poster

Střetnutí na Farpointu (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Encounter at Farpoint

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1987, 1 h 32 min

 • ledzepfan
  ***

  Tohle je šílená schýza protože i když dnes mám STtNG fakt rád, tak si jasně vzpomínám, že po tomhle prvním dvoudílu to chtělo hodně autopřemlouvání abych tomu dal ještě šanci a pustil si aspoň pár dalších dílů :D Nikdo z herců neví jak svou postavu uchytit, jaké použít gesta, mimiku, tón hlasu ...to vše se teprve začínalo formovat a proto jsou první díly(a tenhle dvoudíl obzvlášť) minimálně by se dalo říct srandovní(prudší povaha by řelka-hrozné :D ) .........Nadruhou stranu je to takový roztomilý důkaz obrovského progresu tNG-aneb-Kdo by tenkrát řekl, že to ty "koktající" postavy dotáhnou až někde na Nemesisovský ultrakvalitní sci-fi level (?)(24.7.2011)

 • Marigold
  ***

  Tenhle pilot je docela legrační, protože tak trochu neví, kam s rukama. Tu a tam nahmatá do očí bijící naivitu gest i replik šedesátkových řad, tu a tam (nepříliš často) probleskne rodící se fenomén Generations, kterému ale bude ještě pěkných pár dílů trvat, než dostane pevný tvar. I Jean-Luc Pickard hledá svojí tvář, ve střetnutí na Farpointu je to spíše mizantropický a velmi introvertní dobrodruh, jehož charisma je jaksi překryto neproniknutelným chladem. Tím lépe, aspoň má dost prostoru pěkně se vyloupnout později. Z ostatních postav zaujme náznakově Data a taky poradkyně Troy svým aerobikovým outfitem a účesem na pudla. Jinak spíš záležitost k zasmání, která působí mnohem archaičtějši než filmy kirkovské posádky.(2.3.2007)

 • HAL
  **

  Nová Generace je pro mně značně srdeční záležitostí... ale to nic nemění na faktu že její pilotní díl je z větší části spíše trapnou a hloupu ukázkou toho horšího co Star Trekovský vesmír nabízel. Nováčci na palubě a hlavně nováčci na scénáristických postech, ti všichni evidentně potřebovali nějaký čas na pořádné zaběhnutí a vystoupání na kvalitativní vrchol. Prostoduchá televiznost zde čiší z každého záběru a každé pronesené věty, ostatně i většina děje není o pseudomoralistickém šaškování kolem všemocné a notně oslizlé bytosti Q, ale naopak o seznamování se s vymoženostmi na nové lodi, kapitánem, posádkou a soap operových vztahů do kterých jsou její členové zapletení, i na jejich otravné děti dojde... zkrátka je tu všechno čemu by se měl věnovat v utržcích samotný seriál a co by pilotní díl moc rozvádět neměl, neb ten by měl zaujmout nabušenou zápletkou a řešením dramatické situace. Což se tady vyskytuje jen sporadicky, a když už, tak je to nesmírně tupé, nepřesvědčivé a nezajímavé. Ještěže už se člověk může pomalu těšit na Borgy... a s nimi i lepší zítřky Nové Generace. 5/10(27.1.2011)

 • T-pack
  **

  Pilot tohodle pokračovatele legendárního Star Treku byl děsně slabý. Kdybych nevěděl, co má Star Trek za status, určitě bych se do něj po tomhle dvojdíle nikdy nepustil. Q, byť má charisma, je nepřesvědčivý padouch a kdyby chodil se mnou na školu, určitě bych ho musel šikanovat. Soud za zločiny lidstva je absurdní a posádky vybruslení z něj o nic lepší. Na kostýmy a celkový vzhled už si ani stěžovat nemůžu, protože u Star Treku nikdy nestály za mnoho. Jinak je Encounter at Farpoint klasickým příkladem podprůměrné epizody tohoto, místy dost dobrého, seriálu.(6.12.2010)

 • KM Phoenix
  ***

  Na dnešní poměry vtipný úvod do seriálu. Načrtne většinu hlavních postav i směr jakým se dále budou ubírat. Nicméně je vidět, že je to určitý přechod ze starého Star Treku do toho nového (novějšího), tudíž trpí některými neduhy a nedodělky. Někteří herci poměrně přehrávají (D. Crosby či W. Wheaton) a jiní teprve hledají správnou polohu pro svoji postavu (P. Stewart, J. de Lancie či M. Dorn). Příběh samotný také trpí některými nelogičnostmi, jako např. když se koná soudní přelíčení s lidstvem, tak ve skupině obžalovaných je kromě dvou lidských zástupců také android a kříženec člověka a betazoida a to je jen jedna z podivností. Nicméně celkově to rozhodně stojí za vidění už jen z toho důvodu aby divák uviděl tyto hrdiny v jejich nejmladší fázi v rámci seriálu.(25.10.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace