Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

joudas

Pouze potvrzení, že mezi mnou a Coenovými je to opravdu jako na houpačce, protože mě tentokrát jejich film opět velkým obloukem minul. Kromě divně se křenícího Hankse a správně ujetého Wayanse vůbec ničím zajímavé. ()

Puol

Zopár krát tu presvitá Coenovský čierny humor, ale celkovo by som to označil za sklamanie. Tradične vynikajúci Tom Hanks. ()

Va55ago

Na to ze to mela byt komedie, jsem se ani jednou nepousmal... spis sem to tak nejak pretrpel a modlil se aby byl konec. Nektere sceny zbytecne dlouhe az trapne a ftip nikde. ()

tuwanakha

Přes dobré výkony nedosahuje kvality původního filmu "Pět lupičů a stará dáma". Ono je těžké být lepší než géniové Peter Sellers, Herbert Lom, Alec Guinness a pod. ()

luxuska

původní verze se mi líbila moc, toto se bohužel hrubě nepovedlo...tom hanks mě opravdu nenadchnul, a to ho mám jinak moc ráda, celkově to bylo nějak málo vtipné a určitě tomu nepřidal ani otřesný slovenský dabing... ()

Akana

Další vypečená komedie z Coenovic dílny dokazuje, že i když sáhnou po lehčí látce, kvalita i zábava jsou zaručené. Černý humor, ztřeštěné gagy, báječný hudební doprovod (stejně jako u Bratříčka je dílem T Bone Burnetta) a hlavně galerie nezapomenutelných figurek. Nejvíc si mě získali květomluvný profesor Toma Hankse a jeho smích, Generál se svou cigaretou nebo pan Palačinka, který se klidně mohl jmenovat Brouk Pytlík. Takováhle komedie je podle mého gusta a je mi ukradené, jestli je to ještě nezávislé nebo už mainstream. ()

Rockerman

Opět bezesporu výborní Coeni.Bavil jsem se královsky a pět hvězdiček jsem nedal jen proto,protože na Fargo,Muž který nebyl nebo Big Lebowski tento film prostě nemá. ()

MickeyStuma

Americký remake vynikajícího britského snímku 'Pět lupičů a stará dáma'. Pořád tvrdím, že originál je prostě originál a to nikdo nezmění. A platí to i tentokrát. Svojí kvalitou k původnímu snímku rozhodně nedosahuje. Přesto má i toto zpracování něco do sebe. Příběh je zasazen do Ameriky a tím i pozměněn celý styl humoru. Překvapující je Tom Hanks. V této herecké poloze snad ještě nebyl. Kdo originál neviděl, neshledá nic závažného a bude se nad svéráznou paní domácí dobře bavit. ()

P.J.2

Komedie, u které se nezasměju a jen nevěřícně koukám na příběh co moc nedává smysl, u mě pohořela. ()

GOREGASM

Tak tohle se prostě nepovedlo. U Coenů to zarazí, ale i mistři tesaři se utnou. V čem se tedy Ladykillers tak nepovedli. No, téměř ve všem. Od triviální a nepříliš vtipné zápletky, přes nepovedeně vypointované gagy, až po absolutně mimózní casting, který sice po přečtení budí přesně opačný dojem, ale snad ani jednomu herci (tedy kromě Irmy P. Hall) role nesedla a třeba takový Tom Hanks je zde opravdu ztracen v prostoru. Nejvtipněji z toho všeho potom nečekaně vychází Marlon Wayans, který svým negro slangem, předvádí solidní slovní přestřelky se starou školou s tváří J.K. Simmonse. Z Ladykillers je cítit, že to měla být taková ta "podivná" taškařice pro "intelektuály", ale prdlajz. Na chuť si nepřijde ani "intelektuál", ani tvor vyhledávající humor výhradně základních křivek. Tato látka Coen brothers nesedla a jde o jejich jednoznačně nejslabší film, který nemám důvod si pustit podruhé a to je těchto bratří zatracená výjimka. 35% ()

xmy

Oddychová coenovka plná černého humoru, u které jsem se fakticky zasmál. Hanks i ostatní zahráli své role dobře, hlavně se ovšem nesmí zapomenout na kocoura, který celý film neskutečně oživoval! ;o) I can't really play the buttsack. ()

Rathalos

Nikdy by som nepovedal,ze film,kde hra Tom Hanks bude sracka,jednoducho to bola chu*ovina ako hrom,sklamanie,aspon hlasky Marlona Wayansa ma obcas rozosmiali,inak by som zomrel od nudy...:-) ()

Wallis3

Hanks byl skvělej a rozhodně to táhnul v závěsu s Wayansem. Šmodrchel se rozšmodrcheloval, když ta paní domácí ke štěstí a radosti přišla. Bylo to takový jiný, ale zároveň mi to nestačilo. ()

plagjoklas

Zvláštny veľmi zvláštny film. Zo začiatku to vôbec nevyzerá ako film od Coenovcov a v prvej polovici sa nájde len pár úžasných vtipov. Celkovo prvá polovica je len slušný priemer. Ale akonáhle začne lúpež film sa dostáva na úplný vrchol. Geniálne vtipy, nádherne gradujúce napätie, krásne herecké výkony. S tých treba najviac pochváliť Toma Hanksa a tú milú starú dámu. Ale mňa osobne prekvapil aj Marlon Wayans. áno hrá tu to čo obvykle zlého priblblého rappera z ulice, ale ja som mu to zožral. Najmä jeho zabijácku úlohu. Celkovo je to milý film s peknými gospelovými melódiami, ktorý ale nanešťastie nie je taký dobrý ako staré pecky bratov Coenovcov (hlavne fargo a big lebowsky). Kebyže je prvá polovica taká dobrá ako tá druhá (a najmä krásne poetický záver) nešetrím plným hodnotením. takto sú to len 4* PS: Tom Hanks by bol dokonalý Satan v nejakom pekelnom thrilleri štýlu Diablov advokát ;) ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky