poster

Ptačí klec

 • USA

  Birdcage, The

 • Slovensko

  Vtáčia klietka

Komedie / Drama

USA, 1996, 117 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Elaine May, Jean Poiret (divadelní hra), Edouard Molinaro (původní scénář), Marcello Danon (původní scénář), Francis Veber (původní scénář)

Střih:

Arthur Schmidt

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • themic
  odpad!

  Divně teplej film. O ničem.(24.3.2009)

 • monolog
  *****

  Je velmi těžké zahrát homosexuála, aniž by herec nesklouzl do parodie nebo frašky a trapnosti. Ale Nathanu Laneovi a Robinu Williamsovi se to podařilo beze zbytku skvěle. Film je lidský, nastoluje náročné otázky související s homosexuály a s tím, jak je jako společnost a jednotlivci přijímáme a bereme. Doufejme, že už v parlamentu ten zákon o registrovaném partnerství projde. A teď to trochu odlehčím, kde se vám podaří vidět Genea Hackmana v převleku za ženskou?(9.2.2006)

 • bloom
  ****

  Jde to, ale francouzský originál je lepší. Dabing mi nevadil, Williamse daboval jako vždy skvělý Viktor Preiss.(28.11.2006)

 • Radyo
  *****

  Výýýýbornááá komedie o komplikacích, které nastanou párku homosexuálů, když se heterosexuální syn jednoho z nich rozhodne oženit s dcerou amerického kongresmana, bojovníka proti nemravnosti. Všichni herci jsou skvělí, ale Nathan Lane hraje přímo oscarově. Jeho hysterické reakce, pití kávy s odtaženým malíčkem, chůze a la John Wayne - to je prostě kouzelné. Ještě bych vyzdvihl Hanka Azariu, jenž coby domácí pomocník také kouzlí.(23.7.2002)

 • blackrain
  *****

  Neviděla jsem původní film, takže nebudu posuzovat do jaké míry je tenhle remake povedený nebo ne. Já jsem se bavila a strašně se tešila na to, jak se jim z celé situace podaří vybruslit. Musím říct, že to udělali skvěle.(14.8.2010)

 • - Robin Williams byl původně obsazen do role zženštilého Alberta (Nathan Lane), ale sám požádal o změnu, protože si na tuto polohu tolik nevěřil a požádal o roli Armanda. Režisér Mike Nichols souhlasil a do role Alberta byl poté vybrán Nathan Lane. (PogoJoe)

 • - Uklouznutí a následný pád Armanda (Robin Williams) v kuchyňské scéně s krevetami nebylo plánované. Williams opravdu spadl a poté společně s Hankem Azariou zadržovali smích. Scéna ve filmu zůstala. (PogoJoe)

 • - Režisér Mike Nichols vyžadoval po hercích Nathanu Laneovi a Robinu Williamsovi, aby každou scénu natočili alespoň jednou tak, jak bylo přesně předepsáno ve scénáři, než je nechal improvizovat, čímž jsou oba proslulí. (PogoJoe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace