Mně se tohle líbilo moc. Skvěle, citlivě a hlavně neuvěřitelně přirozeně a věrohodně (což je u filmu s podobným dějem asi hodně velký problém) natočený a zahranýfilm. Navíc perfektní po technické stránce. Naprosto zasloužený Oscar za scénář (docela se divím, že Americká akademie projevila tolik vkusu a odvahy, protože tenhle film je všechno možné, jen ne konvenční... ).(1.6.2004)

Od filmu Na dno vášně, minimálně do filmu Volver (novější jsem neviděl) trvá obdivuhodná tvůrčí etapa tohoto génia španělského filmu. Po tuto dobu plodí Almódovar jeden úžasný film za druhým. Všechny tyto filmy jsou dokonalé po všech stránkách. Někomu se jeho filmy líbit nemusí, já je vidím jako bezchybné.Tolik vášně, smutku a romatiky umí převést na filmové plátno málokdo. Nádherně kompozičně vyřešené záběry, krásná hudební kulisa, do poslední chvíle naprosto nepředvídatelný scénář a skvělí herci, to vše je pro Almodóvara standart a platí to bezvýhradně i pro tento film. Tento je naívc okořeněn sympatickým prostředím moderního tance.(1.2.2010)

|| Scenár: Pedro Almodóvar | Hudba: Alberto Iglesias | Produkcia: Agustin Almodóvar, Michel Ruben | Distribúcia: Warner Sogefilms (ES), Sony Pictures Classics (US) | Štúdio: El Deseo S.A. | Rozpočet: ? $ | Tržby: 51,001,550 $ || Nevšedný film, s celou kopou vynikajúcich nápadov, umeleckých scén, a záberových dokonalostí. Po prvej hodine to bola jasná plná pálka. Rozuzlenie ma natoľko zaskočilo, že som si ho nevedel ani poriadne užiť. Možno podvedomé vycítenie zámeru samoúčelného šokovania diváka, možno len moja duševná lenivosť to celé spracovať. Možno raz v budúcnosti tomu dám ďaľšiu projekciu, do vtedy jasný verdikt nadpriemeru Almodóvarovskej kvality s ratingom Must See! 85% | HD, HU DTS |(14.9.2013)

Když bych oholil film na čistou dějovou línii, zbyde mi něco, co nebezpečně připomíná telenovelu. Pedro a herci filmu dali patřičnou formu, ale postrádal jsem to, co by v tomto případě mělo na diváka zafungovat nejvíc - emoce. Netvrdím, že ve filmu vůbec nejsou, ale mě osobně film jaksi minul, nemluvil se mnou.(23.3.2007)

Dodnes si pamatuji, jak jsem na tento film vyrazil před devíti lety do kina a byl jsem tehdy zcela ohromen jeho barevností a strhující emocionalitou. Od té doby se řadím k pokorným Almodóvarovým fandům, kteří dychtivě vyčkávají každý jeho nový film. "Mluv s ní" je výjimečný film, který někde hluboko ve mně stále vibruje a rozechvívá mou duši.(1.11.2011)

• - Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)

• - Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)

• - Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)