JokerBaby

Ak začína nejaký film - pozorne pozerám prvé zábery - začiatok filmu. Ten film začínal veľmi dobre a veľmi prepracovane . Bol som na tom v kine a je to bomba to vám poviem. Nový žáner, nový nápad čo tu ešte nebolo. Robert Pattinson to vo filme zahral veľmi dobre. Inak bude hlavný hrdina BATMANA čo má prísť do kín. Ak si film nepozriete vo vysokej kvalite nebudete ničomu rozumieť pretože tento film má zložitý obrázkový pochod . ()

Saxos

Zapojit do obyčejného akčňáku dobrý sci-fi prvek opravdu zafungovalo a vtáhne vás do děje. Ať invertovaný nebo ne, Black 007 byl sympaťák. Klady: proč troškařit, když Trojský kůň, tak v podobě obřího letadla; Elizabeth Debicki, když si vezme 12 cm jehly má pěkné dva metry. Závěr: doporučuji. ()

Brenda.Ch

Tak pan Nolan si zase hraje s časem, vážení. A opět velmi neotřele, originálně a mimo veškeré dimenze. Ve filmové branži je to něco jako kávovar ve společnosti pískajících konvic. V podstatě půlka filmu je o čase, který plyne tam a ve druhé půlce plyne zpět. A pořád se všude setkáváme s jedním hrdinou, který, jak se zdá, je časoprostorem namnožen tak akorát, aby film byl zamotaný, jak to jen jde. Vůbec nemůžu nijak kritizovat originalitu a perfektní zpracování včetně výjimečné hudby - vše tak příznačné pro Nolana. Malá výtka (aspoň u mě, holt nebudu zase tak velmi časově zdatná) je to, že jsem se na film musela podívat dvakrát, abych aspoň co-to pobrala. Jaký to rozdíl oproti Počátku, který jsem pochopila okamžitě a ještě jsem si rochnila v tom, jak jsem chytrá. Větší výtka (opět u mě) je v podstatě velmi komplikovaná špionážní zápletka, neboť špionážní a podobné filmy nemusím, a hlavně to, že jsem to zkrátka nepobrala. Vůbec jsem nepochopila, co je to TENET a kdo vlastně ve skutečnosti je ten hlavní hrdina. Celkově velmi oceňuji akční scény, výborné "inverze", supr nápad, ale nějaká slušná dějová linie mi chyběla a na rozdíl od Počátku to celé působilo tak trochu mimo realitu a mnohé dialogy by se spíše hodily do Harryho Pottera. Doufám, že v příštím filmu takové nedostatky Nolan vychytá. ()

ElFifo

Nolane to je jedno velké WTF. Vrať se v čase zpět k Mementu a přehraj si to znovu! A hřebíčkem do této časoprostorové rakve je příšerný casting. ()

Ronkar

Zmatený děj, uspěchaná expozice, neustále se chrlící informace a málo vysvětlování, jak to celé vlastně funguje. Do půlky jsem se to snažil chápat, pak už jsem na to neměl energii a jen sledoval co se děje a... moc mě to nebavilo. Vizuálně je to místy zajímavé, ale dějově unylé, postavy nezajímavé, emočně prázné. Co se logiky týče, nijak jsem to nezkoumal, ale mám pocit, že je to celý úplná kravina, která nedává smysl. A vlastně ani nemám chuť zjišťovat, jestli to nejakou logiku má. Tenhle druh filmů potřebuje vnitřní pravidla, aby byl divák zainteresován. A to Nolen nezvládl předat zajímavě ani smysluplně. Memento jsem napoprvé taky plně nepochopil, ale měl jsem chuť pustit si to znovu. Tohle už znovu vidět nechci. Klady: audiovizuální stránka. Několik nápaditých scén. Celkem obstojná akce. Zajímavé nápady. Suma sumárum pravděpodobně nejhorší film od Nolane, přesto lehký nadprůměr. Příště by se ale režisér mohl zase posadit na zem a natočit něco, co bude vděčnější pro diváka. Onanie nad vlastním géniem je fajn, ale nic se nemá přehánět. BTW kdyby to nemělo jméno Nolan, bylo by to tu v modrých číslech... ()

Dvorka96

Mám pro vás jen jedno slovo: TENET, co se pod tímto výrazem skrývá se dozvíte pokud budete pokračovat ve čtení, takže, můžeme začít? Prvním písmenem ve slově Tenet je T, což je neomylně spojeno se slovem soundTrack, který je famózní. Göransson se raději vyhnul typickým Zimmerovsko/Nolanovským WROOOM! a vytvořil něco, co zní jako moderní hudební podkres pro moderní film a zakomponoval do hudby i ústřední téma filmu a to inverzi, schválně si některou ze skladeb zkuste pustit pozpátku. Ja osobně si tento soundtrack čas od času rád poslechnu. Druhým písmenem je E, je jasně EntErtainmEnt. Jedná se totiž o velmi zábavný a kreativní film, který i se svojí 150-ti minutovou stopáží nepůsobí dlouze a vy jen sedíte zrakem přikováni k promítacímu plátnu a čekáte, co příjde dál. Kamera netrpí moderními neduhy, jako shakycam, a to je dobře. Kdo by se taky chtěl dvě a půl hodiny koukat na roztřesený rozmazaný film? Třetí a dle mě nejdůležitejší částí teNetu je NolaN. Ten opět ukazuje, proč je jedním z nejlepších moderních režisérů. Co kdyby se přejmenoval na NOLON, mind blown? Je prostě vidět jeho vliv na každý aspekt tohoto filmu, a to jak pozitivní i negativní. Převažuje ale to pozitivní, jako vůbec to, že v roce 2020, někdo vydá blockbuster s rozpočtem stovek miliónů dolarů, který není nějaká obří frančíza, ale jen zajímavý koncept, pro diváka, který chce i trošku přemýšlet. Čtvrtým komponentem je E, co je jednoznačně invErsion, inverze času je středobodem celého TENETu, ale oproti snům z Inception, zde nejsou určena skoro žádná pravidla, což má za následek to, že sice máme každých pár desítek minut nějakou velkou scénu s inverzí, ale skoro nevíme, proč se tak děje a jaký může mít tato změna důsledek. Pátým a posledním dílkem této mozaiky je T, a to je proTagonisT. Budu ho muset oslovovat takto, protože ani ve filmu nebo jeho titulkách není označen jinak. Zde vyvstává největší nedostatek TETETu, jeho postavy, kterých sice vzhledem ke stopáži není tolik, ale ve spojení s konceptem inverze času a snahou o to, obsáhnout ve filmu co nejvíce dramatických akčních scén, nedojde skoro k žádnému vykreslení jejich charakterů a motivací. TENET je velmi podobný TEN OUT OF TEN (10/10), ale jelikož jsme na ČSFD, tak dobré 4/5 budou muset stačit. ()

KukulienkaHO

Christopher Nolan mal možno dobrý nápad s originálnym fungovaním cestovania časom, ale to spracovanie nemá divák absolútne šancu pochopiť. Príbeh sám o sebe je extrémne zložitý, a keď sa k tomu pridajú tie sci-fi doplnky, tak to spraví totálny chaos. Vôbec sa nevysvetlí, ako tu cestovanie v čase vlastne funguje, ani kto ťahá za nitky a ďalšia hŕba vecí. Preto to viackrát vyzerá, že to nedáva logiku. Zostal som častokrát zmetený, a akonáhle som chcel následne popremýšľať, ako sa niečo mohlo stať, tak prišlo čosi ďalšie. Samotné slovo TENET, ktoré malo byť údajne nejakou tajnou zbraňou, tu zaznie 6-krát v rámci 3 obyčajných konverzácii. Čiže som nepochopil či sa jedná teda o skutočne nejakú formu "zbrane" alebo tajné heslo, či organizáciu. Herci sú dobrí, ale k postavám skutočne nejdú cítiť žiadne emócie. Fakt mi bolo jedno (a to sa jedná o vážny film) či svet skončí alebo nie. Rovnako to platí aj pri postavách - a navyše skoro nič o nich ani nevieme, chýba im určitá osobná motivácia (až na výnimky). Neplatí to však o ruskom gangstrovi v podaní Kennetha Branagha - ten bol slušný. Hudba (no ono sú to skôr zvuky) bola dosť výstižná pre ten chaos, čo sa mi dial pred očami. Film trvá 2 a pol hodiny a napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale ako zrejme všetci som pochopil max. 20% filmu, no na rozdiel od iných, mne to vadí. Vizuálne opačný tok času prebiehajúci súbežne s normálnym vyzerá fakt dobre. To oceňujem, pretože určite nebolo ani pre samotného Nolana jednoduché vymyslieť, ako dačo také spraviť a pochopiť to. P.S.: Kto "Tenet" pochopí, ten si zaslúži môj obdiv, lenže zrejme okrem Nolana o tom nebude mať páru nikto. ()

Tomas_PO

Hit roka 2020 presne aj zodpovedajúci celému roku 2020. Akcia je viac než v pohode, miestami pripomínajúca technológie a postupy parádnej Mission Impossible. Kritizované časové zmeny a súslednosti je však možné vnímať v niekoľkých rovinách - od tej najsofistikovanejšej, no kľudne sa dajú vnímať aj jednoduchším okom. Nápad je v princípe okej, snáď to chcelo trochu známejšie herecké tváre. ()

Stan Borowitz

Joha, joha, joha! Nevypnul jsem tento film v půlce kvůli hospodské rvačce, co už se stala, ale kvůli hospodské rvačce, která mě teprve čekala. Místoski koukáníski na tento blábolski, kde jsem nic nechápalski (možná to bylo bulharsky), se radši budu věnovat něčemu pořádnému. Třeba si zaletím napravit záda. Nebo se pokusím sníst vejce na hniličku. Popředu. A nebo si na dvojkole zajedu do Nýdnolu na dvě pinty óvipu. Flabadop. Blib. Blob. Blíb. Ale vysoké hodnocení některých uživatelů chápu. Jinej kraj, jinej varm, že jo? P.S. Göransson válí. Plechy parním válcem. :-D ()

jjjerry

Kdyby to nenatočil Nolan, tak jsem přesvědčen, jak tu budu číst "trapné béčko hrající si na něco víc". Mně už hlavní zápletka přišla nereálně nesmyslná a nelogická. Ale i když na to přistoupím, tak jsem se nudil. Ne vše orginální musí být dobré. A ano pochopil jsem děj asi od poloviny. Ale nezaujalo mě to. Postavy dělají nesmyslná rozhodnutí a děj zbytečně náhodně překombinovaný. Velké zklamání. Otázka pro ty co jsou z toho unešeni? Ano je to nové, neokoukané, ale pustíte si to znovu? ja rozhodně ne. ()

Willynka

Nudný, nemastný, neslaný prd, který háže fyzikálními termíny bez ladu a skladu. Nolan se úplně ztratil ve vlastní nabubřelosti. ()

Pafouk

.TENET lědiv ěnčenok mesj kaTTak jsem konečně viděl TENET. A na rovinu, mám z toho takový "Víš, Radime, docela bych si to rád znovu poslechl, až bude klid" pocit. Je to zapeklité, časem se běhá tam i zpátky, úvodní scéna možná vůbec není úvodní a pokud se někde do půlky tváříte, že to pořád ještě chápete, tak s vámi film ještě parádně vymete. Nicméně je to poměrně originální - od Bratrů Zpátečníků z Červeného Trpaslíka tu nic podobného asi nebylo. Dobře se na to dívá, vypadá to luxusně, má to až nápadně bondovskou atmosféru - pokaždé, když se někam jede na člunu, šílený záporák či závěrečná hromadná šarvátka. Nicméně natočit něco takového chce odvahu šílence, nebo jednoho Nolana. Jsem zvědav kam půjde v příštím filmu. ()

SpicyNugget

Světu hrozí válka z budoucnosti, a tak se špion v čele se svým týmem snaží válce zabránit. Neuvěřitelný maglajz všeho. Nápad byl super, miluju hrátky s časem, ale je to totálně nedotažený. Absolutně jsem se v celém filmu ztratila, nechápu začátek, nechápu, proti komu kdo bojoval, nechápu konec. Zbytečně promrhané 2,5h života. ()

Scaevola

Promyšlené a precizně vystavěné dílo zpočátku zaujme především nekompromisním tempem, které je obtížné uvnímat samo o sobě, natož ještě v kombinaci s vědecko-fantastickou zápletkou. Možná to ale nevadí, protože když začnete hlouběji přemítat nad nastíněnou fyzikální problematikou, zjistíte, že by vás zbytečně rozbolela hlava (přeci jen zákon zachování energie je nesmlouvavý) a stejně skončíte u konstatování, že celá inverze je pouze vnějškově efektní ozvláštnění starého známého cestování v čase. V takový okamžik konečně mohu konstatovat odsýpající akční film s chytře napsaným scénářem, ale bohužel bez tahu k závěru a téměř bez hlavního hrdiny, protože všechen prostor si pro sebe kradou Pattinson, Branagh a Debicki, jako by Washington byl úmyslně pouze okem kamery, které přivádí diváka do režisérova fikčního světa. ()

sirjohn

"Bomba, která nevybuchla". Jenže vybuchne, v minulosti. A my tomu musíme zabránit v budoucnosti - asi tak bych popsal mistrný paradox, který nemůže dotáhnout k dokonalosti nikdo jiný než pan Nolan. Smekám, před náročností a komplexností i genialitou. Kde se má přemýšlet, nemůže se střílet a naopak. Obojího zde máte naplno, vždy v oddělené formě. Abych tak pravdu řekl :). Když zadám název filmu do googlu, mezi prvními je odkaz "tenet vysvětlení". Já měl na náročnost paradoxů a akce chuť, a plně jsem si je užil. Za 5 ;) ()

Kozlowski8

Uf! To tedy byla jízda. Když bych měl popsat děj příběhu a nezamotat se do svých úvah a postřehů, kterých jsem ještě plný, jsem trochu bezradný. Proto si vystačím s obligátním "boj o záchranu světa, kterému hrozí zničení". Christopher Nolan nám předkládá takovou lavinu informací a souvislostí, dějových zvratů a vizuálních tornád, že divák nemůže ani na chvíli vypnout a i tak není schopen vše zcela pojmout a pochopit. Ono to ale nakonec zas tak úplně nevadí. Hlavní podstata je zřejmá a ty drobné nejasnosti (hlavně technického rázu) a zdánlivé (nebo možná skutečné) nelogičnosti a absurdity, jsou absolutně pohlceny atmosférou, napětím a naprosto geniální filmařinou. Možná není od věco opakované shlédnutí. Silný zážitek z jedinečného, nezaměnitelného a nezapomenutelného díla. 90 %. ()

FandaF

Překombinovaná megaptákovina a chaos nejvyššího kalibru v hlavní roli s nesympatickým čmoudem "muhamadem". Děs běs, co je problém dokoukat, aby se na konci člověk stejně utvrdil, že se neplete a že promrhal 150 minut... Hvězdu jen za ultravysokou Bětku Debicki. ()

MartCT

Připadalo mi to jako by to natočil nějaký Nolan revival.  Hudba uřvaná a nezajímavá, hlavní dvojice nestála za nic a ještě navíc pro mě krajně nesympatičtí herci, guláš který mi na konci do sebe ani nezapadl, některé scény pozpátku byly spíš směšné. Prostě vše, co jsem měl na Nolanovi rád, jsem tu neměl. Asi by to chtělo, aby si natočil něco méně-rozpočtového a nebo si radši ještě počkal. Za mě nejhorší Nolanův film a veliké zklamání v kině. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana