Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

stella5612

Silný film, ktorý ma totálne dostal. Almódovar je najlepší režisér všetkých čias. U tohoto snímku oceňujem navyše aj to, že sem neobsadil Penelope Cruz. .Ajajajajááááááááááááááj. ()

NellieLovett

Mé první setkání s Pedrem Almódovarem bylo pro mě ohromující. Zpočátku jsem moc nerozumněla o co mu jde, protože mi tehdy nebylo ani 15let, ale film mě dostal svojí syrovostí a teď už pro mě tak typickou tématikou. ()

hosa666

Nejlepší film od pana génia Almodovara, jeden z mála filmů co vám zůstane v hlavě několik let, asi nejlepší podnět jak věřit a nevzávat se naděje. Trochu mě mrzí ta sebevražda na konci filmu, to musím brát jako režizérskou onanii, nezdálo se mi to logický, ale možná jsem to nepochopil. Každopádně musím napsat jenom 90%. ()

lineker

Další perla z dílny pana vypravěče. Sám sebe se ptám, zda některý z Almodóvarových filmu dokáže někdy nudit. Měl jsem zřejmě štěstí, ale na nic takového jsem zatím nenarazil. Silný příběh s několika artově šokovými momenty. Nicméně natočený neuvěřitelně vnímavě, že člověka se u některých ryze anatomických scén nestihne ani začervenat. ()

Ganka

Almodóvar vás pomalu ale jistě připoutá a začne vám do ucha šeptat smutný příběh. Nejprve ho nechápete, pak tomu nevěříte a nakonec se mu poddáte a prožíváte jej spolu s hlavními hrdiny. Tleskám skvělým výkonům Cámary i Grandinettiho, na kerých celý film stojí. ()

Parisienne09

Pedro Almodóvar v tomto filmu znovu dokazuje, že je skutečný génius ve vystižení a filmových popisech nekonečně pestrých a komplikovaných lidských vztahů. Musím přiznat, že film mně skoro zhypnotizoval a ještě dlouho po jeho skončení jsem o něm přemýšlela, resp. o jeho příběhu, dá se o něm debatovat nekonečně dlouho. Ráda bych vyzdvihla herecké výkony a také úžasné záběry kamery, vyvedené jako geniálním malířem. ()

Sejkorka

Výborný film, opravdu skvělý. Pedro Almodóvar - Oscar za scénář. Skvělí herci, především Javier Cámara (ošetřovatel Benigno, který bezmezně miluje Alicii). Konec je smutný (z pohledu osudu Benigna), ale titulek před koncem (Marco a Alicia) dává tušit, že je to předzvěst přeci jen happyendu. Pozn. K filmu mě dovedla Paz Vega, kterou považuju za jednu z nejhezčích hereček, určitě v mých TOP 10. Má tady malou roli vědkyně v němém filmu. Ale z hlediska děje je to role podstatná. Její příběh inspiruje Benigna k nemorálnímu činu, díky kterému se však Alicia probere z komatu. ()

kavralajka

Pedro Almodóvar je tvůrce, který mě dokáže pobavit a dojmout během dvou hodin hned několikrát. Jako na horské dráze. Mluv s ní je geniální film, který se musí vidět v kině, aby zážitek z něj byl co nejintenzivnější. (LFŠ 2023) ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)