Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Helo

Není to zrovna špatné. Vtipy jsou opět povedené jenom tomu prostě něco chybí. Zřejmě to zkazil ten přesun od sitcomu ke "klasické" komedii. Čtvrtá hvězda pouze za to, že je to Červený trpaslík a za to, že si tvůrci neodpustili ani sebeparodování. ()

MATADOR

Poměrně zklamání, které by možná obstálo jako celovečerní snímek. Volba rozdělení na tři díly není moc dobrá a vlastně bych citoval jednu z hlavních postav, která pronesla něco ve stylu "Tři díly? To nesnáším!" Jinak humorných scén moc není, spíše je to taková vážnější odnoš seriálu, které chybí smích publika! ()

beran-ek

Nedosahuje to kvality původního trpaslíka.. Ale, něco jako nostalgická vzpomínka, dostatečně postačí.. Rád jsem zase zavzpomínal na nejlepší serial všech dob =P ()

reqiuem

bohužel pozdější povšimnutí si, že na csfd jsou tyto 3 díly zvlášť, staví nynější hodnocení na jednu nohu..i přesto si neodpustim říct, že tohle už není ten červenej trpaslík, co kdysi...RD zestárl a to po všech stránkách..humor ztratil šťávu..herci rovněž vypadaj, že ztratili šťávu(doslova-soudě podle vrásek) a rejža svoje sentimentální pocity neprodal "trpasličím způsobem"..na tohle se po druhý zřejmě jen tak nepodívám, natož po stý jak je tomu v případě minulejch sérií..(na obhajobu ale nutno dodat, že s návazností na 8 sérii se tvůrci vypořádali vcelku dost nečekanym a originálnim způsobem) ()

maverick10

Nema to ten vtip, zadnou peprnou hlasku, ktera by se vam vryla do pameti a zanechala tam rejhu o velikosti obtisku pozadi Johna Goodmana. Ale porad je to ta vypraskana banda z Cerveneho trpaslika, kterou clovek proste musi milovat. ()

Chen

Jsou zpátky, mají jen pár vrásek a kilo navíc, chybí jim trochu vlasů, ale pořád jsou to oni. Trošku sice postrádám "umělý" smích, ale jinak jsem spokojen. Není to ten stadý dobrý Červený trpaslík (až na vizuální ztvárnění plné "papundeklových" triků), humor se posunul malinko jiným směrem (není tak absurdní a pichlavý), ale překvapivě mě to pobavilo stejně dobře jako "stará" série. Z počátku jsem byl zklamaný, ale ve finále převládl kladný pocit. ()

M.i.k.e

po prvním díle velké nadšení nepanuje...uvidíme,jestli se to stihne rozjet,vzhledem k tomu,že budou jen tři díly... edit : po druhém díle přidávám hvězdu...třetí příde na řadu zítra... edit2 : po třetím díle,který byl patrně nejlepší z celé minisérie a ve finále nechybělo trochu té nostalgie zvedám hodnocení na plný počet.(byť slabších pět).Dost možná si to tenhle trpaslík nezaslouží,ale nakonec je to trpaslík a proč ho trošku nenadhodnotit... ()

Joe321

Myslim, že trojdíl se jako rozloučení či tolik žádané oživení náramně povedl. Vyvolalo to ve mě takové nostalgické pocity. Ne že bych se nějak hystericky smál, ale většinu času jsem měl na obličeji blažený úsměv. Osazenstvu to klapalo jako za starých časů nebo dejme tomu za časů osmé série, kterou já osobně mám velmi rád (narozdíl od sedmé). Parodie na Blade Runnera... geniální, hlavně zvětšování fotky a proběhnutí sklem. Navázat po takové době je nesmírně těžké. Jsem rád, že se nesnažilo o nějaký velký návrat a vznikla tahle příjemná krátká vzpomínka na jeden z nejlepších seriálů. ()

Jonash87

Původní seriál patří stále k mým nejoblíbenějším sitcomům. A nejsem jistě sám. Hlášky jsou dnes tak kultovní, že se nezřídka používají v běžné řeči. Proto jsem byl zvědavý i na třídílné pokračovaní, které mělo nahradit původní myšlenku, a to celovečerní filmové zpracování. Bohužel jsem po zhlédnutí odcházel s dost smíšenými pocity. Ano, vidět staré známé postavy po tolika letech vám určitě vykouzlí úsměv na tváři a ovane vás jistá nostalgie, ale příběh mi přišel dost nepromyšlený a těžkopádný, přičemž zde zaznělé hlášky už neměly takovou chytrost a vtipnost jako dříve. Každopádně český dabing se opět povedl na výbornou, což přeci jen výsledný dojem trochu pozvedlo. ()

dezorz

Blade runner po 20 rokoch ci Cerveny trpaslik po desiatich? To je otazka, na ktoru sa odpoved v rekurzivnom navrate na zem nedozvieme. ()

Nautila

Trpaslíka mám zatraceně ráda, ale tohle...Na to, aby to bylo příjemné nostalgické zavzpomínání fanoušků, tomu něco chybí. Na plnohodnotné pokračování legendárního seriálu to zase není tak vtipné. Možná mi jen chybí ten studiový smích....ne, to nebude ono. Postavy už nejsou tím, čím bývaly, vtipy jsou vyčpělé a opakované, a po prostředí vesmírné lodi se mi hodně stýskalo. Rovněž variace na Blade Runner byla prapodivná, jako fanoušek obého jsem byla drobet potěšena, přesto tato parodie byla jaksi z konceptu. Nebudu tedy dávat kladné hodnocení jenom proto, že je to trpaslík....bylo to zkrátka hodně špatné... ()

Attta

Pro mě trošku zklamání, protože jsem se čekal trošku něco lepšího. Velice dobře zvládlé "omládnutí" herců, aby časový skok nebyl tak patrný, opět skvělé hlášky našich oblíbených hrdinů, zajimavá myšlenka s Olihní naděje, ale pořád jsou staré díly ty, ve kterých pro mě seriál skončil. ()

MrPierc

Tak tohle je snad nejtragičtější pokračování, jaké si lze představit. Červený trpaslík je klenot mezi britcomy, protože tam vše vypadá tak uměle a nic se nebere vážně. K ničemu není úcta a každý díl je něco nového. Zde probíhá pouze trapná a nudná recyklace ze starého dobrého Červeného trpaslíka. Námět je mix z předešlých dílů a jen se to opakuje. Lister tady brečí jako Budulínek a vtipnost mu došla. Všem postavám došly hlášky. Topí se ve vlastní minulosti a k smíchu to není. Interiéry, efekty a makeup se zlepšil - jenže to nedělá srdce seriálu. Jde o námět a ten asi někdo vymyslel během čekání ve frontě na pivo. Také tu chybí umělý smích publika, který k tomu patří. Nudil jsem se během všech tří dílů. Smutné. ()

Streeper

Tahle série byla strašně nudná. Chápu, že v té době chtěli potěšit fanoušky, že se jejich oblíbené postavy vrací, ale když se na to člověk kouká postupně a najednou, tak je to totálně mimo. Špatně napsané a nevtipné. ()

starbrejkr

No drobné zklamání tam je, přeci jen jsem si takhle úplně nového trpaslíka nepředstavoval. Poměrně výrazná část je skoro až vážná a během druhého dílu jsem se jen párkrát pousmál. Jistou roli taky sehrál fakt, že jsem vlastně poprvé viděl RD v původním znění a s klidem teď už můžu říct, že tady český dabing válcuje původní znění. Jen si vezměte Rimmera, až jsem se skoro rozesmutnil, jak "normálně" a nezajímavě v reálu mluví. Proto nevylučujju, že za pár let se to hodnocení ještě změní. Celkové hodnocení: Pozitiva - vzhled herců, ksichty, hlášky, vše zůstává při starém; Negativa - vážnější směr, slabší druhá část, opakování nápadů s olihní. Kdo má trpaslíka rád, určitě se (ať už více, či méně) pobaví, běžnému divákovi to asi moc neřekne. ()

bukowski83

Jak je zde již psáno, pokračování není nic moc, ale není úplně špatné, prostě jen není tak dokonalé jako začátky červeného trpaslíka! Dal bych tři, ale nostalgicky ještě jednu přidávám. ()