Leuan

Nové a lepší než Pulp Fiction. Žezlo krále černého humoru ve filmech (a třeba i dobře dávkovaného násilí, vynikajících dialogů, hudby) jasně přebírá Ritchie od Tarantina. Malé detaily zapadají do skvělého, fungujícího a osvědčeného konceptu klasického gangsterského filmu od Guye Ritchieho. Hugh Grant v životní roli, Charlie Hunnam spoluvytváří lepší pokojovou scénu než Travolta a Jackson v Pulp Fiction. Colin Farrel přesvědčivý, vtipný...Těžko říct, kde Guy Richie udělal chybu, snad ve scénáři, když OBSERVER dal filmu 0 %, San Francisco Chronicle 25 %, The Atlantic 35 %, IGN 40 %, TIME 40 %, New York/Los Angeles Times shodně 50 %, The Guardian 60 % nebo The Telegraph taktéž. Nevadí, když tyhle plátky udělí tak málo (jako třeba i u Jokera), vím, že se budu u filmu skvěle bavit. ()

aannemer

Asi jsem se díval na něco jiného, než vy všichni tady. Pro mě to byla dvouhodinová užvaněná krávovina plná machrování gaunerů o tom, jak s jinými gaunery vyjebat. Nemyslím si, že zrovna tohle by mělo být obdivováníhodné. ()

Willynka

Zřejmě chčiju proti větru, ale byla to nuda. Vše až moc nažehlené, i tupci z posilovny vypadají, že si zrovna odskočil z přehlídky od Versace. A to je podfuck můj druhý nejoblíbenější film! Zápletka je naprosto o hovně, proto se k ní musí přidat minimálně tři nadstavby, aby vůbec vystačila na celý film. To stejné se dá říct o postavách. McConaughey prakticky neviditelný a kdyby jeho postavu hrála Dockery, bylo by to stokrát lepší, protože jí ty virtuální koule věřím víc, než jemu. Takže z celého tohohle hulení si vlastně pamatuju jen buznu Granta a Trenéra. ()

PenelopaW

Kamarád mne na to lákal do kina a já odmítla, aniž bych věděla, oč vlastně přicházím. Po shlédnutí filmu zpětně lituji, protože na velkém plátně by to bylo lepší. Je vidět, že GR vyrostl, Gentlemani mi přišli uhlazenější a sofistikovanější než Sbal prachy a vypadni, a kvituji zejména posun v zobrazování násilí. To sice bylo i zde, ale nebylo tak syrové, takže koukat jsem vydržela na všechno. Charlie Hunnam pro mne byl příjemným překvapením, Matthew McConaughey sázkou na jistotu (byť jak je od určité doby vysušený, stýská se mi po jeho pevném těle i obličeji), Colin Farrell překvapil svojí mírností a Hugh Grant opět přesvědčil, že role nyvých romantických hrdinů opravdu nejsou pro něj. Jsem ráda za to, že u prasátka jsme byli vizuálu ušetřeni (jak konstatovala kamarádka, podobně jako v japonských hororech, zde začne pracovat fantazie). Těší mne i dobrý konec (byť hlavní hrdinové vlastně žádní 100% klaďasové nejsou - přeci jen jsou to drogoví dealerové a zabijáci). Nej sekvencí za mne bylo získávání kompromitujících mobilů na ulici. A když si Matthew řekl o libru masa, chtělo se mi vstát a zatleskat mu. ()

rigby

Zase jednou jsem se nechal zlákat na velmi pozitivní hodnocení. A bylo to sáhnutí vedle. Tyhle gangsterské ukecané filmy vůbec nemusím, i když jsem si jist, že pro mnoho jejich příznivců to má smysl. Ale u mě se jedná o ztrátu času. ()

Tomas_PO

Úžasné, skvelé, famózne. Po dlhom čase zásah do čierneho za 5 hviezd a to aj bez akéhokoľvek ocenenia, či dokonca nominácie (no to možno preto, že vyšiel v januári). Guy Ritchie zažiaril opäť v plnej kráse, s typickým britským chladným humorom a osobitými dialógmi. Ach tie boli skvelé! V rámci akčnosti nadpriemer, napätie sa podarilo udržať až do poslednej scény a to vrátane. V porovnaní s podobnými Gyuovmi počinmi ako Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch, či RocknRolla je tu menej krvi a hrubých nadávok, čo však vôbec nevadí, skôr naopak. Parádne sa pozeralo na Colina Farella, kde sa však dalo čakať, že mu táto úloha sadne, no pre Hugha Granta to bola úloha vyslovene netypická, ale zahral to geniálne. ()

kokofek

Mimo to,že film je úžasně svěží,vtipný a zábavný je plný úžasných hereckých výkonů.Velmi mě překvapil Hugh Grant,kterého jinak moc nemusím. ()

Heywood

Uniká mi to nadšení z přeukecaného filmu, jehož scénář by se asi vyjímal v galerii literárních debatérů, ale k postavám gangsterů se mi nehodil ani za mák. A nudil. Dlouhé řeči o ničem. A ten novinářský magnát, co se dá do boje se zločincem a nemá ani pořádnou ochranku a vypadá jako Hurvínek? Michelle Dockery mě nezaujala, Matthew McConaughey působil odpudivě (asi měl, ale proč potom zůstal tím vítězným "úža" hrdinou?) Charlie Hunnam byl nejpřesvědčivější, ale na film to nestačilo. To pouliční grázlíci ovšem stojí za uznání, protože pravda se v korektní společnosti Západu nepěstuje. Proto ten film je dobré jednou vidět, podruhé by mě unudil k smrti. ()

HennessyVSOP

Tohle je asi můh nejoblíběnější styl dramtických filmů. Sem tam nějaký vtípek, výborné herecké výkony, skvěle napsaný scénář a charaktery, které se s tím moc nemažou. Pulp Fiction úroveň. 100% ()

mouzi

Asi jsem to nepochopil. Nebo jsem byl vozralej. Nebo to stalo za prd. Nebo votroje. Lepsi 3*, jinak jsem rad, ze jsem na to nesel do kina. ()

Kushina

Naprosto skvělý film, který mi dost silně připomínal Pod(fuck). Skvělé herecké role, skvěle propracované dialogy a příběh. Zkrátka a jednoduše dokonalý britský humor, ve kterém nehrály žádná ořezávátka, ale zkušení herci a na place nechali maximum a potěšilo to určitě nejednoho diváka. 90% ()

hony23

Nebavil mě Podfuck, nejsem odvařený ani z Gentlemanů. Ano, skvělé obsazení to má, ale je to užvaněná gangsterka bez nějaké větší akce a těch skvělých dilogů jsem si také nějak nevšimnul. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení 87% jsem měl zřejmě přemrštěné očekávání, takže mě to dost zklamalo. ()

Hubna

Guy konečně točí to, co mu jde nejlíp. Drobné nedokonalosti scénáře plnou měrou vynahrazují herci a jejich postavy...komu se líbil Snatch a Sbal prachy, bude velmi spokojený i tady. 90% a silné 4* ()

Franki69

Tak nevím, co bych ještě dodal k už zde napsaným pochvalným komentářům. Kdo jste měli rádi Ritchieho londýnské gangsterky s hereckými esy, krutým černým humorem, bizardními zápletkami a hláškami, tak tady máte nejnovější, poněkud dospělejší verzi. Už v poněkud usedlejším tempu, ovšem v porovnání s epigony stále o několik délek na čele noir gangster movies pelotonu. Uculoval jsem se blahem a rozhodně se k tomuhle filmu vrátím, stejně jako si ještě mnohokrát dám třeba Snatch. Hugh Grant rozhodně nevadil, jeho aktivně pojatý voice cover je jedním z mnoha vyjímečných výkonů, které tenhle film zdobí. A jasně že doporučuju, nechci se probudit v mrazáku nebo náhodou vypadnout z balkónu. Dávám 90% ()

cubiczech

Mám takovej nemilej vztah k produkci Ritchieho, prostě nejsem zabavenej těma propletenejma "gangsterskejma" blbůstkama a pletichama. Ale tohle jsem nějak dal, nebejt ženatej s Madonnou mu viditelně svědči. Možná je to i super obsazenim (lol Hugh Grant), McConaughey tak jak ho známe nejlépe, Colin Farrell k nepoznání. Vždycky když jsem měl chuť to vypnout tak se to v dobré obrátilo. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm