Série(3) / Epizody(18)

Ironhead

První série pecka, která mě bavila skvělým balancem mezi dramatem a komedií, chytrými vtipy a světonázorem na lidstvo zdeprimovaného hlavního hrdiny. Velké plus byly i různé vedlejší postavy a postavičky se svým vlastním životním příběhem (většinou na okraji společnosti). Celé to trochu pokazil až moc sluníčkový a těžko uvěřitelný poslední díl série. Druhá série jakoby tento poslední díl znegovala a vrátila hlavního hrdinu do stavu před ním. Jenže tentokrát hlavní hrdina už šetří ostrým sarkasmem i černým humorem a místo toho sám sebe dokola lituje s lahví vína u videí s jeho mrtvou manželkou (a že jich musel natočit hromadu). A věřte, že není nic zábavného na tom sledovat, jak dospělý chlap neustále jen brečí a lituje sám sebe (stejně jako v reálném životě) a při každé (ne)vhodné příležitosti se nezapomene zmínit, že mu zemřela jeho životní láska a tím pádem on nemůže za to, že se chová jako kretén. To už všichni víme z první série a když to dostáváme sděleno po osmé, deváté, patnácté, už je to je smutné a otravné. Třetí série je o něco lepší a zábavnější než ta druhá, i když zezačátku to zase vypadá, že se hlavní hrdina nikam neposunul. Bohužel postupem času zábavné a barevné vedlejší charaktery buď zmizely, dostaly méně prostoru nebo se jen opakují a scénárista plus režisér Gervais chce vyprávět hlavně o Gervaisovi, čímž ale seriálu malinko škodí, protože například postava prostitutky, stážistky a místního feťáka byly na první sérii ty nej vedlejší charaktery a to nejlepší koření seriálu. Z postavy terapeuta a jeho macho kamarádů se staly těžko uvěřitelné karikatury, a jiné vedlejší charaktery buď zcela nebo skoro z děje vymizely. *škoda* První sérii každému doporučím bez zaváhání a dalších dvou už to úplně neplatí. ()

kolly13

Hluboká deprese a sarkasmus jsou servírovány více než osm hodin. I přes denní dávkování a pochopení konceptu lásky až za hrob, jednoho to prostě nebaví. Gervais si napsal terapii vůči světu, co všechno je špatně a používá k tomu dobře zahrané karikatury od kolegů herců. Chtělo by to zkrátit a trošku jinou polohu než jen ".. pak Lisa řekla". Alespoň že konec byl pěkný a dojemný. ()

pesbara

vdechnul jsem to najednou, v naprostém nadšení. Má to podobnou atmosféru jako náš Most, takový v jádru milý chlapík, co se chová ke světu násilnicky, aby zakryl svou citlivost. V tomto případě je silný moment chuť dál nežít a z toho pramení většina chování, díky kterému vlastně tu chuť žít znovu najde...vidíme že i člověk, který je někdy, někde, někým vnímán negativně, může jen drobnou změnou postoje úplně změnit i toto vnímání a vše kolem. Je to plné optimismu, radosti a úžasného humoru. Jsem našen:o) ()

wizaard

After Life se mi hrozně těžko hodnotí. Ačkoliv mám rád Rickyho humor a způsob vyprávění, které z každé repliky přímo srší, je seriál (alespoň jeho první řada) plný nedostatků, promarněných šancí, někdy mi vadila nedokonalost (až banální prvoplánovitost) zpracování některých scén a - protože Ricky rád vypráví bez příkras - často je až příliš civilní. Je ale prostě takový jako samotný život. A proto si mě asi seriál získal. Polovina první série je spíš úvod, díly 5 a 6 mě ale dostaly totálně. Souhlasím s tím, že postavy nejsou moc prokreslené a slouží často jen jako propriety pro hlavní postavu. Nicméně třeba to otevírá nějaký potenciál do další série. ()

as-minor

1. séria: Ricky Gervais sa stáva po smrti svojej ženy mizantropickým cynikom a svojim ohavným správaním sa snaží v sebe zadusiť nekonečný žiaľ. Po nejakom čase si však začína uvedomovať, že na svete nie je sám, kto sa zmieta v pasti nekonečne bolestivých rán z minulosti. Vynikajúca séria z dielne Netflixu opisuje bolesť, ktorú zažil alebo niekedy zažije každý z nás. V prvom rade by bolo nanajvýš žiadúce podotknúť, že sa nejedná o komédiu v pravom slova zmysle, hoci pár okamihov a niektoré hlášky naozaj pobavia. Ide o prepracovanú psychologickú drámu nazerajúcu do duše zničeného nihilistu s mimoriadne silnými a sentimentálnymi momentami. Tie sú natoľko uveriteľné, že sa vám doslova zaboria pod kožu a vryjú jazvu do srdca. Ricky Gervais herecky žiari a každý moment s ním naplno prežijete. Prvá polovica prvej série je výborná, no tá druhá je absolútnym „majstrštykom“. 2. séria: Trochu slabšie pokračovanie, ktoré je zo začiatku príliš patetické. No druhá polovica sa opäť zarýva pod kožu a privoláva letargický dážď. Posledná epizóda mi pripomenula tú úprimnú sentimentalitu, ktorou sršala prvá séria. ()

Hekman

Pedofil ! Co ? Pedofil ! Ja nejsem pedofil a i kdybych byl, tak tebe bych usetril ty mala tlusta zrzava pico ! :D ()

pencho

Gervais, jako vždy, promítá svou vlastní osobnost do své práce. Považuji ho za člověka, který se neodpoutal od psedo-filozofických myšlenek, které máte v 16 letech a a považuje se za průkopníka a génia, vcelku s jeho myšlenkami souhlasím, jen jsou moc očividné na to, aby na jejich propagaci založil svůj život. Proto bych od takového člověka čekal lepší černou komedií než přihlouplý slaďák, který je řízen protagonistou, který se chová jako úplný blbec, neni vtipný a pořád všem cpe, že se chce zabít, ale sám se nezabije. Navíc všechnu svou obrovsky těžkou otravnost hází na bratra jeho mrtvé ženy, který má úplně stejný nárok, ne-li větší být na dně, ale místo toho se musí akorát pořád starat o ukňouraného Gervaise. PS: závislý člověk by zřejmě nechtěl zemřít po předávkování heroinem, jelikož ( a toto by závislý člověk asi věděl ) to má být hrozná smrt. ()

Thug_Leo

Libí se mi to, nejenom protože jsem Tony v reálném světě, ale hlavně kvůli dobré kombinaci humoru/moudrosti/drama. Objektivně za 4, subjektivně za 5* ()

Rastamania

Kurevsky nadprůměrný, stejnou sebemrskačskou bestii v sobě máme tak nějak všichni, ale jen pár vyvolených ji dokáže přetvořit na takovou svini, jako Ricky Gervais. Pravdou je, že pokud mají chlapi nějakou slabost, je to rodina, přesněji řečeno její ztráta. Díly začínají nahrávkami od jeho mrtvé manželky, kde se mu snaží pomoci vyrovnat se ztrátou a také ukázat, že život jde dál a je pro co žít, i když to tak nevypadá.. Po dlouhé době jsem cítíl skutečný emoce. Celistvost jednotlivých dílů, kde se míchá skutečně depresivní atmosféra, pocity beznaděje, zbytečnosti, nespravedlnosti, vzteku s přáním zemřít spolu s humorem, sarkasmem, vulgaritou a za mě i s obrovským zadostiučiněním, páč v dnešní debilní době, kdy je korektnost stavěná snad i nad základní lidská práva, je hrozně osvěžující vidět syrové chování zdeptaného člověka s jediným plánem - říkat lidem pravdu v té nejdrsnější podobě a za každou cenu.. Celkový dojem se ve mě mísí dodnes. Je to ta nejčernější komedie a nejdojemnější drama.. Sečteno, podtrženo - je to jako cizí neštěstí. Na první pohled nepříjemné, ale děsná prdel a ve finále to zahřeje u srdce☺ E:: 1. série - naprosto dokonalá 100%. 2. série - Z mého pohledu slabší, protože se ubírala jiným směrem, než jsem doufal 90%. 3. série - s nadějí očekávám pokračování ()

Vive

85% what the fuck? za mňa 50% maximálně.____ K seriálu som sa dostal randomne, bez předchozího doporučení, bez čítaní recenzií, bez traileru. Musím sa priznať, že prvá sezóna bola nad moje očakávania, s Tonym som súcitil, bol som k jeho situácii empatický, humor bol fajn, hudba velice dobre vybraná, počul som veľa oblúbených pesničiek, prostredie malého rurálneho mestečka taky príjemné. K hereckým výkonom toho veľa čo povedať nemám, nikto nebol príšerný, nikto nevynikal, takový priemer, ale bohužial aj tým, že nikomu na zapamatovatelné výkony nebola poskytnutá možnosť.____ Lehký oddychový seriál na večer s vínom. Ok.____ Potom prišla 2. a 3. sezóna. Čím dlhšie som s Tonym trávil čas, tým viac ma začalo jeho chovanie srať. Za celý seriál sa skoro vůbec nezmenil, stále bol arogantný debil ktorý sa k luďom kolem choval ako k hovnám... a o scénu později bol zase milý, rozdával šťastie, ktoré jemu samotnému chýbalo. Niekedy bolo pendlovanie mezi jeho náladami tak výrazné, že som mal pocit, že sa dívam na úplne inú postavu. V lepšom prípade hrubá porucha osobnosti, v tom horšom proste nekonzistentný charakter. Nemám skúsenosť s ostatnou tvorbou Ricky Gervaise, ale v After Life sú charaktery napísané mizerne. Každý má svoje problémy, ale u nikoho neriešime ich príčinu, nesnažíme sa postavy zmeniť a niečo naučiť, za 3 sezóny sa nikto ani trochu nezmení. Polovica postáv sú terčom trápnych vtipov, každá scéna ten samý fór ako přes kopirák, polovicu vtipov hovorí sám Tony, ale pretože strazil manželku, ostatné postavy i my diváci to proste musíme odpustiť. Seriál nám nedovoľuje mať na Tonyho iný názor než ten, ktorý do nás tlačí Gervais. 1x za epizódu mu jedna z postáv povie, že sa k ostatným chová hnusne, na pár minút má náhled, sentimentálnu chvíľku a potom sme opět u trúchlení, smutku... a výmluvách. Tony je manipulant, používa svoju životnú situáciu, aby sa dostal z každého konfliktu. Dúfal som, že sa za 3 sezóny zmení, ale nie. K tomu sa ešte vrátim.____ Ostatné postavy... jesus. Ako som už povedal, každá scéna, každá epizoda cez kopirák. Krátke seriály s ensemble castom by sa mali snažiť vyťažiť z každej minúty čo najviac, dať postavám príbeh, motiváciu, explorovať ich problematiku, posunúť ich charakter na lepšie miesto, než kde boli na začiatku. After Life robí presný opak. Vedľajšie postavy sú buď stereotypy určené pre jednoduchý humor, alebo nástroje na "rozvoj" postavy Tonyho. Je evidentné, že Gervais nemal tušenia, čo s postavami robiť, pre nikoho okrem Tonyho nemal plán. Ku koncu tretej sezony som viditelně cringeoval pri každej Brianovej (hoarder) a Kathinej scéne, ale hlavne mi bolo hrozne ľúto hercov, že museli hrať takéto bezcharakterné postavy v divadle určenom len pre Tonyho a pre nikoho iného. Gervais sa snažil vytvoriť nám k postavám sympatie, ale očividne on sám k nim sympatie nemal. Kath mohla byť skvelá postava, miesto toho som sa musel dívať len na to, ako je osamelá. Zaujímalo ma, prečo je osamelá, ako jej můžou ostatní pomoct atd. Miesto toho dostala v posledných 5 minútach seriálu psa a od mňa sa čakalo, že sa u toho kurva rozbřečím. Brian... čiastočně imponujúci ako schizofrenik, za celý seriál nedostal ani trochu pomoci. Mohol by som o tom pokračovať ďalej. After Life beriem ako kaziustiku, ako písať bezcharakterné inkonzistentné postavy bez účelu.____ Posledné epizódy som videl len zo zotrvačnosti. Na konci som bol až nahnevaný. 3 sezóny sa nedeje nič a potom zrazu každý má happyend. O tom, že si na poslednú chvíľu našli partnetov, sa nebudem ani vyjadrovať. Absolútne scenáristické dno. V polovici 3. sezóny som premýšľal, či sa Sandy a Roxy nevrátili z důstojnosti k sebe, pretože na tomto seriáli proste nechceli pracovať.___ Původně som chcel 50%, v priebehu písania recenzie mením na 30%.___ Záver: Seriál so skvelým potenciálom, začal dobre, ale Ricky Gervais nevedel, ako pokračovať. Zbytočne mnoho sentimentalizmu, pseudofilozofie, sebelítosti a neschopnosti na sebe zapracovať a posunúť sa ďalej. Seriál o sebeckom chlapovi bez kúsku sebareflexie, seriál sebecký, venujúci sa jedinej postave, aj to nie správne. Kinematografia nezaujímavá, humor 50% okej, 50% ponižujúci a trápny, postavy nudné a ploché, príbeh nulový. Snaha hovoriť s divákom o osobných problémoch bola, bohužial to zostalo len u slov. () (méně) (více)

brkerez

Miluju Rickyho i jeho humor a talent skvěle odpozorovat a lidsky ale nekompromisně podat trapnosti, neupřímnosti a absurdity ukrytý v každodenních situacích a vztazích. Sám o sobě je i tady Ricky a humor skvělej (psychoterapeut je 1.liga), ale to bohužel nezachrání tu děsivě banální, naivně podanou a chatrnou vážnou linku. Nic proti banálnosti, život je takovej a občas se Rickymu povede vykřesat nějakej emocionální moment, ale většinou jsou zabitý dětinskou účelovostí a doslovností. Spoilery: Hlavní hrdina imrvére vyhrožuje sebevraždou, topí pod kotlem deprese vínem a sledováním videí svý zesnulý lásky (skvělej nápad když potřebuješ motivaci se oběsit) a používá to jako výmluvu proč bejt je 24/7 na ránu pěstí - jestli tohle mělo vyvolat nějaký sympatie, tak na mě to nefungovalo. Naopak, byl bych pro tu ránu pěstí, řek bych že by to byla lepší terapie než chlast a 3 série trvající sebelítost. Tu sice hrdina na voko sebereflektuje a říká o sobě, že tim sám sebe štve, ale přijde mi to jako laciná scénaristická obrana, prostě s tim kulový dělá a podlejvá depku krabicákem u videí, aby na sebe moh bejt druhej den zas nasranej, srát všechny okolo a pak na konci lehce prozřít, protože pozná lidi, který jsou na tom mnohem hůř a který s tim narozdíl od něj nemůžou nic dělat. Což mu nezabrání v tom aby na konci vlastně pořád stejnej odcházel s věrnym psem ale osamocen v depresivnim oparu do západu slunce. Bleh. ()

falky

Seriál After Life (Po Životě) jsem dlouho odkládal, a jsem rád, že jsem ho neodkládal ani o den víc. Protože je jednoduše skvělej. Ricky Gervais alias Tony se snaží dostat přes smrt svojí manželky. Pracuje v lokálním plátku, co nikdo nečte, je obklopenej tragickejma postavama, a jediný, co ho drží při životě, je jeho pes. Smysl života odešel s jeho ženou, a tak se v duchu hesla "srát na to všechno" chová k lidem jako úplnej kretén. A vedle toho tráví zbytek dne hledáním důvodu, proč si to rovnou nehodit. A právě díky těm tragickejm figurkám okolo a skrz jejich vlastní démony a strasti ten smysl postupně znova nachází. Tohle je typ seriálu, kterej musí vzniknout v Evropě, protože Američani podobnou tvorbu jednoduše neumí. To proto, že stojí a padá na tom, jak opravdový a syrově lidský emoce zprostředkovává. Přestože je většina postaviček z Tonyho maloměsta naprostá sbírka karikatur, v jejich absurditě se skrývají věci, co dobře poznáme v sobě nebo lidech kolem nás. Je to seriál, kde budete mít v jedný vteřině na krajíčku, abyste v tý druhý vybuchli smíchy. Jindy se budete v duchu stydět za to, čemu se smějete. Bude vám místy nepříjemně a trapně za to, jak se postavy chovají, bude vám jich líto. A pak je tu scéna, ze který jsem v úvodu citoval, a která mě úplně rozkopala. Prostě vám After Life zabrnká i na ty struny, který se málokdy chvějou. 9/10 za skvělý dvě série a hezkej konec třetí. ()

skrob

První dvě řady dost dobrý (80%). Dobrá kombinace depresivního a feel-good sitcomu. Třetí řada bohužel velký propad - hlavní hrdina žije pořád stejně, nikam se neposouvá, několik zajímavých postav vypadlo a naopak víc prostoru dostalo pár nezajímavých úchylů. Jakoby to Rickyho přestalo bavit něco vymýšlet nebo si řekl už tak je to dost úspěšné tak teď si můžu dělat co chci... ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů