Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Raevan

Tento film mě nadchnul už od začátku a to záběry, ve kterých nebylo vidět polovinu obličeje ne-li někdy celý.. tato avantgardní metoda mne nechala ustrnout nad krásným příběhem nešťastného přátelství a nad koncem, jejž jsem si vyložel neméně krásně.. Co na tom, že jsem po tom, co nebyly vidět celé ani titulky, zjistil že film nemá být ve 4:3 a že je zazoomovaný na celý obraz.. Trochu mě to zklamalo, ale mám přeci hodnotit to co jsme viděl, ne to co bych vidět měl.. ()

klúčik

Píšem to tesne po zhliadnutí filmu a som ešte plný emócií, ktoré mi tento film pripravil. Je to krásny príbeh o láske, priateľstve. Aj v rokoch kde vo filme vidíme hlavne akciu, násilie sa dá natočiť film o tom čo nás tu drží a to je láska. Moc sa mi páčila aj španielska hudba. Dávam filmu 85%. ()

see_sawandrew

Filmy Pedra Almodóvara jsou fascinující právě tou upřímností, s jakou se divákovi dostávají pod kůži. Jen málo současných režisérů dokáže vyprávět takto přirozeně. Dusivě těžké téma o individuálním chápání lásky, zejména lásky mužů k ženám, ve formě lehké jako pírko. Obsahově i vizuálně krásný film, s hudbou, která bere dech. Nemám sebemenší důvod v této nádherné chemické reakci hledat jakékoliv nedostatky. 90% ()

bari68

Jemné a ultraintímne konverzačné dráma z dielne Pedra Almodóvara. Originál sám o sebe, ktorý treba vidieť. ()

joshula

Já nemám co bych vytknul. Je se na co koukat od začátku až do konce, což se mi v poslední době u mnoho filmů nestalo. Prostě skvělý! ()

eagle-eye

Několik silných momentů (závěr, vztah novináře a toreadorky) bylo bohužel vyváženo nutností sledovat počínání úchylného a na pohled veskrze nesympatického ošetřovatele. Film to byl na Almodóvara zajímavý, nikoliv však tak, aby ve mě zanechal celkový emocionální zážitek, i když při písni Velosa mě mrazilo, opravdu nádherná věc(to však bylo dáno interpretem, nikoliv režisérem). Celkově si však myslím, že Almodóvar je člověk, trpící duševními poruchami a mé sympatie si asi nikdy nezíská. Jeho filmy jsou podle mého názoru přeceňovány jak kritiky, tak rádoby kritiky, poukazujíc tak na svoji intelektuální (ne)nadřazenost. ()

kolemjdouc

kdo nerozumí Almodóvarovi, nerozumí ani jeho dílu.Až syrově odkrývá co se děje v mysli jeho postav v koupelnách,v ložnicích pod peřinou(tam je to už na hraně pornografie), u stolu..Nemaže se s tím pokrytecky.Možná někteří herci mají osipky jen  jak uvidí jeho scénáře.Tady vytěžil z psychologie jednotlivých postav.Divák je už vlastně na začátku informován jak to dopadne.Máme možnost vidět stále krásnou Chaplin.Cámara,kterému v době natočení filmu bylo 33 let,se své role ošetřovatele zhostil jako skutečný profík.Tak jako i ostatní v menších rolích.Almodóvar nedá nikomu nic zadarmo.Skvělá kamera bez filtrů, doprovodná hudba která podtrhla atmosféru ()

pjotr76

Předesílám, že jsem velikým obdivovatelem Almodovarova díla, takže možná jsem na jeho filmy trochu nekritický, ale opět si nemohu pomoct, jednoznačně pět hvězdiček. Dle mého názoru nejlepší evropský film roku 2002. Propracovanost postav je geniální a zároveň reálná, nádherná hudba, některé silně emotivní, na dlouhou dobu zapamatovatelné scény, které jdou až na dřeň. Opět skvělé vyrovnání s velmi citlivým tématem retardovaného člověka, kdy režisér neupadá do klišé, ale i tuto postavu velmi decentně rozvíjí v několika rozměrech. Skvělé herecké výkony - absolutorium pro všechny 4 herce v titulních rolích. Zároveň ukázaná síla španělských tradic - žena jako torero... Hodně kritik bylo negativních na tento film zejména vzhledem k předchozímu filmu Almodovara a to Todo sobre mi madre, já to považuji za nepochopení pravé podstaty filmu a porovnání něčeho co porovnávat dost dobře nejde. Film si jako celek zaslouží absolutorium a pokud jste ho propásli, rozhodně doporučuji dvd nebo divx. p.s. Trochu mi není jasný proč v informacích o filmu v hercích chybí jedna z hlavních postav a to Eleanor Watling, ocenil bych, kdyby jí tam v rámci korektnosti někdo z administrátorů doplnil ()

derryl

Co říci o filmu, jenž mě uvrhl do hlubin příběhu, tak jako například film Prolomit vlny? Byla to snad romance, která měla být opravdová a nakonec se reálnou také stala, či jen podobenství o vztahu dvou a více lidí různého pohledu na svět? Snad. Ale především to bylo dílo, které nenechá nikoho na pochybách, že Madrid vychoval úžasného umělce, který ví, co a jak točit. A to je důležité... Alespoň pro mě. Věřím, že jste tyto příběhy, které přivádíte na svět, pane Almodóvare, nějak prožil. Přiznám se, že já je vždy rád znovu prožívám. Díky! ()

Radim

Almodóvar opětovně ukazuje lidi ne-normální, vyděděné, aby vysvětlil a omluvil jejich chování a aby je ve finále očistil. Není to pro mě nejlepší Almodóvarův film, ale silně vyčnívá nad běžnou produkci nejen evropského filmu. Skvělá hudba a jako vždy skvělá kamera a kompozice. ()

ClimbVibe

Druhé setkání s Almodovarem. Pro mne o trochu lepší než Vše o mé matce, ale ne o moc... Emoce - to hlavní co bych od tohoto filmu čekal, nikde. ()

Piškotka

Nádherný film, plny citu, něhy, bolesti a zoufalství. Dna rozdílných nádob se našla na svých rozčeřených hladinách. Každý z mužů byl tak jiný, ač je spojovala řada věcí. Benigno dokonale klamal tělem a nedokázal ovládat své city a pudy. Marco s několikrát zlomeným srdcem svůj osud nesl statečně, i když se snažil všemožně utíkat a kličkovat zase zpátky. Tyhle duše spojovaly dvě "osudové" ženy. Tanečnice a toreadorka, která vypadala v kostýmku jako ladná laň. Mluv s ní mělo spoustu silných scén, kupř. Benigno s ní mluvil, Marco toho nebyl schopen, stejně jako se své milované dotknout. I moment, kdy oba stáli nad svými milovanými na nemocniční terase a ony byly obličejem k sobě, měl co nabídnout. Herecky a po všech stránkách brilantní. P. Almodóvar si mé srdce navždy získal a vždy mě dojme. Tak krásně naší duši rozumí. ()

Balet

23. 03. 2007: Naprosto válcující druhá polovina filmu dělá z tohodle díla zásadní záležitost. Prokres postav a kamera jsou bez jedinné výtky. ()

hammerhead

Citlivě a zdařile natočený film se zajímavým profilem postav hlavních i vedlejších rolí. Pátou hvězdičku si vysloužil černobílý němý film o lásce až za hrob :) ()

sona123

Cestu k Almodóvarovi jsem si hledala hodně dlouho a úplně na vlně ještě stále nejsem. Ale už teď vím, že je to ojedinělý "zjev" na evropské, a vlastně i světové scéně. Režisér, kterého znají všude, a on zůstává věrný své zemi, jejím reáliím, užívá jich a nestydí se za to, naopak. Chlap, co tolik rozumí ženám, až je to neuvěřitelné. Člověk, který musí mít v sobě plno vášně a života. A nečiní mu problémy se s námi o ně podělit, a to způsobem, jakým to dokáže jen on, není v tom žádná těžkopádnost, žádná hra a kalkul, prostě jen otevře dveře dokořán. No, je to pan režisér. A film Mluv s ní? Je trochu ujetý, scéna z "němého" filmu o minimilenci, tak ta mi bohužel asi zůstane v hlavě a tedy vůbec za to ráda nejsem. Příběh je neuvěřitelně uvěřitelný, i když jde do krajností až běda. A nechyběl ani song, který na chvíli zastavil čas... ()

Mikino00

Když se láska změní v posedlost. Jako vždy velmi kontroverzní téma v nezvyklém prostředí. Opravdu dobrý snímek, po všech stránkách režijně skvěle zvládnutý. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)