Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

SHA

Zajímavý námět, který ale vůbec není využit. Slibný začátek se utopí, rozmělní a nezbude z něj nic... Film se nejspíš marně snaží navodit soucit s Beningem, který ale ve mně vyvolával spíš odpor. Film nezachraňuje ani vzrušující a poněkud kontroverzní prostředí corridy. Z té je nejvíc vidět jen kostým (mimochodem jedna z mála opravdu nádherných věcí v tomto filmu) a pak až osudný zápas... No, suma sumárum, část filmu jsme se nudila, část čekala, že konečeně přijde ten úžasný film, co o něm všichni mluví a značně dlouhý zbytek film se mi hnusil Beningo.. ()

Trauma

Trochu nudný, ale rozhodně zajímavý film. Nejúžasnější z celého filmu je film, který Benigno popisuje Alicii. A taky je pozoruhodné sledovat příběh někoho, kdo znásilnil ženu v kómatu jako romantickou love story, protože obvykle se na takové věci díváme z té druhé strany. ()

closed.eye

Pečovat o někoho v hlubokým komatu je jistě především pořádná dřina a pokud se navíc jedná o osobu blízkou, musí být její ošetřování velmi vyčerpávající i psychicky. Proto mě překvapilo, jak poeticky a výtvarně se dají natočit rutinní, milionkrát předtím i potom prováděný úkony (hygiena, převlíkání andělíčka - záběr z nadhledu mě dostal...). Navíc, miluju ve filmech obřadnost - detailní záběry přípravy čehokoliv, kohokoliv k čemukoliv :-). Postřehla jsem, že v tomto filmu je tak trochu všecko naopak: nebylo mi umožněno nějak výrazně vnímat beznaděj, která je s prostředím kolem pacientů s "vypnutým mozkem" neodmyslitelně spjatá (potrvá to den, týden, měsíc, roky...???), nemohla jsem si pomoct, Benigno vnáší do děje upřímnou víru, že naděje umírá poslední (jeho hláška, jak má muž vnímat ženu, jak s ní jednat. je odzbrojující). Na mě tenhle chlápek jako vyloženej úchyl i přes jistý, řekněme zvláštní, rysy jeho povahy nepůsobil, byl holt jen velmi nešt'astně zamilovanej. Staral se o onu dívku vzorně, přepečlivě, s láskou (všimli jste si vůbec někdo, jak měl krásný, ušlechtilý ruce?), některý okamžiky mi připadaly jako bohužel logický smutný vyústění... Krásnej film, spousta situací k zamyšlení, Pedro, kdybys' nebyl buznička, seš chlap přesně pro mě, čteš si v lidech jako v knihách... :-) ()

perpetuum

Ak kleopatra píše, že ju film umlčal, u mňa sa stalo niečo nečakane opačného. Namiesto blaha s konca, ktorý som očakával sa s otvoreným koncom zo mňa vydral akýsi pazvuk medzi výkrikom a zavíjaním, ako živočíšny nesúhlas s režisérovým rozhodnutím o konci filmu. Nakoniec, celkom rýchlo som to rozdýchal a momentálne žasnem nad tým, ako vie niekto narábať s emóciami diváka a vôbec. Po pozretí dnešnej predpremiéry filmu Mŕtvola musí zomrieť som usúdil, že to nedokáže každý. ()

danny_21

Silné emoce s určitou dávkou úchylné "lásky" a výbornou černobílou vsuvkou která doplňuje ten osudový žensko - mužský propletenec to všechno umí tady Pedro výborně. Tak jak mě Kůže, kterou nosím moc nenadchlo, tak druhý Almodóvarův film, který jsem zatím zkouknul, vyzněl daleko pozitivněji a jasně si řekl o to, abych mu dal další příležitost, nečekanou pravdivost tohoto příběhu, stejně jako poctivou technickou filmařinu oceňuju - 80 % ()

Mira90

Mé první setkání s Almodóvarem a hned jsem byl naprosto unešen. Zážitek nevšední, ale nadmíru povedený. ()

Lokran

Příběh zachycující vznik přátelství dvou mužů, kteří tráví své dny se svými partnerkami v kómatu na nemocničních lůžkách. celý film je hraný na pocitovou a retrospektivní notu, ale mě tak hodně jako Vše o mé matce citově nezasáhnul. Dávám 80%. ()

Jadis

Působivý snímek, ale po Vše o mé matce jsem přece jen čekala víc. Děj mě nevtáhl natolik a ke konci jsem se při delších záběrech, kdy by si měl divák atmosféru vychutnávat, spíš nudila. Škoda. ()

e(l)a

Připadám si trochu jako zrádce, když tu čtu samé 5 nebo 4 hvězdičkové komentáře, ale nemůžu jinak... Nevím, čím to, ale abych mohla hodnotit film takto vysoko, musí mě mimo výborné režie strhnout i jinak, tak nějak lidsky. A to se u tohoto, jakkoli má zajímavé téma, nepodařilo... Tenhle film se pomaličku rozjíždí, rozjíždí, rozjíždí... Pak chvilku nic - a pak titulky... Nemá vrchol a kolem je jen něco sice zajímavého, ale přesto příliš nevypovídajícího... Celkově vzato - film zajímavý a výborně natočený, ale nic ve mně nezanechává a podruhé si ho určitě nepustím. ()

Izz

Pro mě osobně nejlepší film Pedra Almodóvara.Brilantní studie žen,vztahů a dalších témat,která jsou pro jeho tvorbu typická v té nejkrystaličtějkší podobě.Výjimečný zážitek. ()

myse

Představuje se nám tu další hluboké drama z kuchyně mistra Almodóvara. Poutavý film o tom, jak strašlivé nehody dvou žen svedly dohromady dva naprosto odlišné muže, kteří postupně navázali pevné přátelství. Hned na první pohled upoutá rozmanitost charakterů postav s dobře rozvinutou psychologií - silná žena, stydlivý, idealistický muž hledající sám sebe, impulzivní dobrodruh, křehká dívka. Skvěle ztvárněné herecké výkony jsou doprovázeny dobře vybranou hudbou, často velmi dramatickou, podtrhující španělské rysy tohoto filmu. Skvělý, neskutečný příběh s tragickým koncem. 5 hvězdiček bez diskuze. ()

pepino

Almodovarova studie o dvou odlišných a přece v něčem podobných párech se smutných ale zároveň šťastným koncem. ()

nula87

Další velmi zajímavá vztahová studie od Almodovara, tentokrát ovšem převážně o mužích. Ale Almodovar dokazuje, že i tady se orientuje dobře. ()

atlee

Neviem čím to je, ale takmer všetky Almódovarove filmy sa mi zdajú byť veľmi podobné, aj keď výpoveď je vždy iná. Tým však rozhodne nechcem degradovať ich kvalitu, tá je neodškriepiteľná. Hable con ella alebo aj Todo sobre mi madre sa vyplatí pozrieť už len pre porovnanie rozdielov medzi americkou a európskou tvorbou. Premakanú psychológiu postáv v takmer absurdnom príbehu Almódovar posadil do pokojného prostredia. K tomu jeho typické vsuvky (svatba atď.) a opäť výborný výsledný dojem. ()

Vikinec

Nó, nejslabší dílo Almodovara, které jsem zatím viděl (ze čtyř). Děj se rozbíhá ještě o chlup pomaleji než v jiných jeho filmech s vyvrcholením, které je tase o chlup méně silné. Samozřejmě, že i tento snímek, jako ostatní, umí zanechat stopu v duši diváka, ale mezihra tady není až tak zábavná (na vyjímky - páni já jsem se tak skvěle vysrala) a šokující. Prostředky však Almodovar volí podobné a jeho svět někdy podivných figurek, se kterými hraje promyšlenou hru s ne úplně srozumitelnými pravidly je natolik zajímavý, že neomrzí ani ve filmu, který zrovna nehýří zábavnými situacemi a dialogy. Na Almodovara 3*, kdyby to netočil on, tak 4* (musím na něj být přísný). ()

MondayWay

Moc pěkný film. Nejvíc mě dostala hudba a dost emotivní byla i scénka z němého filmu. Ta se mi jako obživení filmu líbila dost. Španělé to umí! Skvělé herecké výkony, kamera a záběry. Tohle je jeden z filmů, který si určitě zaslouží vyšší hodnocení. :) ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)