Naive

Skvělý válečný velkofilm, od začátku do konce mě nenechal vydechnout a doslova přibil k sedačce. Geniální hudba - jak jinak, Hans Zimmer nezklame nikdy.. ()

alKalda

Jako libilo se mi to. Ne ze ne. Ale mozna jsem mel vyssi ocekavani co se tyka pribehove linky a prokresleni postav, kdy vlastne jedine sympatie mel Hardy v roli pilota. Zvukova stranka naprosto spickova, vizual taky. Na tohle je proste povinnost jit do kina. ()

Jackal07

Bez debat výborné a propracované, od scénáře po výpravu. Do plné palby mi tam ale něco scházelo, přišlo mi to bez vtažení do děje, narozdíl od jiných válečných filmů (např. poslední Hacksaw Ridge) jsem se vůbec necítil napnutý a tím pádem na mě finální katarze nezapůsobila. Buď mě neoslovila "hudba" nebo to bylo až příliš syrové, což chápu jako záměr. Chudák Tom Hardy bude na tuhle roli vzpomínat jako na roli, kde celou dobu seděl, měl masku a ksichtil se. ()

molotow

místy nudné a jednoduše předvídatelné, podle mě ne moc dobře zvolené téma. Nolan mě zklamal. Plus dávám kameře a střihu. Nicméně to nestačí k vyvážení negativ a kladů. Spoiler: A letadlo co plachtí půl filmu bez benzínu a nakonec ještě sejme nácka, když celý film je levý a nedokáže trefit jediné letadlo ani na třetí pokus.... Vážně ?? ()

hevys

fihaá,tak to byl nařez,taková jízda se nevidí každy den.viděl bych to klidně hodku přidat,a na volume trochu ubrat ouška trochu trpěli ale jinak paráda. ()

floppy4

Od Nolana asi najslabsi film, atmoska fajn, pozeratelne, ale ak bolo toto cele o co tomu slo tak neviem. Celkom sklamanie pre mna. ()

PanIncognito

Nebýt mé úcty k umělecké tvorbě zdejšího scénáristy (a režiséra v jedné osobě) a také k tvorbě autora hudby, je mé hodnocení o stupeň horší. Nenacházím totiž alespoň stopu něčeho, co by mi nějak hlouběji zapadlo k výhodám filmu. Již od úvodní části se mi snímek zdá beznadějně zkamenělý. Příběh je strohý až zmatečný a byť to nerad uvádím, nudí mě. Je však otázkou, zda se vůbec dá hovořit o příběhu. Chybí mi prvky dramatu, jenž má takovýto snímek obsahovat. Jediné co dílu nelze upřít je, že působí velmi reálně... tedy co se technických aspektů týká. A hudba samozřejmě také pomáhá. :-( (viděno v původním znění) ()

radim633

Prostě Nolan. Tak akorát dlouhé válečné drama, skvělá hudba, skvělá kamera a také nelineární způsob vyprávění děje, který umocňuje perfektní střih. ()

Atom84

Popravdě sem čekal od Nolana epochální válečnou hostinu, a dostal sem syrový kus masa. A víte co? Vůbec mi to nevadilo. Naopak, minimalistická hudba, stísněné prostory a zvuk přilétajících stíhaček Vás posadí do křesla. Snad jen malá výtka ohledně nelineárnosti děje. Ale i tak slušné 4* ()

fcapab

Nolane, Nolane... takhle teda ne. Ani jsem se nestihl kouknout na hodinky a už byl konec. Jak dlouho to trvalo? Majstrštyk! Děj bez hluchého místa nenechal vydechnout, akce za akcí ještě víc tlačená nervní hudbou v pozadí. A jde to i bez hektolitrů krve a utrhaných údů. ()

malahradna

Nolanov asi najslabší film. Vizuálne úchvatné, soundtrack dokonalý, ale niečo tomu chýbalo. Mal som cítiť napätie, no nestalo sa. Film ako taký ujde rýchlo, ale nebol som unesený, vtiahnutý do deja, film vo mne nezanechal žiadnu odozvu. Pozrel som , bolo to fajn, ale vidieť ho znova nemusím. ()

FIGO.K

A je to tu ! Můj favorit na letošního Oscara se prolétl nad mojí hlavou a za hromu úchvatné hudby mě zarazil do sedadla. Tohle byla neskutečná jízda. Nečekejte na vojenskou misi pro mladé mariňáky, kteří se mají přenést přes své podělané spodky a pozabíjet co nejvíce skopčáků, zatím co jejich kamarádům létají kolem ruce a nohy. Takovéhle filmy, nebo seriály jsme už viděli. Bratrstvo neohrožených, Pacifik, Zachraňte vojína Rayena apod. Tohle je něco co tu ještě nebylo. A to bezmoc. Nemohoucnost. Strach a radost a zase strach. Sledování bezmocnosti a lidské rozhodování. Film Vás donutí přemýšlet o tom jak by jste se zachovali právě Vy. Ta představa mě děsila. Chválím úžasnou kameru a letecké souboje. Vy co se zajímáte o letectví si smlsnete. Tohle bylo vzrušující létání. Ve 3D bych měl asi závratě. Hudba špičková. Herci famózní. Tohle nejde jinak než za plných 5/5. ()

stepanKral

Veškerou hrozbu co jsem cítil obstaral geniální Zimmer. Ještě chválím zvuk, který byl opět velkolepější než příběh. Bez emoční chladný film. Nejspíš Nolanovi o emoce nešlo, ale mě jde o ně především takže film asi není pro mě. Uvidím, až ho uvidím podruhé. Scéna v díravé lodi nějak nefunkční a zbytečná, nedokážu si představit, že Nolan hledal scény pro svůj majstrštyk a usmyslel si, že je zrovna tato nejefektivnější a nesmí zde chybět. ()

Darthorias

Ludia si v kine sťažovali na hluk no a ja sa musim opýtať vy si ako myslite , že vojna vyzerala , že vojak si krača po meste ako nič zrazu na neho niekto stiela ale zazračne ho gulky netrafia a on ako správny hrdina vytiahne jednu pištolku a všetkých zabije a je hrdinom celeho sveta tu nieste na filme o Avengeroch či niečom podobnom. Christopher Nolan je známi tim , že používa viac praktické efekty namiesto CGI , a musim tento film pochváliť tou atmosférou ktorú nam ponuka už od začiatku , hned na začiatku filmu sme uprostred všetkého príamo na hranici smrti , každou sekundom nám okolo hlavy presviští náboj a mne sa to naozaj páčilo , musím takisto pochváliť niektorých hercou ked ich vydíme aký su zlomený z toho vsetkého a už chcú z pláže odisť no pomoc stále nikde , a takisto boje vo vzduchu v niektorých chvýlach som mal pocit akoby som bol v tej kabine a strielal na nepriatela čo sa mi naozaj stalo len u pár filmou , vojnové filmy naozaj velmi nemusim ale Dunkirk mi vyrazil dych. hodnotím na 91% ()

Alagaesie

A safra, letáky… To byl dusot! Letadla vs. pušky? Ehm, trošku nepoměr. „Some men?“ Doprdele, proč si nepomohli? Vždyť bojovali za stejnou věc. Pozemní záchranný akce proložený záběrama ze vzduchu stojej za to. Farrier skvěle. Hele, proč jich bylo plný molo? Je jasný, že právě na to ty Skopčácký kundy čekaj, ne? Fakt se mi líbila kamera. Se nedivim, že nechtěl zpátky. Dawson výbornej. Flashbacky zas stály za hovno – mistrně udělaný, jo – já je jenom nemám rád. Dawson měl sakra pravdu, fakt že jo. "Save your strength!" Hm, kdybys byl v jeho kůži, mluvíš jinak. Whiteheadův rozhovor s Rylancem hezkej. Kuk, kucí! Dobrá scéna dvou letadel – na hladině a prolétavšího. Klasická ponorka… Jak kdyby se na to moře vysral. Chlapci trochu psychovali – nedivím se. Nolan je borec. „Ropný“ scény byly trochu moc. "So be bloody careful with him." Leť Farriere! Tak to bylo o fous. Povedený dílo. ()

MZ91.EOLB83

Jedna z nejzásadnějších operací WW2 v podání jednoho z nejlepších režisérů současnosti. Právem oceňovaný film. Funkční a neotřelé skloubení tří časovýh horizontů (týden - den - hodina) se společným gradujícím finále. Dunkerk jako takový mě ale za celých 106 minut nedokázal patřičně strhnout a v rámci Nolanovo filmů se pohybuje ve vodách podprůměru ("Dark Knight quality" opět nedosažena). I to však stačí na solidních 80%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky