Ačkoli zpráv o blížícím se konci války rychle přibývá, v táboře mobilní polní nemocnice 4077 má personál plné ruce práce. S uprchlíky, válečnými zajatci a raněnými vojáky, kterých je velké množství, jak se obě strany snaží před uzavřením příměří nabýt co největší převahy. Hawkeye se po smrti svého přítele nervově zhroutil a byl poslán na psychiatrii, kde se mu snaží pomoci dr. Sidney Freedman. Také ostatní mají v posledních dnech války plno starostí. B.J. je odhodlán vrátit se zpět tak, aby stihl narozeniny své dcery, Klinger si dělá starosti se Soon-Lee, která se pokouší najít své rodiče. Život tábora navíc naruší tank, který vrazí do tábora a zničí napůl postavenou latrínu. Proto si musí jít Charles ulevit do lesa a díky tomu narazí na skupinu čínských hudebníků, které zavede do tábora. Vzápětí je nemocnice kvůli tanku ostřelována nepřátelským dělostřelectvem. Otec Mulcahy je při obětavém zákroku otřesen blízkým výbuchem a ohluchne. Zatímco Charles seznamuje čínské hudebníky s Mozartem, vrací se k jednotce Hawkeye a Klinger požádá o ruku Soon-Lee, která jeho nabídku ráda přijme. A pak to přijde. Válka končí. V táboře se oslavuje a všichni mluví o tom co budou dělat až se vrátí domů. Plukovník Potter těší, že se po odchodu do výslužby stane venkovským doktorem, Charles se chystá nastoupit do nemocnice v Bostonu, Klinger chce zůstat v Koreji, ale Hawkeye uvažuje o tom, že nastoupit na chirurgii ve velké nemocnici, po čemž vždy toužil, možná nebude tím pravým. (oficiální text distributora)

Ledkodlaq

Po tak dlouhé společné práci (natáčecí) bylo jejich loučení skutečné a je to poznat. Takhle dobře to zahrají jen málokteří herci, tím, že tito byli výborní sami o sobě a ještě přidali skutečné emoce, dostává závěr sílu, kterou má jen málokterý snímek. Za tolik dílů se chtě nechtě ztotožníte s některými postavami a o to silnějším prožitkem je závěr, který řadím k největším dojákům, které jsem za život shlédl. Nemá příliš smysl sledovat, pokud jste neviděli seriál. ()

Sairina

Je škoda, že tak pěknej seriál musí mít konec. Člověk se naposledy potká se svými oblíbenými posavami a je rád, že se konečně vrací domů. ()

Savel

Mám problémy s filmy podle skvelych seriálů...da se rict, ze paradoxne konec valky a Alan Alda v blazinci je muj nejmene oblibeny dil z celeho serialu. ()

Prochy38

Trochu mě mrzí, že to nemělo zajímavější finále. Byl to v podstatě jeden delší díl, který skončil odjezdem domů. Ale já to stejně těžce nesl. Trvalo to něco málo přes rok, co jsem sledoval díl po díle před usnutím a teď to končí. Těžké loučení, měl jsem na krajíčku. Víc seriálů s podobným posláním. Skvělá práce, úžasné výkony, srdeční záležitost.... Děkuji. ()

vander19

Vynikajúce rozlúčenie s jedným fantastickým seriálom, ktorý dokážem dosť často pred spaním sledovať. Príjemné bolo aj zistenie, že tento rozlúčkový part má takmer 2 hodiny. Je v ňom dokonale vykreslená rozlúčka divákov s hlavnými protagonistami až sa milovníkom tlačí slza na konci do očí. ()

Delaney

Dokonalé... Miluju seriál a film určitě ani trochu nezklamal... Správná dávka vážnosti, správná dávka humoru... Člověk chce chvíli brečet dojetím a než se stihne vysmrkat brečí smíchy.... 95% ()

ApsidalTill

Musel som na konci utierať slzy. Nie snáď len preto, že seriál skončil ale predovšetkým pre fakt, že tým skončila jedna obrovská a nenapodobiteľná originalita, za ktorú som vďačný a rád, že som žil v dobe kedy bola pre nás dostupná. Každá z hlavných postáv my od seriálu prirástla natoľko ku srdcu, že poznám všetky dôležité repliky a dokonca, som sa pristihol, že parafrázujem Aldu v dosť častých rozhovoroch na humornej vlne. Natoľko ma kult M.A.S.H zasiahol a v takej istej miere aj zničil, pri odlete vážky nad nápisom z kamenia na konci. Nechcem vedieť koľko hercov už zomrelo, pre mňa sú večný!!! ()

Tigran

V mém okolí jsou lidé, kteří poslední díl M*A*S*He nechtějí už nikdy vidět, jelikož na ně působí příliš smutně. Já si ale konec mého nejoblíbenějšího seriálu ani lépe představit nedovedu. ()

Jiu

Alan Alda je čistý melancholik, ktorý strašné rád všetko rozoberá a nad všetkým hĺba a filozofuje. Všimol som si to pri každej časti MASHu, ktorú sám režíroval a to isté sa deje aj tu. U mňa tento jeho režisérsky pohľad vôbec nefunguje, aj keď ako herca ho mám naozaj veľmi rád. Nebyť toho úvodného rozoberania Pierceovho duševného stavu, pri ktorom som sa zúfalo nudil, mal by tento film 5*. Ďalej sa to našťastie pekne rozbehne a je so znova starý dobrý MASH. ()

Gulde

Závěrečná epizoda, nebo tedy spíše film, tohohle kultovního seriálu skvěle shrnuje podstatu celého toho 11 let trvajícího kolotoče. Tenhle film jsem viděl teprve podruhé (prvně tak před 10, 12 lety), a bohužel jsem se zatím nedostal k oné plné, 3 hodinové verzi, nicméně nejsem si jist, jestli bych bez brilantního českého dabingu měl vůbec zájem. Každopádně ačkoliv mi první polovina filmu přišla dost odlišná od toho, na co jsem byl zvyklý u seriálu, v druhé polovině už jsem našel, co jsem hledal. Celý film je laděný do dost depresivní nálady, což jeho podstatu ještě umocňuje. Závěrečné minuty filmu pak vehnaly zvýšenou vlhkost do očí snad každého alespoň letmého fanouška MASHe. A při sledování těch záběrů je patrné, že slzy vyhrkly do očí nejednoho herce i přímo na placu. Přeci jen to byl seriál, který některé z nich doprovázel až 11 let. Není pochyb o tom, že pro ně to nebyla jen práce, ale že se stali součástí něčeho, co si zamilovali a jen těžce se s tím loučili. A to je taky ten důvod, proč si MASH zamilovalo i tolik lidí z řad diváků. ()

chrispe

Řekla bych, že tento film je důstojným rozloučením s oblíbeným seriálem. Byl akorát tak hořký, aby se nezpronevěřil atmosféře seriálu a já jen lituji, že jsem se na něj dívala v TV, protože byl pro mě o 40 minut delší díky prošpikovaní reklamama. A to se nevyplatí. ()