Tomuto filmu se podařilo to, co málokterému: umlčet mě. Krása, zoufalství, poetika, smutek, naděje. Takovou směs umí namíchat jen Almodóvar, jehož myšlenkové pochody a způsoby miluju. Pohnutý, neuvěřitelný příběh, tak krásně lidsky napsaný, hudba včetně té u ohně, kamera - na scénu, kdy se pase na obřadně se oblékajícící toreadorce, bych se mohla dívat stále dokola. Zadupána do země a vynesena do nebe, tak dvojace jsem si připadala, když jsem za pár dní ještě pod vlivem zážitku hledala a našla spřízněné duše na Čsfd.(14.6.2004)

Najlepší Almodovarov snímok, a asi nebudem jediný, ktorý má tento názor. Veľmi originálna zápletka, ktorá dokáže chytiť hneď od začiatku, postupne vás citovo zaangažuje a nakoniec emocionálne vysaje. Jedna známa pri odchode z kina plakala krokodílie slzy. Jediný Pedrov film, ktorý by som nazval krásny. Som príjemne prekvapený zo solídnych tržieb jeho filmov.(26.5.2012)

Když bych oholil film na čistou dějovou línii, zbyde mi něco, co nebezpečně připomíná telenovelu. Pedro a herci filmu dali patřičnou formu, ale postrádal jsem to, co by v tomto případě mělo na diváka zafungovat nejvíc - emoce. Netvrdím, že ve filmu vůbec nejsou, ale mě osobně film jaksi minul, nemluvil se mnou.(23.3.2007)

Uff... Dalsi tezko stravitelny a mysl zaneprazdnujici snimek z dilny spanelskeho kinemarografickeho matadora. A jak je u mistra zvykem, opetne s novym a originalnim tematem, ktere dokaze divaka zasahnout, prinutit k emocim a zamysleni se. Tentokrat se ale musim priznat, ze jsem misty citil jakousi umelost z Mluv s ni, avsak stale je tostary dobry Almodovar. Kdo se odvazi shlednout, neprohloupi.(6.2.2005)

Kdo by si pomyslel, že je možné na tématu "ženy v kómatu" vystavět tak barevný a vrstevnatý příběh (toto jsem si pomyslel dřív, než jsem zjistil, že film dostal Oscara za scénář). Smutný film (ale obsahující naději na život). Podmanivá hudba. Krásné obrazy. Precizně udělané. ■ Po dalším vidění s manželkou zajímavá diskuse na téma: "Vina, trest a pochopení." Nemáme úplně identický názor.(3.7.2011)

• - Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)

• - Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)

• - Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)