meteleskublesku

jak píše Qeo: "Vizuálně depresivní onanie." Jen to vyvrcholení se jaksi nedostavilo. Pro mě vůči očekávání celkově spíš zklamání, 65% ()

quintes

Ten Nolan... až pri záverečných titulkách si v podstate uvedomujem, ako sa na nás šibalsky usmieva.. klobúk dole. Neveril som že mi 106 minút môže tak rýchlo zletieť. Nestihol som ani nasať všetko naraz. A pritom to úžasne odsýpalo. Paráda. ()

jioex13

Pokud to rovnou shrnu, tak je film de facto jen uměle zdramatizovaný. Napětí tvoří velmi okatě jen soundtrack, který se ale každou další minutou poslechu stává nesnesitelnějším. Stejně tak i celý příběh je umělě dramatizován a neplní úlohu Příkladem jsou herecké pohledy do prázdna nebo sestřelování nepřátelských letadel, kterým se jen vždy zakouří z motoru (nikdy třeba netrefí křídlo). Historické filmy je vůbec těžké napodobit k věrohodnosti a tady Dunkirk selhal. Ostatně bych i řekl, že obecně v Dunkirku chybí krev. Ale vidím tady i pozitivum a to ze strany kamery. Především pak perfektní scény z potápění lodí a leteckých bitev. Tenhle žánr prostě Nolan nezvládá a už by se mu neměl věnovat. Tou dramatičností a zvukem mi to připomíná Interstellar. Takže vlastně i ze strany zvuku nic moc, respektive jen to nic. Není to film na který bych se podíval znovu. To už si raději pustím film Operace Valkýra (2009). ()

Semtex.cz

Za mě je to prostě špatné. Nesmyslné skákání v čase, příliš vlažné a téměř žádné napětí. Chválím za hudbu, Hanz dokázal vykouzlit naprosto skličující pocity, ale to bylo asi vše. Toto historické téma by si zasloužilo daleko víc. ()

pupopony

Super recenze, Pustil jsem film a čekal na to až to propukne, a čekal a čekal a čekal. Po hodině jsem film vypnul a šel jsem se projít a načerpat sílu na posledních 40 minut. Potom přišli titulky a já druhý den ani nevěděl o čem film opravdu byl. Pro mě největší zklamání tenhle rok. Oproti filmu Interstellar je tohle debakl (pro mě) ()

mato331

Ako pozerám, väčšina ľudí tu bude cucať Nolanovho ftáka bez ohľadu na to, čo vypustí do sveta. V tomto prípade sa jedná o mimoriadne nezáživné zobrazenie jedného z najväčších vojenských zlyhaní Tretej Ríše. Má to síce výborný audiovizuál, ale to je asi tak všetko. Dej v podstate nulový, jednotlivé dejové linky zostrihané dokopy bez akejkoľvek časovej nadväznosti tomu tiež nepridávajú. Finále žiadne. Ako, chápem, že cieľom bolo vykresliť beznádej uväznených vojakov, ale aby sa beznádejne cítil aj divák... No neviem. Potenciál to malo obrovský, vo výsledku ťažké sklamanie. Celkové vysoké hodnotenie je zjavne dané menom Nolan. Natočiť to niekto neznámy, tak to neprelezie 70%. ()

milaninoo

Tady to hodnocení nepochopím co to kurva mělo být či nebýt,toť otázka! Podle hodnocení uživatelů CSFD Se zkrátka neda zjistit jesli je film dobrý nebo špatný! ()

ForFan

No, bohužel ... Velké očekávání se nenaplnilo, po příběhové stránce velice zajímavé, ale nezvládnuté... Malickova Tenká červená linie, je zase lepší. Nolan točí zajímavé a zajímavě, ale má takový rozpočet a neumí si pohlídat celkem zásadní věci. Zase se zde vyskutuje klasika typu debilních nepřitelů, tímto myslím letecké souboje, které nedávaly vůbec smysl. Zejména němečtí stíhači snad letěli ve svých strojích poprvé a sestřelení Štuky ke konci raději nekomentuji, už jsem se bál, že se jedná o další sci-fi typu Fury. Vynechání Murphyho dějové linky, zásadně smutné. Stačí se podívat na pár dokumentů o Dunkerku (to ale nedoporučuji, zkazí vám to film), narozdíl od tohoto díla, na mě zanechaly větší emoční stopu. Technicky pěkné, ale prostě nemasné, neslané a nevěrohodné... Jestli se má tohle učit na filmových školách, tak to dopadne s filmy špatně. Když už dělám film podle historické události, tak se snad snažím, aby to bylo co nejblíže skutečnosti, jak to proběhlo. Ono není na škodu si poslechnout i příběhy z druhé strany, i když se jedná o stranu agresora. ()

Rada.Shoa

Buď jsem už moc rozmazlený a nebo mám pravdu. Čekal jsem daleko, daleko více. Všude se vystavoval na obdiv a s honosné upoutávky nakonec zbyl jen smutek, který vás opravdu zasáhne. Nevím jestli smutek s toho, že u Dunkerku to nakonec nijak extra slavně nedopadlo, nebo s toho že se člověk podíval na pár dobrých scén a tím končil. Radši to ani moc nerozmazávat. Hudba se povedla ale ten střih? ()

Caesarion

Asi je to ten typ filmu na který se kouknu tak maximálně dvakrát. Válečné filmy prostě nejak nesnáším. I přesto mi tenhle kousek nikdo hanět nebude. Tohle je válečný film od MISTRA NOLANA. ()

martan1

Nudny film. Je tam plno zajimavych zaberu a hudba cloveka napina, to ano. Ale to je take vse. Postavy pusobi odtazite a neosobne, pribeh ve filmu poradne skoro neni... Navic jde o valecny film, ktery ale postrada uplne krev. Pro nekoho mozna nepodstatne. Ale na me to nepusobi uveritelne. Nejslabsi Nolanuv film. Mistni radoby kritici by si meli dat facku za to jak film vynaseli do nebes. ()

Majo.evans

Najnudnejší vojenský film všetkých dôb.Skoro som zaspal.Nič proti Nolanovi ale toto bola fakt nuda.1 hviezda za Toma Hardyho. ()

Suzzie

Opet skvely Christopher Nolan. Film, kde neexistuje hlavni charakter, protoze valka nebyla o jednotlivci. Pusobiva kamera a poskladane a pospojovane pribehy jednotlivych postav. Velmi povedene. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky