Reklama

Reklama

M - Vrah mezi námi

(festivalový název) (seriál)
  • Rakousko M - Eine Stadt sucht einen Mörder (více)
Rakousko / Německo, 2019, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Režie:

David Schalko

Scénář:

David Schalko, Evi Romen

Hrají:

Moritz Bleibtreu, Lars Eidinger, Udo Kier, Verena Altenberger, Bela B. Felsenheimer, Sarah Viktoria Frick, Manfred Fuchs, Michael Fuith, Brigitte Hobmeier (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Když se osmiletá Elsie vrátí domů bez kabátku, její otrávená matka ji pro něj pošle zpátky. Poslední, kdo ji v tento zimní večer vidí, je klaun, který dětem na ulici prodává groteskní balonky. Elsie není jediným dítětem, které ve městě zmizí. Když policie ani po čase nemá výsledky, začíná ve městě veřejný hon na vraha. Šestidílný remake slavného snímku Fritze Langa Vrah mezi námi využívá prostoru seriálu k tomu, aby akcentoval lhostejnost a nenávist, která mezi obyvateli města panuje. Na rozdíl od Langova filmu, který popisoval atmosféru předválečného Německa, se tato nová, temná vizuálně stylizovaná podívaná drží současnosti a navíc se překvapivě uchyluje i k humoru. (Serial Killer)

(více)

Recenze (1)

Galerie (123)

Zajímavosti (8)

  • Po tom, čo v zasneženej Viedni nebolo dosť snehu pre scény, bolo použitých okolo 450 ton umelého snehu a snežných del. Približne 1 400 metrov kubických snehu bolo prepravených zo 150 km vzdialeného lyžiarskeho strediska Lackenhof do Viedne nákladnými autami. (Arsenal83)
  • Der Spiegel seriál vychválil: „Feschizmus, fake news, utečenecká politika: Autor a režisér Schalko zo seriálu vytvoril lov na vraha, ktorý sa nepodriaďuje pravidlám súčasnej televíznej seriálovej tvorby. Sociálny realizmus ho zaujíma rovnako málo ako psychologický identifikačný potenciál. Dokonca aj rodičia obetí pôsobia vo svojom smútku egoisticky motivovaní. Zem požiera svoje deti... Absolútne stojí za zhliadnutie.“ (Arsenal83)

Reklama

Reklama