Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

eye candy

Novej red dwarf je prostě jinej, možná je míň vtipnej a možná trochu víc podobnej knížkám, jako celek ale všechny tři díly fungujou, respektivě ono jde o jeden díl rozdělenej na tři části, kde druhá a třetí část zachraňují trochu rozpačitej rozjed ()

hans500

Pokračování Červeného trpaslíka už není tak kvalitní jako předchozí série, ale stále jde o výbornou zábavu. ()

Cedr

O něco lepší než resurekce Futurami. Přesto ale s klasickými díly o několik tříd slabší. To ostatně ale byly i poslední série s Kochanskou. Na legendární seriály je lepší nesahat. Vidět znova zestárlou partičku Trpaslíka pohromadě byl ale i přesto supr pocit. ()

Decker

Jak uz to nekdo docela spravne poznamenal, tak z ucty k puvodni serii a s prihlednutim k tomu, ze se jedna o nostalgicky navrat jednoho z mych nejoblibenejsich serialu dam hodnoceni jake davam, ale nemuzu se trochu zbavit dojmu, ze postradam hlubsi smysl vzniku tohoto pokracovani, protoze to ani nevyda na celou serii. Maji tedy tvurci v umyslu podle ohlasu fanousku natocit dalsi serie, ci si jen chteli udelat radost a znovu se setkat se starou partou s Cerveneho trpaslika? Na zaver jen chci rict ze vseho moc skodi a narazek na Blade Runnera, ktere se objevuji v kazdem druhem zaveru take! Ale sranda to je :-) ()

Mr.Ripley

A je to tady. Přišel tradičně skvělý český dabing a procenta klesají. Čím to asi bude? Že by neobeznámeností českých diváků s odlišností série? Inovativní přístup a utahování si z Blade runnera dělají z téhle vzpomínkové minisérie úctyhodné dílo vzdávající hold letům předešlým. Je těžké navázat na úspěch původního trpaslíka, kterému tento nesahá ani po kotníky, ale to vůbec nevadí. Tvůrci vstoupili na tenký led a vyplatilo, aspoň u mě převládá spokojenost. Je pravda, že jsem byl prvně dosti mimo z vážnosti, ale nostalgie, láska k postavám udělaly své. Sice se k tomu v budoucnu asi nevrátím, tak jako v případě původní série, ale nebudu na ni nadávat. Naopak. Nevím jak vy, ale já mířím na dovolenou do komory se smetáky.:) ()

filmmovier

Pořád je to vtipný a hezký, ale už to není takové jako kdysi... Kocour opět skvělé hláškuje. ,, Bylo tam obrovský šuchadlo a já řvu jako blázen, protože mi z účesu dělá vrabčí hnízdo a ničí mi můj skvělý obleček!" ()

LordSnape

Červený trpaslík v novém nevypadá vůbec jako nový. Naylor vytvořil tří díly jako pokus o návrat této sitcomové legendy, ale bohužel scénáristicky nedotažený a rapidně i opakující se koncept o další olihni se zkrátka nedá už moc zbaštit. Navíc většina herců působí vyčerpaně (až na Kocoura), jejich vtípky zní vynuceně a těch povedených je sakra málo. Zub času je už tak nahlodal, že Lister už ani nepůsobí dojmem mladého delikventa-prasete, ale spíš táty od rodiny, co si zaskočil zahrát v seriálu. Takhle dámy a pánové vypadá skok z výšin a zlaté síně do průměru. Doufám, že už další pokusy nepřijdou a nechají legendu v tichosti odpočívat na DVD. ()

Mrkvič

První díl byl ještě v duchu těch starých a bylo se čemu smát. Zbylé dva už jsou spíše takovou poctou seriálu a jen lehkým připomenutím a bonusovým dárečkem pro skalní fanoušky. Smát se u toho nedá. Navíc nedokážu odpustit absenci vysvětlení a provázání se závěrem seriálu. Snad se ho dočkám v nové serii. ()

gjjm

První díl je malinko pod úrovní posledních sérií "normálního" Red Dwarfa (tj. mírně vyšumělý výškrabek po nejlepším scifi seriálu všech dob). Na to, jak je námět neoriginální, je pojat velmi trpaslíkovsky a vůbec dobře, stárnutí hlavních postav je taktéž vyřešeno docela dobře. Druhý díl mě příjemně překvapil, zápletka i vtipy jsou originálnější a rýpání do trpaslíkovské fankomunity i tvůrců samotných mne docela bavilo. Třetí díl jsem sledoval s větším strachem, než většinu horrorů, ale nedopadlo to až tak katastrofálně, kvalitou zhruba odpovídá prvnímu dílu. Celkově to na mně působilo jako taková mírně bilanční sebe-parodie, která sice nedosahuje úrovně seriálu, ale pro reddwarfovské fanatiky je o to zajímavější. Dobré. ()

T-pack

Holt už je to nějaký starý... Jo, bylo to relativně pěkný, mělo to i pointu, jen to prostě nebyl ten starej dobrej Červenej Trpaslík. Jako nostalgické zakončení dobrý, jako část seriálu hodně pozadu... ()

Mrakoplas23

Tak tomuhle se říká ultra zklamání. Několik pěkných vtipů tam sice bylo (třeba parodování Blade Runnera) ale vůbec ne v takové koncentraci jako v předešlích osmi sériích (ano, tím myslím i sedmičku). Naopak se mi občas zdálo, že tvůrci se snaží humor vytlačit - při jedné z emotivních scén kdy se Listerovi řinou slzy z očí jsem měl sto chutí vypnout televizi. ()

ybuko

Dokazu si predstavit, ze nekteri divaci muzou zazivat pri sledovani tehle o devet let mladsi miniserie stejne pocity jako ja pri koukani na Indiana Jonese IV. Nebudeme si namlouvat ze to je ten stary trpaslik na jakeho jsme byli zvykli, protoze cas se (paklize nemate fotostroj casu) zastavit neda. Pokud se ale s timhle faktem - a faktem, ze Lister je ted vic depresivni postavou - dokazete smirit, budete se zase bavit. ()