Nepopiratelně zajímavý námět i stavba příběhu, ale stále tomu něco chybí. Možná trošku více emocí, možná špetka logiky. Kůže, kterou nosím trpí nějakým podobným handicapem, ale je mnohem vyspělejší, takže udrží divákovu pozornost od začátku do konce. Minimálně první třetina Mluv s ní je lehký letní průměr na jedno zkouknutí. A až od poloviny začne být film skutečně zajímavý.(8.4.2012)

Almodóvar má vždycky naprosto dokonale promyšlenej příběh, vždy dokáže přijít s něčim zajímavým a to ať už se to týká tématu celýho filmu a nebo přímo během průběhu filmu, prostě je to pan režisér a to plní do puntíku i tady, jenže jako vždy mi tam něco chybělo, nějak neumim popsat co přesně, asi něco, co by mě nějak zasáhlo, prostě mam jen vždycky pocit, že koukám na něco výjimečnýho, nemam tomu prakticky co vytknout, ale když to skončí, tak zjišťuju, že vlastně ani nevim, proč bych tomu měl dávat plný hodnocení(17.7.2009)

Ďalší Almodóvar, ktorý sa totálne vymyká konvenciám a drží sa konceptu lepšie, než keby túto látku dostal do rúk akýkoľvek iný režisér. Najviac vypovedajúce sú častokrát scény bez dialógov, umelecké cítenie pre hru s obrazom a hudbou je až k neuvereniu naplňujúce, čo nemusí platiť pre film samotný. Ten sa bude možno mnohým zdať bizarný, no pokiaľ nepokladáte za vrchol filmovej kvality snímky ako Borat, tak práve tento druh filmov posunie váš rebríček, otvorí vaše obzory, naplní vás intelektuálne a prebudí emocionálne. 85%.(26.1.2015)

Po krásném snímku Vše o mé matce trochu zklamání:o( Film má sice nápadité a neotřelé téma, přesto se nemohu ubránit pocitu, že do dokonalosti mu cosi chybí...(11.8.2003)

Tomuto filmu se podařilo to, co málokterému: umlčet mě. Krása, zoufalství, poetika, smutek, naděje. Takovou směs umí namíchat jen Almodóvar, jehož myšlenkové pochody a způsoby miluju. Pohnutý, neuvěřitelný příběh, tak krásně lidsky napsaný, hudba včetně té u ohně, kamera - na scénu, kdy se pase na obřadně se oblékajícící toreadorce, bych se mohla dívat stále dokola. Zadupána do země a vynesena do nebe, tak dvojace jsem si připadala, když jsem za pár dní ještě pod vlivem zážitku hledala a našla spřízněné duše na Čsfd.(14.6.2004)

• - Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)

• - Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)

• - Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)