Reklama

Reklama

Podfu(c)k

  • Velká Británie Snatch (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

(více)

Recenze (1 192)

golfista 

všechny recenze uživatele

Jak ošidný je obchodování s cikány ! Když jsou v tom ještě sázky a obří diamant, o to je to horší.. . Dost rychlý, dost drsný, snad nejvíc "fucků" na minutu co jsem viděl, ale velmi velmi dobrý a vtipný. Jason Statham a hlavně Brad Pitt - vynikající ! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Brilantní gangsterka s excelujícím Pittem v roli cikánského rváče. Tu jeho infantilní kérku žeru. Ritchie od té doby točí jeden propadák za druhým. Guyi, vykašli se na Madonnu. Ta ženská tě zničí. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená komedie s krásně vykonstruovanou (a taky rozuzlenou) zápletkou, skvělými dialogy, které k lidem, kteří je říkají opravdu sedí (viz.Američan popisující Londýn: "No Londýn, Anglie = ryby a hranolky, čaj, blbá Mary Poppins, hnusný jídlo a ještě horší počasí!"). Prostě skvěle natočená pohodička... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Sice jsem z toho nebyl tak vodvařenej jako z Lock, Stock,..., ale pořád jsem se skvěle, opravdu skvěle bavil. Jason Statham je prostě výborný herec, jsem zvědav na Kurýra. Opětovný skvělý výstup Vinnieho Jonese, kterému oponuje výborný Boris The Blade aka Boris The Bullet Dodger:) A pokud jste slyšeli nenapodobitelnou Pittovu "Gypsy English", garantuju vám, že na tenhle Ritchieho počin hned tak nezapomenete... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ritchieho dva základní filmy jsem doteď neviděl, začal jsem Podfujkem. Je zajímavé zjistit, že Ritchie točí stále podobně - zrychlovačky, zpomalovačky, dějové zamotávačky, ať točí film o podvodníčcích, "adaptaci" AC Doylea, nebo anglickou legendu. Tohle je klasický gauneří snímek, než přijde na řadu humor, zvlášť scény se psem a černošskými neschopáky byly v tomto smyslu povedené. A závěru, kdy se všechny dějové linky střetnou, už není skoro co vyčíst. 90%, nakonec. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Sbal prachy a vypadni je hodně dobrý film, ale něco mu chybí. Není to styl, ani hlášky, kvalitní herci, či vychytaná režie. To všechno Sbal prachy a vypadni má, ale zkrátka tomu filmu něco chybí. Podfu(c)k má stejné kvality jako výše zmíněný film, ale navíc má i to něco. A to něco z něj dělá pětihvězdičkovou záležitost... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm ()

lebowski 

všechny recenze uživatele

Poprve jsem viděl v půlnočním představení v roce 2000 a kdykoliv si můžu pustit znovu a budu si užívat černý humor v něm. Teprve nedavno jsem přišel na to, že scéna s Desert Eagle je variací na scénu s Eastwoodem z Dirty Harry ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ne tak skvělé jako Sbal prachy a vypadni, ale stále více než výborné. Guy Ritchie umí tyhle komedie opravdu dobře a věřím, že se při jejich natáčení baví stejně dobře, jako pak diváci při jejich sledování. Jeho brilantně zamotané zápletky se nakonec stejně vždy rozmotají a ukáže se, že i zdánlivě nesouvisející dějové linie k sobě skutečně patří. Už se těším na jeho další perly. Doufám, že mu Madonna v posteli nesebrala část jeho tvůrčí invence. :) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Spíše nespokojenost. Na můj vkus příliš nepřehledná a ulítlá komedie. Výrazné postavy a hlavně kupa smrtících hlášek tahaj výslednej dojem nahoru, ale přes 3* nejdu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie ze sebe vyprsk něco geniálního. Po skončení filmu jsem lapal na kolenou po dechu. Ty tuny hlášek mě doslova profackovaly. Ježísi a ta skvadra postav, to by mohla být z fleku česká vláda. Ne to nejde abych nenapsal hlášku" "teď obkličujou brikety / brikety -- název pro cigány:)/" "Tak a sem přesně tam kde jsem nechtěl být". "Máte radi pesa" A ty herecký výkony, každej v tomhle filmu zahrál jako bůh. Pitt je nejlepší cigán na světě. Kouknětě na to fakt že jo, tohle Vás odstaví na jinou kolej a tam Vás to zpráská takovým způsobem, že se budete plazit před Guyem Ritchiem a bude mu říká "óóóóó velkomožný děkuji"´. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky! ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Velmi elegantně natočená černá komedie, která svojí drsnou poetikou ponejvíce evokuje některé momenty Quentina Tarantina, ale díky velmi osobitému designu i střihu si udržuje vlastní xicht. Ačkoli je zápletka poměrně triviální, Guy Ritchie ji dokázal rozdrobit pomocí různých fíglů (z jichž nejdůležitější je proměnlivý vypravěč a střih) tak, že film drží diváka ve střehu až do posledního pravého háku, který přijde z opravdu překvapivé strany. V některých pasážích trpí Snatch typickou tarantinovskou trapností a samoúčelnosti (říkejme tomu třeba cool violence), jinde ale perlí jak výtečnými charaktery postav (Brad Pitt nemá opět chybu!), slušnými gagy či špičkově vypointovanými situacemi. Navrch třeba vyzdvihnout stylovou a skvěle padnoucí hudbu, která dovede usměrnit atmosféru – skvělým příkladem je song MASSIVE ATTACK, který trochu zmrazí úsměv na rtech. Zkrátka a dobře, Guy Ritchie dokázal žánr ukočírovat mnohem lépe než většina ostatních vyznavačů gansta poetiky a natočil film, na který se je radost dívat. ()

gouryella 

všechny recenze uživatele

Po Sbal prachy a vypadni snad jeste lepsi narez od Guye Ritchieo. Co me vsak naprosto odrovnalo je neskutecne verohodny cikan Brada Pitta. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Guy Ritchie .. Fu(c)k cool film. Předefším tu opět vévodí skvělej scénář. K tomu ta sakra stylová režie, střih a kamera. Po Fight Club mě Pitt jako rváč už tolik nepřekvapil, přesto je jako cigoš víc než vybornej. Stejně tak Statham a del Toro. Jak tu někdo poznamenal, tohle je další přírustek do žánru ,,Historky z podsvětí." A proč tedy né pět*? Protože Lock, Stock and Two Smoking Barrels... ()

woody 

všechny recenze uživatele

Co scéna to nezapomenutelná hláška,hlavně povídání o tom jak se má správně předkládat mrtvolu prasatům je skvělá.Franky čtyřprsťák,Tony,Kruťas,Boris břitva a další ,to je partička která má zálusk na pěkně velkej diamant a samozřejmě cikánský pískací pes.Tvůrci však asi neví jak vypadá pravý cikán a vždyť je češi tak dobře zásobují(je to anglický film,ne?). ()

Toren 

všechny recenze uživatele

9/10. Na ty úvodní titulky jen tak nezapomenu. Ritchieho střih a styl vyprávění naprosto zbožňuju, včetně perfektně vypointovaných scén, které srší energií. Herecký ansábl je takřka dokonalý (hlavně Pitt!) a celkově nelze nic jiného, než maximálně doporučit. ()

Reklama

Reklama