Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

Necrotongue

Až do dnešního dne jsem si byl jistý, že je pro mě Mads Mikkelsen sázkou na jistotu, ale svět sebou nějak divně cuknul a mám po jistotách. Tedy, nic proti mému oblíbenému Dánovi, ten nezklamal, ale s tímhle scénářem se nedalo nic velkého předvést. Tvůrci vyplodili snímek, který chtěl být evidentně mocky, mocky cool, ten ale po většinu času vypadal spíš zoufale (většina akčních scén byla spíš k smíchu), Katheryn Winnick, která by díky svým schopnostem dala celý A Team s prstem v nose, tady jen zvedala telefon, a ani závěr nebyl zrovna úžasný. ()

JASON_X

Nerad dávám podobným filmům průměrná hodnocení, protože jejich potenciál je nadprůměrný. Takže zaokrouhlím nahoru, i když mě to bavilo jen o málo víc, než sterilní a bezduché filmy o Mr. Wickovi. Ale: Vizla je přece jen zajímavější a propracovanější postava než Wick (jen ty jeho výčitky svědomí a slzičky v očičkách mi v řežebném comicsfilmu příliš nevoněly), Mads je lepší a zajímavější herec než Keanu, stojí proti němu parta opravdu výjimečných exotů (jeden z nich má ke konci triko s nápisem АДИДАС, to chci!), několikrát jsem se od srdce zasmál (což se mi u Wicka myslím nepoštěstilo), docela mě překvapilo rozuzlení a docela se mi líbila Vizlova smutná hispánská chráněnkyně s takovým tím typem obličeje, že byste jí mohli tipnout na dvacet stejně dobře jako na čtyřicet. Ale objektivně je to hrozná krávovina, takže středoproudaři a lidi s pravítkem v zadku jděte radši o film dál. ()

Morholt

Mě to připadalo nekonzistentní. Samozřejmě tím nemám na mysli děj, ale stylizaci. V jednu chvíli je to typická akční jízda s thrillerovou atmosférou a v té druhé přepálená fraška se záporákem, který jakoby vypadl z prvních bondovek. V zásadě bych proti takhle kontrastnímu pojetí nic neměl, ale tady se to nepovedlo sladit. Na druhou stranu Mads je démon, který to krosí hlava nehlava, láme ruce, nohy i to, co nejde zlomit a za sebou nechává potoky krve, takže v tomhle ohledu nemám námitek. Vedle toho je film docela sexy a potěšil i celkem nečekaný, byť nijak inovatvní, závěr. Takže nakonec pozitiva převládají a doufám, že v případné dvojce se to podaří vyladit ještě lépe. 70% ()

mm13

Bez Mikkelsena by to asi nešlo dopozerať. Lenže on je práve ten typ pána Herca, ktorý v podobných nekonzistentných, nedotiahnutých nezmysloch (tu naviac s bezradným koncom, korunujúcim to všetko zlé) strhne všetku pozornosť na seba a to ostatné prestáva byť podstatným. Vždy ten istý a predsa zakaždým iný... a je jedno, aká náročná (či nenáročná) je jeho rola... keď už ju raz vezme, rozplynie sa do každej. Poctivec. ()

Lacike

Pripomenulo mi to Carnahanovu zhovadilost Smokin' Aces, ktora sa snazila byt za kazdu cenu tak strasne cool az to cool ani nahodou nebolo. V kontraste ku vsetkym absurdnym postavam je unaveny hlavny hrdina. Akcne sceny su tiez uplne odtrhnute od reality alebo logiky, takze ma to vôbec nebavilo. ()

JohnCZ

No, nebejt tam Mikkelsen, tak jdu asi níž. Podobnou stylizovanou střílečku jsme tu už měli a John Wick je prostě někde úplně jinde. Polar místy působí jako jeho netflixácká parodie. Film se snaží být za každou cenu děsně fun and games a ač je akce sama o sobě vyloženě lahůdková, tahle glorifikace samoúčelného násilí mi teda úplně nevoní. Na druhou stranu Mads je výbornej a celá linie se slečnou odvedle po emoční stránce funguje, takže je škoda, že si film nedržel více seriózní tón a sklouzával na úroveň laciné blbiny. ()

Pontius

Vybrakované prvky z Johna Wicka, kromě Mikkelsena a Knoxvilla slabé herecké obsazení. Další z důkazů, že Netflix se snaží dělat všeho moc, ale vyjde mu jeden pokus ze dvaceti. ()

SaNcHeZ_cz

Duncanovi nedopřejí důchod a to je bude ještě hodně mrzet. Mads Mikkelsen ztvráňuje dalšího památného drsoně, který za ty dvě hodiny srovná všechny, co mu přijdou do cesty takovým způsobem, že si to budou všichni ještě dlouho pamatovat. Jasně, Polar je jako čistokrevná akční řežba z videopůjčopvny, která balancuje na hraně absurdity a surové akce, kterou kombinuje se osobním dramatem, přesto má tahle pecka dostatek šťávy na to, abyste ty nedostatky příliš neřešili. Tohle není záležitost pro každého, nicméně ten kdo má pozitivní vztah k lacinějším ale o to osobitějším akčňákům ze staré školy a má chuť na trochu modernější podání, bavit se bude víc než dostatečně. Inspirace Johnem Wickem je sice hodně znatelná, a to ať již u samotného filmu, tak v jeho slušném sooundtracku od Deadmau5e, přesto bych to filmu ve výsledku neměl vyloženě za zlé. ()

agentmiky

Na papíře to asi vypadalo lépe než tomu bylo ve výsledku. Úvodní trailer mě neskutečně navnadil, snímek podobný Johnu Wickovi a ostatním našlapaným akčním filmům vždy radostně kvituji, ale po zhlédnutí mohu konstatovat, že mírné zklamání se dostavilo. Ten komiksový styl mi docela sedl, tam bych ani problém neviděl, spíše mě štvali ti záporáci, u kterých mi chybělo lepší vykreslení jejich osobností, v zásadě to zde táhl jen řízek Mads Mikkelsen. On si tu svou roli užíval, šitá pro něj stoprocentně na míru. I chemie mezi ním a postavou Vanessy Hudgens fungovala skoro až překvapivě dobře, perfektně napsaný scénář pro tyto dva herce. Co se týče toho hlavního antagonisty, tak ten v některých momentech strašně přehrával, až toho začaly bolet oči. Po stránce akce se nedá moc vytýkat, nejvíc mě asi bavila sekvence ve dřevěném srubu, krve se zde divák dočká v hojném množství, těmi kýbly se rozhodně nešetřilo. Závěr si pootevřel pomyslná vrátka pro možné pokračování. Trochu vypiplat příběh a ponechat Mikkelsena v roli Black Kaisera a může z toho být pecka. Takto jen podařený béčkový nadprůměr, nic víc. Za mě dávám 66 % ()

Ellmariachi

Ono to má celé jeden problém. Film si šíleně protiřečí. Mads je skvělý. Jeho postava je skvělá. A vše kolem něj příjemně připomíná starou školu. Jenže se posuneme na druhou stranu k záporákům a tam nevím proč si tvůrci řekli, že z toho udělají zvláštní patvar. Rádoby cool tým zabijáků působí jak z jiného filmu. Šéfík už pak jako z jiného vesmíru. Zvláštní ale je, že i přes to má film silné momenty. Jenže k čemu to je, když je pak zabije prvoplánový sex, který vypadá strašně hloupě a zbytečně. No a hned na to přijde parádní akce. Co musím pochválit jsou nekompromisní obě strany barikády. Trošku mě mrzí slabé využití Katheryn Winnick. Ta baba je neskutečně sexy a s kvérem v ruce by ji to seklo. Každopádně i když poměrně prskám, jsem vlastně dost spokojený a dám krásných 75 procent za hodně slušnou krvavou podívanou. ()

italka63

Jedním slovem, slušný nářez, kde nejen tečou litry krve a k újmě dochází všechny části těla, ale také zasunuté vtipné hlášky , jen tak mimochodem zcela vážně pronesené, perfektní Mads a krásná Katheryn Winnick, neboli Lagertha konečně v jiné roli, mělo to švih, spád, skvělou kameru a střih a scénka školní besídky byla famózní. Také co byste chtěli od fiktivního cestujícího pohřebáka :-) ()

AffectedFace

Scénu v tunelu bych prodloužil, protože mi přišla nejvíce na snímku intenzivní a na úrovni, první hodina je víceméně nudná a skáče postupně z jednoho střihu do druhého, aby to působilo, co nejvíc komiksově, ale to mi vůbec nevadí. V celku je to hovadina jako prase, ale užil jsem si to na plnou parádu. Brutalitou se v tomhle snímku opravdu nešetří a celý to působí strašně psychoticky. ()

FilmFan24

Film, který se tváří že je moc cool není cool ani náhodou. Čeho je moc toho je vždy příliš. Tady je toho nějak moc od všeho navíc. Mrtvé mě přestalo bavit asi po desíti kusech. Mikkelsen byl dobrý ve scénách komorních jinak působil jakoby by byl v akci omylem. Závěr zachraňuje tohle béčko od pádu do vod odpadních... ()

halogenka odpad!

Mělo se to jmenovat spíš Bipolar – vysvětlovalo by to ty dvě totálně nesourodé linky maničtí gangsteři-depresivní Mads. Celkový zážitek z filmu bych přirovnala k návštěvě vesnické diskotéky s travesti show. ()

PP66

Bolesti tohoto filmu je, že není ani severským dramatem (režisér, Mads), ani americkým typem "happy endu, ani marwellovkou (tým A). pohybuje se tak nějak mezi těmito žánry, a to, si myslím, mu ubírá minimálně jednu hvězdu. Za sebe dávám 3,5, protože přeci jen nějakou šťávu ten biják má. ()

Trevor

Ako už bolo spomenuté, Netflix verzia Johna Wicka sa celkom vydarila najmä vďaka hlavnej postave a viacerým výborne zvládnutým scénam (útok zabijakov na Duncana na chate, scéna v sklade,...). Filmu trochu uškodil záver možno keby to skončilo o 10 minút skôr záchranou svojej lásky a Blutovou odťatou hlavou bol by dojem lepší. Excentrická postava Bluta mňa osobne celkom zaujala a pripomenula trochu Jokera v Batmanovi a filmu priniesla svojský štýl.Mrazivá pomsta s Neesonom však bola podstatne lepšia, napriek tomu si Polar pozornosť zaslúži. ()

Petroff

Komedie se střílením a hodně cool podáním všeho. Kamera, barvičky, team "těch zlejch", všechno fakt správně zábavně přestřelený. ()

dyfur

....zaujímavé -  taký mix thrilleru,paródie ,komédie....pozerateľne.Výborný  Mads Mikkelsen  ...tá škandinávia z toho je cítiť...možno ten koniec až moc prekombinovaný s dosť nereálnym pokusom o nejaké psychologické prvky....ale celkovo:OK :) ()

Vessper

Dvě hvězdy pouze za Madse, jinak se jedná o zbytečnou akčňárnu, která sice nemá úplně nejhorší akci, ale je naprosto bezduchá, zkraktovitá, příběhem prázdná a střihem příšerná. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)