Marabunta: Mravenci útočí

(TV film)
  • Česko Marabunta (více)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiální text distributora)

misterz odpad!

Snažilo sa to tváriť katastroficky a sofistikovane ale dopadlo to tak, že i zasmiať sa na tejto kravine sa mi zdá neskutočne trápne. ()

boshke

Ano, je to korunovaná slátanina, ale když jsem byl menší, měl jsem tuto do nebe volající blbost strašně rád. Masožraví mravenci vylézají z děr a sežerou, na co přijdou... No není to skvělá zápletka filmu? 40% ()

Smok odpad!

Aha, takže horor, noooo.... Brokovnicou na mravce, tak to si musím zapamätať, možno sa mi to niekedy zíde. ()

Campbell

Kdybych to viděl jako malej určitě bych to bral, a líbilo by se mi to. Jen škoda že jsem to viděl aasi před rokem což mi spíše vyvolávalo na tváři úsměv. Nečekal jsem nic extra a dostal jsem prakticky to co jsem očekával. Velcí mravenci gruntují malý městečko. Teď mě tak napadá proč skoro žádnej mravenčí horor nedostahuje aspoň průměrného hodnocení? No máme tu vyjímku typu Them! Ale na žádný jiný si nemůžu vzpomenout. ()

Vitason

Vždy když slyším slovo mravenec, tak první věcí kterou si představím je mravenčí šikula Ferda s červeným šátkem kolem krku, který uhání dutou Berušku. Tento kanadský snímek se mě pokusil přesvědčit, abych si příště představil dokonalou zbraň na zabíjení, ale vypadá to tak, že si příště představím roztomilé broučky, kteří umějí sundat vrtulník, jako kořist si odnesou lidský prst (asi jako trám do mraveniště) a to všechno je veliká sranda. Celý film vypadá asi jako bych ho napsal já ve vysokých horečkách, nadopovaný antibiotikama, abych v ruce udržel tužku a nějaký kamarád mi přinesl tisíc dolarů na jednoho kaskadéra a pronájem vrtulníku a potom bychom to společnými silami zfilmovali. Jistě film trpí nulovým rozpočtem a kde nejsou peníze, tam ani Spielberg nebere, ale tady bych se nevymlouval jen na peníze ale i na čistou neschopnost. Herci nehrají vůbec nic. Čistě stojí před kamerou a recitují svoje věty. O efektech škoda mluvit. Mravenci mají jednou standardní velikost, podruhé 10cm. Kamera se prakticky nehne a střih používá vysloveně trapné zatmívačky jak z nějakého seriálu. Kolem a kolem je to možná nejhorší film, který jsem měl zatím tu čest na čsfd komentovat, ale docela jsem se u něj zasmál, takže dávám 1* P.S. Nejlepší byl záběr, kdy hlavní hrdina střílel plamenometem přímo do kamery a bylo vidět, že drží v ruce zapálenou tyč a oheň obstarává někdo, kdo leží těsně pod kamerou. ()

klerik

Pre zarytých "zoovyvražďovačov" z recesie pozerateľné, pre ostatných vražedné... Po opätovnom vzhliadnutí opakujem: tento film sa nedá nemilovať! Jo, jo, je to zlééééé, fakt zléééé. Ostávam na troch... ()

SOLOM.

Film je natočený pro televizní účely a podle toho to i vypadá. Slaboučký scénář neoplývá bůhvíjak úžasnou atmosférou, téměř po celou dobu zde nezavadíme o pořádné napětí a jedna odfláknutá scéna nahrazuje druhou. Začátek filmu ještě celkem ušel, protože jsme byli ušetřeni rozmazaných digitálních záběrů na mravence, které se mimochodem dost často opakovali. Většina herců si své výkony za rámeček určitě nedá, ale ty nebyli tím nejhorším co zde bylo k vidění. V určitých chvílích jsem si připadal jako při sledování nějaké komedie, protože některé scény byly vyloženě k smíchu. Viz útok mravenců před školou, či chování indiána v márnici. O umělém kostlivci ani nemluvě. ()

eraserhead666

S vyděšeným výrazem v ksichtě trapně střílet po mravencích, když vám za zády šplouchá obrovská vodní plocha do níž se můžete schovat? No ty kokot. To jsem se zase pobavil. V různých podobách a s různými živočišnými druhy jsme to viděli již stokrát. Proč se na to ale nepodívat po sto první v místy docela komické televizní verzi s mravenci? Jen abychom zjistili, že už nikdy více! Největší průser je, že to funguje hlavně spíše jako nepovedená komedie (za to ta hvězdička), než nepovedený sci-fi horror. Ani ten Mitch Pileggi (jinak představitel mé nejoblíbenější postavy z Akt X) tomu moc nepřidá. ()

Marek1991 odpad!

Tento zvratok, ktorý onálepkovali ako horor nám podsúvala jedna z našich komerčných televízií v časoch, keď bol u nás častý výskyt rôznych Béčkových katastrofických filmov a ľudia to žrali, alebo nie? Po pozretí tunajších hodnotení mám dojem, že nie. Aspoň že tak. Teraz budem spoilerovať. Nezmyselné scény s prstom a kúskami tela, ktoré ako keby boli skôr odlomené a nie zožrané, nezmyselné scény s vcucnutím do diery, pochody mravcov a ich akože likvidácia, či výbuch helikoptéry, streľba z pištole do mraveniska, evakuácia so záberom napríklad na ženu zachraňujúcu hydinu, diery v zemi, mravce presúvajúcxe sa po hlavných cestných ťahoch, či trápne zničenie priehrady a náš Indiana entomológ so svojou hysterickou džínsovou kolegyňou a malým hysterickým chlapčekom to všetko totálne zatĺkli medzi nevkusnú tvorbu, na ktorej nie je čo pochváliť. Vôbec ma nezaujíma, že niečo také, no úplne inak sa môže prihodiť, lebo toto takto nemalo byť sfilmované. ()

prsvl odpad!

Tento film jsem spatřil na mé dovolené na Slovensku. Jsem tak trochu rád, že jsem ho viděl, poněvadž až se mě někdo zeptá co je podle mě nejhorší film, bude Marabunta: Vraždiace mravce nejsnažší odpověď. Vřele doporučuji všem, kteří v tomto ohledu ještě nemají jasno... Je to film nudný (až na pár tak zhovadilých scén u kterých se nejde nesmát-například jak si hlavní hrdina omylem zapálí nohu plamenometem, přitom když chce zapálit ony vraždící mravence), plný nelogických scén, se špatnými herci atd. atd......!!! ()

curunir

Film rozhodne tvorí mílnik v žánri katastrofických filmov či už len tým, ako jednoducho a pritom dokonale logicky je rozpracovaní scenár (mravce žijúce v Amazónii sa zrazu ocitnú na Aljaške), tak aj invenčným a novátorským prístupom režiséra. Svojich úloh sa dobre chopili aj herci, ktorí síce nie sú až tak známi, rozhodne im však nechýba charizma a hlavne triezvy rozum duchaplne konať vo vyhrotených situáciach (pri odpalovaní vodnej nádrže sa vždy predsa odpália nálože, ktoré sú najbližšie k bezpečnému miestu a až nakoniec sa odpaľujú tie, pri ktorých má človek najmenšiu šancu uniknúť - skrátka naopak to jednoducho nejde). Zvláštnu pozornosť si potom ešte zaslúžia aj špeciálne efekty priam hodné Oscara a ďalších významných ocenení za ich optické zmenšovanie či zväčšovanie mravcov, chvíľu sú ako detský malíček, inokedy sú zase ako dlaň. Film bol pre mňa nezabudnuteľným zážitkom a dokonale naplnil všetky moje očakávania. Rozhodne jasných 5*, pri hodnotení sa mi však stále objavovalo iba hodnotenie 1*. Asi nejaká chyba systému. ()

Astaroth12

Pri týchto druhoch filmov riešim triky, ale tu nemôžem, lebo tu žiadne neboli. Boli tu len mravce vo svojej plnej kráse alebo ohlodane kosti, čo sú triky na stužkovú, nie do filmu. Herecky to bolo tiež slabé a aj keď tajomno trocha fungovalo, nebolo to až tak vyhrotené, aby som filmu dal 3*. Slabučký natural horror o vraždiacich mravcoch odo mna dostáva slabé 2*. ()

Naslund odpad!

Hihihi, konečně si můžu dát se zcela čistým svědomím odpad. Kritizování nemá cenu, protože by se tím dal strávit víkend. Na mysli mě vyvstávají jen dvě skvělé scény, kdy jedna osoba druhé pálí plamenometem mravence na nohách a divoká symbolická palba policisty do země. Příznivci Eda Wooda by si však mohli přijít na své. ()

GILLWANDER odpad!

Horor? Skôr večerniček pre neposlušné deti. Ak má toto niekoho vyľakať tak sa musia autori tejto žumpy obesiť na vlastných vnútornostiach. Možno až vtedy to bude k posráni! 0% ()

Joe321

Velká hrozivá hloupost. Ale tím jak to bylo roztomile pitomé to u mě získalo trochu navíc. Skoro nic tu nedává smysl, postavy neuvažují (např.: střílí na mravence pistolí), ultimátní hmyz z latinské Ameriky je konzumuje a zatahuje do svých děr. Pro znázornění popsání jedné scény: Muž s plamenometem a žena s brokonvicí na nějaké fosforové náboje stojí na břehu jezera a prohledávají kmeny po královně. Najednou se ze všech stran začnou hrnout mravenci. Dvojice zaujme taktickou pozici u vody zády k sobě. Chlap je začně pálit a ženská do nich pumpovat z brokovnice. Stále stojí na břehu a mravenci proudí. Boj pokračuje dalších pět minut. Začíná docházet munice, mravenci to nevzdávají. Žena si všimne kánoe. Nastupují do ní a odplouvají. Uf, ještě že tam byla, jinak by se museli namočit nebo nechat sežrat. Kandidát do céčkové síně slávy. -"Tohle nezvládneme." -"Nevzdávej se!" ()

Hees

Keď som to prvý krát videl nepripadalo mi to ako taká nuda.Je to síce dosť amatérske ale nejaké to svoje čaro to pobralo.Ale zostalo to len u čara ,ktoré na lepší film nestačí. ()