Mluvil jsem o pestrosti, dokážu si užít fantazii z fiktivního příběhu., sci-fi jako Moon, Minority report, Vetřelec, skvělé věci..Naopak u dramatu, když působí věrohodně a originálně jedině ocením, že není jen popisem skutečné události, ale reprodukcí autorova smyšleného příběhu, který však působí věrohodně...skvělé věci. ale musí to dělat schopní lidé.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Praseodym

Praseodym (hodnocení, recenze)

Hele, co říká o Nolanovi McConaughey: https://www.youtube.com/watch?v=5xzUtwfF1JY
Prý nepracoval s lepším lídrem, s lepším řešitelem problémů... Ok, dejme tomu. Stejně tak má pravdu, že Nolan dokáže vytvořit velkolepé záběry. Na druhou stranu říká, že nikdy nepřetáčí scény. WTF?!
Vždyť v Dark Knight Rises je tolik scén, které by potřebovaly další pokus, než by přestaly kazit dojem z filmu... Moc nerozumím tomu, proč to Nolan dělá - že by kvůli tomu, že pořád natáčí na film, a navíc některé scény na IMAX, takže by se to hodně prodražilo? Těžko říct, každopádně kdyby byl Nolan větší perfekcionista (neříkám, že neurotický jako Fincher nebo Kubrick, to taky není ideální), byl by výsledek o dost lepší. Škoda...

Uživatel Praseodym smazal svůj příspěvek.

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (více)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (více)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (více)

Reklama

Reklama