Pedro Almodóvar, k tomu se snad nedá ani nic dodat... Brilantní psychologie postav, chytlavý příběh, který nám nemusí být vzdálený a vynikající režie. Dvě ženy v komatu a dva muži do nich zamilovaní - z takové záplatky dokáže Almodóvar udělat nadherný film, který v sobě obsahuje silné citové motivy, komediální prvky (nezapomenutelná groteska), lásku, nepochopení a krutost osudu. Bravo!(23.5.2004)

Cesty osudu jsou spletité, nešťastný konec jedné etapy může být začátkem něčeho nového, kde místo pomíjivosti čeká jistota (snad). Emocemi nabitý film s několika krkolomnými zvraty. Pochvalu si zaslouží soustředěné herectví a přenádherná pointa. Už se těším na další Almodórovy filmy a věřím, že budou stejně inspirující jako "Mluv s ní". 8/10(27.4.2010)

S každým shlédnutím lepší a lepší. Po formální stránce neskutečně precizní, harmonické dílo. Neobyčejně vyvážený scénář s komplikovanou strukturou flashbacků, natočený tak, že divák film sleduje bez dojmu jakékoli komplikovanosti. Dlouhé setrvávání v situacích a pak elipsa přes několik měsíců - a zase návrat do scény, kde jsme už byli, ale jinak. Nadsázka, která ale filmu dává fungovat i když ho divák bere vážněji. Práce se zvukem, do které stále ještě nedokážu vidět. Nádherná kamera (!!!!). A mnoho jiného..(22.3.2007)

Tomuto filmu se podařilo to, co málokterému: umlčet mě. Krása, zoufalství, poetika, smutek, naděje. Takovou směs umí namíchat jen Almodóvar, jehož myšlenkové pochody a způsoby miluju. Pohnutý, neuvěřitelný příběh, tak krásně lidsky napsaný, hudba včetně té u ohně, kamera - na scénu, kdy se pase na obřadně se oblékajícící toreadorce, bych se mohla dívat stále dokola. Zadupána do země a vynesena do nebe, tak dvojace jsem si připadala, když jsem za pár dní ještě pod vlivem zážitku hledala a našla spřízněné duše na Čsfd.(14.6.2004)

Pedro dává do svých filmů duši. Díváte se na ně a čtete v jeho duši. Nechává vás číst mezi řádky, kroužit kolem ní, ale dotknout se nemůžete. On se naopak směle dotýká míst ukrytých hluboko ve vaší duši. Jak je možné, že něco naprosto ohavného vám v jeho podání vůbec ohavné nepřijde? Nepřijde vám to snad ani ujeté a perverzní, naopak. V jeho podání je to počin člověka, který hluboce miloval, věřil, naprosto propadl své iluzi až do té míry, kdy ztratil poslední zbytky soudnosti. Pro mě nepochopitelné.(28.3.2007)

• - Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)

• - Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)

• - Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)