XXXXXXXX

Pokud se díváte na film, který má jako primární žánr uvedeno akční, může se stát, že ve filmu očekáváte třeba i nějakou tu akci. Výsledek je nakonec asi takový, jako když místnímu stomatologovi, s nikoliv nezaslouženou přezdívkou Ras, uvěříte, že to trhání osmiček opravdu nebude bolet! Po Osmi hrozných, už druhý film, který bych doporučil pacientům trpícím insomnii. Kam se hrabou prášky na spaní! ()

lucky.loo

Zkuste si představit tento film bez podmanivé hudby Hanse Zimmera. Víc asi po všech komentářích není třeba dodávat. ()

miki68cz

Neskutečně syrový a věrný snímek, nádherná Hoytemova kamera, skvělá architektura celého pomalu se svažujícího příběhu jednotlivých osudů spojujících se v jednu linku. Úchvatná muzika, řekl bych rovna Schindlerovu seznamu kdy jak říká Kleopatra hudební doprovod vás přiková do křesla silou nebývalou. Skvělý Hardy, skvělý Rylance. Doporučuji, jako jeden z nejúžasnějších válečných filmů všech dob. ()

Alex007

Kde všichni nabrali ty hvězdičky ? asi existuje ještě jiná verze, protože tohle byla těžká nuda! to si už radši pustím po desáté Tmavomodrý svět a udělám líp. Nedoporučuju. ()

Echoes

Kde nic tu nic a po tom ani bomba neslehne. No, tyhle dvě hodny mi nikdo nevrátí... Asi bych si měl někde stěžovat, třeba v Berlíně! ()

Mamlas

Neosobní, obecné. Jen vzatá historie namalovaná v PC. Autor nedokázal nad rámec tehdejších událostí ganz nic. Lidé často hodnotí ty smutné skutečnosti. Ale, když se od nich odprostíte, a hodnotíte jen ten film, nezbude nic, co by stálo za řeč. ()

SAINTS

Dunkirk nema silny dej,ide skôr rekonštrukciu udalosti ktore sa odohrali.Divak ma pozornost zamerne rozbitu,vzhladom na to že sledujeme tri pribehove linie-na zemi,na vode a vo vzduchu tieto linie su často striedane.Sceny napätia a uzkosti su zvladnute vynikajuco.Ale Nolan sa nevyhol ani citovemu vydieraniu aj ked ovela menšej miere ako iny.Najlepšie vo filme su sceny vo vzduchu,ktore su natočene skvelo.Moje očakavania boli asi priliš vysoke a film ich uplne nenaplnil.Vyzualna stranka filmu je krasna ale obsaho je to žial prazdne a miestami nudne. ()

WolfIssen

Vyvedeně a vkusně nakroucený konec jedné válečné stezky, kterak se vydala jedna z největších imperialistických a koloniálních mocností světa kázat na pevninskou Evropu, ale nakonec se staženým ocasem odtáhnouti musela :-) ()

Mr.Ward

Věřím, že videt to v kině, dal bych plný počet. Hodně efektní, dramaticky nervózní zvuk, retro feeling, herci, střih... ()

horor2

Nerozplakal jsem se ani jsem nebyl šokován. Ale jako válečné drama to fungovalo, pokud nesrovnávám. Po technické stránce super. Něco mi ale na filmu chybělo. Uvidím, až film uvidím vícekrát - pak mu možná dám plnou palbu, pokud mi právě to něco uniklo. ()

Mykhaluu

Nechápal jsem proč se pan Nolan rozhodl natočit film na takový námět. Natočeno je to výborně. Pro nás, co nemáme v oblibě otevřené moře a lodě na nich (noční moře už je úplný děs), bylo napětí velmi silné, ani by nebylo třeba děsivého zvukového podkreslení (to ani snad nebyla hudba, místy jsem nabýval dojmu, že to i ten pilot tehdy musel přes sluchátka slyšet). Nicméně ani po shlédnutí jsem nepochopil proč se pan Nolan rozhodl natočit takový námět ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Dynamo ). Nevadí mi ani tak několikrát prožitá scéna (ač jsem se v ní moc nechytal). Neshledal jsem absenci příběhu, neboť několikanásobný útěk a vytopení až návrat do Anglie mi přijdou dost... Ale i přes silný vizuální i akustický zážitek mi něco ve filmu scházelo. Možná by mohl natočit pan Nolan nový "Den D", tam by svůj talent mohl využít smysluplněji. Jo a ten závěr byl jako z Pirátů na vlnách, což mi taky nepřidalo... :) ()

KaZbunda

Něco tak autentického jsem snad ještě neviděl a počítám, že to bude trvat dlouho, než se tomuto něco aspoň na dohled přiblíží.. ()

boombang

Vizuální nic. Když si odmyslím skvělou kameru, tak co zbude? Válka stejně divadelní a předstíraná jako většina filmového sexu. Zimmer je mizerný a přístupnost mládeži tomu taky uškodila. Děj zmatený a herci se celkem flákají. Zdejší nadšené ohlasy na mne působí tak, že většina uživatelů buď dosud neviděla žádný pořádný válečný film, nebo se k vlastnímu sledování filmu jakožto médiu nachomýtla až v loňském roce. ()

Gamekeeper77

Nevim, možná jsem to nepochopil, možná to neni můj šálek kafe, ale nijak zvlášt mě to neohromilo. Je fakt, že to nakonec vygradovalo do celkem slušného finále, ale ani přesto jsem se po celou dobu filmu vubec nenechal vtáhnout do děje, ani nepociťoval jakoukoliv empatii vůči hercům. Ti jsou mimochodem naprosto v pořádku, podívaná také velkolepá, ale celé je to jakési takové nejaké neosobní. Popravdě, ve střehu mě držela jen úžasná hudba. Celkově povedené , ale je to film, který už asi nebudu potřebovat vidět znovu. 76% ()

john.doe

asi nejslabší Nolanův film bohužel, tohle téma je trošku mimo jeho rybník, pro mě absolutně nezajímavá událost 2. světové války ()

PaulCZE odpad!

Další Nolanův film chladný jak psí čumák. Jestli má cenu točit historické válečné filmy vizuálem a s divnýma filtrama, který možná sedí k nějakým odměřeným sci-fi filmům.. no asi ne a navíc je to hrozně nudné. Klasické ignorování historického pozadí, pláže a město v Zen stylu. Proč? Cimrmanův hudební podkres je zlo samo o sobě a dělá film téměř nesledovatelným. ()

Jehan

Ano, můžeme si tu chytračit nebo jen blábolit. Pro mě je to bolestně krásný film o touze přežít a zbabělosti, o vůli nevzdat se a o hrdinství. O neuvěřitelné britské disciplinovanosti, která se projevuje ve spořádaných řadách čekajících vojáků i ochotě obyčejných civilních námořníků nasadit vlastní krk. Čaj!! Filmařsky tomu lze leccos vytknout (třeba patos, nekonečnou nádrž a zásobníky toho kluka ve spitfiru, okázalou úžasnost Kennetha Branagha v kontrastu s nicotností bezejmennných...). Hudba udělala přesně to, co měla. Němce vlastně neuvidíš. I tvář toho zázračného pilota spitfiru v černé kukle až na chvíli na konci. Zato vidíš zcela tuctovou tvář Marka Rylance a to je dobře. Traumatickému okamžiku britských dějin byl vystavěn filmový pomník. Poctivý pomník. ()

oasismanik

aach...no čo s týmto? Nolan je nepochybne génius, vizionár a jeden z najlepších režisérov všetkých čias, ale toto išlo akosi mimo mňa. Nechal som si to deň preležať v hlave, ale ono sa nedostavilo to, čo sa dostavuje pri ostatných Nolanových filmov, skrátka experiment, ktorý ma tentokrát minul. Nie, nie...keď si spomeniem na filmy ako Memento, Prestige alebo Dark Knight, viac ako 3 dať nemôžem...tak snáď nabudúce... ()

uodevr

Krásně natočená, geniálně ozvučená, vytříbeně ohudebněná zívačka. Nolan pro svou autorskou vizi obětoval jakoukoliv hloubku. Postavy jsou bezvýznamné, kolikrát vyloženě bezejmenné xichty na odpis, takže mi všici byli dokonale buřt, ale nezrobíš nic. Jeho vizi respektuju, a na vítězství formy nad obsahem není nezbytně nic špatného, ale tady mi to poněkud nesedlo. ()

hackstolle

Nolan je muj typicky 4 hvezdovy rejza. Teda az na Interstellar. Hans Zimmer mne misty az prekazel a toho mam moc rad. Proste toho tam nacpal az moc. Vysledne **** jsou po zasluze. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky