Jak se mi Vše o mé matce nelíbilo(nějakých 55%), tak Mluv s ní už bylo přeci jenom o něco lepší. U předchozího Almodóvarova filmu jsem kolikrát vůbec nechápal, proč to či ono někdo udělal a užil jsem si tak jenom formu, zde už bylo vše mnohem lepší. Mluv s ní mi přišlo mnohem reálnější a uvěřitelnější a i možná proto(tedy také díky hereckým výkonům ústřední dvojice) dávám slabší čtyři.(25.4.2005)

Ďalší Almodóvar, ktorý sa totálne vymyká konvenciám a drží sa konceptu lepšie, než keby túto látku dostal do rúk akýkoľvek iný režisér. Najviac vypovedajúce sú častokrát scény bez dialógov, umelecké cítenie pre hru s obrazom a hudbou je až k neuvereniu naplňujúce, čo nemusí platiť pre film samotný. Ten sa bude možno mnohým zdať bizarný, no pokiaľ nepokladáte za vrchol filmovej kvality snímky ako Borat, tak práve tento druh filmov posunie váš rebríček, otvorí vaše obzory, naplní vás intelektuálne a prebudí emocionálne. 85%.(26.1.2015)

Pedro dává do svých filmů duši. Díváte se na ně a čtete v jeho duši. Nechává vás číst mezi řádky, kroužit kolem ní, ale dotknout se nemůžete. On se naopak směle dotýká míst ukrytých hluboko ve vaší duši. Jak je možné, že něco naprosto ohavného vám v jeho podání vůbec ohavné nepřijde? Nepřijde vám to snad ani ujeté a perverzní, naopak. V jeho podání je to počin člověka, který hluboce miloval, věřil, naprosto propadl své iluzi až do té míry, kdy ztratil poslední zbytky soudnosti. Pro mě nepochopitelné.(28.3.2007)

(1001) Takové absurdium natočené kompletně vážně. Takže se mi ve výsledku nechtělo ani smát, ani plakat. Jestli je to dobře, nevím. Každopádně se mi hodně líbilo pár jednotlivých scén a záběrů, takže závěrem asi můžu říct, že jsem si to sledování užila. A jo, když se tak zkoumám povzdálí, tak to ve mně vzbudilo citovou odezvu.(16.12.2009)

Ne že bych se do Almodóvara přímo zamilovala, ale každopádně se mi jeho filmy líbí. Chválím ho za jeho počiny, protože je to evropský tvůrce, který si jede svou vlastní cestou a to je třeba oceňovat. Viděla jsem i Volver a líbilo se mi to stejně jako Mluv s ní. Jeho filmy jsou, jak říkám, všechny takové zvláštní a krásné. S dokonalým vyprávěním příběhu, s dokonale zpracovanými postavami. Tady vás příběh opět zasáhne, navíc se zde objevují vsuvky, které film osvěží a vám ani nepřijde, že na chvíli sledujete něco jiného. Zkrátka tento tvůrce je geniální tvůrce, kterého je třeba si vážit a já osobně se moc těším, až se někdy zase podívám na nějaký jeho film.(18.6.2013)

• - Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)

• - Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)

• - Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)