leonskennedy

Perfektní záběry hlavně na plážích ty neměli chybu.Silnej příběh podle skutečných událostí i celkově zajímavé tři příběhové linky které se nakonec spojí.Jen mi vadilo že kromě pár letadel nebyl vidět ani jeden nemčour nebo německý tank. ()

pavka66

1. Zbožňuju Nolana 2. WW2 je moje velké hobby, mám hromadu literatury (kterou jsem i četl) Takže teoreticky jsem jasný kandidát na 5 hvězd rozdávání superlativů na všechny strany. Přesto...jsem zklamanej a dávám 3 hvězdy. O bitvě u Dankerk není moc co točit, takže jsem čekal šílenou jízdu podbarvenou vynikající hudbou ve stylu posledního Šíleného Maxe - stopáž by tomu i odpovídala. No, hudba je opravdu skvělá, hlavně bych vyzvedl použití tlukotu srdce jako podbarvení scény, geniální. Nejlepší scény pro mě byly momenty, kdy se německé Štuky rovnaly na střemhlavý nálet na pláž - v IMAXu vsktuku návykové a budete mít tendenci utíkat ze sedačky společně s vojáky - v těhle scénách Nolan ukazuje, že je to prostě naprostá špička a ujíždí ostatním režisérům o parník. Jenže pak přijdou pro mě naprosto zbytečné scény na civilní bárce, které se táhnou, navíc scéna s oslepnutím je vyloženě trapná. Film se měl víc soustředit na armádu a méně na civilisty, byl by lepší. Každopádně jsem rád, že ten film vznikl a je úspěšný, věřím, že to otevře cestu velkorozpočtovým filmům z období druhé světové války. A Nolanovi bych poradil, ať to zkusí s tímhle tématem ještě jednou a možná raději východní frontu, těch zajímavých dosud nezpracovaných témat je tam spousta - otázka je, jestli mu na to americká produkce dá peníze, když měli problémy i s filmem o Britech a Francouzích. ()

barbiequte

Jako správný fanda Nolana jsem čekal hodně, ale tohle rozhodně ne. Hodně intenzivní filmový zážitek, zvuk, Zimmerova hudba, kamera leteckých soubojů. Všechno je to geniální...a přitom to není žádná plačtivá srajda. ()

kmfilm

Bohužel se nemohu řadit mezi nadšence tohoto filmu a přitom jsem se na něj tolik těšila... Doplavu k jedné lodičce ta se potopí, doplavu k druhé lodičce ta se potopí, doplavu k třetí lodičce ta se potopí, doplavu ke čtvrté lodičce a ta se....ano, také potopí! Do toho jediné letadýlko na obloze s Tomem Hardym uvnitř, který rozstřílí všechny nepřátele a zachrání tak všechny a to i po tom, co mu od půlky filmu dojde v letadle palivo a létá tak vlastně větroněm. Nesmíme zapomenout na Pepka námořníka se synem, který na své malé korábce rozlévá vojákům na moři čaj... V poslední řade nemohu neohodnotit zklamání z uširvoucí hudby (pokud se to hudbou dá nazvat) jako ze psychozáhrobí. :-( ()

vladi3

Pomo mal pravdu, najvacsie napatie vytvarala hudba... film bol taky "ospevovany", ze som prosto cakala viac... Po druhom zhliadnuti a po 1917 navysenie na plny pocet... ()

PotatoCZ

Ten film není špatný, jen jsem po skvělých recenzích svých kamarádů čekal víc. Přiznávám, nemám rád žánr válečného drama. Chápu smysl film, obeznámit diváka se situací v Dunkerku. O zázraku evakuace 300.000+ anglických vojáků jsem neměl zdání. Taktéž jsem klasicky nadšen ze soundtracku H.Zimmera. Nicméně příběhová línie mi příjde zmatená, poentu filmu čekáte od prvního záběru. To, že se prolínají 3 příběhy je občas zmatené, zbytečně vyhrocené, napětí se díky hudby stupňuje snad v každé scéně. Já byl vlastně rád, když už to skončilo. 65% (a to jen proto, že se ve filmu objevil můj oblíbený Kenneth Branagh.) Btw Harry Styles mě relativně mile překvapil. ()

rezor

Ačkoliv jsme na promítání zavítali do IMAX kina slibovaná špičková produkce se bohužel nekonala. Obraz byl v mnoha místech okraje plátna tmavší, obraz často neostry a rozklepany. Jestli je to zase cool těžko říct, za mě se kvalita obrazu příliš nelíbila. Filmovou hudbu dodělal sám mistr filmové hudby, který však vyplácal svůj um tentokrát marně. Nolan nenechal diváka chvíli v klidu a tak se špičkové hudební podklady naprosto ztrátí v konstantním zvuku filmu. Zároveň jednotlivec náměty se ke konci filmu tak slavnostně nespojuji a po odchodu z kina zaznívaj v divákovi nepochybné wtf momenty, které byly do scénáře násilně přidané. Film se tak nese na lyrické vlně, ale žádný děj de facto pořádně neodvypráví. Přestože se jedná o kvalitní film, tak v podání Nolana jsme čekal mnohem víc. Je to jako koupit si Porsche a pak zjistit, že vás na silnici natře stará škodovka. Herecké výkony, byť kvalitní film neutahnou a divák promítání odejde s nenaplněným očekáváním velkoleposti filmu. 80% ()

ABC1

Válečné filmy nejsou úplně mým šálkem čaje, ale v tomhle případě se nedá říct nic jiného než skvělý film..herci, hudba, kamera, střih, tempo ...úžasné!!! Jo a když se objeví malé tečky = loďě a loďky na horizontu, musí snas každému, komu ještě zbylo trochuc citu, vyhrknout slzy z očí...! ()

w.w.

Pre mňa sklamanie, Dunkirk podobne ako Počiatok je pre mňa ťažký level a viac ako dokonalú kameru či skvelú hudbu potrebujem akciu skôr v štýle vojaka Ryana...Necháme načo chodiť na film do kina 2 či 3 krát, aby som si ho užil a už vôbec nechápem čo s filmom v TV - napr. Gravitácia v kine a v TV je podstatný rozdiel ()

Vodomilec

Dechberoucí zfilmování dokonalého triku Spojenců který znamenal počátek obtíží nacistického Německa. Druhá světová válka je věčným mementem pro lidstvo. ()

trx2010

Nolan nám představil zcela nový pohled na to, jak se dá točit válečný film. Snímek je plný místy fantastické hudby, která zní bez ustání vyhroceně od první minuty až do konce, i vizuálně dokonalých scén. A to je vlastně jeho hlavní problém. Nejde v podstatě o film, ale o válečný klip bez gradace, krve, násilí i emocí. Skouknul jsem to jedním dechem, bez toho aby to ve mně zanechalo nějakou emociální stopu. Bylo mi úplně, jedno jestli se ti vojáci dostanou zdraví domů, nebo ne. Zajímavost z natáčení: Tom Hardy pracoval souběžně na televizním seriálu Taboo, což časově kolidovalo. Veškeré scény v letadle za něj natočil český herec David Novotný. Hardy absolvoval pouze závěrečné scény bez letecké masky. ()

Benny85

Christopher Nolan předvedl naprosto fascinující náhled na okolnosti jedné z nejtvrdších zkušeností britské armády z prvních let války, klobouk dolů. ()

Spike86

Dunkirk je opravdu netradičně pojatý válečný film, který neprezentuje hrdinné neprůstřelné válečníky, kteří přišli nakopat skopčákům koule. Naopak rozjiždí několik linií z různých lokací, ve kterých jsou obyčejní lidé. Vykresluje mladé vojáky, jejichž jediným zájmem je dostat se za každou cenu z valečného pole domů a obyčejné Brity, kteří chtějí pomoct. Je tu i hodně hustá atmosféra podpořená výbuchy, leteckými souboji a potopenými plavidly. Zimmerova hudba mě tady zas až tak, jak jsem zvyklý, nezaujala. Film je to dobrý a situace ustupujících 300 tis. vojáků a jejich evakuace za neustálého bombardování si film zasloužila. Mezi Nolanovými filmy ale pro mě patří mezi slabší. 70% ()

sarianna

Geniální, tady ani co jiného dodat. Snad jen, že vzhledem k tomu, že jsem viděla v kině pouze se třemi dalšími diváky, mohla jsem si dovolit dát průchod emocím a zběsile fandit Tomovi Hardymu, aby to zvládl. ()

Lucy1905

Nemilosrdné válečné drama o obklíčení anglických a francouzských vojsk. U Christophera Nolana je zvykem složitější příběhová linie, což se u tohoto filmu potvrdilo. Byl to tolik emotivní zážitek, že jsem tento film třikrát navštívila v kině. IMAX zážitek byl nezapomenutelný. ()

Capri2016

Vyborny historicky film z obdobia II. svetovej vojny - historicky okamih Dunkerk evakuacie o ktorej som nemala ani sajnu. Tento film bol skoro dokumentarny. Vyborne herecke vykony, ale hlavne vyborna vyprava a pocit reality taky ako keby clovek bol v centre diania. Po dlhom case vyborna vojnova drama (Mr. Nolan tlieskam). Kto nevidel a ma rad historiu a historicke / vojnove filmy - urcite odporucam. Tento klenot si kedykolvek rada znova pozriem aj ked ma v okamihoch mrazilo. Proste 100%. A zabudla som na super hudbu Hansa Zimmera - znova hudobny klenot! ()

Pichi9

Tenhle fim mě trošku zklamal, vubec jsem se do přibehu nedostal, přišlo mi jak kdyby to bylo jen taková všeho chut, byla tam snad jen jedna pořádná akce což je na válečný film málo, ale naopak se mi velice líbily záběry a také hudba. Na tohle je Zimmer nejlepší ve svém oboru ()

Jardatekk

První polovina filmu mě tak nějak nezaujala , nemastné , neslané, takové nic a to jsem velký fanda všeho co se 2. světové válký týče ,ale ta druhá to už bylo něco. Tak nějak mě ten film dostal, ale vůbec nevím jestli to bylo hudbou nebo kamerou nebo předem daným koncem, který je dán historii. Prostě pecka. Válečný film roku rohodně. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky