Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

JimiH

Příjemný speciál pro fanoušky. Škoda, že nebyli peníze na film, pak by byl výsledek jistě o mnoho lepší a dočkali bychom si i velkolepějšího konce. Kdo od toho čeká šťávu prvních dílů bude asi zklamán. ()

lxbch

Z úcty a lásky k původnímu seriálu dávám tři, ale jeden dobrej fórek na epizodu je bohužel zoufale málo... Pro mě zklamání. ()

TooMoneyToo

Zlatej starej trpajzlik. Že sem to dokoukal, bylo jen z nostalgie. Chybělo mi více vtipnosti, ne že bych se občas nezasmál, ale do původního seriálu to má daleko... A proč tam sakra všude cpaly Blade Runnera? Už ani nemůžu říct, že sem se koukal na sit-com, to je smutný... Do kosmu Kryťáku, Listy, Kocoure, Jidáši... ...hoši z Trpaslíka, PROČ??? Proč jste mi to udělaly??? Sem nas*anej, musim si jít hned pustit všechny epizody od Konce do konce abych měl v životě klidné spaní!!! ()

mi-ib

"Tak to mi dejte dardu do diody." Tak bohužel koncentrace hlášek a vtipů je tristní oproti, nebojím se říci kultovním, předešlým osmi sériím. Dávám ty hvězdy spíš z úcty k hlavním postavám, kteří se tam samozřejmě snaží, ale kde nic není ani smrt nebere, a za to, že přecejen v každým díle se aspoň jedna vtipná věc objevila, ale prostě v porovnání s klasikou je to ostuda. Poslední díl ve stylu "Making of..." to už nemůže zachránit. Kdyby udělali jeden "Making of..." ke každé z těch prvních osmi sérií, dovoluji si říct, že by šlo o bezvadnou záležitost. Zkrátka kdyby tohle nikdy nevzniklo nic by se nestalo a jsem zvědavej, jak se k tomuhle postaví ti uctívači kultu Trpaslíka, zda tohle zavrhnou a nebo to přijmou za své. ()

lickerman

Jsem velmi spokojen. Je to jiné, nemá to na díly z raných řad, ALE ... Stačí se podívat na Rimmerův zkřivený ksicht, Krytonovy oranžové rukávky či Kocourovy tanečky a jsem doma (scény s rukávky v prvním díle a psaním scénáře v třetím mne fakt sestřelily) .. Bavil jsem se a po Back To Earth opět tajně doufám v devátou řadu .. ()

Jablek

Byl to vždycky můj sen, vidět starou partu ješte jednou pohromadě. A tady se mi splnil :) Díky České televizi za český dabing...bavil jsem se o poznání víc něž u anglické verze! ()

Bart16

Tak jsme se po letech slibování přece jen dočkali pokračování jednoho z nejlepších seriálů všech dob.Musím přiznat,že z těchto nových dílů jsem měl rozpoluplný pocit,jako třeba z pokračování sněženek.Na jednu stranu se nám vrátila stará garda na kterých se těch x let příliš nepodepsalo,ale vrátili se nám tak trochu v jiném duchu než se čekalo.Člověk by čekal,že se tvůrcům za těch deset let v hlavě nakupí taková kupa nových nápadů,že to vystačí aspoň ne jednu celou řadu,ale místo toho se nám dostalo ,,jen,, tří.Scénáristé se rozhodli čelit velkému očekávání netradičním pokusem přijít s kůží na trh s něčím maličko odlišným. Namísto sázky na jistotu vsadili na model dříve naplánovaného celovečeráku (kamuflážně rozkouskovaného na tři díly), čímž se mělo Zpátky na Zem vzdálit od běžné vidiny sitcomu.Činí tak několikanásobně filmovějším lookem - uměle vpasovaný smích zmizel (čímž bohužel stoupl i počet hluchých míst), hudba a kamera s celkovým záběrem jsou epičtější a víc „sci-fi", triky jsou náročnější a postavy se dokonce niterně zabývají svými pocity v čele s nezbytnou nostalgií.Celkově jsem s novým pokračováním byl v celku spokojen,i když čtvrtá hvězdička byla možná z lehké nostalgie.Doufám,že ČT2 koupí tyto epizody,jelikož mám raději dabing než originál. ()

AbelXavier odpad!

Radeji si opravdu, aby sileny mechanicky vrah rozlouskl mou lebku a hral s mymi prednimy laloky jako na xylofon, nez abych tohle prohlasit za Trpaslika. Jen malo veci se takhle nepovede. Nechapu vysoke hodnoceni ostatnich kolem, bud jsou slepi nebo zaslepeni a prehlizi trapnost, ktera krici z kazdeho zaberu. Stary Trpaslik byl kouzelny v pouziti az divadelnich kulis, absence hudby, ale hlavne nekonecne davky vtipu, ktery si nikdy nebral servitky. Bez Roba Granta, coby hlavniho mozku serie Red Dwarf, cisi z techle tri dilu nechutny patos bez vtipu, jen s tunou sentimentu, ktery se hodi do uplne jine hrachove kase. Uprimne jsem se stydel. ()

marusaj

Co na to říct.. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky a RD:BTE se o to (naštěstí) vlastně ani moc nesnaží. Metafyzické prolnutí reality a iluze pro mne ztvárňuje doslov a poděkování.. bylo to fajn, uzavřeme to a pojďme dál. Naroubování Red Dwarfa a Blade Runnera je famózní a povyšuje u mne BTE ze čtyř na (i když s výhradami) pět. ()

Dartdevil

Jakožto skalní fanda seriálu jsem samozřejmě byl nadšený ohlášením nové série. Hned vzápětí to ve mě vyvolalo obavy, co se z toho asi tak může vyklubat. Mno, nebylo to tak špatné, trochu to sice působí jako nastavovaná kaše, ale pokud to tvůrci zamýšleli jako definitivní tečku za legendou, tak budiž. Za těch pár vydařených fórků 3*, + jednu za to, že je to Red Dwarf. Kult je prostě kult a u mě v tomto případě dvojnásob. ()

RajAthen

Jakkoli (či spíše právě proto) oceňuji genialitu této série, musím konstatovat, že tečka se nevyvedla. Kde jsou všechny ty úderné hlášky a peprné debaty, které definovaly trpasličí humor? První díl je vůbec sprchou, ostatní jsou na tom o něco málo lépe. Chápu, že účelem 9.série bylo mávnou fandovské komunitě, ale musí to být TAK okaté? Raději zůstanu u konce, kdy i Smrť poznal, zač je toho loket... Což si jen tak mimochodem nedovedu vysvětlit ve vztahu k tomu, že Trpaslík i členové posádky jsou touto zkušeností jakoby netknuti. ()

Shakaar

Dočkali jsme se. Po mnoho letech slibů se hoši z Trpaslíku vrátili na televizní obrazovky. Za tu dobu se z tohoto seriálu stál po světě kultovní serial a i po 11 letech co seriál skončil ho mnozí nemžou bez něho žít a citují z něho nesmrtelné hlášky. Nicméně není pozdě na tenhle návrat? Trochu bych řekl že ano. Jsem Trpaslíku ohromný fanda, ale radši mám původní serii než z poloviny tak kvalitní 3 dílné pokračování. Herci viditelně zestárli a i humor není takový jako dříve. Jasně je těžké uspokojit takovou masu lidí kteří od tohodleho čekali mnohé, ale buďme realisti 10 let je dlouhá doba. Trochu mi přišlo že scénář byl napsán na rychlo, navíc ani prostředí moderní Anglie a reklama na sebe sama se mi moc nelíbila. Proto jsem si často myslel že nejde o důstojné pokračování (či zakončení) seriálu ale spíše o takový bonus. I vtip byl pryč. Mnohdy jsem se sice zasmál, ale většinou mi to přišlo trapné. Řekl bych že to splnilo svou ulohu, ukázalo to (hlavně konec) že Red Dwarf jako samotný seriál není ještě uplně mrtvý, otázkou je jestli je na čem ještě stavět. Na tři nové díly jsme čekali přes 10 let, za jak dlouho budou další? Dalších 10 let? No necháme se překvapit...třeba to stihnou dříve než Rimmer dovypráví své kostky :-). ()

Veseldaa.!

Připomíná mi to snahu Sylvestra Stallonea vzkřísit atmosféru osmdesátých let. Nejvíce se nabízí srovnání s Rockym. Původní 80´s díly mají nezapomenutelnou atmosféru, takovou tu krásně jednoduchou, špinavou, ale úžasnou. A poslední díl nazvaný Rocky Balboa natočený pomocí moderní digitální technologie prostě k těm starým nesedí. A přesně takhle je to i s návratem Červeného trpaslíka. Nablýskané triky mi k tomuto kultu vůbec nejdou. Ale jak se říká, aspoň něco. Takže když nad tímhle lehce přimhouříte oko, tak si vychutnáte známou čtyřku stejně dobře, jako když si pustíte starší díly. Hlavní čtveřice se snaží co jim síly stačí, občas fórky dřou, letokruhy stáří jsou také dost znát, přesto ale díky za to, že jsem mohl okusit, jaké to asi bylo vídat premiérové díly v televizi. Tím díky i čété dvojce za jejich uvedení. Samozřejmě musím vyzvednout i český dabing, především to, že se sešla původní sestava dabérů hlavní čtveřice. Ty se také drží zuby nehty, sázejí další povedené hlášky, i když jim občas není rozumět, ale klobouk dolů. Sečteno, potrženo - díky i za tohle málo. "Hodiny, hodiny a hodiny plánování, kvůli chvilečce potěšení. - To mluvíš o svý poslední šukačce?" První díl - 4*, druhý díl - 2*, třetí díl - 2½* ()

Dony Gorila

Jednou je to kult, tak to na vždy kultem zůstane, i přesto, že už to není to pravý ořechový.Nicméně i tak je to velice šťastně pojmuté následování sitcomového giganta. ()