Znáte takové to napětí, kdy mezi hlavními hrdiny lítají jiskry a vy čekáte nesnesitelně dlouho než se ti dva dají dohromady. Tak tady je to přesně naopak. Dohromady se dají poměrně záhy a po jiskření ani stopy. Slova úvodní písně to vyjadřují poměrně přesně (čehož jsem si všimla až po několika dílech). Laura a Mike jsou zvláštní dvojice, ze začátku mi k sobě vůbec neseděli. Což je poměrně úsměvné, jelikož jejich představitelé (Judi a Michael) byli v době, kdy se natáčela první série už více než 10 let manželé. Přesto, že se v tomhle seriálu v podstatě nic neděje - hlavní postavy se nijak zvlášť nemění (Laura se při každé příležitost rozčílí, hází věcmi anebo se schová do skříně a z Mika je problém vydolovat kloudnou odpověď) a v jejich vztahu to vypadá, že si na sebe jen zvykli, než aby se někam posunovali - tak jsem tomu velmi rychle a naprosto propadla. Sledovat Judi a Michaela hrát společně je čirá radost. Nevím, jestli bych o tom dokázala přesvědčit i někoho jiného, protože A Fine Romance nepatří mezi ty úplně nejlepší seriály, jen namátkou velmi podobné As Time Goes By je mnohem vtipnější, ale je to tak. A já se budu vracet a velmi ráda.(13.1.2014)

• - Judi Dench nazpívala úvodní píseň, podle které je pojmenován celý seriál. Skldba "A Fine Romance" původně zazněla ve filmu Swing Time (1936) s Fredem Astairem a Ginger Rogers. (ReneeS)

• - V době natáčení první série byli představitelé ústřední dvojice Judi Dench a Michael Williams již deset let manželé. (ReneeS)

• - Snímek byl nominován na 9 cen BAFTA. 2 nominace poté proměnil ve vítězství, zvítězila Judi Dench v kategorii nejlepší herečka, a to v letech 1982 a 1985. (ReneeS)